Şimdi Ara

««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»» (1350. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
27.071
Cevap
49
Favori
4.105.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13481349135013511352
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar allah razı olsun büyük bi dertten kurtuldum hakkaten servis sigortasınıdeğiştirdim şıkır şıkır her yeri çalışıyo şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sturmgeist

Arkadaşlar allah razı olsun büyük bi dertten kurtuldum hakkaten servis sigortasınıdeğiştirdim şıkır şıkır her yeri çalışıyo şimdi.
    satılık şahinhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-2-sahibi-memurdan-244858773/detay/ güzel araçtır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozorhan1

satılık şahinhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-2-sahibi-memurdan-244858773/detay/ güzel araçtır

Alıntıları Göster
    ekle beni Şahin (sadece Şahin 95 Model )

• quote:

Orijinalden alıntı: DarqRight59

ekle beni Şahin (sadece Şahin 95 Model )

Alıntıları Göster
    ilk olarak herkese kolay gelsin benim bir sıkıntım var bende 86 şahin var ben bunun devir daimi deyiştirdim ancak radyatörden su koydugumda marş dinamosunun ordan akıtıyo bununla ilgili bilgisi olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kskseytan

ilk olarak herkese kolay gelsin benim bir sıkıntım var bende 86 şahin var ben bunun devir daimi deyiştirdim ancak radyatörden su koydugumda marş dinamosunun ordan akıtıyo bununla ilgili bilgisi olan varmı

Tam oturmamış olabilir contaları kontrol ettir. Borulara da baktır sorun çözülür..
  • kskseytan kullanıcısına yanıt
    Kelepçelerin sıkılığınıda bir kontrol et.
  • Merhaba

Bende yıllardır içimde ukte olan doğan slx alma sevdasına kapıldım.Nasip olursa aracımı yarın satacağım ve temiz bir doğan slx almak istiyorum.

Merak ettiklerim ;

1) SLX ie mi alınmalı yoksa SLX düz karbüratörlü model mi ?

2) Doğanların hepsi elektronik ateşlemeli mi ?

3) Yakıt olarak ortalama ne yakar ? Özellikle neye dikkat edilmeli ? Piyasası çok garip,95 modeli 10 bin civarı 2000-2001 modeli 11-13 arası.

Şimdiden teşekkür ederim
  • ikinci aracım olacak Hobi amaçlı hidrolik direksiyon modifiye doğan veya şahin satılan site varmı ilerde alcam ? gerçek modifiyeli olacak basık v.s ruhsata işli olması şart sorun yaşatmasın
  • @flyer_mig Merhaba.
    1. SLX olması daha iyi olur çünkü ustalar i.e den anlamıyorlar.
    2. Eski kasa doğanlar hariç hepsi elektronik ateşleme.
    3. Yakıt olarak bakımlı ve ayarları düzgün olursa ortalama 100km/12-13lt lpg yakar. Piyasa şuan baya yüksek temiz toplu ve yüksek model slx istiyorsan 11-12bin bütçe olmalı. 98-99 slx ler güzeldir. Hem torpido yeni model hem de jantlar fabrikasyon 6 kol çelik jant.

@trplayer Madem hobi amaçlı düzgün bi tane al kendin modifiye yap. Ayrıca modifiye basık v.s ruhsata işlenmiyor.
  • Sirigmus @flayer_ming hoş geldiniz arkadaşlarım bilgilendirmeleriniz için teşekkürler ... Bütçem 120 bin TL ama sadece 20 bin TL civarı kuş serisi hidrolik direksiyon ve modifiyeli olması şart beyaz renk araba almayı düşünüyorum acaba trafikte evrak sorunu yaşamak istemiyorum trafiğe uygun modifiyeli istiyorum basık hoşuma gidiyor... Ford Mustang alcam ama rus uçağını düşürdükya içimdeki Türklük doruk zirvesine çıktı doğan marka arabada alcam
  • Merhaba 84 dogumluyum, hayatim tofas araclarin ustunde gecti diyebilirim.
    Ilk arabamiz murat124tu. 5-6 yaslarimdayken alinmisti. Modeling hatirlamiyorum ama plakasi 16pn718 di:) ilk direksiyon egitimimi babamin kucaginda muratta almistim:) Ilkokul 2veya 3e giderken 84model bir kartal aldik. Yuvarlak farli bordo Renkli, plaka 16pa223. 99a kadar onu kullandik. 99da ise 94model Metalik yesil bir kartal slx aldik. Babam 2010da vefat etti, bir cok defa satmaya niyetlendim ama bir turlu icime sinmedi satmak. 2012de 2005 model bir Ford fiesta tdci aldim yanina. Uzun yollar icin, En son niyeti bozmustum. Yil ortasinda, ikisinide verip 0bir fiatdoblo,fordkurye falan alayim diye. Evin onunde kaza oldu. Kartela arkadan carptilar.
    Boya, camdegisimi, kaporta tamiri, derken 2ay kadar yatti kartalim. Ama ciktiginda boyadan ona tekrar icin isindi.
    Velhasil kelam birlikteligimiz devam editor. Hergun ise git gel yapiyorum. Ortalama 25km.
    Hafta sonlari koye , hava guzelse baliga gidiyorum. En Guzel yani bagaja euro paletin sigabilmesi. 2kere forkliftle yukleme bile yaptik.
    Slxi 6 yildir bizzat kendim kullaniyorum. Bugune kadar gaz-benzin bitmesi haric yolda kalmadim cok sukur. En son babam sagken Eskisehir donusu triger kayisi siyirmisti ve cekmemiz gerekmisti.
    Yilda 50 lira bakim masrafi oluyor, 100 lira da toparlatmaya gidiyor. Tas catlasin 150 liraya bugune kadar tik demedi cok sukur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk172

Merhaba 84 dogumluyum, hayatim tofas araclarin ustunde gecti diyebilirim.
    Ilk arabamiz murat124tu. 5-6 yaslarimdayken alinmisti. Modeling hatirlamiyorum ama plakasi 16pn718 di:) ilk direksiyon egitimimi babamin kucaginda muratta almistim:) Ilkokul 2veya 3e giderken 84model bir kartal aldik. Yuvarlak farli bordo Renkli, plaka 16pa223. 99a kadar onu kullandik. 99da ise 94model Metalik yesil bir kartal slx aldik. Babam 2010da vefat etti, bir cok defa satmaya niyetlendim ama bir turlu icime sinmedi satmak. 2012de 2005 model bir Ford fiesta tdci aldim yanina. Uzun yollar icin, En son niyeti bozmustum. Yil ortasinda, ikisinide verip 0bir fiatdoblo,fordkurye falan alayim diye. Evin onunde kaza oldu. Kartela arkadan carptilar.
    Boya, camdegisimi, kaporta tamiri, derken 2ay kadar yatti kartalim. Ama ciktiginda boyadan ona tekrar icin isindi.
    Velhasil kelam birlikteligimiz devam editor. Hergun ise git gel yapiyorum. Ortalama 25km.
    Hafta sonlari koye , hava guzelse baliga gidiyorum. En Guzel yani bagaja euro paletin sigabilmesi. 2kere forkliftle yukleme bile yaptik.
    Slxi 6 yildir bizzat kendim kullaniyorum. Bugune kadar gaz-benzin bitmesi haric yolda kalmadim cok sukur. En son babam sagken Eskisehir donusu triger kayisi siyirmisti ve cekmemiz gerekmisti.
    Yilda 50 lira bakim masrafi oluyor, 100 lira da toparlatmaya gidiyor. Tas catlasin 150 liraya bugune kadar tik demedi cok sukur.
    VAY ANASINI BE KOCA FORUMDA HİÇ İNSANYOKMU. YAZIK BE MİLLETİMİZİ YERLİ ARABAYA VERDİKLERİ SAYGIYA BAK BU KADAR OLMAZ KARDEŞİM YA

• quote:

Orijinalden alıntı: DarqRight59

VAY ANASINI BE KOCA FORUMDA HİÇ İNSANYOKMU. YAZIK BE MİLLETİMİZİ YERLİ ARABAYA VERDİKLERİ SAYGIYA BAK BU KADAR OLMAZ KARDEŞİM YA

Alıntıları Göster
    bende konuyu canlandırıyım istedim 5 ay geçmiş kimse yazmamış.. nerede bu tofaşçılar...
    bende de 97 şahin s var difransiyeli yağ kaçırmış yağsız çalışmış bi gün otobana çıktım arkada jet motoru varmış gibi ses çıkarmaya başladı hemen sanayide ustaya götürdüm yağ ve diferansiyel katkısı ekledi ama düzelmedi. çıkma diferansiyel bulman lazım dedi. baktım ses 80ni geçince çıkıyo kullanıyorum bende öyle 6 ay oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: cnccienes

bende konuyu canlandırıyım istedim 5 ay geçmiş kimse yazmamış.. nerede bu tofaşçılar...
    bende de 97 şahin s var difransiyeli yağ kaçırmış yağsız çalışmış bi gün otobana çıktım arkada jet motoru varmış gibi ses çıkarmaya başladı hemen sanayide ustaya götürdüm yağ ve diferansiyel katkısı ekledi ama düzelmedi. çıkma diferansiyel bulman lazım dedi. baktım ses 80ni geçince çıkıyo kullanıyorum bende öyle 6 ay oldu.

Ses olayına gelince sadece ses çıkarır rahatsız eder. Çıkma bulucağınıza ayna mağrutileri değiştirilse sıkıntı çözülmezmi.
  • akyurt kullanıcısına yanıt
    ayna mağruti değişsede yağ kaçağınıda bulmak lazım yoksa onlarda yağsız kalıp aynı sıkıntıyı verebilir. bu çıkma diferansiyel olayınıda biraz araştırdım. söylediklerine göre çıkma diferansiyellerde mayer (bi nevi garanti) diye bi şey varmış. sana çıkma diferansiyeli verdikten sonra senin arabadan çıkanı alıyorlar. eğer taktıkları ötme, kaçırma falan yaparlarsa senden aldıklarını geri takıyorlarmış. sıkıntı çıkmazsa senden aldıkları diferansiyelin içindeki bütün dişlilerin sıfırını takıp,gerekirse tornaya, frezeye kaldırıp, keçelerini, contalarını, artık ne varsa yenileyip başka birine satıyorlarmış. bende satan adamdan duyduklarımı yazıyorum.
  • Bu durum benim arabada da var ben sıkıntı etmiyorum, götürdüğü yere kadar devam yoksa bakımına (tamirine) bayağı para istiyorlar.
    Garanti veriyorlarsa dediğiniz gibi çıkma alınabilir. Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akyurt

Bu durum benim arabada da var ben sıkıntı etmiyorum, götürdüğü yere kadar devam yoksa bakımına (tamirine) bayağı para istiyorlar.
    Garanti veriyorlarsa dediğiniz gibi çıkma alınabilir. Kolay gelsin.
    aynı sıkıntı benim araşta şanzımanda var yağsız kalmış. her sene bakımda ustaya kontrol et dememe rağmen hiç kontrol etmezdi. neyse olan oldu dişliler yanmış. şuan 5 inci vitese takınca aracın sesi değişiyor. çıkma şansıman varmış 300 lira uygun zamanda değişecek inşallah onda sıkıntı yoktur.
  • Ş.a izmirdeyim arkadaşlar satılık 86 model doğan sorunsuz vize var motor iyi alt takım hepsi sıfır ama kaporta da biraz sorunlu ufak tefek çürük ler var en son 4 bin olur paraya ihtiyaç olduğunu dan satıyorum numaram burda ulaşan bilirsiniz: 05453599536

Bu mesaja eklenen görseller:

««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»

• Hayırlı satışlar..
  • Sa arkadaşlar bende 91doğan L var, bakımları yapılı ama araba 5. Viteste 90 100 ile giderken devir 3000 de motoru zorluyor, kimisi karbüratör memesi diyor kimisi gaz ayarı diyor ben anlamadım bişi :(
  • 
Sayfa: önceki 13481349135013511352
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.