Şimdi Ara

dh TEMA,WALLPAPER ve SKIN Merkezi (117. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
21.551
Cevap
18
Favori
2.815.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hımm evet buda güzel @melih..biyükle bakalım.. ssleri bekliyoruz..
    quote:

Orjinalden alıntı: melihozcan

benden size iyi ayrı altarnetif theme seçenenkleri vistadan bıktık diyenlere vede degişim isteyenlere

bu pack baya güzel vede sadece 16mb ben en kısa zaman içinde yüleyip size ss verebilirm
  • THE BEST WB5 ever!!!

AERİAL for WB5

dh TEMA,WALLPAPER ve SKIN Merkezi

>>>BLUETİME<<<

• cevaplar icin saol tech
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

quote:

Sun microsytem glass projesinin betasi resimleri veya videosu varmi neyin nesi tam olarak birazdaha bilgi verebilirmisin tech.

quote:

birde XGL destekli SUSE® Linux 10.1 diye birsey var neyin nesi kullanan varmi?

khn su sorular hakkinda bilgin varmi?

Şu an 3 adet 3D teknolojisi var .
    1 ki bunların ilki Sun Microsystem'in "Project Looking Glass" Muhtemel Java Temelli
    2 Novell Firmasının OpenGl üzerine kurduğu XGL
    3 Vista nın Aero 'su

Project Looking Glass Sun'a ait olduğu için Unix Tabanlı Hem Kendi Os larında hemde Java gibi her türlü platforma emule edilen Java ile günyüzüne çıkacağa benziyor ama ne zaman bilmiyorum.

Sun kendi işletim sistemi Solaris'in en son sürümünü bedava dağıtmaya başlamış.
    4cd kadar muhtemelen.

Gelelim Novell'in Opengl li XGL sine buda Linux üzerine kurulmuş bu api yi kullanan arabirim.
    OpenGL ve Linux'un kodlarının açık oluşu belki şu an değil ama ileride Kendisine çekecek kitle oluşturur düşünüyorum.
    Suse de bir Linux dağıtımı olduğundan XGL yi içinde sunuyor mu desem yoksa netten çekilip kuruluyormu orasını bilmiyorum.

Gel gelelim Vista'ya.
    Vista Aero'nun tahminlerime göre bu kadar beklemesinin ardında ki 2004 te çıkması gerekli idi bence hem Microsoft'un hemde diğer firmaların hazırlanması içindi.
    Vista'nın bir o kadar ki beta 2 demolarınıda izledim 3D ALT+TAB dan ve Transparan Pencerelerden başka bir şey olmadığına karar verdim.Çıkınca işler değişebilir şu an bana böyle gösteriyor.

Bunu her zaman diyorum.
    Nasıl Luna GUI sinde 3 tema ile sınırlandırıldık.
    En basitinden Klasik Tema gibi renk bile seçemedik işte bu olay Vista'da kendini gösterecek.
    Ayrıca Aero arabiriminin çalışması için de yi aktivasyonlarla uğraşacağımızı düşünüyorum.

Konfigürasyonlarda Pixel Shader destekli kartlar isteyen Aero'yu Minumum kanaatimce X800 veya 6800GT lerle ve 1gb ram ile besleyeceğimizden bize XP de nasıl kısıtlandırıldı ise Vistada aynısı olacak ve başka firmaların hazırlayacağı programlarla hevesimizi gidereceğiz.
    Ama bu sefer CPu dan yükün alınmasının faydası ile E.Kartı sayesinde ki bun u destekleyecek kesin bir Dual Core olmalı windows şenlenecek.

Bakın MacOsx Tiger daki Docközelliğinin yanında Pencerelerin Küçültüp büyütürken çıkan animasyonun kararlılığı bile IBM tabanlı işlemcide ne kadar stabil.
    Tabi bunun altında Unix Os'un olması.
    Biz ObjectDock ile arada bir takılma kasma gördüğümüz oluyor.
    Vista bizi idare edermi bilemem.

Linux'e geçiş diye olmaz ama ikinci sırada veya yanyana düşünülebilir.

Ben Kororaa yı 1 saat kadar uğraştıktan sonra aklımda kalan Pencerelerdeki Jöle efekti ,F12+Super zoom.
    4 masaüstü nü alışmadığım için daha doğrusu Linux Kullanmadığım için lazım değil bana.

Zaten 23" veya 24" LCD 1920*1200 hayalim var gerçekleştirebilirsem yeterde artar.
    Geçen sene İki CRT kullanıyordum.1 Tanesi bozulunca tek ile idare ediyorum.
    Birinde Multimedia +Office kullanırken diğerinde ya oyun yada İnternet ile işlerimi yapıyordum.
    Yani 4 masaüstü hikaye.
    Zaten Linux teki CUBE özelliğinin bence bir faydası yok.Taskbardan hemen geçiş yaparsınız zaten.

Ama söylüyorum ki XGL deki "F12" tuşu Vistada olmazsa almam diyeceğim kadar iddialıyım(Orj.)
    Çünkü ALT+TAB ın en süper hali.

Vistanın ki görsel yönden üstün olabilir ama aynı anda bir kaç pencere açıkkken bu özellik çok işe yarayacağından eminim hele hele işlemde yapabilseydik süper olurdu ki yaparlarda.

Kısacası demem oki XP ye devam XGL'ye selam Macosx'e Kelam Sun'ın gözlerinden öper Vista'yı bir güzel söver.
    Kusuruma bakmayın Tema ile renklendiremedim ve bu iki sayfayı yazılarımla doldurdum.
    @Technics bu windows Fxde nasıl bir efekt var.İlacı varmı bunu ya bulamadım.

İlac yasakmı yoksa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khn -- 26 Mayıs 2006; 19:54:57 >

• khn aciklayici yorumlarin ve emeklerin icin saol.Benim sahsi gorusum sun java ve vistanin daha cok yol katedmeleri gerekiyor XGL ise hem muhtesem gozukuyor hemde kullanimida kolay gibi duruyor ki opengl teknik olarak DX aero vs... cok daha ustun bence eger uzerine dusup adam gibi bisi yaparlarsa MS bile masaustunde XGL benzeri bir teknolojiye yonelebilir ayni sey java icinde gecerli techin verdigi demoyu izledim resimlerede bakdim vistadan daha iyi duruyor gorsellik ama kullanimi zor gibi geldi bana ama XGL dedigim gibi gorsellik ve kullanim olarak cok daha iyi olacak gibime geliyor bekleyip gorecegiz hersey 2007 yilinda netlesecek.Bu arada biryerde vistanin 2007 yilinin basina yetismeme ihtimali var diyordu 2007 yazini bulabilirmis vistanin cikisi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Technics

hımm evet buda güzel @melih..biyükle bakalım.. ssleri bekliyoruz..
    quote:

Orjinalden alıntı: melihozcan

benden size iyi ayrı altarnetif theme seçenenkleri vistadan bıktık diyenlere vede degişim isteyenlere

bu pack baya güzel vede sadece 16mb ben en kısa zaman içinde yüleyip size ss verebilirm

ikisinide yükledim sorunsuzdur
  • Biraz önce Livecd yi imzamdaki sistemime taktım.

945G yi direk tanıdı ben ummuyordum ama

Celeron 2,2 ile 440mx le

imzamdaki sistem arasında bayağı fark var.Sanki hızlı gibi geldi.
    Birincisi cube CTRL+ALT+YÖN yaptığımda ne takılma nede atlama var.

Zoom ve F12 de ne de problem yok.
    Tek problem MX440da da lan Pencere çok büyükse yavaş sürüklerken normal ama biraz hızlı oynatırsanız duraklama oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khn -- 26 Mayıs 2006; 22:58:49 >
  • acaba x1600xt yi tanirmi hic sanmiyorum ama.
  • bluetime eklediğin themeler çok güzel

vtp serisi güzel ama ben wb5 i tek geçerim
  • YİNE DAHA ÖNCEDEN VERİLMİŞ BİR DOSYAYI KOYMUŞUM KUSURA BAKMAYIN ONUN YERİNE BİR İCON PACKAGER SİMGESİ

Hanging Folder Icons FOR İCON PACKAGER

>>ÇEK<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyaziD -- 27 Mayıs 2006; 20:59:06 >
  • Digital Grey for wb5

>>ÇEK<<
  • Portal15 for wb5

>>ÇEK<<
  • harikasınız siz yaa elinize sağlık bende sizi tek geçiyorum :)
  • @khn, @technics, ya bu windows fx güzel değil demedinizmi ? bende şaştım denesemmi denemesemmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yy2 -- 26 Mayıs 2006; 23:57:18 >
  • denemesi bedava ben beğenmedim..

quote:

Orjinalden alıntı: yy2

@khn, @technics, ya bu windows fx güzel değil demedinizmi ? bende şaştım denesemmi denemesemmi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Technics

denemesi bedava ben beğenmedim..

quote:

Orjinalden alıntı: yy2

@khn, @technics, ya bu windows fx güzel değil demedinizmi ? bende şaştım denesemmi denemesemmi

ok sen öyle diyorsan iş yoktur onda o zaman. benim aklım hala 4 tane masaüstünde bide o alt+tab menüsünde @khn nin dediği gibi windowsta uygulanabilecek bir yolu olsa keşke

• hocam klavyene ve diline sağlık...

quote:

Orjinalden alıntı: khn
    Şu an 3 adet 3D teknolojisi var .
    1 ki bunların ilki Sun Microsystem'in "Project Looking Glass" Muhtemel Java Temelli
    2 Novell Firmasının OpenGl üzerine kurduğu XGL
    3 Vista nın Aero 'su

• Saol chan PORTAL 15 güzel
    Bu arada fx i ben kullanamadım ne biçim deneme versiyonu bu hiçbir seçenek açık değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavizaman -- 27 Mayıs 2006; 0:26:30 >
  • temmuzun ilk haftası VTP4'deki eksikleride giderecek olan 4x update bekleniyor..
  • wb5 için burada yayınladığınız temalar çok hoş.

wb5 ten cok memnunum, vtp4 ün update i cıksın bakalım ne olacak? (vtp3ü pek sevmemiştim)

Emeği geçen herkese teşekkürler... (technics,bluetime ,umutchan,hodolomax,visualize,melih...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kajura -- 27 Mayıs 2006; 2:18:19 >
  • 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.