Şimdi Ara

DH Tenisçiler Klubü - Toplanıyoruz (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.442
Cevap
33
Favori
78.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tenis topunu ucuza alabileceğimiz bir yer söyleyin lütfen
  • Merhaba beyler ;

22 Haziran'dan itibaren yaklaşık 1.5 ay kadar İstanbul'da olacağım. Haftaiçi staj dolayısıyla akşama kadar çalışıyor olurum galiba.

Bundan 4-5 yıl önce öyle belediyenin bir kursu vardı ona gitmiştim tenis öğrenmek için. Az çok bir şey öğrenmiştim.

4-5 yıl sonra da bulunduğum üniversitenin kursuna yazıldım. 1 ay kadar başlangıç kursuna gittim. İşin aslı tenis oynamayı ilerletmek istiyorum.

İstanbul'da tercihen Avrupa Yakası ( Şişli civarında ikamet edeceğim.) 'nda gidebileceğim haftasonu ve ya haftaiçi akşamları bir kurs (kulüp olur belediye olur , fiyatı uygun olursa özel ders olur ) var mıdır ? Ya da 1.5 ay için İstanbul gibi bir yerde hiç uğraşmamalı mıyım ?

Şimdiden teşekkürler.
  • Beni de yazın arkadaşlar..Son 10 sene her grand slam ı izlemiş ve 1 yıl amatör tenis oynayan biriyim..Engin bilgilerim var ama pratikte pek bir şey beceremem..Kadıköy de Fb stadının orda yoğurtçu parkı var orda oynuyorum bazen..Hevesi olanlar kesin ders alsın öyle bakarak öğrenmek mümkün değil..İlk oynamaya başladığımda 2-3 gün raketi yanlış tutuyordum o derece yani..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xapheon

Merhaba beyler ;

22 Haziran'dan itibaren yaklaşık 1.5 ay kadar İstanbul'da olacağım. Haftaiçi staj dolayısıyla akşama kadar çalışıyor olurum galiba.

Bundan 4-5 yıl önce öyle belediyenin bir kursu vardı ona gitmiştim tenis öğrenmek için. Az çok bir şey öğrenmiştim.

4-5 yıl sonra da bulunduğum üniversitenin kursuna yazıldım. 1 ay kadar başlangıç kursuna gittim. İşin aslı tenis oynamayı ilerletmek istiyorum.

İstanbul'da tercihen Avrupa Yakası ( Şişli civarında ikamet edeceğim.) 'nda gidebileceğim haftasonu ve ya haftaiçi akşamları bir kurs (kulüp olur belediye olur , fiyatı uygun olursa özel ders olur ) var mıdır ? Ya da 1.5 ay için İstanbul gibi bir yerde hiç uğraşmamalı mıyım ?

Şimdiden teşekkürler.

belediyenin bedava kursları var ama ana baba günü oynayamazsın paralı kursları var orası bile ana baba günü oluyor ucuz olduğu için ama 1 ay oraya gidebilirsin sonuçta sana birşeyler katar belediyelerin spor tesislerini arayıp sor bence
  • @tahago

hocam verdiğin bilgiler için sağol...aslında banada ağır geliyor raket ama acaba zamanla alışırmıyım diyorum..yoksa tamamen yanlış mı düşünüyorum acaba..birde uygun bir fiyata bulunca aklımı çeldi
  • banawww.sporena.com sitesinden 100 tl civarı raket önerecek olan yokmu, az kaldı şurda 23 hazirana hala raket seçemedim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolsten

banawww.sporena.com sitesinden 100 tl civarı raket önerecek olan yokmu, az kaldı şurda 23 hazirana hala raket seçemedim :D

http://www.sporena.com/Nano-Ti.-Tour-Tenis-Raketi-10839.html kafa 102 yeni başlayacaksan iyi..gelen topları karşı tarafa geçirim modunda olacaksın ilk zamanalar..kafa büyük raketler o konuda sana yarar sağlar

http://www.sporena.com/WRT-327500-L2-Pro-Comp-Tenis-Raketi-9242.html kafa bunun 100..102 kafaya göre daha çok zorlanırsın başlarda ama senin açından daha iyi olur ve uzun vadede kullanırsın.. ama biraz ağır sayılabilir..arkadaşımda var ve gayet iyi bir raket tavsiye ederim

http://www.sporena.com/WRT-327200-L2-Blade-Comp-Tenis-Raketi-9236.html bence en ideali bu..hem kafa 100 hemde hafif sayılır..bunun gibi bayağı raket var...

ama yinede sen araştırıp öle bak hocam..raket olayı elma armut gibi pek değil yapına göre kolunun yapısına göre değişir..300 bana hafif gelir sana ağır gelir o nedenle ben sana bi kaç örnek gösterdim..deneme imkanın olsa cevrendeki kişilerden en azından ağırlık konusunda deneyip karar verebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elkun -- 30 Mayıs 2012; 2:19:19 >
  • Arkadaşlar ''Head Flexpoint Instict''http://www.tennis-warehouse.com/Reviews/HFPI/HFPIReview.html kısaca özellikleri 100 kafa, 295 gr ve L3 grip. Henüz yeni sayılabilecek kadar deneyimli birisine yeterli olur mu? Alma nedenim ise şuandaki raketimin modeli Jr olması ve biraz hafif kalıyor ağırlığı 245gr bana biraz hafif geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viacon -- 30 Mayıs 2012; 0:29:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilal47

tenis topunu ucuza alabileceğimiz bir yer söyleyin lütfen

aynen ya top olayı çok dert ilk başladığımızda aldığımız 15 toptan 1 tane belki sağlam kalmıştır gerisi ya kayboldu yada artık oynanmayacak kadar yumuşak

quote:

Orijinalden alıntı: Anthinka

Arkadaşlar ''Head Flexpoint Instict''http://www.tennis-warehouse.com/Reviews/HFPI/HFPIReview.html kısaca özellikleri 100 kafa, 295 gr ve L3 grip. Henüz yeni sayılabilecek kadar deneyimli birisine yeterli olur mu? Alma nedenim ise şuandaki raketimin modeli Jr olması ve biraz hafif kalıyor ağırlığı 245gr bana biraz hafif geliyor.

Hocam raket güzel gayet ideal eğer güçlü bir insanım diyorsan alabilirsin, fakat kordajlı hali 320gr. raketin buda fazla ağır gelebilir raket satan bi mağazaya gidip raketleri eline alıp ağırlıklarına bakmanı tavsiye ederim şöyle biraz salla raketleri

@coolsten

Sana tavsiyem tenise devam etmeyi düşüneceksen 1 sene sonra pişman olacağın bir raket almaman 50tl daha fazla koy güzel bir raket al elkun'un önerdikleri seni 1 sene götürür bir süre sonra devamlı iyi oynamaya başlarsan raketin kötülüğünden dert yanabilirsin, o kadarda kötü raketler değil tabi laf etmiyorum başlangıç için idealler bir başlayalım 1 sene sonra bakarız onu satar yenisini alırız diyosan sen bilirsin tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahago -- 30 Mayıs 2012; 10:41:35 >
  • Acemiyim Kırıkkale
  • sezonu açıyorum beyler

• Bu spor için ne kadar ücret gerekıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Absyrtos

Bu spor için ne kadar ücret gerekıyor?

Merhaba,

Ayakkabi 100 TL
    raket 100-200 TL
    Toplar 4 tane 15-20 TL

kort icin saatlik 7 liradan baslar, nereye kadar gider bende bilmiyorum...
    iyi gunler.
  • quote:

e bide eğitim ücreti var tabi ayakkabıya o kadar gerek yok bence ama alınması sağlıklı olur tabi

@fabrikaayarlari

saati 7 liraya nerede kort hocam benim baktımlarım 50-100 felan istediler hep bizde beleş kortlara yoğunlaştık
  • yaz beni de, 2 yil oynadim 1 yildir oynamiyorum. Sitemizde kort mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahago

quote:

e bide eğitim ücreti var tabi ayakkabıya o kadar gerek yok bence ama alınması sağlıklı olur tabi

@fabrikaayarlari

saati 7 liraya nerede kort hocam benim baktımlarım 50-100 felan istediler hep bizde beleş kortlara yoğunlaştık

Ankara da universitelrin ve belediyenin kortlari var, onlari kastetmistim, bu bu fiyatlar ogrenciler icin olan fiyatlar...
  • Bende badmintona başladım 1 aydır oynuyorum. Üniversite sınavlarında branş olarak badmintonu seçmeyi düşünüyorum(besyo). Antrenmanda fayda sağlayacak bildiğiniz püf noktaları varsa önerirseniz sevinirim arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackfir3

yaz beni de, 2 yil oynadim 1 yildir oynamiyorum. Sitemizde kort mevcut.

nerden hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahago

quote:

Orijinalden alıntı: blackfir3

yaz beni de, 2 yil oynadim 1 yildir oynamiyorum. Sitemizde kort mevcut.

nerden hocam ?

istanbul

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrardan merhaba, bir sorum daha olacak :)
    http://www.sporena.com/MX-Ice-Tour-Tenis-Raketi-10830.html
    bu raketi almaya karar verdim fakat bedenlerde 10-30-62 seçenekleri var, bunların L1,L2 diye gitmesi gerekmiyormu? L3 lazım bana hangisi L3 oluyor?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.