Şimdi Ara

DH TAKTİK SİLAH VE ATIŞ KULÜBÜ (GÖRSELLER EKLENDİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgilerimizi bu başlık altında paylaşalım birlik olalım, her geçen gün taktik silah kullanıcı sayısı atıyor ama bilinçli kullanıcısı çok az... Silahı olan olmayan herkesi bekliyorum

1-armstrong26 HATSAN SUPREME

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JudgemenDay -- 14 Haziran 2017; 17:51:56 >

• Ben bora br 20 düşünüyorum. Başka sorunsuz 20 kalibre tüfek tavsiyesi olan varmı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tomeri kullanıcısına yanıt
    ben husan 20 çap kullanıcısıyım memnunum bi sıkıntım olmadı
  • Hatsan supreme tüfeği taktiğe çevirdim. Yazım benide listeye

• quote:

Orijinalden alıntı: armstrong26

Hatsan supreme tüfeği taktiğe çevirdim. Yazım benide listeye

Mumkunse bir fotograf alabilir miyiz hocam merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

quote:

Hatsan supreme tüfeği taktiğe çevirdim. Yazım benide listeye

Mumkunse bir fotograf alabilir miyiz hocam merak ettim

Eve döndüğümde atayim. Ayrica birde hatsan mp pompali tüfeğimde var

• armstrong26 kullanıcısına yanıt
    şuanki üyeler biziz hocam bi kaç konuda muhabbet edelim bilgi edinmek isteyenler içinde yardımı olur konun
  • quote:

Orijinalden alıntı: JudgemenDay

şuanki üyeler biziz hocam bi kaç konuda muhabbet edelim bilgi edinmek isteyenler içinde yardımı olur konun

Edelim hocam millete yardimimiz dokunsun

Günümüzde vatandaşlar savunma ve hobi amaçlı atış için en uygun çapın hangisi olduğunu arıyor sizce hangisi? Benim şahsi görüşüm 20lik

• quote:

Günümüzde vatandaşlar savunma ve hobi amaçlı atış için en uygun çapın hangisi olduğunu arıyor sizce hangisi? Benim şahsi görüşüm 20lik

Eğer konu savunmaysa kesinlikle 12 gauge. Fişeğini köy bakkalindan bile bulabiliyorsunuz, bir sürü çeşidi var ve çoğu marka kendi platformunu bu çap üzerine kurdu.

Savunmada 12 ga. Bir benelli ve ithal fişekler en iyi tercihtir yivsizlerde. Bir çok ülkede polis ve askeri güçlerin bunu kullanması iyi bir referans olur

ama kişinin fiziki özelliklerini de göz ardı edemeyiz maksat savunma olduğu için tek atışla iş bitmeyebiliyor bazen seri şekilde atış yapmak gerekir ki 12ga ile ardı ardına ateş etmek için bilek gerekli

15 yaşındaki bir çocuğun da ufak tefek bir bayanın da kullanabileceği 20ga 47-48cm namlulu bir pompalı tercihim olur, sadece kendimizi düşünmeyip ailenin tüm üyelerinin kullanabilmesi açısından
  • quote:

ama kişinin fiziki özelliklerini de göz ardı edemeyiz maksat savunma olduğu için tek atışla iş bitmeyebiliyor bazen seri şekilde atış yapmak gerekir ki 12ga ile ardı ardına ateş etmek için bilek gerekli

15 yaşındaki bir çocuğun da ufak tefek bir bayanın da kullanabileceği 20ga 47-48cm namlulu bir pompalı tercihim olur, sadece kendimizi düşünmeyip ailenin tüm üyelerinin kullanabilmesi açısından

12 gaugenin enfes tarafı budur işte. Her türlü gramajda her türlü fişeği bulabiliyorsunuz. Siz bir bayana yada 15 li yaşlarda bir çocuğa kalkıp 40 gr magnum fişek attırırsanız kendini savunmaktan çok kendine zarar verecektir. Ancak 28-32 gr arası bir fişek o kadar da fazla tepmiyor ve isteneni veriyor. Misal olarak ev içi bir savunma senaryosunda rehine yoksa 24 gr trap fişeği bile tek atışta olayı kapatır

valla bu cevaba diyeceğim yok oldukça tutarlıydı peki siz ev halkına silah kullanmayı öğretiyor musunuz?
  • quote:

valla bu cevaba diyeceğim yok oldukça tutarlıydı peki siz ev halkına silah kullanmayı öğretiyor musunuz?

3 kişilik bir çekirdek aileyiz 2 havalı 2 ateşli silah var. Henüz evlenmedim ve çocuğumda yok ailemle yaşıyorum. Babam ve ben biliyor sayılırız(ben gazlı yarı otomatik, babam pompalı kullanıyor) ama hala 4 haneli atış rakamlarına gelemediğimizden hala tam yetişmiş değiliz. Yinede elimizden geleni yaparız Ayrıca yarın öbür gün nasip olur da yuva kurar çoluk çocuğa karışırsam airsoftla başlatıp elimden gelen her türlü eğitimi almalarını da sağlayacağım.

Peki siz ne durumdasınız ?

4 kişilik bir aileyiz biz de, 1 tane yarı otomatik tüfek 1 adette havalı tabanca var babam silah kullanmayı biliyor ama nişan konusunda iyi değil ben de kendimi geliştirmeye çalışıyorum bulduğum boş zamanlarda atış yaparak boş vakitlerimde silah forumlarında ev savunması taktik atış vs konularında araştırma yapıp sohbetlerini okuyorum, 1-2 kere ev boşken kuru tetik çalışması yaptım kendi senaryomu üretip oda kontrolü kör nokta tespit vs

Konusu açılmışken ev savunması için boş evde bi kaç farklı senaryo üretip çalışma yapılması gerektiğini düşünüyorum, hem kendi hatalarınızı tespit edersiniz hem de silahınızla evin içinde hareket etmeyi öğrenirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JudgemenDay -- 19 Mayıs 2017; 10:8:44 >

• quote:

quote:

12 gaugenin enfes tarafı budur işte. Her türlü gramajda her türlü fişeği bulabiliyorsunuz. Siz bir bayana yada 15 li yaşlarda bir çocuğa kalkıp 40 gr magnum fişek attırırsanız kendini savunmaktan çok kendine zarar verecektir. Ancak 28-32 gr arası bir fişek o kadar da fazla tepmiyor ve isteneni veriyor. Misal olarak ev içi bir savunma senaryosunda rehine yoksa 24 gr trap fişeği bile tek atışta olayı kapatır

Peki 36 kalibrenin kotu yani nedir bu kullanim icin.

Demek istedigim hafta sonu 30-40 mtye atmak evdede bir guvence olmasi bakimindan.

• quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

quote:

quote:

Peki 36 kalibrenin kotu yani nedir bu kullanim icin.

Demek istedigim hafta sonu 30-40 mtye atmak evdede bir guvence olmasi bakimindan.

36 kalibre için şahsi görüşüm durdurucu gücü diğerlerinden düşük ve savunma senaryolarında kullanılabilecek güvenilir bir 36 kalibre tüfek yok. Şahsen ben biriyle çatışmaya gireceksem elimdeki tüfeğin 36 kalibre tek kırma veya safir t14 olmasını istemem. Ancak haftasonu çıkayım 2 teneke vurayım derseniz çok iyi bir hobi tüfeği olabilir

• quote:

4 kişilik bir aileyiz biz de, 1 tane yarı otomatik tüfek 1 adette havalı tabanca var babam silah kullanmayı biliyor ama nişan konusunda iyi değil ben de kendimi geliştirmeye çalışıyorum bulduğum boş zamanlarda atış yaparak boş vakitlerimde silah forumlarında ev savunması taktik atış vs konularında araştırma yapıp sohbetlerini okuyorum, 1-2 kere ev boşken kuru tetik çalışması yaptım kendi senaryomu üretip oda kontrolü kör nokta tespit vs

Konusu açılmışken ev savunması için boş evde bi kaç farklı senaryo üretip çalışma yapılması gerektiğini düşünüyorum, hem kendi hatalarınızı tespit edersiniz hem de silahınızla evin içinde hareket etmeyi öğrenirsiniz

Senaryo çalışmasının yanında şarjör yükleme ve kurma hareketlerininde çalışılması çok önemlidir. Snap cap ile yükleme çalışmasını evde fırsat buldukça yapıyorum ben. Malum bizde şarjör yok ne varsa tüpe basıyoruz

tabiki de senaryo içerisinde silah kapasitesi kadar sözde atıştan sonra şarjör değişimi çalışması yapıyorum şarjörlü kullanıyorum... bi noktada yeni şarjör takıldığında patlamayan fişeğe müdahele bu çok sıkıntı gerek alışması gerek hızlı tepki vermek açısından bu senaryo üzerinde de çalışmayı tavsiye ederim snap caplari dolu fişeklerle basmak sıkıntı yaratır mı bilmiyorum ama onlarla çalışılabilir, eğer sıkıntı olursa birisinden yardım istenebilir tutukluk komutu vermesi açısından

diğer çalışılması gereken konuda boş kovan tahliyesindeki takılmalar, bunun antrenmanı nasıl yapılır bilmiyorum sanırım başa gelmesi gerek

• quote:

tabiki de senaryo içerisinde silah kapasitesi kadar sözde atıştan sonra şarjör değişimi çalışması yapıyorum şarjörlü kullanıyorum... bi noktada yeni şarjör takıldığında patlamayan fişeğe müdahele bu çok sıkıntı gerek alışması gerek hızlı tepki vermek açısından bu senaryo üzerinde de çalışmayı tavsiye ederim snap caplari dolu fişeklerle basmak sıkıntı yaratır mı bilmiyorum ama onlarla çalışılabilir, eğer sıkıntı olursa birisinden yardım istenebilir tutukluk komutu vermesi açısından

diğer çalışılması gereken konuda boş kovan tahliyesindeki takılmalar, bunun antrenmanı nasıl yapılır bilmiyorum sanırım başa gelmesi gerek

tap rack bang manevrasıyla şarjörlülerde çoğu zaman tutukluk durumundan kurtulabilirsiniz.

Snap cap içinse dolu fişegin kapsülünü çıkarıp yerine silgi taktıktan sonra barutunu boşaltıp kullanıyorum ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armstrong26 -- 21 Mayıs 2017; 16:8:51 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.