Şimdi Ara

[DH] V O L V O for L I F E (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.308
Cevap
40
Favori
903.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BİRAZ ARAŞTIRDIM ENCAP TESTLERİ HEP SABİT HIZLA YAPILIYOR 50KM/H DİYER DEYİŞLE 35 MİL/H YANİ COK DİKKATE ALINMAMALI 50 İLE GİDİPTE KAZA YAPAN VARSA TAM BİR TRAFİK CANAVARIDIR BENCE

BİZİM ÜLKEMİZDE KAZALAR GENELDE YÜKSEK HIZLARDA OLUYOR BU YÜZDENDE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN YÜKSEK HIZDAKİ ÇARPIŞMALARDA ARAÇLARIN NEKADAR HASAR ALDIĞI BU ĞÖZ ÖNÜNE ALINIRSA FORUMDA YAPILAN YORUMLARA DA BAKARAK VOLVO BU KONUDA GAYET BAŞARILI
  • 50 km. ile esnemeyen beton duvara carpmak cok cok buyuk bir kazadır. Hem 50 km. ile duvara girmek icin 120 ile gidiyor olman lazım assagı yukarı... 120 ile giderken, birsey olacak ani fren yapacaksın, belki savrulacaksın, muhtemelen once yanlamasına hafifce bir yere vuracaksın, ayagın hala frende olacak, sonra duvara gecireceksin... Mantıken, "ah ne de olsa kaza olacak" deyip frene basmayan yoktur heralde...

Tum bunların dısında, bizim bir arkadas hız manyagı bir kız... Babası kendine BMW 5.40 almıs. Kız izin almıs arabayı kullanmak icin. Edirne istanbul otoyolunda, edirneden istanbula giderkenki istikamette viyadugun girisinde bir cukur varmıs. 260 ile o cukura girmis. Araba dagıtmıs kendini, bu bariyerlere carpmıs, pinpon topu gibi sekmis, oburune carpmıs, arac taklalar atmıs, bu arada arac bir o bariyer, bir obur bariyere carpıyor... Arac duz durmus, kız emniyet kemerini acıp inmis, sonra da o şokla kaza oncesi on koltukta duran cep telefonunu aramıs, nitekim cep telefonunu arabanın arkasında hasarsız olarak bulmus!!!! Yani guvenlik onlemleri kalite standartları yuksek olunca gayet yeterli...

bunun dısında Volvo ankara servisi cok cok kotu... Hicbirseyi beceremiyorlar... Ancak aracın servisle cok bir isi olmuyor. Iskandinav arabaları boyle... Dertsiz arabalar... Tabi ben S60 T den yola cıkıyorum... S40'a 1.6d yeter mi bilmiyorum. Aractan ne istedigine gore insandan insana degisir bu...
  • 260KM/H HIZLA CUKURA GİRMEK İÇİN OCUKURUN EN AZ 50 CM CAPINDA FALAN OLMASI LAZIM VE ŞU CEP TEL CAMDAN FIRLAR GİDER ANORMAL BİR DURUM OLMADIĞI SÜRECE BU KAZA BANA BİRAZ SAÇMA GELDİ

HIZ YAPMAYI SEVMEDİĞİM İÇİN S401.6D İDEAL BİR ARAÇ BENİM İÇİN
  • dediğin dizel hakkında bi bilgim yok ama biz 6 yıllık volvo kullanıcısıyız aracı ulusoy otomotivden aldık bütün servisleride orda yapıldı ve srevistende memnunuz fiyat olarakda böyle bi marka için iyi zaten aracın motoru focus da kullanılsa bile yorumlara göre genede herserviste yaptıramazsın bi sorun çıkarsa ama biz dediğim gibi 6 yıldır kullanıyoruz periyodik bakımları yapıldı sadece aracın başaka hiç bi sorunla karşılaşmadık. arabaya ödediğin paranın karşılığını alıyosun ama benim tavsiyem bi volvo alcaksan bütçeni biraz daha zorla 1,6 dan daha yüksek bi motor tercih et.
    quote:

Orjinalden alıntı: turusan

VOLVO S40 1.6 DİZEL HAKKINDA NE BİLİYORSUNUZ YARDIM EDERSENİZ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM KULLANAN VARMI VEYA BİLGİSİ OLAN PERFORMANSI PERYODİK BAKIMLARI KAÇA PATLAR YEDEK PARÇA FİYATLARI KASKOSU YANİ HERŞEYİ HAKKINDA YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR
  • Orjinalden alıntı: oguz87

dediğin dizel hakkında bi bilgim yok ama biz 6 yıllık volvo kullanıcısıyız aracı ulusoy otomotivden aldık bütün servisleride orda yapıldı ve srevistende memnunuz fiyat olarakda böyle bi marka için iyi zaten aracın motoru focus da kullanılsa bile yorumlara göre genede herserviste yaptıramazsın bi sorun çıkarsa ama biz dediğim gibi 6 yıldır kullanıyoruz periyodik bakımları yapıldı sadece aracın başaka hiç bi sorunla karşılaşmadık. arabaya ödediğin paranın karşılığını alıyosun ama benim tavsiyem bi volvo alcaksan bütçeni biraz daha zorla 1,6 dan daha yüksek bi motor tercih et.
    Orjinalden alıntı: turusan

VOLVO S40 1.6 DİZEL HAKKINDA NE BİLİYORSUNUZ YARDIM EDERSENİZ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM KULLANAN VARMI VEYA BİLGİSİ OLAN PERFORMANSI PERYODİK BAKIMLARI KAÇA PATLAR YEDEK PARÇA FİYATLARI KASKOSU YANİ HERŞEYİ HAKKINDA YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR

NEDEN 1.6D ALMAYAYIM BİRAZDAHA AÇIKLARMISIN
  • Volvo uzun ömürlüdür. Bakımları düzenli yapılmış ise 2 eli de alınır, sorunsuz binilir.

Mercdes BMW gibi çok hareketli ikinci eli yoktur, meraklısı biner.

Ben son derece memnunum, keyifle kullanıyorum, düşünenlere öneririm.

Koltuğu ve direksiyonu ayarlayıp doğru pozisyonu aldığında araç ile bütünleşiyorsun.

Vites kısa yollu, elinin hemen altında, direksiyonun tepkileri çok iyi.
    1.6 D motoru doğru ve vites ve devirde kullanınca son derece akıcı ve seri.

Aracı değiştirmeyi düşünmüyorum ancak 2.0D Momentum donanımlı olanını tercih ederdim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: topgear

Volvo uzun ömürlüdür. Bakımları düzenli yapılmış ise 2 eli de alınır, sorunsuz binilir.

Mercdes BMW gibi çok hareketli ikinci eli yoktur, meraklısı biner.

Ben son derece memnunum, keyifle kullanıyorum, düşünenlere öneririm.

Koltuğu ve direksiyonu ayarlayıp doğru pozisyonu aldığında araç ile bütünleşiyorsun.

Vites kısa yollu, elinin hemen altında, direksiyonun tepkileri çok iyi.
    1.6 D motoru doğru ve vites ve devirde kullanınca son derece akıcı ve seri.

Aracı değiştirmeyi düşünmüyorum ancak 2.0D Momentum donanımlı olanını tercih ederdim.

NEDEN 2.0D MOMENTUM BUNU AÇIKLAYABİLİRSEN İYİ OLUR YUKARDADA ARKADAŞ MOTORU DAHA BÜYÜK OLANI AL DEMİŞ AMA AÇIKLAMA YAPMIYORSUNUZ NİYE ÖYLE BİR TERCİH YAPMALIYIM
  • bugün yolda yeni S40 görünce aklıma geldi.. biz 2001de S40 1.6'yı 46000 DM'ye almıştık (yaklaşık 23000 €) şimdiki liste fiyatı 28000 € hadi 5 senede gelen zam makul kabul edilse de o zmnlarda aklımızda bora comfortline vardı sonra üstüne biraz daha verip volvo alalım demiştik ama şimdi bakıyorum da bora comfortline ile arada 7000 lira fark var yani ''üstüne biraz daha koyalım'' olayını aşmış biraz..50000 liraya yaklaşan fiyatı biraz fazla değil mi sizce??
  • quote:

Orjinalden alıntı: asqhelon

bugün yolda yeni S40 görünce aklıma geldi.. biz 2001de S40 1.6'yı 46000 DM'ye almıştık (yaklaşık 23000 €) şimdiki liste fiyatı 28000 € hadi 5 senede gelen zam makul kabul edilse de o zmnlarda aklımızda bora comfortline vardı sonra üstüne biraz daha verip volvo alalım demiştik ama şimdi bakıyorum da bora comfortline ile arada 7000 lira fark var yani ''üstüne biraz daha koyalım'' olayını aşmış biraz..50000 liraya yaklaşan fiyatı biraz fazla değil mi sizce??

MERCEDES BMW AUDİ İÇİN VERİLEN FİYATLAR NEKADAR FAZLA İSE VOLVO İÇİNDE OKADAR FAZLA VE HATTA ONLARA GÖRE UCUZ BİLE DİYEBİLİRİM
  • Bugun volvo s40 1.6D versiyonunun test surusunu yaptım.Bugun esasında bi suru araba test surusu yaptım audi a3 ,passat ,opel astra,volvo,peugeot 407 fln

neyse izlenimlerime geliyorum.
    Aracı Ankarada konya asfaltında test ettim.Dusuk devırde 240nm lik bir tork la arac guzel hızlanıyor ama emsallerine gore bıraz yavas onu da belirtiyim.Cok oturaklı cok kalite bir araba.İç konsol tasarımı oldukca şık fakat bı o kadar da sade.Baba arabası agır abi arabası.1.6 motor konya asfaltında Oran sıtesı yokusunu cıkarken bıraz yorulmus gıbı gelsede aracı dusuk devırde kullanınca bu ızlenımım gıttı gıbı bıraz.

50000ytl lik fiyat biraz asırı yalnız.50000ytl ye daha performanslı araba beklerdim.Henuz daha karar veremedim ama volvo ısrarımdan vazgecıcem sanırım.Passata hayran kaldım aynı fıyata.

Gene de volvo her zaman volvo.Arabayı surerken muthıs guven verıyor.Bu yollar benım dıyo resmen.Konsolu cok seker dijital kliması 10 numara.dolby surround ses sıstemi 10 uzerınden 11 numara.

Kalite 11 numara.Keske motor bıraz daha performanslı olsaydı.
    Passata hayran kaldım aynı fıyata bu arada

yada alakasız olcak gıbı duruyo ama full bır opel astra gtc yada twinport da cezbediyo şimdilik beni.Bakalım nereye gıtcez paramız
  • quote:

Orjinalden alıntı: pascuu

Bugun volvo s40 1.6D versiyonunun test surusunu yaptım.Bugun esasında bi suru araba test surusu yaptım audi a3 ,passat ,opel astra,volvo,peugeot 407 fln

neyse izlenimlerime geliyorum.
    Aracı Ankarada konya asfaltında test ettim.Dusuk devırde 240nm lik bir tork la arac guzel hızlanıyor ama emsallerine gore bıraz yavas onu da belirtiyim.Cok oturaklı cok kalite bir araba.İç konsol tasarımı oldukca şık fakat bı o kadar da sade.Baba arabası agır abi arabası.1.6 motor konya asfaltında Oran sıtesı yokusunu cıkarken bıraz yorulmus gıbı gelsede aracı dusuk devırde kullanınca bu ızlenımım gıttı gıbı bıraz.

50000ytl lik fiyat biraz asırı yalnız.50000ytl ye daha performanslı araba beklerdim.Henuz daha karar veremedim ama volvo ısrarımdan vazgecıcem sanırım.Passata hayran kaldım aynı fıyata.

Gene de volvo her zaman volvo.Arabayı surerken muthıs guven verıyor.Bu yollar benım dıyo resmen.Konsolu cok seker dijital kliması 10 numara.dolby surround ses sıstemi 10 uzerınden 11 numara.

Kalite 11 numara.Keske motor bıraz daha performanslı olsaydı.
    Passata hayran kaldım aynı fıyata bu arada

yada alakasız olcak gıbı duruyo ama full bır opel astra gtc yada twinport da cezbediyo şimdilik beni.Bakalım nereye gıtcez paramız

ARKA OTURMA ALANI DAR DİYORDU FORUMDAKİ BİRKAÇ KİŞİ SENCE NASIL BİNDİNMİ ARKAYA
  • arakdas bindi arkaya.Onun yorumuna gore oldukca geniş ve rahat dedi.Ole dar fln diye konusmadı.

Bagajına hayran kaldık bu arada.Bekledigimden cook geniş.Bence rahatlık genişlik konusunda hic tereddut etme.Benim tek tereddut nedenim motor konusunda.İyi bir motor ama sani biraz daha performanslı olmalıymıs.1.6d motor 1400kgyu yokus cıkarken tam randımanlı tasımıyor.Genede volvo işte.Yol tutusu direksiyonu fln cook guzel.İç malzeme 10 numara.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pascuu

arakdas bindi arkaya.Onun yorumuna gore oldukca geniş ve rahat dedi.Ole dar fln diye konusmadı.

Bagajına hayran kaldık bu arada.Bekledigimden cook geniş.Bence rahatlık genişlik konusunda hic tereddut etme.Benim tek tereddut nedenim motor konusunda.İyi bir motor ama sani biraz daha performanslı olmalıymıs.1.6d motor 1400kgyu yokus cıkarken tam randımanlı tasımıyor.Genede volvo işte.Yol tutusu direksiyonu fln cook guzel.İç malzeme 10 numara.

SOĞOL KARDEŞ

2.0D SÜRME İMKANIN YOKMUYDU
  • VOLVO S40 İÇİN KAMPANYA YAPMIŞ SİZCE KREDİ KOŞILLARI İYİMİ
  • Evet "pascuu" arkadaşın 1.6 D için yorumuna katılıyorum. 2.0 D tercih ederdim dememin sebebini iyi açıklamış.

1.6 D arabaya yetiyor, yani tam anlamıyla YETERLİ. Yüksek performanslı diyemeyiz.
    Tabi ki temel etken güvenlik donanımı nedeniyle 1400 kiloya ulaşan ağırlık.

"pascuu"nun rampadaki randımanını beğenmemesi motora devir çervirttirmeye çalışmasından olabilir, dizelde devir değil torkun üst noktası önemli, belki doğru vites ve devirde değildi, bilemiyorum.

Ben 1.6 D alırken kafamdaki değerlendirme şuydu: "Yılda ancak 1-2 kez uzun yola çıkıyorum, 10-11 ay şehir trafiğindeyim, uzun yolda da zırt-pırt radar var, çok basamam, arabayı Türkiye'ye sokarken 1.6 olsun, eşek yüküyle vergi ödemeyeyim."

Volvo'nun kabin tam anlamıyla "üstünüze dikilmiş gibi". Direksiyonun tepkileri, yol tutuş çok iyi. Ben yüksek kapı çizgisi ve dar camlardan memnunum, güven veriyor bence.

Ben tam yüklü araba ile klima açık 200'ü ancak gördüm. Orada da nefesi bitti arabanın.

1800-4500 devir aralığında kullanınca araba yeterince atak.

Ben bu araba sollama tekniğini de kaptım, motor öyle 3000-3500 devirde olmayacak, 3 yerine 4. viteste 2000 devirde sollamaya çıkacaksın, inanın çok daha iyi hızlanıyor araba, çok daha rahat solluyorsun. Aksi halde sollamanın ortasında vites değiştirmen gerekiyor, o da zaman kaybı.

2.0 D ise çok farklı, overboost'da 1.6 D'ye kıyasla çok ciddi adamı koltuğa yapıştırıyor.

Benzer ivmeyi 1.6 D'de de hissediyorsun ama daha yumuşak, 2.0 D kadar çarpıcı biçimde değil, büyük bir patlama olmuyor.

Malzeme kalitesi ise çok iyi, inanın BMW 1 serisinden daha iyi, Audi A3 ile aynı düzeyde diyebilirim.

Benim sürüş tarzıma Volvo 1.6 D uyumlu bence, ayrıca önemli bir nokta, gerçekten çok az yakıyor.
  • PEKİ YOL BİLGİSAYARINDAN BAKTINMI ŞEHİR İÇİ NEKADAR YAKIYOR VE ŞEHİR DIŞIDA TABİKİ
  • Şehirlerarası yolda 5,8 litre ortlama yaktım yazın Ankara-Bodrum arası. Araba yüklü ve klima hep açıktı.

Fabrika verisi min. 4,9 litre zaten onu da 90 km. sabit hızda rahatlıkla yakalıyorsun.

şehiriçinde max. 8 litre/100 km. ortalama yaktım.

Eğer çok kısa mesafe gidiyorsanız, günde 5-6 km. gibi, o zaman 10 litreye yaklaşır ortalama.

Bendeki eski Mercedes şehiriçinde 17-18 litre yaktığı için bana bayağı az geliyor tabi :)
  • TEŞEKKÜRLER EKONOMİKMİŞ BAYA
  • @topgear SEN YURT DIŞINDA HANGİ ULKEDESİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turusan -- 19 Mayıs 2006; 19:18:18 >
  • Valla ben güvenlik delisi bi insanım hatta annemn acelesyle aldığımız vectra-c yede bu yüzden üzülüyorm. Neyse bence volvo alın. Hastasym volvo ve saab ın. Benim bildiğim bi tek saab ve volvo kendi kaza tesleri yapıo ve bunalra taklalarıda eklio. Birisi 407 daha güvenli demiş. Belki 60km de oalblr bilmyrm bakmma lazm ncap e ama 150 ile bi kaza esnasında o 5 yıldzlk arabalardn sizi zor çıkarırlar. Ondan volvo bence çok iyi bi seçim. Boşvern performasnı az olsun daha iyi yavaş gidersnz
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.