Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (3428. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88.164
Cevap
924
Favori
3.557.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34263427342834293430
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: phantom_coal

quote:

Orijinalden alıntı: turank

Şunuda belirteyim altına yatırımı kısıyorum. Gümüş ve Platine yöneleceğim. birazda dolar.

Yeter ki çıkış sürecine yetişelim. Altın 10 veriyorsa gümüş platin 13-14 veriyor.

Altın 10 alıyorsa gümüş 25 alıyor

Haklısın hocam. yalan yok. lakin dedim ya işte mesele çıkışta yakalamak diye. altını baya boşalttım düze çıktım sayılır. 92 ort ile az kaldı elimde. ama gümüş 1,77 ortalama. 1.30 ları görürsem ortalamaları 1.50 lere kadar çekeceğim bu sefer. tabi dediğim gibi çıkış havası almam lazım.

son altın çıkışında gümüş ciddi yükseliş vermedi. garibime giden o oldu. 1,40 dan 1,50e. 1,60ları görseydim çıkacaktım baya. Altın geçen eylül 94 leri gördüğünde gümüş 1,65ti. bu sefer geri kalınca altınıda geri çekeceğine inandım ve hala inanıyorum.

özetle evet çok verip çok alıyor meret ama çıkışta yakalayabilirsek fena veriyor
  • bu gece cok riskli diye ben % 20 altindan tl ye dondum..bakalim yarina kar edebilecek miyim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DayLight66

quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

Arbitraj nedir,diyelim ki 1000 tl var.arbitrajla altin yada dolar nasil alinir

arbiraj dolar-euro-altin arasinda gecis yapmaktir.
    misal 1000 dolarin var; Tl'ye cevirip altina gecmektense direk altina geciyorun. Daha az komisyon odemis oluyorsun.
    Tavsiyem bilmediginiz mecralarda paranizi riske etmeyin.

Evet mesela ben bugun yanlışlikla arbitraj yaptim.zarar ettim ama az...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

MB kararları doları bence cok düşürmeyecek. 2,20 - 2,25 arası sarkar en fazla.
    çünkü dunkü düşüşte herkes yerini aldı, fed kararını bekliyor.
    MB'den cok fed önemli diye düşünüyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir ama şuanki durumda böyle olacağını görüyorum.

Hem MB hem FED aynı anda doları düşüremez.
    Erdem başçı da kendi ağzıyla dedi bugun; faiz uygulama vakti geldi diye. Faiz politika aracıdır dedi. siyasetçiler MBankasını eleştirebiliyor ama dünyada özellikle avrupada siyaset Merkez bankalarına karısmaz diyerekte faize yöneldiğini gösterdi.

Herkese bol kazançlı bir dönem diliyorum.

Bence faizi yükseltmek enfeksiyon kapmış bir hastaya verilen ağrı kesicidir.Kullanırsın ağrılar diner bir süre.Daha sonra tekrar ağrı başlar ve iltihap müdahele edilmedikçe içerde gün geçtikçe büyür tıpkı yunanistan gibi .ABD bin bir süre önce izlediği faiz yükseltme kararları gibi.

Aslında faiz, ağrı kesiciden ziyade antibiyotik gibi. Zamanında ve uygun dozda kullanılmak zorundadır. Aksi taktirde bakteri daha dirençli hale gelecektir. Çözüm yine antibiyotiktir. Ama daha etkili ve daha pahalı olandan kullanmak gerekir.

Merkez Bankasının, kur için sinir ucu test edildi. Yarın ve Perşembe şartlar ne olursa olsun, dolar için kısa vadede 2.40-2.50 önemli bir seviye olacak sanırım

• MB'nin yapacağı artış ile ilgili öngörüm: 300 bp

Artırım bunun altında olursa kısa bir düşüşten sonra kesinlikle toparlanma olur. 300'ün üstünde bir hamle ise doları tamamen dibe vurdurur.

FED'de eğer denildiği gibi bu ay azaltım yapmazsa doların 2'nin altına inebilmesi çok olası görünüyor. Benim esas merak ettiğim şey bu bahsettiğim senaryonun gerçekleşmesi durumunda altının ONS'unun ne durumda olacağıdır.

Cipsleri, biraları hazırladım geceyi bekliyorum
  • Toplantı ya bitti ya da şu an devam ediyor.

Ben kuruyemişimi, kolamı aldım saat 12.00 için , bi tek tombala eksik, yeni yıla girecez ya erdemle o hesap.

Hayatımda böyle saçmalık görmedim.
  • SON DK....

BAŞBAKAN İRANA GİDER AYAK DEHŞET AÇIKLAMA YAPIYOR SU AN.

MBAnkasina müdahele edemem ama faize kesinlikle karşıyım, faiz uygulanirsa ve yarından sonra olan bitenden MB sorumludur.

• yemedi..

Altında yarın fede göre ters köşe yaparsa en fazla 1280ons görür, görsede satış yer. gram altını aşırı etki etmez. hee olduda denk geldi; usd 2,33 ons 1285 civarları sağlam satış fırsatı olur.

YTD..

Olduda faiz arttırımı 300+bp oldu, bu sefer doları 2,15 - 2,20 lere kadar çekebilir. fakat bu işin sonrasıda var, yine değneğin ucu fed'e gidiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MUTAF -- 29 Ocak 2014; 1:02:53 >
  • Yarın altın uçacak gözüküyor Başbakan açıklamasina merkez bankasi uyarsa :)

• Kuveyt turk altının fiyatına bakın alış:80 satış:94 :) bu kez piyasalarda fena korku hakim dolar ile ilgili. İnşallah faiz artışı falan yapmazlar da hepsinin elinde patlar :))

• quote:

Orijinalden alıntı: ouz77

Kuveyt turk altının fiyatına bakın alış:80 satış:94 :) bu kez piyasalarda fena korku hakim dolar ile ilgili. İnşallah faiz artışı falan yapmazlar da hepsinin elinde patlar :))

enpara da 87tlye 94tl

makasın tillahı olmuş bankalarda..
  • quote:

Kuveyt turk altının fiyatına bakın alış:80 satış:94 :) bu kez piyasalarda fena korku hakim dolar ile ilgili. İnşallah faiz artışı falan yapmazlar da hepsinin elinde patlar :))

Kveyt yine iyi hocam. Bunlar mesai saati dışı. İstesenizde bu değerlerde işlem yapılmıyor.

Ama kuveyt normal karanlık günlerde makası 80 kuruştan 1 tl ve üstüne atabiliyor. 75 kuruş olduğunu bilirim bee.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Başbakanın açıklamalarından sonra şöyle bir düşünce esti..
    Yarın MB ASLINDA 200BPDAN FAZLA faiz uygulaması düşüncesinden cayıp, 200bp faiz uygulamasından aşağı bir oran belirlerse dolar yine 2,30tl civarına atar kendini. hatta 2,33lere kadar gidebilir kısa vadede. bu orandan kimsenin tatmin olacağını düşünmüyorum.
    ERDEM BU KONUSMADAN SONRA CSARET EDEMEZ FAİZ ARTTIRIMINA.

Altında yarın fede göre ters köşe yaparsa en fazla 1280ons görür, görsede satış yer. gram altını aşırı etki etmez. hee olduda denk geldi; usd 2,33 ons 1285 civarları sağlam satış fırsatı olur.

YTD..

Olduda faiz arttırımı 300+bp oldu, bu sefer doları 2,15 - 2,20 lere kadar çekebilir. fakat bu işin sonrasıda var, yine değneğin ucu fed'e gidiyor..

Yalnız burda bir konuya dikkatinizi çekmek isterim, Erdeme; "Sen kurul olarak belirlediğiniz faizi uygulayacaksın, bu konuda sana yetki veriyorum, ama ben bu konuda bana sorulan bir soruya, faize karşıyım ama Mb'ye müdahale etmem söz konusu değil" şeklinde bir cevap vereceğim demiş olabilir.

Özetle ; "Haberim yokmuş gibi çek panpa."
  • quote:

quote:

enpara da 87tlye 94tl

Orası iyiymiş gene, Vakıfda alış 2.14 satış 2.39 şu an.
  • Gece 12'de Erdemle birlikte yeni yıla girince burda konfetiler eşliğinde buluşalım arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caesar_ -- 28 Ocak 2014; 20:30:23 >
  • Zaten normalde de mesai saati dışında bu bankalar arayı bu kadar açmıyor mua arkadaşlar önemli olan sabah 9 daki açılan fiyat ne olacak acaba :)

• Yorumlar tahimnlerden çok temenniler üzerine kurulu.

• quote:

quote:

enpara da 87tlye 94tl

Faiz Oranının açıklanmasını müteakiben senden oran hakkında kamuoyunun aydınlatılması amacıyla açıklama bekliyoruz Sayın Mutaf
  • başbakanın söyleminden sonra hiç sanmıyorumki 200-300 baz puan bir artış gelsin.bunun altındaki artırımlar kesinlikle piyasaya yetmeyecek görüşündeyim..
  • quote:

quote:

enpara da 87tlye 94tl

Faiz artarsa altin düşer kimsenin elinde altin yok gibi hep dolara basmislar hocam.

• 
Sayfa: önceki 34263427342834293430
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.