Şimdi Ara

DH Tenisçiler Klubü - Toplanıyoruz (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.442
Cevap
33
Favori
78.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kız arkadaşımı tenise başlamaya ikna ettim ve ona raket almak istiyoruz. L1 ölçüde olacak ve yeni başlıyacağı için uygun fiyatlı bir sey düşünüyorum. 100 tl altında artengo markalar var nasıldır ? Ayrıca ikinci el raketini satan varsa yada izmir de ikinci el olarak raket satısı yapan bir yer varsa bana yazabilirmisiniz?
  • Arkadaşlar selamlar

Öncelikle forumun bu kısmının zayıf kalmasına üzüldüm açıkçası, yaş 25 bir türlü fırsat bulamayıp sonunda başlayanlardanım :) haftada 2 saat ve 2 gün olmak üzere 150 tl ödüyorum, hoca benimle birlikte bir adamı daha çalıştırıyor. Fiyat fazla mı?

Başlangıç ve biraz daha ilerisini düşünerek wilson burn 100 aldım ve çok memnunum, tavsiye ederim. Ayrıca aliexpress de de tenis için uygun ürünler bulunmakta.
  • Selam arkadaşlar kocaeliden veya anadolu yakasından orta seviye olup oynamak isteyenler varsa yazabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar 20 yaşıma gireli 1 hafta oldu.Ünivesite sınavı sonuçları da açıklanalı 2 gün oldu.Büyük ihtimalle Akdeniz Üni. yazıcam.Bu spora Antalya da nasıl başlayabilirim.Professiyonel olmak için çok geç mi oldu? Sadece hobi olarak mı yapmalıyım?

• Hocam açıkçası profesyonel olarak yaş cok geç. Ama başlayıp oyununu ilerlettikten sonra klüplerde turnuvalara katılabilirsin. Zevk almak için profesyonel olmaya gerek yok. 50 yaşında başlayıp 52 yaşından itibaren veteran birçok turnuvada kupa kaldıran bir insan tanıyorum. O yüzden bu sporu sevmeniz yeterli bence

• Rogerfederer1 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim majesteleri yeni bi hobim oldu artık.

• Ahaha Estağfirullah. Başladığınız Zaman bırakamayacaksınız sadece ilk Zamanlar biraz sabırlı olun:) çünkü insanlar yeni başladıkları Zaman bir anda her topu 10 numara vuracaklarını zannedip hemen hayal kırıklığına uğruyorlar zor bir spor sadece kabullenin yeterli bol tenisli günleriniz olsun

Bu arada gerçek majesteleri şimdi kortta yarı finalde

• quote:

Orijinalden alıntı: Rogerfederer1

Ahaha Estağfirullah. Başladığınız Zaman bırakamayacaksınız sadece ilk Zamanlar biraz sabırlı olun:) çünkü insanlar yeni başladıkları Zaman bir anda her topu 10 numara vuracaklarını zannedip hemen hayal kırıklığına uğruyorlar zor bir spor sadece kabullenin yeterli bol tenisli günleriniz olsun

Bu arada gerçek majesteleri şimdi kortta yarı finalde

Final saati ve tarihini bulamadım?dandik futbol maçı olsa elli tane yer yazmıştı

• küfrettin K kullanıcısına yanıt
    Olur ya olmassa 1 tane daha sararsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Efetarikk E kullanıcısına yanıt
    Hocam saolun ama ozamanlar acemiydim. Alamadım o raketi. 50 Euro idi. Wilson pro stuff 97. Şuan tr de 800 tl falan.

İkinci el Wilson sixone95 aldım. Kafası 95 ağırlığı 290g. Ağırlık olarak biraz az kafa olarak da biraz az ama yetiyor işte. Hala daha oynuyoruz. Gerçi tatile girdik 1 aydır raket tutamadım. En kötü tarafı ara vermek. Şimdi gitsem her tarafım ağrıyacak diye iki gündür erteliyorum.

• Arkadaslar yeni baslayanlar icin elimde 2 tane raket var wilson, envy ve energy isimleriyle. 40 tl ye birakirim isteyen varsa

• Koç_hisarlı K kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayın anca bakabildim foruma 2 gündür. Ekselanaları aldı kupayı çok şükür

• Arkadaslar raketimi satiyorum !!

Wilson blade 98 ... daha alali 2 ay bile olmadi.. kilifiyla birlikte verilektir ... fiyat:550 ( ufak bir pazarlik payi vardir) .. ilgilenen arkadaslar ozelden yazsin .. simdiden alacak arkadasa hayirli olsun..

• İzmirde tenis oynanacak en uygun yer neresi şu an ?

• Merhaba, Wilson Blade 98s L2 raketimi satıyorum. Kozmetik olarak 10 üzerinden en az 9 alır. Sıfırı 700 TL civarında. 450 TL ye vereceğim. İlgilenen arkadaşlarla özelden görüşebiliriz.

• giresundan iyi oynayan birileri var mı? bir de arkadaşım için raketin tam ortasına denk getirme antrenmanları teknikleri nelerdir?
  • Topa vururken mümkün olduğunca raketin ucunu düşünmeye çalış, ucunu hesaplayak vur. Birkaç antrenman sonrasında milim milim hesaplayarak ortayı tutturmaya başlarsın.

Bu en acil çözüm, detaylı antrenmanlar için USTA'in antrenman modüllerini inceleyebilir veya YouTube'da Jeff Salzenstein, Ian Westermann, Yann Azoux ve Will Hamilton'un videolarını izleyebilirsin.

Bol sporlu günler
  • Tenisi çok seviyorum ama bir türlü başlamak nasip olmadı acaba başlarsam bu sporu mesleğim haline getirebilirmiyim yaşım 21 profesyonel olmak geçti artık ama iyi bir antrenör olma ihtimalim var mı?
  • Hocam kesinlikle olabilirsiniz. Ben 55 yaşında tenise başlayıp kendi kategorisinde klüplerde turnuva kazanan insan tanıyorum. Düzenli bir antrenmanla 1 yılda belli bir seviyeye gelirsiniz. En geç 2-3 yılda rahatlıkla antrenör olabilirsiniz bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rogerfederer1

Hocam kesinlikle olabilirsiniz. Ben 55 yaşında tenise başlayıp kendi kategorisinde klüplerde turnuva kazanan insan tanıyorum. Düzenli bir antrenmanla 1 yılda belli bir seviyeye gelirsiniz. En geç 2-3 yılda rahatlıkla antrenör olabilirsiniz bence.

Üst seviye performans tenisi yapan birisinin antrenörü olmak çok mu zor yoksa full torpil mi dönüyor mesela futbol antrenörü eğer iyi taktik bilgisi var ise iyi bir takımı çalıştırabiliyor torpil devre dışı kalıyor çünkü taktik ve futbol bilgisi gerekli tenis de durum aynı mı yoksa sporcu bilgisine bakmaksızın antrenörünü gönül hatır ilişkisine göre mi belirliyor birde diğer antrenörlük çeşitleri var mı? biraz uzun oldu ama siz bu işe tutkulu birisine benziyorsunuz ondan ayrıntılı soruyorum
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.