Şimdi Ara

DH Trophy Yardımlaşma ve Bilgi Paylaşım Konusu (1045. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.966
Cevap
128
Favori
569.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10431044104510461047
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yaratıc1KLAVYE

Hüsn-i kuruntu : Herhangi bir durumu saf bir şekilde kendinden yana iyiye yorma" anlamını taşır.
    Aferin işte böyle çalış. Sene sonu sınav yapacağım seni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OnLiNe MaNaGeR kullanıcısına yanıt
    Senin beni sınav yapman için yiyeceğin ekmeklerin fırınları daha açılmadı.

(!)Hüsn-i kuruntu..&

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ucuzcufiko U kullanıcısına yanıt
    Ben onda alamadım kupa çok zor geldi bana

• iARDAs İ kullanıcısına yanıt
    Valla brovo çok zorlayıcı mı yoksa rahat bir şekil demi aldın

• Kingdom hearts 3 platin alan varmı?

• Teşekkür ederim ergen kardeşim. Tez vakitte akıllanman dileğiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOZ_35

Uzaklara uçman dileğiyle sevgili ejder...

Alıntıları Göster
    Sana da oturduğun yerde kalman dileğiyle ergen kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mor Ejder

Teşekkür ederim ergen kardeşim. Tez vakitte akıllanman dileğiyle.
    Eyvallah abi sağolasın güzel dileklerin için. Ergenlikte oluyo böyle şeyler ilerde akıllanırım.
  • Bence de kupalar oyundan alınan zevki düşürüyor hatta baltalıyor. İlk başta zaten kupa filan umursamıyorsun. Sonra kupalar ister istemez toplandıkça bunları da toplamayı amaç ediniyorsun. Kolay kupaları alırken sorun yok ama bazı oyunlardaki bazı kupaları almak için oyuncu olmak değil insanlıktan çıkmak gerekiyor. Zorlu kupalar sana hırs yaptırıyor. Alabildiklerini -sinir, stres, küfür- alıyorsun alamadıklarında sadece kazandığın sinir ve kaybettiğin vakit-enerjinle kalıyorsun. Sonuç: oyun sana normalde zevk vereceği yerde sinir, stres, gerginlik, mutsuzluk veriyor. Yani oyun amacının tam zıttına hizmet ediyor. Zorluğu bir kenara bazı kupalar da salak saçma işlere bırakılmış. Tamamen laf olsun diye. Hırsım varsa sırf onu almak için sevmediğim şeyler yapacağım ve onu anca öyle alacağım. Halbuki üstüne para verip aldığım şeyi herhangi bir yönlendirme olmadan istediğim gibi oynamam ve bunu yaparken de mutlu olmam lazım. Ha istediğim gibi yine oynarım ama bu hırs yaptıran şeyleri yapsam da yapmasam da bu bana mutsuzluk verir. Amacım oyundan haz almak değil de kupa toplamak olduğu sürece o oyundan haz alamam veya yeterince haz alamam. Oyundan zevk almak isteyen adam oyunu değil 2-3 kez bitirmek 10 kez de bitirebilir. Bunun için kupaya ihtiyaç mı var? Ben zamanında PC'de Prince Of Persia Warrior Within ve The Two Thrones ikilisini sırasıyla 12 ve 13 kez bitirdim. PC'de tropy mi vardı? Yoo, ben bunu tamamen kendim hür irademle oyundan zevk aldığım için oynadım. Hatta şimdi şu an bu 15 senelik oyunu indirip kursam PC'ye yine oynarım, yine bitirir, yine ondan haz alırım. Ya kupaları kaldırmaları lazım -gerçi bu şu an çok zor- ya da en zor kupaların ortamala bir zorluğu geçmeyece, insanları sinir strese boğacak zorluklarda olmayacak şekilde ayarlanması lazım. En azından bundan sonraki oyunlarda. (Bu arada Umarım Ubisoft bu 3'lemeye bir AAA remake çeker de parasını bastırıp satın alırım. Keşke yapsalar, özledim POP oynamayı. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 11 Ağustos 2019; 12:37:59 >

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyi düşünüyorum.

Kupa olayı tamamen hırs, başka bir şey değil. Oyundan zevk almak yerine saçma sapan şeylerle uğraşıp stres yapıyorsun. Amacın kupa kasmak oluyor.

Kumar gibi hırs ve anlık keyif veriyor. Sürekli kupa peşinde koşuyorsun.

PSN tarihinin gordugu en zor oyunlarin birkacini -boost degil- %100lemis biri olarak insanliktan hala cikmadim. Bende mi hata var? Niye insanliktan cikmadim ben simdi? Yoksa ciktim mi?

• Abysm Nucleus kullanıcısına yanıt
    Sen benim ne demek istediğimi anlamamışsın ya da anlamamazlıktan gelmişsin. PSN tarihinin en zor oyunlarını oynamışsındır doğrudur ama seni aşırı derecede zorlayan sırf kupayı almak için uğraştığın şeyler sende gereksiz bir stres yarattı mı yaratmadı mı, işte bundan bahsediyorum. Çünkü oyun dediğin şey stres değil sana eğlence sunmalı. Neticede bunlara para verip alıyoruz.

• Kupa olayını saçma bulan arkadaşlar kendinizi neden bu kadar üzüyorsunuz? Adam kupa kasmaktan keyif alıyorsa bunun size ne zararı var ki?

Son olarak ünlü bir şairin dediği gibi:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Otto_Skorzeny -- 11 Ağustos 2019; 21:0:44 >
  • müslüman mahallesinde salyangoz satmaya gelmişler yine

E cok abartmissiniz. Insanliktan cikma vs. alt tarafi bir tanecik kupa yani. Ben belirttiginiz tanima girecek sekilde kupa toplayan bir kisinin oldugunu dusunmuyorum. Sonucta hobi bu. Yukarida yazilan gibi insanlar buna ara verince ruh sagliklarini kaybetmiyorlar sonucta. Bagimlilik, hastalik tanimlari yine sacma bence. Kupalara bu kadar anlam yuklememek lazim. Bir kisi zaten boyle kafayi kiracak konuma geliyorsa kapatsin dukkani gitsin yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abysm Nucleus -- 12 Ağustos 2019; 10:45:0 >
  • Abysm Nucleus kullanıcısına yanıt
    Yok ben sadece hırs ve stres yaptırıyor dedim. Bunu trophy konusuna yazmam absürd görünse de aslında bunu yazmamın sebebi tesadüfen yukarıda bir arkadaşın mesajını görmem oldu. Biri de kimse kimsenin işine karışmasın tadında mesaj atmış. Halbuki kimse kimsenin işine karışmıyor. Sadece fikrimizi yazıp çıkıyoruz. Zaten kimsenin bunu yapmaya hakkı olamaz. Tesadüfen görmesem yazmayacaktım zaten. Neyse bu mevzu çok uzadı, konu daha fazla baltalanmasın. İyi oyunlar herkese.

• #26 Days Gone, platin oldu ama kafayı kırdım bırakmayıp tüm sürüleri temizleyecem

Beyler diablo 3 indirimde keyif verirmi? platin aşırı zorlarmı? son seviyelere gelmiş bir arkadaş var beraber oynuyacagız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 12 Ağustos 2019; 11:20:17 >
  • Diablo coopta her türlü keyif verir ama platin için 100 adventure quest yapma gibi bir kupası vardı, o can sıkabilir, Diablo’yu ben de platinlemedim ama elimdeki birkaç arşivlik kutulu oyundandır kendileri

Edit: Duzeltme yapiyorum, bahsettigim kupa 100 quest degil 500 bounty kupasi, adi da Batting 500, muhtemelen platine kosanlarin acacagi en son kupadir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zepharoth -- 13 Ağustos 2019; 5:39:56 >
  • Platinum için bir şey diyemem ama gayet keyifli bir oyun stres attırıyor bana :)

• 
Sayfa: önceki 10431044104510461047
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.