Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (848. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
684.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 846847848849850
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GYKA

hayırlı olsun, 72'lik akü ile alakalı bir sohbetiniz oldu mu acaba. Bizim araçlara uygun olup olmama durumu hakkında...
    72,lik kullaniyorum. 4 ay once degistirdim. öncekide 72likti. problemsiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suzuki SX4 için arka amortisör alacağınızda Monroe yerine KYB marka olanı tercih edin. Monroe çok yumuşak yada esneme payı düşük olduğu için çok fazla vuruntu yapıyor. KYB de böyle sorunlar yaşanmıyor.
  • Incursio kullanıcısına yanıt
    Arkadaş, benim araçda da vardı tıkırtı. Çok ustaya gösterdim, hep farklı konuştular. Fren balatalarını değiştiren ustam boşluk olduğunu söyledi. Torna işlemiyle ses gitti. Tespit ederken ise ön lastiklere vurdu, sesi duyduk ikimizde. Siz de vurarak deneyebilir, sorunun buradan olup olmadığını anlayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 55volkan41

Arkadaş, benim araçda da vardı tıkırtı. Çok ustaya gösterdim, hep farklı konuştular. Fren balatalarını değiştiren ustam boşluk olduğunu söyledi. Torna işlemiyle ses gitti. Tespit ederken ise ön lastiklere vurdu, sesi duyduk ikimizde. Siz de vurarak deneyebilir, sorunun buradan olup olmadığını anlayabilirsiniz.
    Valla hocam bana 2 usta direksiyon kutusu boşluğu var dedi. 1 usta fren kaliperlerinde boşluk var dedi. Hepsinin ortak söylediği 100000 km daha kullanırsın ama ses yapar sorun etme boşuna dediler. Bakayım ne olacak sorunu tam bilsem rahatlyacağım ama :D
  • yedek parça ve indirimde %30 indirim varmış yetkili servislerde.

http://otomobil.suzuki.com.tr/kampanyalar/kampanya-detay.aspx?ID=2049
  • Incursio kullanıcısına yanıt
    Aracınız çok güzel ben de Manuelini düşünüyorum nasipse hayırlı satışlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevgili sx4 kullanıcılarından bir ricam olacak... Bir sx4 almayı düşünüyorum fakat araştırdım kadarıyla sibob sorunu motorun içeri ses vermesi gibi sorunlar okudum her aracın mutlaka ufak tefek sorunu olur tecrübelerinize dayanarak bu aracı tavsiye edermisin muhtemelen 2009 2010 Manuel lpg olacak alacagım araç tecrübelerini paylaşan arkadaşlar a şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese iyi geceler.

Beyin jimnastiği yapiyorum. Sizlere de sormak

Istediğim bir soru var;

Mitsubishi Eclipse cross

Aracı bilen , inceleyen var mi?

Nasıldır, alinir mı?

Piyasası nasıldır?

...

Alacağımdan degil merak ettim.

İyi geceler.

Grup ahalisi bu ara pek yazmiyorsunuz.

• Newworldd N kullanıcısına yanıt
    LPG sorunu olmayan ..içeri motor sesi vermeyen bir model söyleyin gidip onu alacağım :)

Sonuçta orta sınıf bir araba.. vvt Toyota tasarruf motoru var.. daha ne olsun ?

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Biraz alıntılar yapayım..

birisi benzinli ve diğeri dizel olmak üzere iki seçenekte sunulacak. Benzinli olan ünite 1.5 litre hacimli turbo beslemeli bir motora sahip. Dizel tarafında ise 2.2 litrelik hacimli bir ünite karşılıyor.

2.2 litre olan versiyonda 8 ileri otomatik şanzıman bulunuyor. S-AWC 4X4 sistemi 2.2 versiyonda standart olurken, 1.5’lik motor seçeneğinde 4×4 ve 4×2 olarak alınabilecek. 1.5 litrelik ünite 6 ileri manuel şanzıman veya CVT şanzıman ile satılacağı bildirildi

Fiyat 120 ile 200 arası..

Şahsi fikrim..

Pajero ile kendini dünyaya ispatladı.. imkanım olsa düşünmeden alabilecegim bir marka. Şanzıman ve elektrik donanimlarinda dünyada lider.

2.2 Diesel otomatigini almak isterdim :)

• Newworldd N kullanıcısına yanıt
    2011 sıfır aldım..Masallah Memnunum.

Sonuçta 1.6 120 beygir bir araba ..

Otomatik şanzımanı inanılmaz keyifli..vites değişimlerini hissettirmez. 10 numara aile arabası..

Eksik yönü bana göre... LPG olduğu için bagaj ufak o kadar..

Supap problemi marka değil kullanım şartları etken olur. Birde şans diyelim .

7 yaşındaki arabamın içi ..koltukları..neredeyse sıfır ayarında.. bir pasta cila at kimse 7 yaşında diyemez..otoparkta dimdik ben buradayım diyor..

• herkese tekrar merhaba,

falken as210 euro all season (4 mevsim) lastiklerle ilgili çok geri dönüş olmadığı için tecrübe ettikçe paylaşayım istiyorum.

yaklaşık 3 bin km'yi devirdik. şehir içinde de uzun yolda da yarenlik ettik birbirimize :)

geçtiğimiz hafta yoğun sağanak, ıslak kuru geçisi ve +2 dereceye kadar soğuyan koşullarda kullanma imkanım oldu.

ıslak zeminde tutuşunu kaybetmedi. fren mesafeleri tatminkardı. elbette kuru zemine göre biraz arttı. bu her lastikte mutlaka olacak, önemli olan uçurum oluşmaması.

ıslak kuru zemin geçişlerinde de bir problem hissettirmedi.

sabah 06'da izmir'den selçuk'a giderken torbalı hattında hava
    +2 dereceydi ancak yolda buzlanma yoktu. özellikle şerit değişimi, viraj ve fren şartlarını biraz denedim fırsat bulmuşken.
    (+7 derecenin altında yaz lastiklerinin tutuşu %30 azalır.)
    lastikler gayet stabildi hiç tutuş sorunu hissetmedim.

lastiğin viraj kabiliyeti bizim araçlardan (sx4) yüksek çıktı :) şartları zorladığım virajlarda araç (muhtemelen yüksekliğinden dolayı) limit noktasına gelirken lastikler pek oralı olmadı.

ses konusunu yukarıda söylemiştim ama tek mesajda bulunsun tekrar edeyim.

lastikler ortalama bir sese sahip, kış ve kar tanesi işaretli bir lastiğe göre gürültülü sayılmazlar.

ancak çukur ve bozuk zeminlerde durum değişiyor. çukura girip çıktığınızda sarsıntı ve sesi hissettiriyorlar malesef. sanırım (!) XL yanak güçlendirmesinden dolayı çok esnemiyorlar ve (veya) hamurları çok yumuşak değil.

evet bu biraz konfordan çalıyor. ancak artı ve eksilerini kıyasladığımızda fiyat/performans açısından ilk sıraları zorlayacağını söylebilirim.

son not:
    tercih yaparken; lastik memnuniyetinin sürüş tarzı, kullanım alanı, araç ağırlığı vb bir çok değişkenden etkileneceğini unutmayın ve "en iyi" yerine size en uygun olanını bulmaya çalışın 🙃

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zos82 -- 27 Kasım 2018; 13:26:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

Biraz alıntılar yapayım..

birisi benzinli ve diğeri dizel olmak üzere iki seçenekte sunulacak. Benzinli olan ünite 1.5 litre hacimli turbo beslemeli bir motora sahip. Dizel tarafında ise 2.2 litrelik hacimli bir ünite karşılıyor.

2.2 litre olan versiyonda 8 ileri otomatik şanzıman bulunuyor. S-AWC 4X4 sistemi 2.2 versiyonda standart olurken, 1.5’lik motor seçeneğinde 4×4 ve 4×2 olarak alınabilecek. 1.5 litrelik ünite 6 ileri manuel şanzıman veya CVT şanzıman ile satılacağı bildirildi

Fiyat 120 ile 200 arası..

Şahsi fikrim..

Pajero ile kendini dünyaya ispatladı.. imkanım olsa düşünmeden alabilecegim bir marka. Şanzıman ve elektrik donanimlarinda dünyada lider.

2.2 Diesel otomatigini almak isterdim :)
    Imkanim olsa alacağım araba bu olur.

...

Bu arada yeni arac aliminiz hangi aşamada?

...

Tedirgin başkan nerelerdesin?

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Şirkette en az 150 ye yakın araba satışa çıkıyor..

Uluslararası bir şirket olduğu için bazı konularda biraz işler uzayabiliyor.. Dolardaki sert yükseliş ve piyasanın belirsizliği nedeni ile üst taraftan onay çıkmamış ve Şubat ayına ertelenmiş.. Satışa çıkacak olan bütün araçların bakımları vs yapılıp otoparklara çekildi .

Yılbaşında Türkiye çapında şirkette en az 100 e yakın kişi emekli oluyor hatta onlar itiraz ettiler çünkü emekli olanların araç alma hakları olmuyor.. ama bir taraftan benim için iyi oldu çünkü siralamam en az 100 kişi aşağıya iniyor..zaten listede 1400 kişi arasında 250 sıradayım..Şubat'ta sıram 150 leri bulacak..her 5 kişiden biri yazılsa zaten ilk 30 a rahat girerim :) yani bu bekleyiş benim daha çok tercih yapmama neden olacak..

Bankadan bir tüketici kredileri var..son iki taksidi kaldı , geçen Hafta Bankadan müşteri temsilcim aradı..krediniz bitiyor yeni kredi ister misiniz ? Diye sordu.. " Sağolun..Belki Şubat gibi olabilir " dedim..

Son durum budur..

Bir ihtimal Şubat a kadar Emeklilikte yaşa takılanlar çıkarsa araç alma hakkını bende kaybedebilirim. Nasip bakalım.

Hesabımı yaptım.. % 20 ye kadar kesintiyi göze alırım..En azından tazminat ile 2 oda bir ev daha alıp kiraya verir yurtdışında geçici işler ile hayatıma devam ederim diye düşünüyorum..

• Merhaba arkadaşlar,

Birkaç sorum olacaktı.

1- Arabaya kauçuk paspas alacağım. Tavsiyesi olan var mı? Marka ve alabileceğim yer konusunda. Bazı paspaslar da koku ile ilgili şikayetler oluyor.
    2- Birde antifriz için ne kullanıyorsunuz? Aracı Mayıs ayında almıştım. Soğutma sıvısı yeşil renkli.Nasıl bir antifriz kullanılmış olabilir acaba?
    3- Motor yağı değişimlerinde eski motor yağını temizlemek için bazı kimyasallar var? Hiç kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz? /Mesala würth ün bir ürünü var.

Teşekkürler.
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Allah gönlüne göre versin.

...
    Tedirgin kardeşim yok, yazmıyor bu ara,
  • quote:

Orijinalden alıntı: timucin_karaavci

Merhaba arkadaşlar,

Birkaç sorum olacaktı.

1- Arabaya kauçuk paspas alacağım. Tavsiyesi olan var mı? Marka ve alabileceğim yer konusunda. Bazı paspaslar da koku ile ilgili şikayetler oluyor.
    2- Birde antifriz için ne kullanıyorsunuz? Aracı Mayıs ayında almıştım. Soğutma sıvısı yeşil renkli.Nasıl bir antifriz kullanılmış olabilir acaba?
    3- Motor yağı değişimlerinde eski motor yağını temizlemek için bazı kimyasallar var? Hiç kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz? /Mesala würth ün bir ürünü var.

Teşekkürler.
    Araçlardan çok fazla anlamam,
    bildiklerimi yazayım;
    paspas alırken migrosta gözüme çarptı aldım
    3 sene olacak onu kullanıyorum,
    ...
    yağ değişimi için temizlik
    çokkkkk uzun süre benzin içer de kalırsa çamurlaşma
    riski var ama,yağ değişiminde kimyasal kullanmak bana göre
    sağlıklı değil,
    ....
    Antifiriz kulüpteki arkadaşlar, abiler daha iyi bilir,
  • 55volkan41 5 kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bende de vardı,bozuk yolda takırtı geliyordu z rot diyen oldu değişti, aks diyen oldu söküp baktık fren disklerinde boşluk var diyen oldu tornadan geçti ses gitmedi, direksiyon kutusunu söktürüp boşluğu aldılar ses gitmedi sonra amorsitör dediler vs.. direksiyon kutusu elden geçtikten sonra 1 hafta daha devam etti ses sonra kesildi, şimdi gelmiyor çok çok bozuk yolda biraz hız yapınca hafiften geliyor, ama adam gibi bir usta bulamadığımdan (bursa) elletmiyorum artık.
  • 
Sayfa: önceki 846847848849850
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.