Şimdi Ara

DH Tenisçiler Klubü - Toplanıyoruz (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.442
Cevap
33
Favori
78.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coolsten

Tekrardan merhaba, bir sorum daha olacak :)
    http://www.sporena.com/MX-Ice-Tour-Tenis-Raketi-10830.html
    bu raketi almaya karar verdim fakat bedenlerde 10-30-62 seçenekleri var, bunların L1,L2 diye gitmesi gerekmiyormu? L3 lazım bana hangisi L3 oluyor?

hic fikrim yok... seninde dedigin gibi, L1 L2 L3 olmasi lazim...
  • quote:

Tekrardan merhaba, bir sorum daha olacak :)
    http://www.sporena.com/MX-Ice-Tour-Tenis-Raketi-10830.html
    bu raketi almaya karar verdim fakat bedenlerde 10-30-62 seçenekleri var, bunların L1,L2 diye gitmesi gerekmiyormu? L3 lazım bana hangisi L3 oluyor?

mağazaya boyunuzu kilonuzu mail atıp sorabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahago

quote:

Orijinalden alıntı: Absyrtos

Bu spor için ne kadar ücret gerekıyor?

e bide eğitim ücreti var tabi ayakkabıya o kadar gerek yok bence ama alınması sağlıklı olur tabi

@fabrikaayarlari

saati 7 liraya nerede kort hocam benim baktımlarım 50-100 felan istediler hep bizde beleş kortlara yoğunlaştık

50-100 lira mı benim gördüğüm en pahalı kort yeşilyurt spor klübünün ki oda açık olan 40 tl idi saatliği tabi marsel ilhanı görmek paha biçilemez derseniz orası ayrı

edit: Bu arada 14 haziran da bahçeşehir 28 haziranda ataköyde senior tenis turnuvaları olucak katılmak isterseniz pm den ulaşın eğer diyorsanız ben çok iyiyim, katılmaya lüzüm yok ilk turda elenmek istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXCALIBUR -- 7 Haziran 2012; 0:13:59 >
  • Arkadaşlar bugün ykm'ye gittim head yoktu, orda bir raket dikkatimi çekti wilson energy xl. Mavi çok güzel bir raketti ama kafa alanı çok büyüktü o dikkatimi çekti etiketine baktım 112 in yazıyordu. Sizce önceki mesajımda yazdığım head mx ice tourdan iyimidir? İkiside hemen hemen aynı fiyata geliyor (head indirimle 80 tl oluyor bunuda göz önünde bulundurun).

Bu arada tenis için kıyafetlerim tamam, hocada ayarlandı sadece raket kaldı artık benimde adımı kulübe yazabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolsten -- 7 Haziran 2012; 19:58:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXCALIBUR

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Absyrtos

Bu spor için ne kadar ücret gerekıyor?

e bide eğitim ücreti var tabi ayakkabıya o kadar gerek yok bence ama alınması sağlıklı olur tabi

@fabrikaayarlari

saati 7 liraya nerede kort hocam benim baktımlarım 50-100 felan istediler hep bizde beleş kortlara yoğunlaştık

50-100 lira mı benim gördüğüm en pahalı kort yeşilyurt spor klübünün ki oda açık olan 40 tl idi saatliği tabi marsel ilhanı görmek paha biçilemez derseniz orası ayrı

edit: Bu arada 14 haziran da bahçeşehir 28 haziranda ataköyde senior tenis turnuvaları olucak katılmak isterseniz pm den ulaşın eğer diyorsanız ben çok iyiyim, katılmaya lüzüm yok ilk turda elenmek istemiyorum

hocam 14 hazirandaki turnuvaya katılmak istiyorum ücreti nedir nasıl yazılıyoruz son katılma tarihi maçlar ne zaman oynanacak vs. ? benim arkadaşım önce bi izleyelim çok iyi ise millet rezil olmayalım katılmayalım diyor ilk önce bir turnuva izleyelim diyor ama bence direk katılalım ben muhtemelen rakibim daha yeni başlamadıysa veya maç sırasında sakatlanmazsa ilk turda elenirim ama şansımı denemek istiyorum genede

Edit: bu arada evet hocam 50-100 lira bizim burada dandik bir site bile 20 istiyordu geçen sene kartal belediyesinin kortu 100 lira istiyor saatine sanki wimbledonda oynuyoruz

quote:

Arkadaşlar bugün ykm'ye gittim head yoktu, orda bir raket dikkatimi çekti wilson energy xl. Mavi çok güzel bir raketti ama kafa alanı çok büyüktü o dikkatimi çekti etiketine baktım 112 in yazıyordu. Sizce önceki mesajımda yazdığım head mx ice tourdan iyimidir? İkiside hemen hemen aynı fiyata geliyor (head indirimle 80 tl oluyor bunuda göz önünde bulundurun).

Bu arada tenis için kıyafetlerim tamam, hocada ayarlandı sadece raket kaldı artık benimde adımı kulübe yazabilirsiniz

çoktan yazdım adını hocam hayırlı olsun :) head al derim indirimli oluyorsa fiyatları aynı olan raketlerin kaliteleride hemen hemen aynı oluyor hele söz konusu markalar head wilson ise size tavsiyem head çünkü 112 kafa hakkaten baya büyük kafa büyüdükçe sert vuramıyosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahago -- 7 Haziran 2012; 21:54:35 >
  • Bende tenise başlamak konusunda kararsızım.Önümüzdeki sene aktif olarak tempolu yüzmeyi düşünüyorum.Ama tenis de hep aklımın bir köşesinde duruyor.İkisini aynı anda götürmem mümkün mü sizce yoksa sadece birine mi yönelmeliyim? Bir de şimdiye kadar tenis oynama şansını yakalamadım iki sporu yapan arkadaşlardan öneri bekliyorum.Size göre hem sağlık hem de haz olarak hangisi daha önde.Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __VincenT__

Bende tenise başlamak konusunda kararsızım.Önümüzdeki sene aktif olarak tempolu yüzmeyi düşünüyorum.Ama tenis de hep aklımın bir köşesinde duruyor.İkisini aynı anda götürmem mümkün mü sizce yoksa sadece birine mi yönelmeliyim? Bir de şimdiye kadar tenis oynama şansını yakalamadım iki sporu yapan arkadaşlardan öneri bekliyorum.Size göre hem sağlık hem de haz olarak hangisi daha önde.Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

hocam benim hayatımda hiç pişmanlığım olmamıştı ta ki tenisle tanışana kadar...tenise 4. sınıfta yazıldım okuldaki kursa fakat neden 1. sınıfta yazılmamışım diye çok kızıyorum kendime..hep maçlarını takip ettim, oyunlarını oynadım fakat oynamayı hep ertelemiştim ve pişmanım...mükemmel bir spor bence...sadece vücudun değil beyninin de hat safhada çalıştığı bir spor... sana diyeceğim kesinlikle git ve dene..beğenirsen devam edersin beğenmezsen sana uygun olmadığını düşünürsen vazgeçersin..ama kaybedeceğin bişe olmaz...

ayrıca yüzme ile birlikte yapacağım demişsin onunla ilgilide kendimden örenk vermem gerekirse ben tenis sporunun yanında birde boks yapıyorum..haftada 2 gün tenis 2 gün boks antremanım var ve en az 1 halı saha maçı.. bana hiç bir etkisi yok..başlarda biraz zorlanırsın ama sonradan alışırsın bu tempoya..lafın özü git dene ve kendin karar ver sonradan içinde ukte kalmasın
  • quote:

Bende tenise başlamak konusunda kararsızım.Önümüzdeki sene aktif olarak tempolu yüzmeyi düşünüyorum.Ama tenis de hep aklımın bir köşesinde duruyor.İkisini aynı anda götürmem mümkün mü sizce yoksa sadece birine mi yönelmeliyim? Bir de şimdiye kadar tenis oynama şansını yakalamadım iki sporu yapan arkadaşlardan öneri bekliyorum.Size göre hem sağlık hem de haz olarak hangisi daha önde.Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

hocam haz olarak değerlendirmeye bile koymam yüzmeyi tenisin yanına aynen bende 7 yaşımda tenise başlamıştım ama salak tenis hocasından korkup bırakmıştım tenisi 1 ay sonra şuan ona nasıl sövüyorum varya yeni başladığım için tenisede kendime sövüyorum

sonuçta profosyonel olarak 2sindede bir yerlere gelmek bu yaştan sonra imkansız eğer illa seçim yapacam dersen tenis derim yoksa 2sinide yapmanın bir zararı olmaz ama birisine ağırlık vereceğim dersen tenis hocam

gerçi bunlar benim kişisel düşüncelerim çocukluğumdan beri yüzerim bayada iyi yüzerim ama nedense yüzmeyi hiç sevmem

@elkun

maşallah hocam o kadar vakiti nereden buluyorsunuz
  • quote:

quote:

hocam haz olarak değerlendirmeye bile koymam yüzmeyi tenisin yanına aynen bende 7 yaşımda tenise başlamıştım ama salak tenis hocasından korkup bırakmıştım tenisi 1 ay sonra şuan ona nasıl sövüyorum varya yeni başladığım için tenisede kendime sövüyorum

sonuçta profosyonel olarak 2sindede bir yerlere gelmek bu yaştan sonra imkansız eğer illa seçim yapacam dersen tenis derim yoksa 2sinide yapmanın bir zararı olmaz ama birisine ağırlık vereceğim dersen tenis hocam

gerçi bunlar benim kişisel düşüncelerim çocukluğumdan beri yüzerim bayada iyi yüzerim ama nedense yüzmeyi hiç sevmem

@elkun

tahago hocam hazır seni bulmuşken bir şey sorayım dedim. Benim nike air koşu ayakkabım var onunla tenis oynamayı düşünüyordum fakat dün araştırdığım kadarıyla sakatlanabileceğim yazmış, sizce illa tenis ayakkabısı almalımıyım yoksa koşu ayakkabıyla sorunsuz oynayabilirmiyim?
  • Dün bir arkadaşla maç yapalım dedik. Tabi baya paslanmışız 1-2 aydır antrenman harici pek oynamamıştım. Tek set yapalım dedik. 5-0 öne geçti arkadaş ve servis atacaktı. 40-15 o öndeyken "hadi çeviriyoruz beyler" dedim içimden. O oyunu alınca(5-1) baya gaz oldu tabi, 5-5'e kadar getirdim skoru. Ama enerji bittiği için üst üste iki çift hata ile servisi kırdırdım ve 7-5 yenildim.. Neredeyse 10 tane çift hata yapmışımdır bir sette. Bu servisler bir rayına oturmadı, ace'ler ile oyun alıyorum bazen, bazen de veriyorum çift hatalarla. Bir dengesi olsa kendimi ITF'e hazır hissedeceğim.

Bu arada yazın İstanbul'da olacağım, oynamak isteyen olursa Temmuz ayında İTÜ'ye beklerim.
  • quote:

quote:

quote:

@elkun

tahago hocam hazır seni bulmuşken bir şey sorayım dedim. Benim nike air koşu ayakkabım var onunla tenis oynamayı düşünüyordum fakat dün araştırdığım kadarıyla sakatlanabileceğim yazmış, sizce illa tenis ayakkabısı almalımıyım yoksa koşu ayakkabıyla sorunsuz oynayabilirmiyim?

Bileklerin kalın ise sorun yaratabilir burkulma, incinme olabilir. Ama bileklerin inceyse, hareket kabiliyetin daha yüksek oluyor, ben koşu ayakkabısıyla oynuyorum mesela.Kortta da çok koşarım genelde, bir sorun yaşamadım henüz.

Bir de sen yeni başlıyordun sanırım, henüz oynadığın oyunun temposu düşük olacak zaten, çok sorun olmaz.
  • quote:

14 Haziranda ki turnuva Bahçeşehirde vurguluyorum çünkü bildiğim kadarıyla pendikte tarafında oturuyordun istanbulun diğer ucu katılım ücretleri 60tl oluyor %90 senior yeni başlıyanlar turnuvalarında bu turnuvada tahminim öyledir, ben dün yaptırdım kaydımı (0212) 669 92 72 no lu telefondan kaydınızı yapabilirsiniz bu bahçeşehir tenis klubünün telefonu bu arada. Katılmaman için hiç bir sebep yok kimse artistlik olsun, hava yapayım diye katılmıyor turnuvalara gayet seviyeli oluyor maçlar. kayıt içinse verdiğim telefon numarasına adınız soy adınız telefon numaranız ve hangi kategoride maçlar yapıcağınızı söylüyorsunuz zaten sonrasında hakemler sizi ve rakibinizi arayıp ortak bir saatte maçı ayarlıyorlar :) çoğu yeni başlıyan turnuvalarında da kurallar şu şekilde 2 set üzerinden oynanıyor eğer 1-1 olursa setler super tiebreak le kazanan belirleniyor , oyun içinde beraberlik durumu olursa karar uygulanıyor yani avantaj sistemi yok. bazı turnuvalarda istisnalar olabiliyormuş ama daha öyle bir turnuvaya katılmadım ha birde yeni başalıyan kategorisinde final oynıyan birisi bir daha bu turnuvaya katılamıyor diğer kategorilere katılabilir 18+ 25+ vs. gibi :)

edit: Bu arada yeni ekipmanlarımda geldi sırf alışmak için bahçeşehirde ki turnuvaya katılıyorum amacım ataköyde finallere kalabilmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXCALIBUR -- 8 Haziran 2012; 13:48:17 >
  • quote:

DH Tenisçiler Klubü - Toplanıyoruz

Hocam ayak hareketleri önemli düz taban bir ayakakbı ile oynamak felan sakat, tabi senin ayakkabını bilmiyorum ama

DH Tenisçiler Klubü - Toplanıyoruz

işin espirisi bu yani normal spor ayakkabısından pekte bir farkı yok aslında sakatlanmak felan uçuk bir ihtimal tabi ama her zaman risk var

yeni başlıyorsan zaten öyle uçarak felan vurmayı denemezsen sorun olmaz :)

quote:

Orijinalden alıntı: Something

Dün bir arkadaşla maç yapalım dedik. Tabi baya paslanmışız 1-2 aydır antrenman harici pek oynamamıştım. Tek set yapalım dedik. 5-0 öne geçti arkadaş ve servis atacaktı. 40-15 o öndeyken "hadi çeviriyoruz beyler" dedim içimden. O oyunu alınca(5-1) baya gaz oldu tabi, 5-5'e kadar getirdim skoru. Ama enerji bittiği için üst üste iki çift hata ile servisi kırdırdım ve 7-5 yenildim.. Neredeyse 10 tane çift hata yapmışımdır bir sette. Bu servisler bir rayına oturmadı, ace'ler ile oyun alıyorum bazen, bazen de veriyorum çift hatalarla. Bir dengesi olsa kendimi ITF'e hazır hissedeceğim.

Bu arada yazın İstanbul'da olacağım, oynamak isteyen olursa Temmuz ayında İTÜ'ye beklerim.

Hocam bende istanbulda olucam inşallah bende sabancı'ya beklerim
  • quote:

quote:

14 Haziranda ki turnuva Bahçeşehirde vurguluyorum çünkü bildiğim kadarıyla pendikte tarafında oturuyordun istanbulun diğer ucu katılım ücretleri 60tl oluyor %90 senior yeni başlıyanlar turnuvalarında bu turnuvada tahminim öyledir, ben dün yaptırdım kaydımı (0212) 669 92 72 no lu telefondan kaydınızı yapabilirsiniz bu bahçeşehir tenis klubünün telefonu bu arada. Katılmaman için hiç bir sebep yok kimse artistlik olsun, hava yapayım diye katılmıyor turnuvalara gayet seviyeli oluyor maçlar. kayıt içinse verdiğim telefon numarasına adınız soy adınız telefon numaranız ve hangi kategoride maçlar yapıcağınızı söylüyorsunuz zaten sonrasında hakemler sizi ve rakibinizi arayıp ortak bir saatte maçı ayarlıyorlar :) çoğu yeni başlıyan turnuvalarında da kurallar şu şekilde 2 set üzerinden oynanıyor eğer 1-1 olursa setler super tiebreak le kazanan belirleniyor , oyun içinde beraberlik durumu olursa karar uygulanıyor yani avantaj sistemi yok. bazı turnuvalarda istisnalar olabiliyormuş ama daha öyle bir turnuvaya katılmadım ha birde yeni başalıyan kategorisinde final oynıyan birisi bir daha bu turnuvaya katılamıyor diğer kategorilere katılabilir 18+ 25+ vs. gibi :)

edit: Bu arada yeni ekipmanlarımda geldi sırf alışmak için bahçeşehirde ki turnuvaya katılıyorum amacım ataköyde finallere kalabilmek

yok hocam kadiköy taraflarındayım bir ara pendik tenis klubüne gittim 1 ay indirimli grup dersleri vardı öylesine raket sallamıştık orda ama okulun sabancı üniversitesi tuzlada yarın okulum bitiyor yazn büyük bölümünde istanbulda olacağım o turnuvayada katılmak istiyorum umarım ilk turda elenmem

umarım arkadaşıda ikna ederim geliriz bir tanışırız sizinlede
  • quote:

Yani dediğim gibi çekinecek bir ortam olmuyor , turnuvada olmasa bile herhangi bir yerde oynıyabiliriz tabi belki seviyeler uyuşmayabilir, pek iyi görmüyorum çünkü kendimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXCALIBUR -- 8 Haziran 2012; 23:58:41 >
  • quote:

quote:

Yani dediğim gibi çekinecek bir ortam olmuyor , turnuvada olmasa bile herhangi bir yerde oynıyabiliriz tabi belki seviyeler uyuşmayabilir, pek iyi görmüyorum çünkü kendimi

hocam ben geçen iyi oynamıyorum diyen bi çocukla oynadım ağzımı burnumu kırdı gibi bişey oldu gerçi o kadarda ezilmedim 6-2 6-3 bitti setler ama olsun yani bende acemiyim doğru dürüst ne kursa gittim ne antreman yapma fırsatım oluyo o yüzden geliştiremiyorum bi türlü kendi çapımda arklarımla iyi oynuyorum ama bilmiyorum teknik felan yerlerde basit hata desen federerden beter
  • cok ıstıyorum da ne zaman var ne para sımdı ona ayırmaya cok emek ısteyen ıs bıde bu saatten sonra oylesıne oynarsın anca hele bızım ulkede bı bok olmaz zaten tenısten malesef
  • roland garros finalini izliyorum djokovicin 3. setini izledikten sonra şuanda inanılmaz bir tenis oynayasım var öyle böyle değil
  • Hocam bizide yaz bi zahmet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rasheot

Hocam bizide yaz bi zahmet.

kaç yıldır oynuyorsun nerden hocam
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.