Şimdi Ara

««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»» (583. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.071
Cevap
49
Favori
4.104.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar belki canımızla dans edioruz ama kuş sevgisi bambaşka hangi arabada ara gazı verince sallıyo kendini beşik gibi işte kuşun farkı bu...ama hakikaten şaşırdım o hale gelen bi tofaş vede tık olmayan bi ford benim fordla denesemmi bunu bi bakalım bişey oluormu
  • quote:

Orjinalden alıntı: elk_35

Harbiden de bizim arabalar allaha emanet.Geçen gün arabayı evin bahçesine koyarken küçük bi kaza yaptık.Aracın biri acelecilik yaptı geçmeye çalıştı babam da görmemiş adamı bi patt sesi geldi.Çıktım baktım bizim tamponda bişey yok,öteki şahinin çamurluk ağzı hemen ezilmişBu arada yarın vize için hazırlıklara başlıyoruz arkadaşlar.Babam sızdırmazlık raporu,aracın eksikleri vs. için yarın izin almış.Duanızı eksik etmeyin de geçelim şu vizeden

ALLAH yardımcınız olsun.İnşallah kusursuz geçersiniz

• Fordta birşey yok gibi gözüküyor ama aslında tamponu söküp baksan altına mutlaka ezik vardır, çünkü bunlar esnek tampon.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cİHAn_33

quote:

Harbiden de bizim arabalar allaha emanet.Geçen gün arabayı evin bahçesine koyarken küçük bi kaza yaptık.Aracın biri acelecilik yaptı geçmeye çalıştı babam da görmemiş adamı bi patt sesi geldi.Çıktım baktım bizim tamponda bişey yok,öteki şahinin çamurluk ağzı hemen ezilmişBu arada yarın vize için hazırlıklara başlıyoruz arkadaşlar.Babam sızdırmazlık raporu,aracın eksikleri vs. için yarın izin almış.Duanızı eksik etmeyin de geçelim şu vizeden

ALLAH yardımcınız olsun.İnşallah kusursuz geçersiniz

Sağolasın abi.Sen vizeye girmiştin galiba.Alt takımı yıkatalım mı gerek var mı?

• quote:

Sağolasın abi.Sen vizeye girmiştin galiba.Alt takımı yıkatalım mı gerek var mı?

Motor ve alt yıkatmanız yararınıza olur.Yağ lekesi varsa onlar gider sorun çıkaramazlar.Ben motor,alt yıkatıp gittim adam yıkayan güzel yıkamış dedi
  • bugün nalburdan :D matkap alıyodum gözüme boyalar takıldı gittim baktm :D metalik gümüş boya kafamdada vardı deniim dedim jantları boyadm yeni gibi oldu resmen

««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»

• quote:

Orjinalden alıntı: Owner89

bugün nalburdan :D matkap alıyodum gözüme boyalar takıldı gittim baktm :D metalik gümüş boya kafamdada vardı deniim dedim jantları boyadm yeni gibi oldu resmen

WALLA harbi helal olsun ilginç bi deneme OWNER

• jantlar boyanınca güzel olmuş ama 3-5 liralık değildir umarım,önleri çabuk atar ısındığı için.

White_dagger tamponun altına vidayla tutturuyorlar,kırık yer ufak kırıksa az yanına vidalarlar,komple kırıksa bi parça uydurup yapıştırırlar,hertürlü takılır yani

Hiçbirimiz şahine çok sağlam araba demiyor,hatta kasasının çok dayanıksız olduğunu da hepimiz biliyoruz,ama hasardan sonra toplaması diğer arabalardan %75 daha ucuz,kaza geliyorum demese de yetenekli düzgün bir sürücünün başına hergün gelmez

Zaten üçbeş istisna dışında kimsenin hayali kuş serisine binmek değil,o yüzden kötülemek yerine güzel yerlerini konuşup,severek binmek daha mantıklı.

• quote:

Orjinalden alıntı: Big CRacker

jantlar boyanınca güzel olmuş ama 3-5 liralık değildir umarım,önleri çabuk atar ısındığı için.

White_dagger tamponun altına vidayla tutturuyorlar,kırık yer ufak kırıksa az yanına vidalarlar,komple kırıksa bi parça uydurup yapıştırırlar,hertürlü takılır yani

Hiçbirimiz şahine çok sağlam araba demiyor,hatta kasasının çok dayanıksız olduğunu da hepimiz biliyoruz,ama hasardan sonra toplaması diğer arabalardan %75 daha ucuz,kaza geliyorum demese de yetenekli düzgün bir sürücünün başına hergün gelmez

Zaten üçbeş istisna dışında kimsenin hayali kuş serisine binmek değil,o yüzden kötülemek yerine güzel yerlerini konuşup,severek binmek daha mantıklı.

aynen öyle o zaman ne diyoruz çavuşum

ALAYINA İSYAN TOFAŞ ULAN!...

• ««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»

Gerçi çok kolay bir işlem ama original_kartal arkadaşımızın isteği üzerine resim koydum.

Resimde görüldüğü gibi hortumun ucu kendi orjinal yerine takılı. Hemen yanında metal bir boru görüyorsunuz. O borunun önü açık ve panjura bakıyor.Motorunuza daha seri hava vermek için hortumun bağlı olduğu sac plakaya hortum genişliğinde bir delik açtırın ve yine hortumun gireceği 8-10 cm lik bir boru kaynattırın. Bu işlem benzinde iyi sonuç veriyor. Çok hava aldığı için lpg de işe yaramaz.

Bu arada arkadaşın koyduğu ticari Şahine arkadan çarpan Focusun olduğu resimleri inceledim. Focusta kayda değer bir hasar olmaması çarpma hızının yavaş olduğunu gösteriyor. Ama ticari Şahin bayağı bir hasar görmüş. Arka kapı gerisinden tavana kadar kasmış. Ama o şahin ticari olduğundan sanırım, evveliyattan hasarlı ve biraz çürük gibi duruyor. Normalde o kadar hasar görmemesi lazım. 3 yıl nce slx ime arkadan çarpmışlardı, sadece arka kısım işlem görmüştü. O şahin gibi arka kapıya kadar kasmamıştı.

Ama şu da bir gerçek ki, araçlarımız yapı itibarıyla şimdiki arabalara göre zayıf

Canı cehenneme Koç ailesi 97 ve üzeri Tofaşların kapı içlerine bar döşemeyi akıl etti de, arabalarımız akordiyon olmaya biraz daha dayanıklı hale geldi. Kapıları barlı olan Tofaşlar kabin göçmesine karşı daha mukavemetli.

• quote:

Orjinalden alıntı: delpiero55

aynen öyle o zaman ne diyoruz çavuşum

ALAYINA İSYAN TOFAŞ ULAN!...

modifiye etmeye kalksan bile üçbeş kuruş bişey tutuyor,ama çok da hoş oluyor
    Direksiyon hissi bana göre çok güzel
    Yağmurlu havalarda çok fena drift yapıyorum
    Bi tarafı bozulduğunda hiç korkmadan probleme dalıp tamir edebiliyorum,
    +milletin yarım milyara yaptığı triger kayışı değişimi+genel bakım işini kendim yapıyorum
    120'yi geçince gelen rüzgar sesine hastayım
    Vs.vs.. :) :) :)

tahsin usta eline sağlık akıllıca olmuş.

• quote:

Orjinalden alıntı: tahsin053

Gerçi çok kolay bir işlem ama original_kartal arkadaşımızın isteği üzerine resim koydum.

Resimde görüldüğü gibi hortumun ucu kendi orjinal yerine takılı. Hemen yanında metal bir boru görüyorsunuz. O borunun önü açık ve panjura bakıyor.Motorunuza daha seri hava vermek için hortumun bağlı olduğu sac plakaya hortum genişliğinde bir delik açtırın ve yine hortumun gireceği 8-10 cm lik bir boru kaynattırın. Bu işlem benzinde iyi sonuç veriyor. Çok hava aldığı için lpg de işe yaramaz.

Bu arada arkadaşın koyduğu ticari Şahine arkadan çarpan Focusun olduğu resimleri inceledim. Focusta kayda değer bir hasar olmaması çarpma hızının yavaş olduğunu gösteriyor. Ama ticari Şahin bayağı bir hasar görmüş. Arka kapı gerisinden tavana kadar kasmış. Ama o şahin ticari olduğundan sanırım, evveliyattan hasarlı ve biraz çürük gibi duruyor. Normalde o kadar hasar görmemesi lazım. 3 yıl nce slx ime arkadan çarpmışlardı, sadece arka kısım işlem görmüştü. O şahin gibi arka kapıya kadar kasmamıştı.

Ama şu da bir gerçek ki, araçlarımız yapı itibarıyla şimdiki arabalara göre zayıf

Canı cehenneme Koç ailesi 97 ve üzeri Tofaşların kapı içlerine bar döşemeyi akıl etti de, arabalarımız akordiyon olmaya biraz daha dayanıklı hale geldi. Kapıları barlı olan Tofaşlar kabin göçmesine karşı daha mukavemetli.

Tahsin abi öncelikle zahmetin için teşekkürler !

Şimdi iyice canını sıktım ama emin olmadan böyle şeylere kalkışmak istemiyorum bir kaç sorucuk daha ;

- Benzinde işe yarıyor demişsin, gerçekten yapıldıktan sonra öncekine göre harukulede bir fark oluyormu yoksa anlaşılmıyor mu ?

- Şimdi biz bu boruyu panjur arkasına alınca araba yağmurlu havalarda özellikle yağmurluyken öndeki aracın altından dağılan toz gibi su zerrecikleri bu borunun içinden motora ulaşma riski varmıdır ?

- Sonuncu sorum ise bu işlem ile birlikte motora daha fazla hava girişi olacağı ve yanma daha kuvvetli olacağından araç daha fazla yakmaya başlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orginal_kartal -- 29 Mayıs 2009; 2:13:56 >

• Evet millet daha öncede bahsettiğim gibi deneme amaçlı sağ ön kapı fitiline serum lastiği koymuştum bugün babam aracı kullanırken dinledim ses varmı diye ama bence değişen hiç birşey yok rüzgar sesi yine geliyor fasur fusur, sanırım bu sesin fitiller ile ilgisi yok şüphelendiğim 4 şey var 1. si ya dış dikiz aynasının sabitlendiği üçgen şeklindeki parçadan sızıyor ses içeri, 2 . si yada sesi aynadan yapıyor ama bence ilgisi yok hatta bizim aynalar oval olduğu için daha aeodinamik yapılı 3. sü ise ön silecekler, 4. ihtimal ise ön camın fazla dik oluşu olabilir diyorum...

Arkadaşlar acaba benzin deposunu temizletme imkanımız varmı nasıl temizletebiliriz, sonuçta araba 10 yaşında 10 yıldan beridir depo kirlenirmi onu bilmiyorum ama içinizde yapan varmı bu işlemi ? Hiç bakmadım ama deponun altında karterinki gibi boşaltma tıpası falan varmıdır ? Herkese ii geceler..
  • cevap:bence birinci ihtimal :)

doğanlardamı oluyor sadece bu ses,96 doğanımızda da vardı,2001 doğanımızda da var ama bide 93 şahin var bende ,onda hiç gelmiyor,yada belki motor sesi bastırıyordur..160 yapıyorum yine de ses yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: orginal_kartal

Evet millet daha öncede bahsettiğim gibi deneme amaçlı sağ ön kapı fitiline serum lastiği koymuştum bugün babam aracı kullanırken dinledim ses varmı diye ama bence değişen hiç birşey yok rüzgar sesi yine geliyor fasur fusur, sanırım bu sesin fitiller ile ilgisi yok şüphelendiğim 4 şey var 1. si ya dış dikiz aynasının sabitlendiği üçgen şeklindeki parçadan sızıyor ses içeri, 2 . si yada sesi aynadan yapıyor ama bence ilgisi yok hatta bizim aynalar oval olduğu için daha aeodinamik yapılı 3. sü ise ön silecekler, 4. ihtimal ise ön camın fazla dik oluşu olabilir diyorum...

Arkadaşlar acaba benzin deposunu temizletme imkanımız varmı nasıl temizletebiliriz, sonuçta araba 10 yaşında 10 yıldan beridir depo kirlenirmi onu bilmiyorum ama içinizde yapan varmı bu işlemi ? Hiç bakmadım ama deponun altında karterinki gibi boşaltma tıpası falan varmıdır ? Herkese ii geceler..

bence Depo TemizLeme olayına girme =) nedenmi.. zaten aracı benzinde kullanıyorsun Depon sürekLi doluyor boşaLıyor.. aracın kullanım haLinde.. sürekLi yol gitmesede haftada bir biniyorSundur hiç oLmazsa.. ne kadar fiLtre varsa depodan motora kadar onLarı değiştirirsen pek bi farkı kaLmaz temizLemiş kadar olursun zaten temizdir.. benim araba pek kuLLanıLmamışdı.. deponun dibini gördüğüm zaman tekLeme yapıyordu.. depoyu fuLL kullandım birkaç ay.. fiLtreleride değiştirdim.. şuan bir sorunum yok . Ses olayına gelince.. Ön camın Önündeki Izgara'nın oLduğu kısıma dikkat et.. bizim tofaşLarda araç içine rüzgarı oraLardan aLmaya başLıyor şahinden tecrübem var.. dediğin gibi aynaLarın köşesinden de olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMMurat # 58 -- 29 Mayıs 2009; 2:56:48 >

• Günaydın arkadaşlar...

Şu şahine arkadan çarpan ford olayına değinmek istiyorum. tahsin053 arkadaşımız da söylemiş gerçi ama bende aynı düşüncedeyim.

Bizde 89 Şahin vardı. 20 yaşında araba. Arkadan citroen saxo çarptı, saxonun far camları bile kırılmamıştı. Sadece ön iki çamurluk ve kaput bombey vermiş gibi görünüyordu dıştan bakınca. Ama servisinde bir hesap çıkardılar ki akıllara zarar. Tam 9.000 TL

Halbuki aracı dıştan gören adam ; " Yaa bunda ne var ki ? iki çanurlukla kaputu doğrult, kaportacıya 500 TL ver. 1000 TL de boyacı alsa, 500 de öyle böyle ufak tefek tutsa 2000 TL ye hallolur " derdi yani.

Ama asıl eğlence kaputu açınca başlıyor.

Far ayakları ve far tasları kırılmış. Yenisi alınması lazım yani.

Klima radyatörü ve normal radyatör ezilmiş gitmiş.

Tamponun ayakları kırılmış.

Bunlar sadece kputu açınca görünenler. Birde bu parçaları söktükçe başka masraflar da çıkıyor içerde. Yani taa motora kadar girmiş.

Velhasıl kelam dıştan bakınca pek birşey yokmuş gibi görünsede aslında durum öyle değil.

• quote:

Orjinalden alıntı: orginal_kartal

- Benzinde işe yarıyor demişsin, gerçekten yapıldıktan sonra öncekine göre harukulede bir fark oluyormu yoksa anlaşılmıyor mu ?

- Şimdi biz bu boruyu panjur arkasına alınca araba yağmurlu havalarda özellikle yağmurluyken öndeki aracın altından dağılan toz gibi su zerrecikleri bu borunun içinden motora ulaşma riski varmıdır ?

- Sonuncu sorum ise bu işlem ile birlikte motora daha fazla hava girişi olacağı ve yanma daha kuvvetli olacağından araç daha fazla yakmaya başlar mı?

1) Turbo gibi etki bekleme Araban biraz daha iyi olur.

2) Ona kalırsa filtre kaputun altından da su zerreciklerine maruz kalıyor. İntake air kitlerde de açık filtre tam tampon hizasında. Zarar verse onlar verirdi. Su zerresinin motora bir zararı yok. Gerçi ben o boruyu oraya kaynatırken öbür tarafa da 90 derece eğimli bir boru daha kaynatmıştım. Ama panjuru sökmeye üşendiğim için resmini çekmedim

3) Fazla yakmaz. Benzinin daha verimli yanar..

• quote:

Orjinalden alıntı: answer001

1994 Model Doğan sLx Aracım var.

Aracımın Motorunu Sıfırlamak(0) istiyorum. Adana veya Adana'ya yakın şehirlerde bildiqiniz temiz,qüvenilir bir yer varsa yardımlarınızı bekliyorum...

ben adanalıyım sana yardımcı olabılırım msn ekle ıstersen merhabalar_king@hotmail.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: sepidi

Ardaşlar geçenlerde sordum bi cvp alamadım. tofaş kartal aracımın ön takımı komple bide frenlerni komple elden geçmesi lazım balatalar değişecek rot kolları felan değişecek ne kadara mal olur bana....?

abıcım benım sahının fren merkezlerıde dahıl olmak uzere balatalarını falan fılan hepını degıstırmıstm 270 ytl vermstım bılgın olsun.saygılar
  • 
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.