Şimdi Ara

««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»» (584. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.078
Cevap
49
Favori
4.104.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 582583584585586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dainesee

http://www.sahibinden.com/yeni_dogan_konsolu-46WQQaXQQ12338163WQQpXQQdisplayitem

Sigorta kutusunun oradaki raf kullanışlılık sağlıyor ama genel anlamda bu göğüslüğü sevmiyorum. Eski tip Doğan göğüslüğü bence daha güzel. Sadece o küçük raf kaça satılır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ben Kemal Geliyorum -- 29 Mayıs 2009; 11:16:32 >

• 15 tl filan.
  • Evet 1- 15 TL felan olması lazım.
  • Arkadaşlar size acayip bir olay anlatayım. Aybaşı geldi bende kuşuma biraz iyilik yapayım dedim.Gazı da benzini de fulledim. Benzin tabanca atmasına rağmen adam biraz daha çekti.Sonra evin önüne geldim gazdaydı araba birden stop etti. Benzin kokuyordu bagajı bir açtım nerden geliyorsa benzin bagaja sızmış. Sonra gazda çalışmamaya başladı acaba gaz hortumlarından birini mi eritti benzin. Bu sabah işe gelirken baktım birşey yok otoparkta tekrar baktım benzin yine sızmış akşamüzeri ustaya gideceğim ama şaşırdım doğrusu ilk kez başıma böyle birşey geldi.Yorumlarınızı beklerim.
  • Arkadaşlar tofaş kuş serisi el kitabını rapid'e upload ettim isteyen arkadaşlar ordan indirebilir.

http://rapidshare.com/files/238464619/tofa__351__el_kitab__305__eyluel_1988.rar.html

klavuz epey yıpranmış durumdaydı bi kısmını tarayabildim bazı sayfaların belli kısımlarıda okunmuyor :S idare edin artık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi white-dagger -- 29 Mayıs 2009; 13:01:30 >
  • Kılavuz için teşekkürler. Hatmedip sindirelim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: white-dagger

Arkadaşlar tofaş kuş serisi el kitabını rapid'e upload ettim isteyen arkadaşlar ordan indirebilir.

http:/****.com/files/238464619/tofa__351__el_kitab__305__eyluel_1988.rar.html

klavuz epey yıpranmış durumdaydı bi kısmını tarayabildim bazı sayfaların belli kısımlarıda okunmuyor :S idare edin artık :)

ardaşım öncelike çok teşşekkürler arşivimde olması istediğim bişeydi. bnm arkdaşın kartalında var 94 slx de kilimalı olanların klima nasıl çalışır felan ön far fiskiyeleri bir dünya bilgi yazıyodu çok hoşuma gitmişti ama araç satıldı . emeğin için çok teşşekürler...
  • quote:

Arkadaşlar tofaş kuş serisi el kitabını rapid'e upload ettim isteyen arkadaşlar ordan indirebilir.

Eksik meksik olsun canım uğraşmış olman yeter. Paylaşım işte budur, çok çok sağol
  • yok 3 5 milyonluk deil D: 20 milyon verdm henkel in boyası aynısnn mat siyahı da var onuda siyah byoama işleminde kullanıyorm herahangi bi boya atıklıgı falan görmedm bu zamana kadar
  • quote:

Orjinalden alıntı: raja52

Arkadaşlar size acayip bir olay anlatayım. Aybaşı geldi bende kuşuma biraz iyilik yapayım dedim.Gazı da benzini de fulledim. Benzin tabanca atmasına rağmen adam biraz daha çekti.Sonra evin önüne geldim gazdaydı araba birden stop etti. Benzin kokuyordu bagajı bir açtım nerden geliyorsa benzin bagaja sızmış. Sonra gazda çalışmamaya başladı acaba gaz hortumlarından birini mi eritti benzin. Bu sabah işe gelirken baktım birşey yok otoparkta tekrar baktım benzin yine sızmış akşamüzeri ustaya gideceğim ama şaşırdım doğrusu ilk kez başıma böyle birşey geldi.Yorumlarınızı beklerim.

İlginç bir durum. Benzinin gaz hortumunu erittiğini hiç sanmıyorum. Hortum öyle he dedim mi erimez merak etme. Öyle olsaydı çok yoğun bir gaz kokusu olurdu ve arabanın içinde kokudan bayılırdın.. Depo kapağında bir sızıntı varsa oradan çamurluğun içinden bagaja akmış olabilir. Veya deponun üst taraflarında bir yerde sızıntı var.. Sen depoyu fulleyince araba yolda giderken sallanmadan dolayı bir miktar benzin mi sızıyor..Hakkaten ilginç yani görmeden de sağlıklı bir yorum yapılamaz ki Araba hala lpg de çalışmıyor mu?

• SeLam arkadaşLar..

beLki haberi olan vardır 15 Haziran’da bitecek ÖTV indirimi sonrası otomotivde devreye girecek ikinci teşvik paketi hazırlanıyor. Pakete göre 16 yaşın üzerindeki aracını hurdaya çıkarıp yeni araç alanlara 2 bin 500 lira indirim yapılacak..

AyLardır Tamirhanede bekLeyen 89' şahini yaptırmamaya Karar verdim.. Boş bi vaktimde Gidip JantLarı ve Lpg' Donanımını Sökücem taktıraLı 1 sene oLmuştu Brc. Lastiklere de 1 ay binmemiştim nasip oLmadı =) .. aLıcı buLabilirsem 5 vites şanzumanıda aLıcam. eLimde 4 Şanzuman var Onu takıcam arabaya

Bir kuş daha emekLi oLuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMMurat # 58 -- 29 Mayıs 2009; 15:04:21 >
  • quote:

Çok teşekkür ederiz.Zahmete girmiş olmaniz bile yeterli
  • Bu tofaş kullanım klavuzu gerçekten baya ayrıntılıymış ben farda yüke göre yükseltme ayarı olduğunu bilmiyordum mesela, bide disbiritör hakkında bir bakım var yağ damlatın falan diyo acaba bizim şimdiki kuşlardada varmı böyle bakımlar aslında yeni kitapçık bulabilsekde böyle yayınlasak ne iyi olur ya ..

Bu hipoid dişli oranı ne oluyor acaba ? doğan-kartal için 10/41, şahin-serçe için ise 11/41 demiş

MMMurat !

Verdiğin bilgiler için teşekkürler, ben zaten depoyu çeyreğin altına düşürmüyorum ama yinede bir sorayım dedim zaten çeyreğin altına düşünce benzin ibresinin ne gösterdiği belli olmuyo düzde çeyrek benzin varken, rampa yukarı ibre çeyreğinde altına düşüyo ışık sürekli yanıyor, rampa aşağı ise ibre nerdeyse yarım depoyu gösteriyo en doğrusu düzde bakmak tabi ama sana tavsiyem sende çeyreğin altına düşürme benzini çünkü bizim bu kuşlarda benzini bitene kadar harcarsan depo içindeki şamandıra motorumudur nedir o zarar görüyormuş yeniside 600 lira falanmış galiba.

Depo yerine motorla depo arasındaki filtreleri değiştirirsin demişsin benim bildiğim bi tek benzin filtresi var, onu değiştirmiştim ama onun haricinde başka filtre varmı bilmiyorum benzinle ilgili...

• Takım Selamlar

@white-dagger Tofaş kuş serisi kitapçığı için grup adına teşekkür ederiz.

Yarın Açık Öğretim Fakültesi'nin finalleri var, girecek olanlar varsa hepsine başarılar diliyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: orginal_kartal

Bu hipoid dişli oranı ne oluyor acaba ? doğan-kartal için 10/41, şahin-serçe için ise 11/41 demiş

Hipoid dediği dişlinin fiziksel şekli-profiline verilen ad. arkadan çekişli araçlarda hipoid dişli sistemi kullanılır..

41 yazan ayna dişlisindeki diş sayısı.
    10 yazan da mahruti dişlisindeki diş sayısı.

Doğan-Kartaldaki mahruti dişlisinin Şahin-Serçeye göre 1 diş az olması tekerleklere az buçuk daha fazla tork vermesi demektir. Bu da son hızda 7-8 km/s farkeder ama buna paralel olarak az fazla motor devri - azıcık ta fazla yakıt anlamına geliyor.

Yani örnek verelim:

Atıyorum Şahin 5500 devirde 160 km yapıyorsa..

Doğan 5700 devirde 160 km yapacak demektir...

Ama Doğandaki motor daha devirli döneceği için son hızı da Şahine göre az daha fazla olacaktır. Nitekim fabrika verisinde Şahin için 162 km derken Doğan için 170 km diye bahsedilir

• quote:

paylaşımın için saol...
  • white-dagger paylaşım için teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMMurat # 58

SeLam arkadaşLar..

beLki haberi olan vardır 15 Haziran’da bitecek ÖTV indirimi sonrası otomotivde devreye girecek ikinci teşvik paketi hazırlanıyor. Pakete göre 16 yaşın üzerindeki aracını hurdaya çıkarıp yeni araç alanlara 2 bin 500 lira indirim yapılacak..

AyLardır Tamirhanede bekLeyen 89' şahini yaptırmamaya Karar verdim.. Boş bi vaktimde Gidip JantLarı ve Lpg' Donanımını Sökücem taktıraLı 1 sene oLmuştu Brc. Lastiklere de 1 ay binmemiştim nasip oLmadı =) .. aLıcı buLabilirsem 5 vites şanzumanıda aLıcam. eLimde 4 Şanzuman var Onu takıcam arabaya

Bir kuş daha emekLi oLuyor..

ötv için onlara gere k yokki ruhsatı götür al 2.500 lirayı kasa sende kalsn

• Bu kitapcıkLarı emek harcayıp bize aktaran arkadaşLara teşekkür ediyorum ..
  • Rica ederim... Yeterki işinize yarasın
  • 
Sayfa: önceki 582583584585586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.