Şimdi Ara

:::DH TEMPRA TeAm::: (61. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.263
Cevap
24
Favori
608.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: A.M.K

Tekrar merhaba. Golf mk1 aracımı sattım gibi birşey sanayide bir araba buldum vişne rengi 1.6 sx değişen kaza yok boya masrafı var. 9 liraya anlaştık gibi birşey aldığım gibi kaporta boyaya sokacağım bakalım nasıl birşey çıkacak. resimlerdle desteklerim :)

Kac model hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • robotica R kullanıcısına yanıt
    93 hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.M.K

93 hocam

Hayirlisi olsun tempra uzmez sizi

• Merhaba arkadaşlar tekleme sorununu çözdüm gaz hava ayarı dengesizdi aranızda yeniyim tempracı olarak yaklaşık iki hafta önce bir tempra sxa aldım ses konusunda titiz olduğum için büün kapı ve döşeme koltuk torpido vs söktüm kapı içlerindeki yağ kir vs fitiller basınçlı su ile yıkadım kapı içine klimacı olduğum için klima kolilerinden çıkan elastomerik kauçuk bantları tek tek toladım kapı içlerine yapştırdım yine klimacıların kullandığı dekoratif bantlarla kabloları sarıp hepsini bir araya getirdim cam motoru kapı kilidi hepsini su jetiyle basınçlı şekilde yıkadım cam kriko motorunu yağladım cam alt tutucuyu gresle yağladım benzinle temizleyip taktım titreşim yapabilecek kapı teli cam krikosu filan hepsini plastik kelepçelerle sabitledim döşemeleri takmadan önce sert yumruklarla kapılardan ses geliyormu diye test ettim tık yok camlar öyle hassas inip çıkıyorki inanamassınız sanki araç sıfır döşemeciden suni deri ve bali alıp kapı döşemelerini kapladım kapı klipslerini internetten sipariş verdim yedek parçacılar 1 tanesini bir tlye satıyorlar ben 40 tane kullandım döşemecilerse kapı döşemelerini vidayla kapıya atıyorlar sakın bunu yaptırmayın özellikle su değen yerlere sakın vida attırmayın tamirciler hep bunu yapar gördüğü herhangi bir yer vida atar... kapı ayarlarınıda yapıp stabilize bir yola çıktım camlar açık kapalı farketmez en ufak ses yok 2 cm kalınlığında kendinden yapışkanlı elastomerik kauçuk köpüğü siparişi verdim gelince döşemeleride onunla kaplayacam havalandırma sistemlerinde kullanılan bir malzeme ses ve ısı yalıtımında on numara bir malzemedir pahalıda olmadığı için çok iyi araç bir çukura vurunca oluşan sarsıntı bütün metal aksama yayılır bu madde bütün sesi emer özellikle kapı içlerinde bende çok işe yaradı önceden kapıya vurduğumda yada çukura girince titreşim sesleri geliyordu bu malzemeyi kullanınca kapılar sünger gibi oldu daha sonrada tavan döşemesini söküp aynı işlemi orayada uygulayacağım ve torpido bölümüne... rizede sanayi biraz ınsafsız 1 tl lik malzemeyi 100 tlye satıyorlar işçilik ise sıfır ... zamanım olmadığı için akşam 6 dan sonra sokak lambasının altında yapıyorum arabayı sizinde paradan yana sıkıntınız varsa bu işleri 3 bin 4 bin tl yerine 400 500 tlye yapabilirssiniz

• 18 yaşımdaki haylimdi 26 yaşımda gerçek oldu :D 1.6 tempra sx sw
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkansore53

Merhaba arkadaşlar tekleme sorununu çözdüm gaz hava ayarı dengesizdi aranızda yeniyim tempracı olarak yaklaşık iki hafta önce bir tempra sxa aldım ses konusunda titiz olduğum için büün kapı ve döşeme koltuk torpido vs söktüm kapı içlerindeki yağ kir vs fitiller basınçlı su ile yıkadım kapı içine klimacı olduğum için klima kolilerinden çıkan elastomerik kauçuk bantları tek tek toladım kapı içlerine yapştırdım yine klimacıların kullandığı dekoratif bantlarla kabloları sarıp hepsini bir araya getirdim cam motoru kapı kilidi hepsini su jetiyle basınçlı şekilde yıkadım cam kriko motorunu yağladım cam alt tutucuyu gresle yağladım benzinle temizleyip taktım titreşim yapabilecek kapı teli cam krikosu filan hepsini plastik kelepçelerle sabitledim döşemeleri takmadan önce sert yumruklarla kapılardan ses geliyormu diye test ettim tık yok camlar öyle hassas inip çıkıyorki inanamassınız sanki araç sıfır döşemeciden suni deri ve bali alıp kapı döşemelerini kapladım kapı klipslerini internetten sipariş verdim yedek parçacılar 1 tanesini bir tlye satıyorlar ben 40 tane kullandım döşemecilerse kapı döşemelerini vidayla kapıya atıyorlar sakın bunu yaptırmayın özellikle su değen yerlere sakın vida attırmayın tamirciler hep bunu yapar gördüğü herhangi bir yer vida atar... kapı ayarlarınıda yapıp stabilize bir yola çıktım camlar açık kapalı farketmez en ufak ses yok 2 cm kalınlığında kendinden yapışkanlı elastomerik kauçuk köpüğü siparişi verdim gelince döşemeleride onunla kaplayacam havalandırma sistemlerinde kullanılan bir malzeme ses ve ısı yalıtımında on numara bir malzemedir pahalıda olmadığı için çok iyi araç bir çukura vurunca oluşan sarsıntı bütün metal aksama yayılır bu madde bütün sesi emer özellikle kapı içlerinde bende çok işe yaradı önceden kapıya vurduğumda yada çukura girince titreşim sesleri geliyordu bu malzemeyi kullanınca kapılar sünger gibi oldu daha sonrada tavan döşemesini söküp aynı işlemi orayada uygulayacağım ve torpido bölümüne... rizede sanayi biraz ınsafsız 1 tl lik malzemeyi 100 tlye satıyorlar işçilik ise sıfır ... zamanım olmadığı için akşam 6 dan sonra sokak lambasının altında yapıyorum arabayı sizinde paradan yana sıkıntınız varsa bu işleri 3 bin 4 bin tl yerine 400 500 tlye yapabilirssiniz

valla güzel olmuş benim döşemelerede bi bakım yapmak lazım

• benim tempra da 91 model sxa
  • serkansore53 kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık. Kış çıkınca bitüself ve firex sünger ile ben de yapmayı planlıyorum

• selamlar arkadaşlar..

tanıdık bir ustadan Tempra Sx SW station wagon bir araç buldum. araç 94 model, bej rengi, karbüratörlü 1.6 motor.. klimasız, hidrolik direksiyon..

orijinal 110.000 km'de ve hiç tüp takılmamış..

hiç kazası yok..

araç yatmaktan bazı yerleri paslanmış, döşemeleri eskimiş ve yırtık..

usta tanıdık, herşeyini yapacak, boyayacak, toplayacak, koltuk döşemelerine kadar kaplatacak, bakımlarını yapacak, muayenesini yapacak ve sıfır lpg takacak.

bittiğinde anahtar teslim benden 11.000 tl istiyor.. ben 10.000 teklif ettim ama arayı bulacağız gibi..

sizce bu aracı almalımıyım? görüş ve tavsiyeleriniz nedir? bütçem 10-11 arası açıkçası ve sonradan masraf edebilecek durumum yok..

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LithiumTR -- 8 Aralık 2015; 11:13:29 >
  • arkadaşlar konu biraz acil. lütfen cevaplarınızı esirgemeyin.. almak üzereyim aracı
    Helal olsun sana..işte araba satın alacaksan senin gibi kişilere denk gelmek lazım..sokak lambasının altında yapman da bir işe gösterdiğin özeni sevgiyi ilgiyi alakayı gösterir..
  • mavis717 kullanıcısına yanıt
    **** klübün için üyelik açık değil sanırım..veya nasıl üye olunuyor.. teşekkür ederim.
  • LithiumTR kullanıcısına yanıt
    94 sx sw aracımın değeri 8000 tl civarında ve eksiği yok , sahibinden sitesinden bakarsanız 8500 tl civarı aynı özelliklerde temiz bir araç alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: LithiumTR

selamlar arkadaşlar..

tanıdık bir ustadan Tempra Sx SW station wagon bir araç buldum. araç 94 model, bej rengi, karbüratörlü 1.6 motor.. klimasız, hidrolik direksiyon..

orijinal 110.000 km'de ve hiç tüp takılmamış..

hiç kazası yok..

araç yatmaktan bazı yerleri paslanmış, döşemeleri eskimiş ve yırtık..

usta tanıdık, herşeyini yapacak, boyayacak, toplayacak, koltuk döşemelerine kadar kaplatacak, bakımlarını yapacak, muayenesini yapacak ve sıfır lpg takacak.

bittiğinde anahtar teslim benden 11.000 tl istiyor.. ben 10.000 teklif ettim ama arayı bulacağız gibi..

sizce bu aracı almalımıyım? görüş ve tavsiyeleriniz nedir? bütçem 10-11 arası açıkçası ve sonradan masraf edebilecek durumum yok..

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

güncel

• 4 gün olacak bi allahın kulu da yardımcı olmadı. sağolun valla.

• ya noldu bu tempracılara?

bi akıl istedik tık yok..

• LithiumTR kullanıcısına yanıt
    Araba dediğin kadar temiz ise 10 bin eder. Ama şunu bil; bir temra veya tipo yu 10 kişi arar, sw araçı 1. Yani satmak istediğinde hemen satamazsın. Piyasası durgundur. Tabi karar senin.
    Serkan arkadaşım. Yaptıkların hakikaten çok güzel Ve bence çok başarılı. Şehir sanayi sitelerinde yapılanlardan daha güzel ve özverili olmuş. Ne kadar uğraştığında belli. Bende aynı işlemleri yapmayı düşünüyorum. herşey çok güzel de kapı döşemesini nasıl kapladın bunu anlatırmısın?

Konu hakkında daha fazla foto paylaşırsan da sevinirim.
  • Ekselans3535 kullanıcısına yanıt
    kaplama yapacağım deriyi aldım bir kutuda bali aldım bir adet boya fırçası derini arkasına baliyi fırça ile sürüyorsunuz hemen kurumuyor zaten aceleye gerek yok dikiş gelecek yerleri kesip potluğunu aldım dikiş atmak gereken yerleri bir fabrikada tanıdık arkadaşım vardı ondan portatif bir dikiş makinesi aldım hani şu çuvalların ağızlarını diken makineler gibi küçük taşınabilir bişey dikişleri onla yaptım dikişsizde yapılabilir birazdaha uğraşmak gerekiyor kesme uydurma filan döşemecide aynı malzemeden 170 tl ye yapıyorlardı ben malzemeyi 100 tl ye netten aldım aslında 170 tl vermemek için değmez ama döşemeci döşemeleri vida ile tutturacağını söyleyince kızdım ve kendim yapmaya karar verdim döşeme klipsi alıp döşeme klipsi ile yerlerine taktım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkansore53 -- 25 Aralık 2015; 16:58:16 >
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.