Şimdi Ara

[DH] V O L V O for L I F E (65. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.308
Cevap
40
Favori
903.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: hesheit

Kişisel tercihim yeni S40 yerine temiz bir eski C70 olurdu. İki aracın boyutları arasında ciddi bir fark var. Yeni S40 alırsanız muhtemelen 1.6 motor olacaktır, C70 ise en azından 2.0 motor.
    C70lere diğer Volvolar ve diğer araçlar gibi LPG takılır. C70 olmasının LPG ile bir ek bağlantısı yok. Volvo ve LPG konusunda yukarıdaki sayfalarda bilgi verilmişti.

teşekkur ederimm cevabın içinnn.....umarım...temiz bir volvo c70 bulursammmm tekrar sizinle temasa gecmek isterim siz benden cok daha tecrubelisiniz......

not: ikinci arabam olcakkk

• bişey daha

sorcammm

c70 modelinin yedek parçasını cok kotu olmamak şartı ile yan sanayide bulabilir miyiym?tabiki orjinalinin yerini tutmaz ama işte merak ediommm....volvo c70 modeli yedek parçası mercedes ve bmw yedek parçasından daha mı pahalıdırrrr....
  • foruma resim yuklenemiyor

c70 alacak arkadasim yedek parca konusunda fazla sikinti duymasin. genellikle yuruyen aksamindaki parcalar 850 ile birebir ortusmekte. o yuzden cikma ve yan sanayi bulma imkanin yuksek. ornegin ozel servislerin cogu volvolarin aski rotlarini falan bursadan getirtmekte, yani made in Turkey bunun disinda far-stop-sinyal gibi parcalar "DEPO" isimli bir tayvan firmasi tarafindan da yapilmakta sanirim. kaporta icin ise isteyen herkese bulunabilecek en iyi kaportaciyi tavsiye edebilirim. adam eger isterse paramparca olan kapiyi camurlugu bile kesip bicip bisiler yapip fabrika cikisi gibi yapabiliyor....

suan elimde bi tane c70 stop lambasi var. diger tarafini da bulursam modifiye yapip satmayi dusunuyorum. eger c70 alirsan belki sana kismet olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vol-vo-cu -- 1 Mayıs 2007; 21:49:17 >

• suanki gorunumden memnunum ama karanligi beklemek gerekiyor... sanirim ileride isigin gucunu arttirici bisiler yapicam. onun disinda tek sorun angellarin kisa farlar tarafindan ortulmesi. kisalar acikken angellar pek belli olmuyor. o yuzden belki mercekleme yoluna gidebilirim veya 30 -40 liraya bi cift sis fari da takabilirim. sonuc bu

[DH]   V O L V O    for   L I F E

• Aracın maşallah çok güzel. Dediğin gibi angellar biraz sönük kalmış. Üstteki mesajlarımdan birinde verdiğim videolarda gösterildiği gibi hem ampulden gelen ışığı engelleyen hem de geriye ışık kaçmasını önleyen yansıtıcı bant yapabilirsin. Bu arada şu dikdörtgenimsi angel eye'ların olduğu fotoğraflarla ilgili daha fazla bilgi varsa elinde paylaşabilir misin?
  • tesekkur ederim. o fotolari benim de uye oldugum bi siteden bulmustum. herkesin kaydolmasini da oneririm. suan s40'lar arasinda 8. yim orada. yabanci araclari izleyerek fikir sahibi oluyorum. o yuzden bagaj spoilerim yok, nedeni ise fikirlerim degisti, kendi spoilerimi kendim tasarlicam. sayfam su;http://www.cardomain.com/ride/2558248 burada herhangi bi yerden s40'a tiklayarak diger tum araclari gormeniz mumkun
  • quote:

Orjinalden alıntı: PICCHE
    bişey daha
    sorcammm
    c70 modelinin yedek parçasını cok kotu olmamak şartı ile yan sanayide bulabilir miyiym?tabiki orjinalinin yerini tutmaz ama işte merak ediommm....volvo c70 modeli yedek parçası mercedes ve bmw yedek parçasından daha mı pahalıdırrrr....

Araç S70'in Coupesi zaten. Model olarak da parçası bulunamayan 30 yılllık bir model değil. Elektronik aksamın çoğunu Bosch yapmış. Yan sanayi olarak İtalyan bir firma var, adını şu an hatırlayamıyorum. Volvo yetkili servisleri de orjinal kalitesinde yedek parçayı, markası Volvo olmasa bile, takabiliyor. Gerek orijinal gerekse yan sanayi parçaların fiyatı benim bildiğim BMW'nin altındadır. Ama Reno seviyesinde olmasını da bekleme. İstanbul'da isen bol miktarda özel servis ve parçacı var, sıkıntı olmaz. Ancak unutmayınız ki Volvo üst sınıf bir markadır. Bakımı orta sınıf markalardan pahalıdır. Volvo araçları ne kadar sağlam olsa da sonuçta bir makinedir, arıza yapabilir. O yüzden eğer aylık geliriniz yeteri miktarda iyi değilse sonrasında keyfinizin kaçmamasını garanti etmek için otomobil alırken paranızı kuruşuna kadar harcamayınız.

Bu ara bir tanıdığımda 99 model olmasına rağmen çok az km yapmış, çok temiz kullanılmış içi bej deri dışı bordo bir C70 var ama satılık değil. Satsa ben bile düşünüyorum

• RealShark arkadasim, halkalarin biraz sonuk kalmasinin sebebi seri baglantiymis, sonradan hatirladim, amperin yuksek olmasi icin ampullerin paralel baglanmasi gerekiyordusimdi dune gore en az bi yuzde 40 daha parlak. buarada bu sabah mavi neonlu angela sahip bi S80 gordum
  • Vol-vo-cu kardeşim gerçekten çok iyi iş çıkartmışsın.. Böyle bir uygulamayı bende yapmak isterim aslında elimde elektroniğe yatkındır yani devrelerin fln şablonu varsa yaparım fakat kitin içinde şablon fln çıkıyor mu birde içeri monte ederken nasıl yaptın ona kafam basmadı? hem kablosunu fln neresinden geçirdin far bloğunun hemde dediğim gibi montesi nasıl oldu.. Yapıştırıcı fln dese erir gider, klipsleri fln mı var?? Yardımcı olabilirsen, gözüme kestirebilirsem bende denerim :)
  • isi nasil yaptigimi bikac mesaj yukarida anlatmistim. ama gozle gormek elbette kelimelerden daha aciklayici oluyor. isi yaparken foto cekemedim ama eger bi yarim saat beklerseniz tum isi cizimlerle foruma koyabilirim
  • Sema kabataslak bu sekilde

• Çok güzel açıklamışsın, ellerine sağlık volvo-cu kardeşim..
  • Sıfır 1.6 benzinli siyah full S40 bulamadım hiç bir yerde bütün bayilere sordum nerden bulunabilir başka bu araba bilen varmı acaba.
    Beyaz rengi var sadece sizce S40 a beyaz yakışıyormu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre 77
    Sıfır 1.6 benzinli siyah full S40 bulamadım hiç bir yerde bütün bayilere sordum nerden bulunabilir başka bu araba bilen varmı acaba.
    Beyaz rengi var sadece sizce S40 a beyaz yakışıyormu.

Beyaz için yakışmıyor diyemem ama siyah ve kırmızı bambaşka duruyor.
  • Boyle bir beyaz olsa bence guzel olur aslinda biraz hafiften gumuse dogru kacma da var gibi

• arkadaslar bende araniza yeni katildim s70 t5 aldim ankarada oturuyorum arabayi istanbulda buldum 450 km yol geldim muazzam keyifli bi aracti bide bu sira maltepede cindil volvo servisiyle tanistim ozel servis olup cok iiler hem insanlik olarak hemde bilgi olarak cok iiler gidenlerin cok memnun kalacagina eminim simdiden kolay gelsin
  • Hosgeldin Omer
  • cok tesekkur ederim araba eski biraz ama cok rahat yol tepkileri v.s harika tek ve onemli kusuru biraz fazlaca tuketiyo
  • her guzelin bi kusuru vardir o kusuru olmasa sanirim fiyati da okadar uygun olmazdi bence
  • tabiki ole onunda yolunu bulduk prins lpg sistemleri sagolsun

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.