Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (4116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
88.162
Cevap
923
Favori
3.558.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 41144115411641174118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar yine 2,99 civarı yapıp 2,95~94 lere döner.bence..
    Son zamanlarda hep böyle oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolar/TL moody's açıklaması ile yukarı doğru açıldı bu sabah.
    Şidmilik 2.95'e kadar düşüş normal olur , oradan tekrar destek alıp 3.00 üstüne çıkıp devam edebilirler bu sefer.
    Altın 1342$ , Gümüş 19.60$
    Bu rakamlarda tekrar dirençle karşılaşılabilir , tahminimden çok daha uzun sürdü fakat sert bir düşüş trendi için hala beklemedeyim , sanırsam bir süre daha sabretmek gerekecek alım için.
    Takip
  • Biraz dolarım var satım için cumaya kadar beklemelimiyim.

• Arkadaşlar piyasalar kapanmaya yakın iken tahminleriniz nelerdir?
    altında kalmak mı? çıkmak mı?

• Bana hemen climanjeroyu bağlayın, ohal 3 ay uzadı dolar napar ?
  • OHAL'den ne kadar etkiklenir bilemem dolar fakat yurtdışındaki piyasa değişimlerinden etkilecektir önümüzdeki bir kaç ay boyunca.
    FED'in faiz artırımı hala masa bekliyor.ABD başta olmak üzere diğer büyük piyasalarda genel olarak düşüşler bekleyebiliriz.BIST endeksinede negatif bir yansıma olur mutlaka.
    Dolar 3.10 ve üzerine doğru yeni bir zirve denemesi yapmak isteyebilir.
    Altın 1342$'dan satışa başladı tekrar.1300$ kırıldığı anda satışların hızlacağını sanıyorum. 1270-1280$'dan belki kısmen kısa süreli destekler gelebilir fakat bu rakamlarda pek fazla tutunabileceğinide sanmıyorum.
    Daha önceden 1160$'a kadar bir çekilme beklentim vardı , artık dahada düşük bir fiyata çekilme riskide mevcut... yeniden 1050$ veya daha düşük bir banda kadar sürüklenebilir.Altın alımı uygun zamanı kollamaya devam.
    YTD

• 3.0323'den ful girdim şimdi, eldekinin hepsine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

OHAL'den ne kadar etkiklenir bilemem dolar fakat yurtdışındaki piyasa değişimlerinden etkilecektir önümüzdeki bir kaç ay boyunca.
    FED'in faiz artırımı hala masa bekliyor.ABD başta olmak üzere diğer büyük piyasalarda genel olarak düşüşler bekleyebiliriz.BIST endeksinede negatif bir yansıma olur mutlaka.
    Altın 1342$'dan satışa başladı tekrar.1300$ kırıldığı anda satışların hızlacağını sanıyorum. 1270-1280$'dan belki kısmen kısa süreli destekler gelebilir fakat bu rakamlarda pek fazla tutunabileceğinide sanmıyorum.
    Daha önceden 1160$'a kadar bir çekilme beklentim vardı , artık dahada düşük bir fiyata çekilme riskide mevcut... yeniden 1050$ veya daha düşük bir banda kadar sürüklenebilir.Altın alımı uygun zamanı kollamaya devam.
    YTD

GÜMÜŞÜ NASIL GÖRÜYOSUN HOCAM İYİ Bİ RAKAM TERSTEYİZ

• hbasdereli70 kullanıcısına yanıt
    bende bunun cevabını merakla bekliyorum fikirlerinizi ve önerilerinizi almak isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: triger

quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

OHAL'den ne kadar etkiklenir bilemem dolar fakat yurtdışındaki piyasa değişimlerinden etkilecektir önümüzdeki bir kaç ay boyunca.
    YTD

GÜMÜŞÜ NASIL GÖRÜYOSUN HOCAM İYİ Bİ RAKAM TERSTEYİZ

gümüş'te altın'a paralel olarak geri çekiliyor ,19.60$'da direnç geldi şu anda 18.50$'a kadar düşmüş durumda ons.Tekrar yukarı doğru ufak bir tepki gelirmi bilemem ama ilk ana hedef 14.80$-15.20$ aralığı olacak sanıyorum...buraya kadar düşmesi garanti asıl oradan sonra ne olacak o önemli işte....Eğer 14.80$ üzerinden destek alabilirse yeniden yukarı dönüp önümüzdeki yıl 30$ üzerine kadar bir yol çizebilir kendisine.Yalnız 14.80$-15.20$ desteği çalışmaz ize 13.50$ aşağısında yeni bir dip hareketi daha başlatayabilir o zaman.Altın'da 1100$ aşağısına gidebilir.Ama 2017-2018 altın , gümüş ve diğer emtia grubu açısından epey parlak geçecek bana göre .Alım için takipteyim

• altında düşüş umudumum bitmişti ama dolar yüzünden bu düşüş bizi etkilemiyorki 1280'lere inmiş tamamda dolar yüksek hala 125 lira alım için yüksek rakam.
  • Arkadaşlar euro dolar bu hızla çıkarsa hükümet sabit kur mevzusuna geçebilir mi ? böyle bişey mümkün mü ?
  • Beyler kenarda azıcık param var,

doların kısa vadede (seçimlerİNden sonra) yükseleceğini düşünüyorum,

ancak sterlin de son 31 yılın en düşüğünde imiş,

ne alsam karar veremedim , sizce hangisini alayım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PONRO -- 4 Ekim 2016; 23:02:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: benyoğum

Beyler kenarda azıcık param var,

doların kısa vadede (seçimlerden sonra) yükseleceğini düşünüyorum,

Seçimler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caesar76

quote:

Orijinalden alıntı: benyoğum

Beyler kenarda azıcık param var,

doların kısa vadede (seçimlerden sonra) yükseleceğini düşünüyorum,

Seçimler ?

abd seçimleri

• quote:

Orijinalden alıntı: obiwanpazzini

Doların majör para birimleri üzerindeki gücünü gösteren dolar endeksi geçen sene faiz arttımı ihtimaliyle 100ü geçmişti.şu an 96 olan dolar endeksi cuma günü abd tarım dışı istihdam rakamları olumlu gelirse rahat 97yi görür bunun sonucunda dolar/TL 3.10 olur.aralık ayında fed faiz arttırırsa dolar endeksi 100 olur bu da dolar/TL yi 3.20 ye çıkarır.ytd

peki o rakamlar olumlu gelir mi ?

• Arkadaşlar Merhaba .

dolar ile Altın al sat için hangi bankayı önerir siniz . Elimde olan bankalar ykb, teb,şeker,..
    Hangi bankayı önerir siniz?
    Bir diğer sorumda kuyumcudan gıram altın ile al sat olurmu?
  • Bu not indirimi çok zamansız geldi. Halbuki 1-2 ay sonra bu haberi bekliyordum. Bununla birlikte dolar 2.88 leri görmeden 2.95 lerden tepki verdi.

Abd ve japonyada faiz arttırım beklentisi baya bildiğiniz balon. Neden şimdi? Üstüne birde amb parasal genişleme miktarını düşerecek haberi yayıldı. Bir anda ülkeler düzelmiş

Bu nasıl bir spekülatif haber bilemem ama bir operasyon olduğu belli. Üstüne birde opec üyeleri ilk kez anlaştı. Çok garip!!!

Şahsi beklentim abd seçimlerinden sonra faiz arttırım beklentisi artacak. Bu yüzden dikkat!!!! dolar alımı yapmak size pahalıya patlayabilir şu an. Bütün piyasa yapıcıların bir anda davranması bana bir fikir sunmuyor.

Dolar/tl kısa vadede 2.95 (moody den dolayı), abd seçimleri ile önce 3.10-3.20 band hareketi yapacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: forsa

Arkadaşlar Merhaba .

dolar ile Altın al sat için hangi bankayı önerir siniz . Elimde olan bankalar ykb, teb,şeker,..
    Hangi bankayı önerir siniz?
    Bir diğer sorumda kuyumcudan gıram altın ile al sat olurmu?

Enpara
  • 
Sayfa: önceki 41144115411641174118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.