Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (847. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 845846847848849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nero detailing face sayfasına baktım..Arkadaşlık gönderdim , Sizin SX4 un fotoları sanırım 09 plaka :)

Maşallah fabrikadan böyle çıkmaz..Arkadaş ile iletişime geçip bi konuşayım..bir ara bende böyle isterim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    evet 09 plaka benim araç :)
    reklama dönecek çekincesiyle uzatmak istememiştim. ekim ayı fotoğraflarında gla ve qashqai olacak peş peşe. o araçlardan biri babamın biri de mesai arkadaşımızın yeni aracı. ikisinin de teslim alma getir/götür işleri ile ben ilgilendim. 6 ay rötarlı işleme alınmalarına rağmen bayiden kaplama vb işlemlerle teslim edilenlerine kıyasla çok daha iyi duruma geldiğine bizzat tanık oldum..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Akşam oto servise gidip Varta 60 lik akü aldim. 320 lira verdim.

Bakimlari düzgün yaptırırsan 5 sene rahat çalışır dedi usta.

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    akünün bakımı nasıl bişeymiş ki acaba
  • Arkadaşlar "chip tuning" üzerine bilgisi olan varmı? Yazılımla güç ve tork artışından bahsediliyor. ayrıca yakıt tasarrufu da sağlanıyor deniliyor. Siz ne dersiniz bu mümkünmü?

Bu arada zos82 kardeşim aracın hayırlı olsun. Verdiğiniz bilgiler güzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GYKA

akünün bakımı nasıl bişeymiş ki acaba
    Aracin yillik bakimlarini düzgün yaptırırsan 5 sene götürür dedi. Ekleyeyim.

hayırlı olsun, 72'lik akü ile alakalı bir sohbetiniz oldu mu acaba. Bizim araçlara uygun olup olmama durumu hakkında...
  • GYKA G kullanıcısına yanıt
    72 ile ilgili konuşmadım. 60 lik varta da kampanya var.

Baska bir yerde 72 lik 425 lira fiyat yazmışlardı. Ebatları olur mu bilmiyorum.

Misal biz..

Uzaktan bakınıyoruz..Kabloları şöyle bir yollarım,gevşeme yoksa devam. İki senede bir sanayiye kokoreç yemeğe gitmissem elektrikci de müsait ise ölçtürürüm.

Ebat aynı ise 72 amper daha iyi .Soğuklarda daha güçlü basar.. Müzik tertibatı vs var ise daha dayanıklı olur.

• tektosun T kullanıcısına yanıt
    Yazılım değiştirerek güç artışı ve yakıt tasarrufu elde edilebiliyor. Şahsi fikrim bizim için gereksiz. 2.0 ve üzeri motorlar için düşünülebilir. Ama işin uzmanını bulmanız gerek..Servislerde garantiden çıkarıyor diye duydum.

Epey kullandım... İyi yağ.

• Bugün Mutfak macerama yeni bir sayfa açtım..

Hazır süt ile Yoğurt denemesi..

Yarın akşam dusundugum.. Fırında poşette Etli Bezelye :) biraz kolaya kaçayim..nasip olursa iş çıkışı pazar a uğrayıp Bezelye..Havuç ..soğan ..Biber vs..

Ben Aşçı olmalıydim arkadaş !

• quote:

Orijinalden alıntı: GYKA

castrolün sitesindeki uygulama aracım için MAGNATEC Stop-Start 5W-30 A5 öneriyor. Var mı aramızda kullanan acaba?

https://applications.castrol.com/oilselector/tr_tr/c/recommendation?vehicleType=binek-ara%C3%A7lar&manufacturer=suzuki&model=sx4-classic-(2006-2013)&modelType=sx4-1-6-vvt-(79-kw)-rw-416-(2006-2009)
    ben geçen yıl ve bu Ağustosta kullanmaya başladım. sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: tektosun

Arkadaşlar "chip tuning" üzerine bilgisi olan varmı? Yazılımla güç ve tork artışından bahsediliyor. ayrıca yakıt tasarrufu da sağlanıyor deniliyor. Siz ne dersiniz bu mümkünmü?

Bu arada zos82 kardeşim aracın hayırlı olsun. Verdiğiniz bilgiler güzeldi.
    Tekin abi nasılsın?
    internette baktım. fiyat olarak 1500 lira. gerek var mı bence gerek duyulmayacak bir değişim. 1500 lira ile alınacak benzinle 3000 km yol kat edilir.
    selam,
    Mobil 1 esp kullandım 2 senedir ama fiyatı 2 katına çıkmış. Yag marka değişimini pek tavsiye etmezler ama yapacak bişey yok maalesef.

Eyvallah hocam Siz nasılsınız.

Yaptırmak istediğimden değil, Merakımı celbetti. Kafayı bir şeye takınca öğrenmek isteğinden kendimi alamıyorum. Yaptığınız hesaba göre gerek olmadığı malum. maestro35 kardeşimde 1600cc motorlardan yukarı olanlar için düşünülebileceğini belirtmişti, Bende biraz araştırma yaptım normalde fabrika çıkışında araçların bazı özelliklerine sınır koyulabiliyormuş. Tuning denen olay bu sınırları kaldırmak gibi birşey.

Yani aracınız ne kadar sınırlandırılmış önce onu bilmek lazım ki tuning ile elde edilecek kazanç da bilinebilsin. Sonuç olarak motor ne kadar büyükse bu oran da o kadar büyüyebiliyor, çünkü bazı üreticiler satış yaptıkları ülkenin trafik ve hız yasalarına uygun sınırlarda ve ekonomik yapısına göre cazip gelecek şekilde motor üretiyorlar.

Örneğin ülkemizde genelde motorlar 4 silindirlidir. aynı marka ve model aracın ben Irak ta 6 silindirlisini, hatta Türkiye' de 1600-2000 motorlu bir aracın aynısını 3600 motorlu olarak görmüşümdür, çünkü çoğu arap ülkesi gibi adamların yakıtı ucuz. Yani bu durum üreticinin motorlarda cc olarak değişiklik yapmamış olsa bile; motor devrine, gücüne ve torkuna sınır koyduğu anlamına da gelebilir, Bu benim fikrim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tektosun -- 12 Kasım 2018; 0:28:18 >

• Beyler istanbul'da bizim arabadan anlayan iyi bir usta tavsiyeniz var mı? Ön taraftan kasislerde hafif bir tıkırtı geliyor. Bir kaç ustaya gösterdim direksiyon kutusu dediler özellikle bu konudan da anlayan anadolu yakası tercih sebebi bir usta var mı bildiğiniz.
  • 3 haftadır geçici olarak vardiya duzenim değişti..Kapının önünden servise binip yine önünde iniyorum.. bu süre içinde arabamı haftada bir kullanıyorum..keretayi özlüyorum.. :)

• 
Sayfa: önceki 845846847848849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.