Şimdi Ara

DH'ye Bedava ALTIN - DÖVİZ Danışmanlığı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
88.161
Cevap
923
Favori
3.558.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hekim

quote:

Orijinalden alıntı: maydemir52

quote:

bence herkes altın alırsa altının fiyatı düşer.

tam tersi. talep çok olduğu için dahada artar. arz talep meselesidir yani.

hayır böyle bir şey yok.

Altın fiyatlarının yükselmesinin bir nedeni de taleplerin artmasıdır.
  • Standard & Poor's'un ABD'nin kredi görünümünü düşürmesiyle altının rekor kırmasının ardından yatırımcıların satışa yönelmesiyle metal fiyatları geriledi. Seul’ deki KEB Futures'ta trader olan Hwang Il Doo, "Altın önemli bir seviye olan 1,500 dolara yaklaşınca tepki satışlarını gördük. Altın için boğa piyasası değişmiş değil ve metal önümüzdeki günlerde bu seviyeyi kıracak" dedi. Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's dün, ABD'nin artan bütçe açığını gerekçe göstererek, kredi notu görünümünü durağandan negatife indirmişti. Not indirimi, Moody's'in geçtiğimiz hafta İrlanda'nın notunu indirme kararının ardından geldi. Amerikan para birimi Dolar, bu yıl anapara birimlerinin oluşturduğu sepet karşısında yüzde 4,4 değer kaybetti.

Yatırımcıları iştahını kabartan sarı maden güçlü alım baskıları ile yatırımcılara ciddi kazançlar elde etmektedir. Çünkü her analizimizde düşüşlerde alım işlemleri yapılmasını öneriyoruz ve bunu dikkate alan yatırımcılarımız düşüşlerde alım pozisyonları açtığı için kısa vadede ciddi kazançlar elde ediyorlar. Altın sabah saatlerinde 1487 dolar seviyelerine kadar gerilese de gelen alımlarla beraber tekrar 1495 doların üzerine çıkmayı başardı. Uzun vade beklentilerimizin 1500-1560 dolar seviyesi olduğu Altın’da Fibonnaci %100 seviyesi olan 1502 dolar seviyesine kadar yükselmesi ve bu direncin geçilmesiyle bir sonraki düzeltme seviyesi olan 1516 ve 1560 dolar seviyesine kadar yükselmesi beklenmektedir. Bu yüzdende düşüşlerde alım pozisyonları açmanız karınızı maksimize edebilmek açısından önem arz etmektedir.

Pivot; 1483

Destek; 1487-1483-1476

Direnç; 1497-1505-1516

• Bugün dolar almayı planlıyorum. Düşünce de ons fiyatı altına geçicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

Bugün dolar almayı planlıyorum. Düşünce de ons fiyatı altına geçicem

düşeceğe benzemiyor beklemenizi tavsiye ederim
  • ONS 1500 oldu arkadaşlar of inmiyor bir türlü riske girip alsammı diyorum off off
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

ONS 1500 oldu arkadaşlar of inmiyor bir türlü riske girip alsammı diyorum off off

sabırlı olup beklemekte fayda var diye düşünüyorum... şuanda altını olanlar bekleyebilir ama altından çıkanların haziran ayına kadar sabretmesi gerekli
  • @gokhansar ne olacak abi bu ONS böyle sence 1500 oldu rekor üstüne rekor kırıyor 1480 den alsak şimdi versek bile kardaydık eywallah da
    yani beklesekmi alsakmı ne dersin :) bana aşırı pahalı geliyor ama kısa dönem için 3-5 günde ne olabilir sence?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhansar

quote:

ONS 1500 oldu arkadaşlar of inmiyor bir türlü riske girip alsammı diyorum off off

sabırlı olup beklemekte fayda var diye düşünüyorum... şuanda altını olanlar bekleyebilir ama altından çıkanların haziran ayına kadar sabretmesi gerekli

;

Sabır sabır ya sabır insallah düşersin ONS := elimize düş
  • quote:

quote:

quote:

hayır böyle bir şey yok.

nasıl böyle bişe yok. bi ara çin yada hindistan 2.500 ton altın alacağını açıkladığında altının onsu artmadımı. imf 400 ton altın satacağını açıkladığında ons düşmedimi. böyle oluncada bu arz talep meselesi olmuyomu. yada neye arz talep deniyo onu söyleyin bari.

• Sayın cosef;
    konuyu yeni gördüm emeğinize sağlık hakkaten çok güzel konu olmuş. yani tam aradığım konu. Bundan sonra bende buranın müdavimlerindenim.

Ben bankasya kullanıyorum ve ilk mesajınızda yazdığınız dolarla altın alma işi mantıklı geldi. hemen şimdi dolar hesabı açtım ve alış satış farkına baktım ama oda ne aynı tl gibi yani alış satış farkı 0,70$ bu durumda tl ile almak daha mantıklı.
    Sizin garantide hala 0,20$ geçerlimi acaba?
  • quote:

nasıl böyle bişe yok. bi ara çin yada hindistan 2.500 ton altın alacağını açıkladığında altının onsu artmadımı. imf 400 ton altın satacağını açıkladığında ons düşmedimi. böyle oluncada bu arz talep meselesi olmuyomu. yada neye arz talep deniyo onu söyleyin bari.

Bu olay biraz farklı çünkü bir açıklama var yapmasa bile haberi bile dalgalanmaya yol açar
    borsada öyledir. derdki NETHOLDİNG bilmemne turizm şirketini satın alacak görüşmelere başladı o şirketin hisseleri artar bir bakarsın satın almaz hisseler düşer.
    2500 ton almak da etkileyebilir ama burada spekülasyonlar da var unutmamak gerek

quote:

Orijinalden alıntı: superhead

Sayın cosef;
    konuyu yeni gördüm emeğinize sağlık hakkaten çok güzel konu olmuş. yani tam aradığım konu. Bundan sonra bende buranın müdavimlerindenim.

Ben bankasya kullanıyorum ve ilk mesajınızda yazdığınız dolarla altın alma işi mantıklı geldi. hemen şimdi dolar hesabı açtım ve alış satış farkına baktım ama oda ne aynı tl gibi yani alış satış farkı 0,70$ bu durumda tl ile almak daha mantıklı.
    Sizin garantide hala 0,20$ geçerlimi acaba?

Bankasya bir de faizsiz bankacılık yapıyor değilmi işte bakın faizle çalışan Garantiden daha fazla komisyon alıyor :)
    Garantide hala 0.20 dolar geçerli
    https://sube.garanti.com.tr/isube/yatirimislemleri/arbitraj/calculator
    buradan da görebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosef -- 20 Nisan 2011; 9:55:22 >

• quote:

@gokhansar ne olacak abi bu ONS böyle sence 1500 oldu rekor üstüne rekor kırıyor 1480 den alsak şimdi versek bile kardaydık eywallah da
    yani beklesekmi alsakmı ne dersin :) bana aşırı pahalı geliyor ama kısa dönem için 3-5 günde ne olabilir sence?

3-5 günlük tahmin yapabilmek gerçekten zor yusuf kardeş ama ileriye dönük düşündüklerimi ztn daha önceki mesajlarda yazdım.altını olanlar bekleyebilir ve doyum seviyelerine ulaştıktan snr altınlarını bozdurabilirler
    altına yatırım yapmak isteyenlerin ise hazirana kadar farklı yatırımlara yönelmesi gerekli die düşünüyorum

quote:

12 Nisan 2011; 15:40:24

beklentim
    gr/tl olarak 70tl'nin,
    ons/usd olarak ta 1450usd nin altına düşmez.rekor artıştan snr bu düşüş normal bence, Nisan sonuna doğru tekrar yükseleceğini tahmin ediyorum.

quote:

15 Nisan 2011; 12:00:33

yeni rekordan sonra satışlarla birlikte tekrar biraz düşüşe geçer ama geçen seferki rekordan sonraki kadar düşmeyeceğini tahmin ediyorum.Haziran ayına kadar...

• quote:

quote:

quote:

quote:

hayır böyle bir şey yok.

hocam arz talep meselesinde bu şekilde sabit düşünemiyorsunuz.farklı etkenler devreye girince işler değişiyor
    arz talep eğrilerini bi araştırın

• ARZ talep demişken bir de şöyle bir düşünce var. yazın bizde düğünler çoğalınca fiyatlar değişir deniliyor. azalır veya artar.bizdeki düğünle alakası yok fiyatların. Altın fiyatı sabittir kar oranı veya işçilikler değişebilir vatandaş bunu yanlış anlıyor.

Bazen iş olmayınca kuyumcular işçilikleri düşürüyor maliyeti cıkarmak için olabilir böyle durumlar.
  • CheckRisk şirketinin yönetici ortağı Nick Bulman, bu yıl 1625 dolar seviyesinin muhtemel olduğunu ancak uzun vadede fiyatın 2 bin dolar seviyesinin üzerine çıkacağını kaydetti. Bullman, altında yükselişin süreceğini çünkü borç para basmanın büyük bir problem olduğunu belirtti. Her gün yeni rekor seviyeleri kaydeden ve yatırımcıların gözdesi olan sarı maden dün akşam saatlerinde 1500 dolar seviyesini test etti ancak geçemediği için tekrar geri dönüş gerçekleştirdi. Uzun vade beklentilerimizin 1500-1560 dolar seviyesi olduğu Altın’da Fibonnaci %100 seviyesi olan 1502 dolar seviyesine kadar yükselmesi ve bu direncin geçilmesiyle bir sonraki düzeltme seviyesi olan 1516 ve 1560 dolar seviyesine kadar yükselmesi beklenmektedir. Bu yüzdende düşüşlerde alım pozisyonları açmanız karınızı maksimize edebilmek açısından önem arz etmektedir.

Pivot; 1490

Destek; 1493-1490-1480

Direnç; 1502-1510-1516

• ONS 1500 civarılarında dolanıyor yeter artık düş bir an önce :)
  • Selamlar,

İş Bankası şubemle görüştüm. Gram altın olarak aldığımda herhangi bir kesintinin olmadığını, yatırım hesabı olarak açıp çeyrek, cumhuriyet altını gibi alım satımı yaptığımsa ise %10 kardan kesinti yapıldığını aktardı.

Bu durumda şimdilik parayı dövizde tutup en uygun zamanda gram altın alıp 1-1,5 sene ellemeyeceğim.

Bu planladığım yatırımda bir hata var mıdır sizce? Kesinti yapılmadığından dolayı gram altını seçmem, çeyrek/cumhuriyet altınına yatırım yapma seçimine göre avantaj mı yoksa dezavantaj mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

Selamlar,

İş Bankası şubemle görüştüm. Gram altın olarak aldığımda herhangi bir kesintinin olmadığını, yatırım hesabı olarak açıp çeyrek, cumhuriyet altını gibi alım satımı yaptığımsa ise %10 kardan kesinti yapıldığını aktardı.

Bu durumda şimdilik parayı dövizde tutup en uygun zamanda gram altın alıp 1-1,5 sene ellemeyeceğim.

Bu planladığım yatırımda bir hata var mıdır sizce? Kesinti yapılmadığından dolayı gram altını seçmem, çeyrek/cumhuriyet altınına yatırım yapma seçimine göre avantaj mı yoksa dezavantaj mı?

saklama gibi bir derdiniz olmayacağı için gr altın her zaman daha avantjlıdır.
  • 2011 ilk 4 ay ons grafiğini de bir ekleyelim
    nisandaki yükseliş korkutuyor beni. Biraz düşse alım için fırsat olacak ama düşmüyor namussuz

Nisan başında 1420 olan ONS şimdi 1500 tl 80 dolar fark etmiş cok ciddi rakam
    Yani bizim bu başlıkta yaptığımız gibi oradan oraya zıplamayanlar daha karlı cıkıyor bence
    ay başında al dursun bir kenarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosef -- 20 Nisan 2011; 19:10:45 >

• düşmüyor arkadaş
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.