Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (4213. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
88.162
Cevap
923
Favori
3.557.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 42114212421342144215
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Denizbank altın alım satım makası şu aralar baya düşük. 70 kuruş civarı. Kuveytturkte bu 1 lira

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halalaluya H kullanıcısına yanıt
    Ben kuveyt türk ile çalışıyorum makas genelde 0.77 0.79 civarı. bazı uygulamalarda 1-1.30 gösterse de bankada kontrol ettiğim de makası 0.77 civarı görüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: qzerty

Ben kuveyt türk ile çalışıyorum makas genelde 0.77 0.79 civarı. bazı uygulamalarda 1-1.30 gösterse de bankada kontrol ettiğim de makası 0.77 civarı görüyorum.

Ben hiç görmedim yakın zamanda. Dediğiniz gibi ise daha kötü. Uygulama yanıltıcı olmaması gerekir.

• yibo90 kullanıcısına yanıt
    3yıldır garanti kullanıyorum ne kart ücreti nede hesap işletim ücreti verdim duyduğuma göre hesap işletim ücreti almıyorlar artık

• Halalaluya H kullanıcısına yanıt
    Uygulamadan kastım cepte finans gibi bankanin dışındaki uygulamalarda öyle gösteriyor. ben bu tarz bir uygulamanın makası 1.30 gösterdiği bir anda bankanın sitesinde de makasa baktım dediğim gibi genel de 0.77 gibi... Bu denemeyi defalarca yaptım....

• dolar/TL 3.56
    bu aralardan tekrar destek gelecek diye düşünüyorum, daha önce 3.52'den alım fırsatını kaçıranlar varsa girmeyi düşünebilirler.
  • Altın da paralel olarak düşüşte 146 seviyesidne çıkıp tekrar girmek vardı
  • Yggdrasil Asgard kullanıcısına yanıt
    Aynen ya çok iyi olurdu riskli ama karlı

• altın hafta içi düşüşünü koruyacak bence, beklenebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altın ons değişiklik göstermedi zaten dolar/tl kurundaki gevşeme gram fiyatını aşağıya çekti ama bence geçici bir süreç bu. Borsalarda geçen hafta başlayan düşüş dahada büyüyerek devam edecek henüz bitmedi , madenler bekleme aşamasında. bist'te satışa dönebilir her an. dolar kuru tekrar 3.62 üzerine yükselecektir. gram altında 150tl+ beklemeye devam derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

Altın ons değişiklik göstermedi zaten dolar/tl kurundaki gevşeme gram fiyatını aşağıya çekti ama bence geçici bir süreç bu. Borsalarda geçen hafta başlayan düşüş dahada büyüyerek devam edecek henüz bitmedi , madenler bekleme aşamasında. bist'te satışa dönebilir her an. dolar kuru tekrar 3.62 üzerine yükselecektir. gram altında 150tl+ beklemeye devam derim

Bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: TESLA37

quote:

Altın ons değişiklik göstermedi zaten dolar/tl kurundaki gevşeme gram fiyatını aşağıya çekti ama bence geçici bir süreç bu. Borsalarda geçen hafta başlayan düşüş dahada büyüyerek devam edecek henüz bitmedi , madenler bekleme aşamasında. bist'te satışa dönebilir her an. dolar kuru tekrar 3.62 üzerine yükselecektir. gram altında 150tl+ beklemeye devam derim

Bekliyoruz

Piyasada tuhaf şeyler oluyor... son 2 haftadır özellikle euro ve avrupa borslarındaki balon artışlar dikkatimi çekti.Kötü kokular geliyor burnuma , ne çıkacak ardından bekleyip görelim bakalım

• 2 günde 9 kuruş düştü. Şaka gibi.
    Yükselmesi ile düşmesi aynı anda oluyor. Yükselmeler satış fırsatı kısacası...
  • 10 bin tl gibi küçük birikimler için, Halkbank maaş hesabımdan gram altın alım yapıyorum fakat aradaki makas çoğu zaman 1.25 tl gibi ve bu sanırım yüksek. Alıp satarken bir ücret almıyor ne dersiniz başka bankayla mı çalışmak daha karlı olur? Birde sizce en ideal gram altın alım fiyatı nedir yani şu fiyatı görünce kesinlikle al kaybetmezsin dediğiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim yardımcı olan dostlara.

• OrQuN kullanıcısına yanıt
    Banka konusunda birşey diyemiyorum al birini vur ötekine.. Alım fiyatı için ise son 1 haftalık mesajları okumanızı öneririm. Bu konuda ki birçok arkadaş son 1 haftada bahsedilen fiyatlardan alım yaptı. Yükselmesi öngörülen rakam 150 ve bu rakamı baz alırsak şu anki fiyatlardan bile alınabilir gibi. Yatırım tavsiyesi değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

dolar/TL 3.56
    bu aralardan tekrar destek gelecek diye düşünüyorum, daha önce 3.52'den alım fırsatını kaçıranlar varsa girmeyi düşünebilirler.

İlk defa katılıyorum. Belki ikinci

• quote:

Orijinalden alıntı: hayatgezi

Banka konusunda birşey diyemiyorum al birini vur ötekine.. Alım fiyatı için ise son 1 haftalık mesajları okumanızı öneririm. Bu konuda ki birçok arkadaş son 1 haftada bahsedilen fiyatlardan alım yaptı. Yükselmesi öngörülen rakam 150 ve bu rakamı baz alırsak şu anki fiyatlardan bile alınabilir gibi. Yatırım tavsiyesi değildir.

Mesajların çoğunu okudumda şuan için 144.50 tl den altın almak mantıklı mıdır sizce? Altında duracağı zaman dilimi 2 ay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrQuN -- 25 Mayıs 2017; 12:16:14 >

• 1-Yıllık Kazanç 351,11%

Hocam bilginiz var mı Bitcoine mi yatırım yapsak ?
  • quote:

1-Yıllık Kazanç 351,11%

2014 yılındaki çöküş sırasında ~300$ civarı eğlencesine almıştım BTC ama ne oldu bilmiyorum, kayıplarda
    Bitcoin ilk büyük rallisini 2013 yılının son çeyreğinde yapmıştı , 2 aydan kısa bir sürede 85$'dan 1160$'a kadar yükseldi.Ondan sonra balon söndü ve 2015 yılının başlarında 150$'a kadar düştü fiyatı.Şu anki yükselişte 2015'in sonlarında başladı 2000$ üzeri hedefler verilmişti zaten bu senenin başlarında.

Şimdi; finansal pencereden bitcoin ve diğer kripto paraların(crypto-currency) geldiği duruma bakarsak fiyatların sadece ve sadece haber ve %100 spekülasyonla yönlendirildiğini görmek pek zor değil.
    Finansal bir değeri (Hisse senedi , Tahvil , Currency(USD,EUR,GBP v.s...) , Emtia(altın , petrol v.s...) değerli yapan asıl ana etken bu finansal varlıkların içsel değerleridir.Yani bu varlılara yatırım yaparken bunların arka planında bir finansal dayanağı olduğunu bilerek yaparsınız.
    Crytocurrecy dediğimiz bitcoin ve alternatiflerinde ise böyle bir değerden söz etmek mümkün değil.Dolaysı ile bu tip %100 söylentilerle fiyatlanan varlıkların nereye kadar yükseleceğini kestirmek mümkün değildir.Ama öyleki bu tip spekülatif balonlar eninde sonunda patlamaya mahkumdur ve patladıkları zaman uzun periyotta verdikleri bütün kazancı çok kısa sürede geri silebilirler.Yani bitcoin'in yarın sabah hop diye 500$'a geri inmemesi için arka planında bunu durdurabilecek hiçbir güvence/dayanak bulunmuyor.
    Tarihte buna benzer örnek çoktur en bilinenlerden birisi 17.yy hollanda lale soğanı balonu mesela.
    Tabi bu tür balonlarda ekonomi medyasınında rolü büyük oluyor .Geleceğin para birimi olacak v.s. türü haberlerle besleniyor...birde bunun üstüne sürü psikolojisi eklenince ver gazı.
    Günümüze kadar dünyada yüzlerce para birimi geldi geçti ve geri planda dayanağı olmadığından ötürü hepsi tamamen yokoldular.(%100 değer kaybı , tam çöküş).Bitcoin'in dijital olması , güvenli yada hızlı olması onu finansal değer açısından farklı yapmıyor.insanlar tarafından benimsenmesi / kullanılmasıda değiştirmez bunu.
    Peki balon nerede patlar? İşte burası tamamen gizem. belki 2200$ , belki 3000$ , belki 10000$?
    Ama sonu belli bence.
    Kısacası ; bulaşmayın diyecem ama siz bilirsiniz 10000$'a falan yükselirse bana sövmeyin sonra.
    YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 23 Mayıs 2017; 1:10:19 >

• quote:

quote:

1-Yıllık Kazanç 351,11%

2014 yılındaki çöküş sırasında ~300$ civarı eğlencesine almıştım BTC ama ne oldu bilmiyorum, kayıplarda
    Bitcoin ilk büyük rallisini 2013 yılının son çeyreğinde yapmıştı , 2 aydan kısa bir sürede 85$'dan 1160$'a kadar yükseldi.Ondan sonra balon söndü ve 2015 yılının başlarında 150$'a kadar düştü fiyatı.Şu anki yükselişte 2015'in sonlarında başladı 2000$ üzeri hedefler verilmişti zaten bu senenin başlarında.

Şimdi; finansal pencereden bitcoin ve diğer kripto paraların(crypto-currency) geldiği duruma bakarsak fiyatların sadece ve sadece haber ve %100 spekülasyonla yönlendirildiğini görmek pek zor değil.
    Finansal bir değeri (Hisse senedi , Tahvil , Currency(USD,EUR,GBP v.s...) , Emtia(altın , petrol v.s...) değerli yapan asıl ana etken bu finansal varlıkların içsel değerleridir.Yani bu varlılara yatırım yaparken bunların arka planında bir finansal dayanağı olduğunu bilerek yaparsınız.
    Crytocurrecy dediğimiz bitcoin ve alternatiflerinde ise böyle bir değerden söz etmek mümkün değil.Dolaysı ile bu tip %100 söylentilerle fiyatlanan varlıkların nereye kadar yükseleceğini kestirmek mümkün değildir.Ama öyleki bu tip spekülatif balonlar eninde sonunda patlamaya mahkumdur ve patladıkları zaman uzun periyotta verdikleri bütün kazancı çok kısa sürede geri silebilirler.Yani bitcoin'in yarın sabah hop diye 500$'a geri inmemesi için arka planında bunu durdurabilecek hiçbir güvence/dayanak bulunmuyor.
    Tarihte buna benzer örnek çoktur en bilinenlerden birisi 17.yy hollanda lale soğanı balonu mesela.
    Tabi bu tür balonlarda ekonomi medyasınında rolü büyük oluyor .Geleceğin para birimi olacak v.s. türü haberlerle besleniyor...birde bunun üstüne sürü psikolojisi eklenince ver gazı.
    Günümüze kadar dünyada yüzlerce para birimi geldi geçti ve geri planda dayanağı olmadığından ötürü hepsi tamamen yokoldular.(%100 değer kaybı , tam çöküş).Bitcoin'in dijital olması , güvenli yada hızlı olması onu finansal değer açısından farklı yapmıyor.insanlar tarafından benimsenmesi / kullanılmasıda değiştirmez bunu.
    Peki balon nerede patlar? İşte burası tamamen gizem. belki 2200$ , belki 3000$ , belki 10000$?
    Ama sonu belli bence.
    Kısacası ; bulaşmayın diyecem ama siz bilirsiniz 10000$'a falan yükselirse bana sövmeyin sonra.
    YTD

Teşekkürler hocam haklısınız

• 
Sayfa: önceki 42114212421342144215
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.