Şimdi Ara

[DH] V O L V O for L I F E (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.308
Cevap
40
Favori
903.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben İstanbul'dayım. forumda son_samuray arkadaşımız var. Ankara'daki Volvo servisinde daha önce çalışmış olan, sanayideki ustaları da biliyor olabilir, pm atıp sorabilirsin.
    Bu ara sormayı unuttuk, aracın kaç kmde ve kaça aldın, bir de renk?

quote:

Orjinalden alıntı: decsan

quote:

Orjinalden alıntı: hesheit

Hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde zevkle kullan ve aramıza hoşgeldin. Forumda eski S40'ın 1.8 motorlusun binen arkadaşlar var. Motor konusunda onlar yardımcı olabilir. Genel olarak araç hakkında ise üç aylık izlenimlerimi üç vakte kadar sizlere yazacağım.
    Senin aracın bakım eksikliği gerçekten olabilir. Sebebi de şu: Volvo servisleri pahalı olduğu için araçlar sahipleri tarafından düzenli bakıma götürülmüyor. Benim araç da aldığımda 18 aydır yağı değiştirilmemişti. Sen istersen sanayide bir bakımdan geçirt.

quote:

selam
    Bende bugün bir volvo sahibi oldum hiç hesapta yokken.

Volvoyu severdim ama hayranı da değildim.
    2000 model s-40'ı 10-15 km kulanma şansı buldum, ankara şehir içinde. Araba 1.8 otom. kalkışta ivmelenme biraz zayıf gibi geldi. siz nedersiniz?
    bu benim arabanın bakım eksikliğindenmi yoksa bu araç zaten böyle mi?
    selamla ve saygıyla

Teşekkür ederim
    Sabah işe gelmeden yağına baktırdım benzinlikte yağ bitmiş gibi bişeydi. hava filitresi tozdan görünmüyordu. Tabii bunlar değişince motor kendine geldi.
    Sanayide (Ankara )volovdan anlayan sağlam bir usta varmı bildiğin?

• bu araba alınmaz da ne yapılır yaw. ??

http://www.youtube.com/watch?v=y9c3V0q8cgk
  • yaw bizim tamirci volvo iyidir ama parçası pahalıdır dedi alma onu diyor

sizce parça derken ne kastediyor ? bu cihazın kaç km bana tahmini ne kadar maliyet çıkarırı bu parça denilen şeyden
  • araba 170.000km de metalik gümüş yazıyor ruhsatta. 18 e aldım ama masraf edeceğiz en az 1000 ytl..
  • kaç model ne masraf var arabada

km fazla degilmi

bide s70 ila s40 kıyaslarsak hangisine öncelik vermeliyiz alımda
  • 2000 model
    4 lastik biraz bakım zaten 1000 ytl
    alınan herhangi bir 2. elde zaten çıkar bu kadar.
    ben tanımam volvoyu hasbelkader sahibi olduk zaten ama araba gerçekten çok hoş. seri tuşuna basınca şehir içinde keyif veriyor 4500 civarı vites atarak
    bu s tuşunun kullanımı hakkında ne tavsiye edersiniz?
    mesela giderken basmak zarar verir mi? dururken mi basmak lazım vs. vs.
  • bu s sport kullanım felanmı otomotik viteste
  • sanırım sport ama seri kullanım diyorlar normalde 3500 devirde atıyor vites ama s tuşuna basınca 4500 e kadar bekliyor. acaba araba giderken bu tuşa basmak zararlı olabilir mi diye merak ettim
  • sanmam .farzet ş.içinden otobana girdin al s moda geç sol şeride bas gaza...
  • abiler ben volvo s70 lerdeki 2.0 t ile t5 arasında ne fark var anlamadım?

benzin sarfiyatı nasıl olur?
    mesela 180 beygir ile 220 beygir için vergi standart degilmidir ? 1998 model 2.0 motor üzerinden
  • Vergi dilimleri beygir gücüne değil motor hacmine göre belirlenir. Örneğin, 2000cc 150bglik araç ile yine 2000cc 200bglik araç aynı vergiyi öder. 2000 model, 1600cclik S40 ile yine 2000 model 2000cclik S40'tan motoru büyük olan daha fazla öder. Maliye Bakanlığı'nın veb sayfasından motorlu taşıtlar vergisi hakkında daha detyalı bilgi alabilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: BMW 528
    mesela 180 beygir ile 220 beygir için vergi standart degilmidir ? 1998 model 2.0 motor üzerinden
  • Bu farkı ben de bilmiyorum ama bildiğim bir şey var o da aynı model yılına sahip 2000cc motorlu bir S40 ile S70 piyasada hemen hemen aynı fiyata bulunuyor. Bu durumda S70 alman daha mantıklı olur. Yakıtta pek farkedeceğini sanmıyorum. S70 daha geniş ve yol tutuşu daha iyi bir araç. Donanımı da daha iyi olabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: BMW 528
    abiler ben volvo s70 lerdeki 2.0 t ile t5 arasında ne fark var anlamadım?
  • Güzel araçmış.
    Hayırlı satışlar
  • senin arabayı görmüşüzdür sanırım web ilanlarında gerçekten alınabilir harika araba ...
    inşallah kıymetini bilen biri alır..
  • arkadaşlar
    benim 1.8 otm s40 çok dik yokuşta ağağımı frenden çekince geri kaçıyor. dik yokuşlar için bu normal mi?
  • Decsan sahibi olduğun S40 / 1.8 aut. kaç bin km de ? Bir de yokuşta tam durmuş vaziyette kalkarken frenden çektiğinde mi geri kayıyor ? Yoksa yokuşa başlayıp gazı bıraktığında araba durma noktasına geldikten sonra mı geri kaymaya başlıyor ?
  • arabayı malum yeni aldım. 170000km de.
    normal eğimde sorun yok frene basınca kalkarken kaçmıyor geriye ama dün cidden dik bir rampada denedim frene basıp durdurdum ama frenden çekince araba geri kaçtı. bu normal mi?
  • Bence bu soruyu forumun teknik bilgiler topiklerinde sor. Şuradan ulaşabilirsin:http://forum.donanimhaber.com/m_7396342/tm.htm

quote:

arabayı malum yeni aldım. 170000km de.
    normal eğimde sorun yok frene basınca kalkarken kaçmıyor geriye ama dün cidden dik bir rampada denedim frene basıp durdurdum ama frenden çekince araba geri kaçtı. bu normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesheit -- 10 Ağustos 2006; 11:31:27 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.