Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (194. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
88.162
Cevap
923
Favori
3.558.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yufak

abd borçlanma işini halledince altın biraz gevşeyeceğini düşünüyoruz yada yorumlar o yöndede peki gram olarak tl bazda etkileyen ana unsur usd usd ne olacak bir kaç günlüğüne de olsa kendine güven gelmezmi 1750 leri test etmezmi birkaç günlüğüne o ihtimalde var bence

Evet ons düşerken dolar yükselirse orana bağlı olarak TL altın artabilir. Ama altın çok düşerse (1600 altı) bu sefer düşer. Altının genel gidişatı ile dövizin yurtiçi hareketi belirleyici olacak. Ben treni kaçırmamak adına bir miktar girdim. Düşerse ortalamayı düşürmek için bir daha girerim ama nerelere düşer kestiremiyorum tam.
  • uzun dönem için 50 gr aldım bakalım. her ay birikim yaparım az az
  • Doların düşmesini gerektiren herhangi bir veri varmı bugün?
    Onsu geçtim artık dolar daha önemli. Düşsede alsak sattığımız paradan.
  • ons biraz düşmeye başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daol -- 2 Ağustos 2011; 11:14:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: daol

ons biraz düşmeye başladı

nereden bakıyorsun dostum. ben düşüş göremiyorum hiç 1627de. yerinde sayıp duruyor. düşsede alsak yeniden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaddir_ank -- 2 Ağustos 2011; 11:32:03 >
  • ABD'de borçlanma tavanını artırma konusunda bir uzlaşıya varılması güvenli liman alımlarını azaltınca New York'ta altın fiyatları geriledi. ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray'dan yaptığı açıklamada her iki parti liderinin ülkenin borçlanma limitini artırma konusunda uzlaştığını açıkladı. Londra'daki TheBullionDesk.com'da analist olan James Moore, "ABD'den gelen habere tepki olarak altın fiyatları bu sabah geriledi. Ancak konuyla ilgili son dakikada olumsuz haber geleceğine dair beklentiler de var" diye konuştu.

ABD'de borçlanma tavanını artırma konusunda bir uzlaşıya varılması Altın fiyatlarını geriletmeye başlatmışken, ABD’den gelen olumsuz ISM haberi neticesinde Altın’a olan talebi artırarak yükselmesine neden oldu. Gün içerisinde 1615 dolar seviyelerindeyken ABD borsaları açılışında gerilemeye çalışan ve 1610 dolar seviyesine kadar düşen altın ABD’den gelen olumsuz ISM haberi sonrasında yükselmesine devam etti. Bu olumsuz haberin yarattığı etki borsalarda da satış baskısı yaratınca Altın’a olan talepte ciddi bir artış gözlemlendi ve altın gün içerisinde 1632 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Borçlanma tavanı konusunda temsilciler meclisinden de onaylama geçmesi haberi sonrası geri çekilmeye başlayan altın 1632 dolar seviyelerinden başlattığı geri çekilme ile kendisini 1618 dolar seviyesine kadar geriletti. Şuanda da 1624 dolar seviyelerinde hareket eden altın için senatodan çıkacak oylama kararı önemlidir. Eğer senato da oylamayı temsilciler meclisi gibi yaparsa altına olan talebin azalacağını ve kısa vadeli gerilemesine neden olabilir.

Bu yüzden de gelecek olan bu haberi takip etmeliyiz. Yaşanacak olası geri çekilmelerde 1600 dolar seviyesi kritik bir seviye olarak belirlenmiştir. 50-100 ve 200 günlük hareketli ortalama seviyeleri önemli destek olarak karşımıza çıkmaktadır ve altın fiyatları bu güçlü desteklerden güç almak isteyebilir. Bu seviyeler sırasıyla 1611,1595 ve 1572 olarak belirlenmiştir.

PİVOT; 1611 DESTEK; 1617-1613-1603 DİRENÇ; 1632-1636-1640

alıntı

• quote:

Orijinalden alıntı: kaddir_ank

quote:

Orijinalden alıntı: daol

ons biraz düşmeye başladı

nereden bakıyorsun dostum. ben düşüş göremiyorum hiç 1627de. yerinde sayıp duruyor. düşsede alsak yeniden.

1629 dan 1626 kadar düştü şuan, ben forex hesabımdan takip ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: geoxid

http://bigpara.ekolay.net/haber-detay/bigpara-uzman/altin-yeni-zirvelere-tasinacak/764532.asp

ABD’nin temerrüte düşme meselesi artık arka planda kaldı.

Borç limitinin artırılması (50 yılda 70 kez artırıldı) ve bütçe hesaplarında konsensus ile altın fiyatında güniçi 26.30 dolarlık bir oynaklık gözlendikten sonra 9.50 dolar gerileyerek 1621.70 dolar üzerinden kapattı.

Günün en düşük seviyesi 1608.20 dolarda tekrar alıcılar sahneye geldi. Dün bahsettiğim en gerçekçi (4.senaryo) ile değişen birşey yok.

Altın fiyatı uzun vade enflasyon endişesi ile yeni zirvelere taşınacak.

Ancak kısa vadede esaslı bir düzeltme hala gözlenmedi. 1600 dolar önemli bir destek ve kırılması halinde 1580 desteğine kadar sarkması şaşırtıcı olmaz.

Adamlar ne kızı veriyor ne dünürcüyü üzüyor. Ne çıkacak diyorlar ne inecek diyorlar. Çıktığı zaman da ben demiştim diyebiliyorlar, indiği zaman da.

• ONSun hareketini hala çözemiyorum. İçerde Tl karsısında dolar değerlendi. hayırlısı bakalım
  • Amerika piyasaları açılsın bakalım neler olacak
  • hergün bugün alıyım diyorum vazgeciyorum yine yükseliyor

alt limit olarak 85 i belirledim ben daha yüksekten almayı düsünen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: prenskaan

hergün bugün alıyım diyorum vazgeciyorum yine yükseliyor

86.5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEZ_TEX -- 2 Ağustos 2011; 13:23:32 >
  • 87 nin altına düşecegini düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: prenskaan

hergün bugün alıyım diyorum vazgeciyorum yine yükseliyor

85 TL için Onsun 1600, Doların da 1,66 TL olması gerek, ya da Ons=2650 TL olacak, Yani 19 Temmuz fiyatları, bence çok zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARlŞ -- 2 Ağustos 2011; 13:25:52 >
  • onsun 1600 olmasımı imkansız yoksa doların 1.66 olasımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEZ_TEX

onsun 1600 olmasımı imkansız yoksa doların 1.66 olasımı?

Ben bu işte profesyonel değilim, ne dolarda ne de onsta imkansız yoktur. Ama benim görüşüm; ons=1600, Dolar=1,66 inişini olsa bile çok kıza zaman için görebiliriz, bu arada alış için yakalarsanız olur.
  • zor ama o kadar da degil bence ikiside biraz istikararlı düşüş gösterirse ki gösterecek diye düşünüyorum dolar dediğiniz gibi 1.66 veya biraz üstü ons de 1600 biraz üstü alım için uygun olucaktır benim için .tabiki kesin olur diye birşey söz konusu değil bu benim beklentim.limitlerim max 86,5 TL nin altı uygun olur benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapidturkey

87 nin altına düşecegini düşünmüyorum

sebebi nedir peki düşmemesinin ?
  • ABD'de borçlanma tavanını artırma konusunda bir uzlaşıya varılması güvenli liman alımlarını azaltınca New York'ta altın fiyatları geriledi. ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray'dan yaptığı açıklamada her iki parti liderinin ülkenin borçlanma limitini artırma konusunda uzlaştığını açıkladı. Londra'daki TheBullionDesk.com'da analist olan James Moore, "ABD'den gelen habere tepki olarak altın fiyatları bu sabah geriledi. Ancak konuyla ilgili son dakikada olumsuz haber geleceğine dair beklentiler de var" diye konuştu.

ABD'de borçlanma tavanını artırma konusunda bir uzlaşıya varılması Altın fiyatlarını geriletmeye başlatmışken, ABD’den gelen olumsuz ISM haberi neticesinde Altın’a olan talebi artırarak yükselmesine neden oldu. Gün içerisinde 1615 dolar seviyelerindeyken ABD borsaları açılışında gerilemeye çalışan ve 1610 dolar seviyesine kadar düşen sarı maden ABD’den gelen olumsuz ISM haberi sonrasında yükselmesine devam etti. Bu olumsuz haberin yarattığı etki borsalarda da satış baskısı yaratınca Altın’a olan talepte ciddi bir artış gözlemlendi ve sarı maden gün içerisinde 1632 dolar seviyesine kadar yükseldi. Borçlanma tavanı konusunda temsilciler meclisinden de onaylama geçmesi haberi sonrası geri çekilmeye başlayan sarı maden 1632 dolar seviyelerinden başlattığı geri çekilme ile kendisini 1618 dolar seviyesine kadar geriletti. Şuanda da 1624 dolar seviyelerinde hareket eden sarı maden için senatodan çıkacak oylama kararı önemlidir. Eğer senato da oylamayı temsilciler meclisi gibi yaparsa altına olan talebin azalacağını ve kısa vadeli gerilemesine neden olabilir. Bu yüzden de gelecek olan bu haberi takip etmeliyiz. Yaşanacak olası geri çekilmelerde 1600 dolar seviyesi kritik bir seviye olarak belirlenmiştir. 50-100 ve 200 günlük hareketli ortalama seviyeleri önemli destek olarak karşımıza çıkmaktadır ve altın fiyatları bu güçlü desteklerden güç almak isteyebilir. Bu seviyeler sırasıyla 1611,1595 ve 1572 olarak belirlenmiştir. (forex)

• 
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.