Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
88.162
Cevap
923
Favori
3.558.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cosef

1601 ken su anda alacak arkadaş varmı? malum düştü yükselecek diyenler riske girenler?
    Varmı artttıran?

Ben tırsıp 50 lira karla bozdum altını :) Göz görgöre zarara gidiyordu. Şimdi yükselir yine...
  • quote:

Orijinalden alıntı: geoxid

quote:

Orijinalden alıntı: TEZ_TEX

sanırım cort in the my gold

Sanırım 84,45 ten aldınız siz. Şu anda o seviyelerde zaten. Nasıl zarar ediyorsunuz ? Dolarla mı aldınız ?

85.597 den aldım
  • 6.5 AYDA YÜZDE 22 KAZANDIRDI
    Altın yatırımcısının yüzünü güldürdü. Serbest piyasada geçen yılı 70,18 liradan tamamlayan 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı, 6,5 aylık dönemde 85 liranın üzerine çıkarak yatırımcısına yüzde 22,10 oranında getiri sağladı.

Serbest piyasada geçen yılı 70,18 liradan tamamlayan 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı son haftalardaki hızlı yükselişle yeni rekorlar kırarak 85,75 liraya çıktı. Altına yatırım yapan yatırımcı yılın başından bu yana yüzde 22,10 oranında getiri sağladı.

Geçen yıllarda en iyi getiri sağlayan borsalar arasında yer alan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ise yılbaşından bu yana ekside görünüyor. İMKB 100 endeksi yüzde 6'ın üzerinde değer kaybederek, 66 bin puan seviyelerinden 62 bin puan seviyelerine geriledi.
  • Arkadaşlar dolarla alakalı verilerin ne olacağından haberi olan varmı? Dünde sormuştum abd nin borçlanma limiti artışı karın ağrısı vardı. Muhtemelen artıracaklarını tarihte defalarca artırıldığını okumuştum. Artırırlarsa dolar ne olur? artıramazlarsa ne olur??
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: geoxid

quote:

sanırım cort in the my gold

Sanırım 84,45 ten aldınız siz. Şu anda o seviyelerde zaten. Nasıl zarar ediyorsunuz ? Dolarla mı aldınız ?

85.597 den aldım

sanırım rekor bende 85.792

• inş ikinizde yakın zamanda güzel kârlara geçersiniz.piyasa gerçekten allak bullak şu anda
  • ONS gözünü aşağıya dikti heralde.Pek bir isteksiz bugün
  • Yurt dışındaki gelişmeler +/- yön verecek.

Bekleyip görelim.
  • Güvenli yatırım aracı altının ons fiyatının 1,600 doları geçerek tarihi rekorunu kırması, bu değerli metalin daha nereye kadar yükseleceğiyle ilgili soruları da gündeme taşıdı. Uzmanlar kısa vade için yatırımcıları uyarırken, orta ve uzun vadede altının hala kazandırma potansiyeline işaret etti.

Hurriyet'nin sorularını yanıtlayan Troy Kıymetli Maden Ticareti AŞ Genel Müdür Yardımcısı Nazlı Gökçe Mis şu değerlendirmeyi yaptı:

"Yükselişin tek nedeni yok. Yakın zamanda euro bölgesinde borç problemi vardı ve bu şimdi diğer ülkelere de sıçradı. Euro bölgesinde bu tedirginlik yaşanırken, ABD'de borç tavanının yükseltilmesiyle ilgili kritik süreç gündeme geldi.

"Herkes bu nedenle çok tedirgin. Çünkü ABD'de borç tavanı yükseltilmediği takdirde bu domino etkisi yaratarak küresel piyasaların tümünü etkileyecek. Muhtemelen bütçe tavanı yükseltilecek ancak risk almak istemeyen yatırımcılar kaçmak için ilk durak olarak altını tercih ediyor.

"Perşembe günü AB liderleri toplanacak, 2 Ağustos'ta da ABD'de borç tavanını artırmak için süre doluyor. Bu iki tarih kritik olarak karşımıza çıkıyor.

"Altın uzun süredir bir yükseliş yaşıyor ve son 18 günde ons başına 120 doların üzerinde artış kaydetti.

HEDEF 2,000 DOLAR

İçeride Dolar/TL yükseldiği için lira pozisyonu olan yatırımcıların hemen dolara dönmediğine ve altına olan talebin o nedenle sınırlı kaldığında dikkat çeken Mis şöyle devam etti:

"Ancak, tüm tedirginliklerin dışında yatırımcılarda altın için bir iştah da oluştu. Kısa vadede düzeltme gelebilir ancak orta vadede onsu 2,000 dolara hareketlenebilir. Burada önemli olan vade, yılsonuna ya da 2012'in ilk aylarına kadar bu seviyeleri görme ihtimalimiz bulunuyor.

"Geri çekilme durumunda ise 1,570 ile 1,550 dolar destek olarak görünüyor. Ancak, geri çekilme durumunda bazı yatırımcıları harekete geçireceği için 1,550 doların altını çok muhtemel görmüyoruz".

ÇAVUŞÇULU: GRAM FİYATI HEDEFİ 100 LİRA

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu da AA yaptığı açıklamalarda bezer tahminde bulundu. Çavuşculu, yükselişin süreceğini ve yıl sonu itibariyle altının onsunun 2000 dolar, gramının ise 100 liraya çıkacağını öngördüklerini söyledi.

Çavuşculu, açıklamada, Tunus'ta başlayan ve Kuzey Afrika ile birçok Ortadoğu ülkesine yayılan halk hareketlerinin siyasi anlamda tüm dünyayı etkilediğini anımsatarak, bu etkilenmenin ekonomik boyutunun da olduğunu vurguladı.

Arap Baharı'nın siyasi, euro bölgesinin ise ekonomik belirsizliğinin para birimlerine güveni daha da azalttığını ifade eden Çavuşculu, şunları kaydetti:

“Altın ilk çağlardan itibaren en güvenilir yatırım aracı olma özelliğini korumakla birlikte, siyasi ve ekonomik kriz dönemlerinde yatırımcısına daha çok kazandırıyor. Bugünkü tabloya bakarak altındaki yükselişin devam edeceğini söyleyebiliriz. Altının onsu (1 ons: 31.1 gram) 1,593 dolar seviyesini geçti. Yıl sonu ya da 2012'nin ilk çeyreği itibariyle altının onsunun 2000 dolar, gramının ise 100 liraya çıkacağını öngörüyoruz.”

Hürriyet

• 1 hafta tatile gittik altın almış başını gitmiş...tatilde takip edemeyecegim için 79 liradan bozmuştum :) gitti paracıklar..

şu an kritik nokta sanırım amerikanın borçlanma limitinin yukseltilmesine onay verilmesi..bu gerçekleşince sert düşüş olabilir mi? yanlışım varsa düzeltin..Avrupa da birden fazla devlet riskte oldugu için genel anlamda nasıl bi gelişme olacak merak konusu..

YTD
  • 1550'lere kadar duserse cok ciddi miktarda alim yapilabilir herhalde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenercan

1 hafta tatile gittik altın almış başını gitmiş...tatilde takip edemeyecegim için 79 liradan bozmuştum :) gitti paracıklar..

şu an kritik nokta sanırım amerikanın borçlanma limitinin yukseltilmesine onay verilmesi..bu gerçekleşince sert düşüş olabilir mi? yanlışım varsa düzeltin..Avrupa da birden fazla devlet riskte oldugu için genel anlamda nasıl bi gelişme olacak merak konusu..

YTD

Aynı derten bzide muzdaribiz.
  • altına nasıl tekrar gecebılrıız acaba eskı sevıyerıne gerılermı bence portfoyumuz bellı aralıklar alım yapsak %10 gıbı 4-5 gunde bır tamamını gecmıs oluruz en azından malıyetı oldukca dusurmus oluruz sizlerın fıkrı nedır acaba?
  • 1600 ü kıramıyor sanki yatay bir seyir izliyor usd ise tekrar bugün açılıştaki seviyeyi buldu gibi altın değilde usd hakkında fikri olan varmı acaba yani abd borçlandı diyelim usd değer düşmesi gerekmezmi
  • Yukarıdaki UK.bjk nin alıntısında
    ---------------------------
    "Yükselişin tek nedeni yok. Yakın zamanda euro bölgesinde borç problemi vardı ve bu şimdi diğer ülkelere de sıçradı. Euro bölgesinde bu tedirginlik yaşanırken, ABD'de borç tavanının yükseltilmesiyle ilgili kritik süreç gündeme geldi.

"Herkes bu nedenle çok tedirgin. Çünkü ABD'de borç tavanı yükseltilmediği takdirde bu domino etkisi yaratarak küresel piyasaların tümünü etkileyecek. Muhtemelen bütçe tavanı yükseltilecek ancak risk almak istemeyen yatırımcılar kaçmak için ilk durak olarak altını tercih ediyor.

"Perşembe günü AB liderleri toplanacak, 2 Ağustos'ta da ABD'de borç tavanını artırmak için süre doluyor. Bu iki tarih kritik olarak karşımıza çıkıyor.

yani kısaca anlatılmış durum.

• let the show begin
  • Kalp rahatsızlığım yok, tansiyon şeker falan bildiğim kadarıyla yok çok şükür :) biri bana acı gerçeği söylesin. Dün baya yüklü bir alım yaptım:
    85,453351 TL den %50, hemen ardından 85,725062 den %50. Bu iki alım arasındaki fark ekranı açıp kapamak kadar kısaydı. Çokta dikkate almadım açıkçası nasıl olsa artacaksa artacak düşecekse düşecek diye.

Zararın neresinden dönersek kar diyip an itibariyle 600 tl gibi bir zararla çıkayımmı yoksa battı balık yan mı gider???

Bu amerikadan açıklanacak veriler ne zaman açıklanır ve nereden okuruz? Etkisini ne zaman gösterir???
  • 1598

@tez_tex kardeş alım yaparken neye göre alım yaptınız? sua nda 600tl zararım var diyorsunuz. Siz eğer altın 1635 e kadar gider orada satarım diye aldıysanız sorun yok.
    Ama kısa sürelerde dün alıpta bugün satmaya karar verirseniz 600 tl zarar gerçekten baya para aslında.

Belki yarın ons 1580 olacak ve zararınız artacak ama sene sonunda doğru mutlaka bu ons çıkacak. Karar sizin

alırken hangi noktayı ön gördüyseniz o noktayı bekleyin ya da zararınıza razı olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosef -- 19 Temmuz 2011; 16:52:35 >
  • Yurt dışı işlemleri ile aşağı gidecek görünüyor !
  • quote:

Kalp rahatsızlığım yok, tansiyon şeker falan bildiğim kadarıyla yok çok şükür :) biri bana acı gerçeği söylesin. Dün baya yüklü bir alım yaptım:
    85,453351 TL den %50, hemen ardından 85,725062 den %50. Bu iki alım arasındaki fark ekranı açıp kapamak kadar kısaydı. Çokta dikkate almadım açıkçası nasıl olsa artacaksa artacak düşecekse düşecek diye.

Zararın neresinden dönersek kar diyip an itibariyle 600 tl gibi bir zararla çıkayımmı yoksa battı balık yan mı gider???

Bu amerikadan açıklanacak veriler ne zaman açıklanır ve nereden okuruz? Etkisini ne zaman gösterir???

Dostum zararın 600 liraya çıkana kadar niye bekledin ki. Bende riske girdim fakat altının düşüşe geçtiğini görünce sattım. Karım 150 liraya kadar çıkmıştı. Düşmeye başlayınca 50 lira karım kaldığında bozdum. Daha fazla bekleyipte zarar etmeyi göze alamadım. Şu an düşer diyipte boz diyemez kimse. Karar çıktığında zaten hemen etkisini gösterir. Çıkan neticeye göre tedbirini almana fırsat kalmaz.
    Bu gibi riskli durumlarda sürekli takip edeceksin ki zarara geçmeden hamle yapabilesin.

• 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.