Şimdi Ara

DH TTNET Tilgin Fiber Modem Kullananlar Kulübü [ANA KONU] (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
365
Cevap
18
Favori
122.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu lanet modemden nasıl kurtulurum bir yol söyleyin arkadaşlar allah cezasını versin bune?
  • tılgın 2331 router modeline elektrik hattı üzerinden internet çekmek istiyorum. https://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wpa4220kit-av600-300-mbps-kablosuz-tak-kullan-2-lan-portlu-300-metre-mesafeli-menzil-genisletici-powerline-adaptor-p-BD303971

bu powerline adaptör ile çalışır mı direk, yoksa illa başka bir router alıp bağlamam mı lazım
  • Merhabalar Arkadaşlar,

Türk Telekom gpon alt yapısı olan yerlerde kullanmaya başladığı tplink archer c5v ile 2,4 ghz ve 5 ghz olamak üzere toplamda 1200 mbps e kadar wifi sinyali alabilirsiniz. Modem özellikleri ve kurulum adımlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

TPLİNK ARCHER C5V FİBER MODEM KURULUMU http://www.zorluteknoloji.com/tplink-archer-c5v-fiber-modem-kurulumu/
  • cuhadarzade kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, tilgin modem den kurtulabilip TP link e gecebildiniz mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vahsi Hindi Sürprizi

Hocam merhaba, tilgin modem den kurtulabilip TP link e gecebildiniz mi acaba?
    Evet dostum kurtuldum. Süreci de anlatayım ; tilgin takıldı, ertesi gün aradım modem değişimi istedim. 1 gün sonra aynı adam geldi arıza varmış aramışsınız dedi yanlış bilgi dedim geri gitti.
    3 veya 4 gün sonra aynı adam geldi elinde tplink modemle. Tplink'i taktı, tilgini eline aldı bi modem bukadar ısınır mı ya falan dedi. Halbuki ilk getirdiğinde tilgini övüyordu. Tplink'ten memnunum. Siyah dik duran bir model ama kodunu bilmiyorum.

Not: Tilgin modem gelirse eğer, ısrarla değişim isteyin,getiren kişinin tilgini övmesine aldanmayın. Nitekim bana getirdiğinde de övmüştü ama sonra yerden yere vurdu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tilgin Hg2331 kullanmaktaydım.Dün 35 mbit olan hızım 4 e düştü.Ertesi gün Müşteri hizmetlerini aradım arıza kaydı oluşturdular.2 saat sonra elinde modem ile teknik ekipten 2 kişi geldi.Tilgini aldılar ZTE modemi takıp gittiler.Online oyunlarda kararsız ping değerleri ve anlık takılma sorunları yaşıyordum.Yeni modemle ikiside çözüldü.Bu modemin yeni olduğunu 2019 da geldiğini belirttiler.Binaya kadar fiber var.Binadan dairelere cat6 ile bağlantı sağlanıyor.Bilgilerinize...
  • Merhaba arkadaşlar,

Garip bir olayla karşı karşıyayım, yardımınıza ihtiyacım var.
    Adsl internet kullandığım bir binadan yeni taşındığım binaya nakil talebinde bulundum. Görevli başvuruyu aldı ve önce telefon nakli sonra internet nakliniz gerçekleşecek dedi. Bina fiber olduğu için beni fiber kampanyaya geçirdiler. Buraya kadar herşey normal. Kısa süre içinde telekomdan görevliler elinde tilgin modemle gelip kurulum yaptılar ve sabit hat numaranın nakil işleminin başarılı olduğuna dair mesaj aldim. Daha sonra internet nakil işleminiz gerçekleştirilemiyor mesaji aldım. Sonra müşteri hizmetleriyle can çekiştikten sonra, bölge müdürlüğüne gittim. Oradaki görevli senin internet talebin bize ayrı bir işlem gibi geliyo telefondan bağımsız, telefon üzerine gelmesi lazım diyor. Müşteri hizmetleriyle çöz diyo. Müşteri hizmetlerini aradığımda baştan internet nakil işlemini yapıyor ama sonuç aynı. Sonunda bölge müdürlüğü beni aradı ve senin interneti bağlayacağız dedi. Adamlar eve yanlarında bir tilgin modem daha getirdiler. Kabul ediyorsanız bağlayalım dedi. Ek ücret çıkar mı diye sordum biz bilmeyiz dediler.

Şimdi soru şu arkadaşlar bir eve 2 tilgin modem verilmesi normal mi?
    İkinci sorum: Benim hiç internetim olmasaydı yani sadece sabit telefon kullansaydım, evde sadece fiber hat olduğu için bana yine tilgin modem verilecek miydi?

• Gürkan Selam,

Tek modem veriliyor normalde.Tilgin modem sorunlu almamaya çalış dicem ama başka şansın yoksa mecbur alacaksın gibi.İlerde illaki bir sıkıntı çıkarır değiştirirsin.Fiber bağlantın hayırlı olsun güle güle kullan.
  • Tilgin hg2331 biraz kurcalayınca gizli ayarlarında torrentin pasif bırakıldığını gördüm. Aktif edince cihaz torrent ve media servara dönüştü

DH TTNET Tilgin Fiber Modem Kullananlar Kulübü [ANA KONU]
  • guguk kullanıcısına yanıt
    modemi kapatıp açınca torrenti tekrar aktifleştirmek çok zor oluyor. modeme reset atıp, diske format atıyorum. bir de modeme uzaktan erişim ve modem üzerinden ipv6'yı kapatabilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunyildiz -- 25 Mart 2019; 20:2:12 >
  • Arkadaşlar Merhaba,

Evime internet bağlatmak istiyorum desteğinize ihtiyacım var kablo.net’in elinde netmaster modem kalmamış o yüzden ttnet bağlatacağım.Binada gpon bağlantı varmış ondan dolayı ttnet ile henüz sözleşme yapmadan stres oldum çünkü;
    1. Müşteri Hizmetleri evinize Tılgın modem göndereceğiz dedi (sizlerin yorumlarını okuduktan sonra) istemiyorum başka marka(TP-Link) gönderin dedim başka alternatif yok dedi
    2. Evime gelen fiber kablo vestiyerin içinde kalıyor(fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz) modemin markasından bağımsız olarak, vestiyerin içinde kalan modem sizce sağlıklı wifi dağıtabilir mi? Kabloyu uzatmak dışında başka çaresi varmıdır?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Tilgin hg2331 modemde 80 portunu açmak için gerekli tüm herşeyi yapıyorum...Fakat port kontrol sitesinden kontrol ediyorum açık olmadığına dair yanıt veriyor... Ekstradan ne yapmak lazım

• manivelda M kullanıcısına yanıt
    Iki adet modem verileceğinden ilkinin içeride kalmasından bir sıkıntı yok.Ama rj45 le çıkış yapacağınız wifi dağıtımı yapan modemi oraya koymazsanız iyi olur.Benim sarı kablo girişini yatak odasına koymuşlar. Elektrik doseyenler cat6 kablo döşelidir evin heryerine sağolsunlar.oradan rj45 bağlantısı veil wifi modemi salona koydum.Cekimi fena değil...ben bir sorun yasamadim

• Konuyu bugun gordum sans eseri bayadir sikayetciydim tilgin modemden. Hiz olarak 95 Megabit 100 Megabit Arasi gorsemde ping ve kablosuz performansi cok kotuydu. Farkli modem veriyorlar isteyince diye gorunce konuda 1.5 senedir kullandigim tilgin modem icin aradim sikayet olusturdular degisim isteniyor diye. En fazla 15 dakika sonra kardesim aradi ttnetten geldiler diye. Tp link modemle degistirmisler birtane. Sasirdim bende. Cunku telefondaki kisi fiberde sadece tilgin modem kullaniyorlar ayni markanin farkli urunuyle degistirirler en fazla demisti. Herhalde taahhutumun bitmesine 2 ay kaldi diye hizlandirdilar sureci

Neyse yeni modemin tam model numarasini almadim suan evde degilim ama ping speedtestten 2 ms download 98 upload 3.75 cikti. wifide evin her tarafinda cekiyordu 5 ghz uzerinde harici anten olmamasina ragmen.Konuda degisim yazan arkadaslara cok tesekkur ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h065 -- 17 Nisan 2019; 20:9:2 >
  • şimdi arkadaşlar bu gereksiz Tılgın HG2331 için iyi bir access point alsam verim alır mıyım kendi wifisini kapatınca? normal şartlarda wifi çok dalgalı sabit durmuyor. biraz daha yaklaşınca daha iyi ancak kısacık alanda doğru düzgün çekmiyor.

şimdi aklımda şu var. ya modemi tplink archer c5v ile değiştiriyolarmış sanırım onunla değişim isteyeceğim iyi olduğunu okudum forumdan ya da buna bir access point ile netini stabil olarak dağıtacağım.
    ancak merak ettiğim bunu yapınca ağda ping vb. sorunu yaşayan var mı? dalgalanma modemin kendinden mi wifi performansından mı onu bilmem gerekiyor.
    eğer modemdense access point de çözüm olmayacaktır.
    ----------------------------------------------------------------------------

Bir gün sonrası-------------------------------------------------------------

TTNET müşteri hizmetlerine mesaj attım twitterdan sonuç olumsuz değişim konusunda. Değiştiremeyiz diyolar. ancak ve ancak menzilini genişletebilirsiniz diyolar.

Devamında TTNET SEO'sundan aldığım mail adresine posta attım. Az önce döndüler ve durumu izah ettim. Eve kadar girip bakacaklarını söylediler. Bakalım geldiklerinde eminim net hızına bakacaklar ve eveleyip geveleyecekler. Ping falan umurlarında değil.

Benim TTNET ile taahhütüm yok ve 90küsür TL veriyorum her ay 35mbite
    Şimdi Türk.Net falan baktım 35mbit üstü 80 TL
    Türk.Net aktif ise 100mbite kadar 65 TL gibi bir ücreti var ve aktif değilse 35mbit -şu an kullandığım net hızı-
    Her ay 25 TL fazladan veriyorum. Bir de modem değiştirmiyolar. Bunlar benim TTNET'ten çıkmam için yerinde sebepler.

Yarın Türk.Net ile görüşüp durumu anlatacağım... Gerekli bilgiyi alıp mümkün ise ayrılma işleminde bulunacağım. Varsın modem vermesinler. Access Point ya da kaliteli bir modem alır kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoomBookTR -- 3 Mayıs 2019; 20:12:39 >
  • ZTE H267A modem ile değiştirttim bugün.
    Zor oldu ama Tılgından kurtuldum.
  • Arkadaşlar defalar TT aradım modemi değiştirmek için değiştirmediler, sahibinden.com üzerinden TPLINK archer C5v modem aldım,

Tilgin modem üzerinden Kullanıcı adınızı ve şifreniz ile vlan_id nizi öğrenmeniz gereklidir. bunun için tilgin modeme root : fTTh_b2013 kullanıcı adıyla girip
    araçlar menüsünden Konfigürasyonu Karşıdan Yükle'yi seçip içinden çıkan config.crm dosyasını notepad ile açıp username/password ile aratıp kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenebilirisiniz. aynı dosyadan vlan_id" s16 diye aratırsanız vlan idnizi de öğrenebilirisniz,

diğer modemi takıp admin/admin kullanıcı adıyla kurulumu aşağıdaki gibi yaparsanız sıkıntısız kullanabilirsiniz.

kolay menü-kolay kurulumdan kullanıcı adı ve şifre girişi

Genel Ağ wan bağlantılarından internet düzenle seçeneğinden vlan id girişinden sonra. ppp kullanıcı adını ...@ttnetli yazarak kaydet dedikten sonra tekrar
    Genel Ağ wan bağlantılarından interneti Etkin(Düzenle'nin yanında) yapıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniceli2001 -- 8 Mayıs 2019; 19:0:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniceli2001

Arkadaşlar defalar TT aradım modemi değiştirmek için değiştirmediler, sahibinden.com üzerinden TPLINK archer C5v modem aldım,

Tilgin modem üzerinden Kullanıcı adınızı ve şifreniz ile vlan_id nizi öğrenmeniz gereklidir. bunun için tilgin modeme root : fTTh_b2013 kullanıcı adıyla girip
    araçlar menüsünden Konfigürasyonu Karşıdan Yükle'yi seçip içinden çıkan config.crm dosyasını notepad ile açıp username/password ile aratıp kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenebilirisiniz. aynı dosyadan vlan_id" s16 diye aratırsanız vlan idnizi de öğrenebilirisniz,

diğer modemi takıp admin/admin kullanıcı adıyla kurulumu aşağıdaki gibi yaparsanız sıkıntısız kullanabilirsiniz.

kolay menü-kolay kurulumdan kullanıcı adı ve şifre girişi

Genel Ağ wan bağlantılarından internet düzenle seçeneğinden vlan id girişinden sonra. ppp kullanıcı adını ...@ttnetli yazarak kaydet dedikten sonra tekrar
    Genel Ağ wan bağlantılarından interneti Etkin(Düzenle'nin yanında) yapıyoruz
    root olarak girince internet ayarlarında vlan var zaten config indirmeye gerek yok ama yararlı bilgi :)
  • config indirmezseniz kullanıcı adınızı root ekranından görebilirsiniz ama şifrenizi öğrenmeniz gerekli(eski şifre olarak kalmıyor fiberde değişiyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniceli2001

config indirmezseniz kullanıcı adınızı root ekranından görebilirsiniz ama şifrenizi öğrenmeniz gerekli(eski şifre olarak kalmıyor fiberde değişiyor)
    bende değişmemiş aynı kalmış :)
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.