Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (803. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 801802803804805
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ikigün önce aralıksız yağmur yağıyordu ama hava soğuk değildi,3 4 bira alıp manzaralı biyere çektim 3 4 saat takıldım,sigara içmek içinde bol bol camı açtım.Eve gelirken 4 kapı hareket halindeyken kilitledi ve sürekli kilitliyken kilitleme düğmesine basıyor gibi kendi kendine kilitleme eyleminde bulundu araba.Sabah aracın yanına gittiğimde 3 4 saniyeye bir araba sürekli kapıları kilitliyor.Ön kapı cam kapı açma düğmelerine su gittiğini düşündüm söktüm kapıyı,kumanda panelini söktüm.wd40 sıktım geri taktım aynı problem devam ediyor.Birdaha söktüm kapıyı düğmeleri çıkardım,dikiz aynası kontrol düğmesini de çıkartttım,ya herro ya merro deyip kumandanında içini söktüm,elektronik kartı elime aldım wd40 sıkarak diş fırçasıyla güzelce temizledim.3 4 saatte sobanın yanında iyice kurumasını sağladım ve geri taktım.Sonuç düzeldi.içine su girmiş.Servise gitmeme gerek kalmadı kendim hallettim.

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Hocam Sizin problem ne oldu ? 80 km hizi asmiyor demistiniz..LPG ayarlarindan suphelenmistiniz? Yazdinizda yoksa benmi kacirdim. Son gunlerde cep den girdigim icin onceki konulari okuyamiyorum arada..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Lpg kullanmadim benzinle kullanıyorum bu ara. 250 km yolu şehirler arası 5.67lira/lt den 72.5lira yakti...yeni okulumda 20.00 de ders bitiyor ve okul bölgesinde park yeri yok. Otobüsle okula gidip dönüyorum lpg kullanmasam da olur dedim.

...

Nasip olursa birgün sizinle sohbet edelim.

İyi geceler.

• Hava soğudu benim araçtan tumsekleri geçerken gıcırdama başladı. Amortisör veya rot başı falan diye düşünüyorum. Geçen kış da bu şekildeydi hava ısınınca geçmişti. Ustaya götürmüyorum teşhis koyamaz yok yere söker takar sagini solunu diye. Umarım başka bir problem yaratmaz. Bir de sabah ilk çalıştırmada bi 5 6 saniye kayış gıcırdama sesi gelip susuyor. Bu ses yoktu daha önce, bilginiz var mı bu durumlar için bişey yapılmalı mi?

• GYKA G kullanıcısına yanıt
    Bahsettiginiz gicirdama benim aracta 5 senedir var soguk havalarda kasislerden gecerken oluyor servis zarari olmadigini soyledi. Arac calisirken cikan ses eger aynibsesten bahsediyorsak tiz bir islik sesi gibi bir seste sanziman bilyesinin yaginin azalip soguk havalarda katilasmasindan dolayi geldini bir zarari olmadigini baski balata degisiminde duzeltilecegini soylemisti.

• smart.001 S kullanıcısına yanıt
    eylül ayında baktırdım baskı balataya 1 sene daha idare eder dedi usta, yaptığım km'ye göre. dursun bakalım.
  • martin01 M kullanıcısına yanıt
    yaklaşık 17 yıl 1999 model fiat palio HL kullandıktan sonra 2015 yılında internetten görüp beğendiğim sx4 30000 km de satın aldım. Palio HL aracımı da elden çıkarmaya gönlüm elvermedi. Onuda ikinci araç olarak kullanıyoruz. 2 yıl 2 ay 50.000 km kullandığım araçtan çok memnununm. nBenimki düz vites GL eski kasa. Sizlerden yeni haberim oldu. Bu ayıp bana yeter. Ama forumun tüm sayfalarını okudum her birinizin çok keyifli ve iyi insanlar olduğunuzu düşünüyorum. Çok da şey öğrendim sayenizde.
  • tedirgin011 kullanıcısına yanıt
    Ayni durum eski arabamda basima gelmisti..Bakim sonrasi yıkarken su kacmis..Arabayi teslim aldim yola ciktim kapi kilitleri kendiliginden acilip kaoatmaya baslamisti..geri dondum..kurutmuslardi..

Hosgeldiniz...

Araba harici de her turlu muhabbet var..

Bizim forum iyidir..

• Merhabalar

Yakın zamanda 2010 suziki sx4 almayı düşünüyoruz.Arac glx paket,otomatik şanzıman,55.000 kilometrededir.Araçta boya olarak ön çamurluklar boyalı motor kaput boyalı ön ve arka tampon boyalı Arkadaşlar piyasa fiyatını bilmiyorum.Yakınımın olan bu araç bana uygun fiyatlı verecek bu konu hakkında yardımcı olmanızı isterim.Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: martin01

yaklaşık 17 yıl 1999 model fiat palio HL kullandıktan sonra 2015 yılında internetten görüp beğendiğim sx4 30000 km de satın aldım. Palio HL aracımı da elden çıkarmaya gönlüm elvermedi. Onuda ikinci araç olarak kullanıyoruz. 2 yıl 2 ay 50.000 km kullandığım araçtan çok memnununm. nBenimki düz vites GL eski kasa. Sizlerden yeni haberim oldu. Bu ayıp bana yeter. Ama forumun tüm sayfalarını okudum her birinizin çok keyifli ve iyi insanlar olduğunuzu düşünüyorum. Çok da şey öğrendim sayenizde.

HOŞGELDİNİZ,güle güle kulanın aracınızı,Adanalısınız galiba neresinden adananın
  • tedirgin011 kullanıcısına yanıt
    Hoş bulduk. Adanalı değilim Manisalı yım ama 20 yıldır Zonguldak ta oturuyorum.
    Sx4 bizim buralarda görülen bir araç değil. Benim 2015 te aldığım araç galiba zonguldaktaki ilk sx4 dü. ama şimdi oturduğum cadde üzerinde iki tane daha görüyorum. Galiba 3 tane oldul 2 sene içinde. Servis yok ama 30.000 bakımını karabük servisinde yaptırdıktan sonra garanti de bitince servisle vedalaştık. Ankara ya denk getirip diğer bakımları Şaşmaz İmaj otoda yaptırıyorum. Bildiğiniz gibi maşallah sorun çıkarmadı şimdilik. Son bakım parçalarını internetten alıp burda bir ustaya yaptırdım. Şimdi 80.000 KM oldu.hep lpg de kullandım ama yakında subap değişimi problemi gelecek gibi önüme. Arada arıza ışığı yanmaya bazen de motor stop etmeye başladı. O zaman sizin tecrübelerinize başvurabilirim. Ama adana da olup bir kebap ta yesek fena olmaz dı.İyi akşamlar.
    sübap değişimini suzuki imaj otoda yaptırdım. Hiç iyi bir alışveriş olmadığı için Taa zonguldak tan buraya imaj otoya gelmenize anlam vermem mümkün değil. Km daha düşük old. için internetten yağını filtreisini alıp işçiliğine güvendiğiniz bi ustaya yaptırın. Sübap değişimi olayınıda sübap ayarı yaptırarak idare etmeye çalışın, oda çözüm olmazsa sübap değişimini işte o zaman yaptırın. Bence onuda yetkili serviste yaptırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakeerus -- 29 Ocak 2018; 23:39:47 >
  •  *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

Çalişmak çalışmak..çok çalişmak. Gece vardiyasindan selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

@maestro35

kolay gelsin.
    çalıştığınız fab. ne üretiyordu.

Ben de Zonguldak Merkez'deyim hocam. Dediğiniz gibi burada bayağı az SX4. Bir beyaz ve füme rengi görüyorum zaman zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

Kolay gelsin, dükkan size emanet gibi görünüyor

• hayr16 kullanıcısına yanıt

Şekil 1A .. Nikotin benden sorulur :) itina ile Sigara üretilir...
  • 
Sayfa: önceki 801802803804805
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.