Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (798. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zula78

Aracım şu an benzinli ama lpg taktırmayı düşünüyorum.Magnezyum-çelik sübap muhabbetinden pek anlamıyorum, lpg uygulamasından önce değiştirmek gerekiyor mu bilmşyorum ama araca en uyumlu lpg markası ve kitini bana önerebilir misiniz? Bir de Ankara da işinin ehli tanıdık Suzuki servisi önerme imkanınız varsa çok memnun olurum.

Hayırlı olsun..

LPG olayına çokta kafa yorma.. Suzuki BRC ile anlaşmış biz BRC taktırdık memnunuz..

velakin.. tüpte en önemli şey önce yapıln montajdır.. marka 2. planda..

Atiker olsun.. BRC olsun iyidir , ben olsam yine BRC derim.. ama önce montajı yapan usta..

supap olayını bu aşamada hiçççç düşünme.. LPG taktıracaksan işi bilen birine taktır.. 50 bin km sonra Allah büyük..

Kaderden kaçamazsın !

'' Her LPG li muhakkak supap problemini yaşayacaktır.. ''

o zaman yaptırırsın.. 2 günlük iş.

• Arkadaşlar Merhaba
    2013-2014 yılları arasında forum sayfanıza sürekli takılırdım belki hatırlayanlarınız olur
    Hatta suzuki sx4 'e gönül verenler listenizdeydim.Maestro35 hocam belki hatırlar.
    Daha sonra Nİssan qq alarak aranızdan ayrılmıştım

Aslında Suzukiyi sizin sayenizde tanımış ve markaya ilgim artmıştı.Hep takip listemdeydi.
    Yakın zamanda Suzuki vitara GLX 4x4 at aldım ve çok memnunum.
    Aracımı Bursa suzuki bayiinin kasıntı tavrı ve fazla ufak hesap yapması sonucu bi kızgıyla
    Birebir aynı aracı onlardan daha iyi fiyat veren ve esnaflıkları daha iyi olan İzmir Özdemirler Suzuki bayiinden satın aldım.

Şu an ücretsiz 1000 km bakımına gideceğim ve Allah'a çok şükür Aracımdan memnunum.

Şimdi diyeceksinizki sx4 forumunda ne işin var vitara forumu ne güne duruyor ? :)
    Az önce yazdığım gibi Çoğu kişinin deli misin sen piyasası yok Suzuki markası alınırmı dediği aracı bu forum sayesinde tanıdım ve markaya olan ilgim arttı.

Özellikle 2013-2014 yılları arasında Forumda aktif bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.

Bu arada aracımın ilk memleketi İzmir'e selam olsun:) Kısmetim İzmirdeymiş maestro35 hocam :)

Allah Herkese Kazasız Belasız sürüşler nasip etsin..

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.Dediğiniz gibi iyi usta+şans işi bazı şeyler.Şimdilik aracımdan çok memnunum ama eskiyi de satacam diye üzülüyorum bir yandan.
  • zula78 Z kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun aracınız, güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeybek79

Arkadaşlar Merhaba
    2013-2014 yılları arasında forum sayfanıza sürekli takılırdım belki hatırlayanlarınız olur
    Hatta suzuki sx4 'e gönül verenler listenizdeydim.Maestro35 hocam belki hatırlar.
    Daha sonra Nİssan qq alarak aranızdan ayrılmıştım

Aslında Suzukiyi sizin sayenizde tanımış ve markaya ilgim artmıştı.Hep takip listemdeydi.
    Yakın zamanda Suzuki vitara GLX 4x4 at aldım ve çok memnunum.
    Aracımı Bursa suzuki bayiinin kasıntı tavrı ve fazla ufak hesap yapması sonucu bi kızgıyla
    Birebir aynı aracı onlardan daha iyi fiyat veren ve esnaflıkları daha iyi olan İzmir Özdemirler Suzuki bayiinden satın aldım.

Şu an ücretsiz 1000 km bakımına gideceğim ve Allah'a çok şükür Aracımdan memnunum.

Şimdi diyeceksinizki sx4 forumunda ne işin var vitara forumu ne güne duruyor ? :)
    Az önce yazdığım gibi Çoğu kişinin deli misin sen piyasası yok Suzuki markası alınırmı dediği aracı bu forum sayesinde tanıdım ve markaya olan ilgim arttı.

Özellikle 2013-2014 yılları arasında Forumda aktif bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.

Bu arada aracımın ilk memleketi İzmir'e selam olsun:) Kısmetim İzmirdeymiş maestro35 hocam :)

Allah Herkese Kazasız Belasız sürüşler nasip etsin..

Hatırlamazmıyım.. Hoşgeldiniz.

Formumuz Kalbi temiz olan herkese açık . Forumumuzda marka takıntısı yok , maksat muhabbet olsun iyi insanlar tanıyalım bir müşkil durumda elimizden geliyorsa yardımcı olalım yada biz bir yardım bulalım.. Sıfır araba alırken en iyisi Aralık ayını beklemek ve mümkünse bütün bayilerden fiyat almak Bayisine göre çok çok hesaplı bulabiliyorsunuz.

Dediginiz gibi Bizleride Suzuki markası ortak bir yerde buluşturdu tanışmış olduk.. Ve 2012 senesinden beri görüyorum'ki Suzuki marka olarak klasik problemleri olmayan , Maşallah dilimi ısırarak söyleyeyim yada söylemeyeyim nazar degmesin.. yani baş agrıtmayan bir marka.. benim tek tasvip edemedigim Böylesine güçlü bir markanın reklamının yapılmaması.. kusura bakmasınlar bunda başarısızlar..

Hoşgeldiniz.. Çayımız sürekli ocakta , Foruma gelen kendisi doldurur içer :)

Hoşbulduk üstadım.Çay yeterki kaynasın,doldurmak kolay :)
  • Sabah elektrikçi arıyor.. ( Dün Niva yı bakım'a vermiştim.. elektrik işleri falanda vardı hepsi yapılacaktı..)

Abi Şunları şunları yaptık ama teyp in bağlantısı yok.. teyp çalışmıyor üstelik ne yapalım ?

Pazartesi günü Niva yı alırken sormuştum ?

Kardeş teyp çalışmıyor ! Arızalımı yoksa bağlantısımı yok ?

Bana verdigi cevap aynen şu olmuştu..

Hoparlörler yok o yüzden.. !

Eyvallah dedim.. iki hoparlör alır takarız.. sorun degil..

Megersem teyp dedigide zaten bağlantısı yok öylece oraya sokuşturulmuş bir şeymiş..

ne diyeyim.. kıçıkırık bir teyp için yalan söyleniyor'ya..

Üstelik o kadar eksigine rağmen çamura yatıp fiyat kırmaya bile kalkmadım ' ki kırabilirdim..

Kardeşim..dedim , elinde varmı çıkma vs teyp

çıkma yok.. sıfır vr.. USB li..

130 mu dedi 135 mi anlayamadım ..

tamam karşim.. tak onu sen ..

Abi 2 hoparlör var burada poşette.. dedi..

Onları dedim.. nereye istiyorsan tak kardeşim.. ses olsun yeter..

tamam abi.. ayarlarım.. en iyisi arka tepeye bir yerlere takarım.. dedi..

yap kardeşim bildigin gibi.. dedim..

2018 nivan ile senin yılın olacak bes belli...
    Maceralarını ve resimlerini bekliyorum kendi adıma tabii forum içinde...
    Hava da birkaç zamana kadar kar da yaptı mı... o keyf işte bu keyf..

Tüm Suziki severlere, forum ahalisine, Ülkemize, sağlık, mutluluk, ve huzur dolu bir yıl temennisiyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tıfıl II

2018 nivan ile senin yılın olacak bes belli...
    Maceralarını ve resimlerini bekliyorum kendi adıma tabii forum içinde...
    Hava da birkaç zamana kadar kar da yaptı mı... o keyf işte bu keyf..

Tüm Suziki severlere, forum ahalisine, Ülkemize, sağlık, mutluluk, ve huzur dolu bir yıl temennisiyle...

Nice yıllara Saglıkla...
  • Hayirli gunler sayin sx4 kullanicilari...otomatik lpgsiz sx4 almayi dusunuyorum. Lpgsiz kullanim yakitta uzer mi? 100 km kac lt yakiyorsunuz? Deneyimlerinizi paylasabilirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar hepinize iyi günler, şu subap değişme işini okudum istenen fiyatlar çok anormal, daha öncede yazmıştım, tekrar yazayım
    Supar marka LPG ye dayanıklı subaplar 2017 ocak ayında 235 lira ya aldım ( swift, liana aynı kullanıyor, fabrikasını ara o yönlendirir.)
    Stone marka subap lastikleri JF-A6017 Japon malı 100 lira ( vitara ,swift, liana, sx4 hepsi bu subap lastiğini kullanır.
    Orjinal, mutlaka orjinal olacak servis malı silindir kapak contası 450 lira ( yan sanayi 70 lira sakın alma !)
    250 lira kapağı söküp takan usta alır.
    200 lira da kapağı taşlayıp subapları takan usta alır. topla hepsini 1300 lira eder , yağ ve filtreyi de değiş 150lira daha ekle 1450 liraya yaptırın eğer bulunduğunuz yer izmit e yakınsa ben burada yaptırtırım , hemde yetkili suzuki servisinden ayrılan ustaya.

son birşey daha eğer ustanızı çok iyi tanımıyorsanız malzemeleri kendiniz alın ustaya verin , çünkü yan sanayi conta 1 yıl idare eder usta onu kullansa sen ancak sökünce anlarsın , ama unutma yan sanayi conta bu masrafları tekrar yapman demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GÖLCÜK -- 29 Aralık 2017; 20:41:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: debernuş

Hayirli gunler sayin sx4 kullanicilari...otomatik lpgsiz sx4 almayi dusunuyorum. Lpgsiz kullanim yakitta uzer mi? 100 km kac lt yakiyorsunuz? Deneyimlerinizi paylasabilirmisiniz?

Ortalama bir Japon 1,6 motor ne yakıyor ise aynısını yakar..

Benzinde bende Şehir içi agresif kullanımda 8,2 .. düzgün kullanımda 6,5 lerde dolanıyorum ( aracım otomatik )
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÖLCÜK

arkadaşlar hepinize iyi günler, şu subap değişme işini okudum istenen fiyatlar çok anormal, daha öncede yazmıştım, tekrar yazayım
    Supar marka LPG ye dayanıklı subaplar 2017 ocak ayında 235 lira ya aldım ( swift, liana aynı kullanıyor, fabrikasını ara o yönlendirir.)
    Stone marka subap lastikleri JF-A6017 Japon malı 100 lira ( vitara ,swift, liana, sx4 hepsi bu subap lastiğini kullanır.
    Orjinal, mutlaka orjinal olacak servis malı silindir kapak contası 450 lira ( yan sanayi 70 lira sakın alma !)
    250 lira kapağı söküp takan usta alır.
    200 lira da kapağı taşlayıp subapları takan usta alır. topla hepsini 1300 lira eder , yağ ve filtreyi de değiş 150lira daha ekle 1450 liraya yaptırın eğer bulunduğunuz yer izmit e yakınsa ben burada yaptırtırım , hemde yetkili suzuki servisinden ayrılan ustaya.

son birşey daha eğer ustanızı çok iyi tanımıyorsanız malzemeleri kendiniz alın ustaya verin , çünkü yan sanayi conta 1 yıl idare eder usta onu kullansa sen ancak sökünce anlarsın , ama unutma yan sanayi conta bu masrafları tekrar yapman demek.

Teşekkürler paylaşım için.. Umarım arkadaş okur.. gelişmeleride bizimle paylaşır.

• maestro35 bey, forumu biraz inceledim, siz lpgli kullanıyorsunuz. lpgsizde de dediğiniz değerlere ulaşılabiliyorsa çok iyi.. ben 10 ve üstü yakmasından çekiniyorum açıkçası..
  • LPG li sx4 otomatik vites uzun yolda 90km sabit hızla 6.5 litre gaz yakar daha aşağı yaktıramadım, şehir içinde de 10-12 litre gaz yakıyor , şehir içi tüketimde yokuş çıkmak, çok düşük hız ve dur kalk , çok kötü tüketimi arttırıyor ,mesela 20-25 litre ile yokuş çıkarken inişte 0 yaksa bile ortalaması 12 litre oluyor. bu rakamlar yaz ayları rakamlarıdır, kışın mutlaka daha fazla yakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GÖLCÜK -- 30 Aralık 2017; 11:13:25 >
  • GÖLCÜK G kullanıcısına yanıt
    yan sanayi conta kötü problemler çıkarır. bende olanda o idi. 1500 TL ye sübapları değiştirttim. yan sanayi conta yüzünden 2650 TL ye yetkili serviste bi kaç işlem yaptırmak zorunda kaldım.
    Hocam hayirli olsun nivaniz. Kazasiz belasiz binmeniz dilegiyle

• Hayirli olsun araciniz. Kazasiz belasiz binmeniz dilegiyle

• quote:

Orijinalden alıntı: debernuş

maestro35 bey, forumu biraz inceledim, siz lpgli kullanıyorsunuz. lpgsizde de dediğiniz değerlere ulaşılabiliyorsa çok iyi.. ben 10 ve üstü yakmasından çekiniyorum açıkçası..

Gölcük arkadaş yazmış kısa mesafe ve yokuşlarda illaki yakar..

Ben bu zamana kadar şehir içi ortalama 7 litrelerde dolandım.. bilemedin 8 litreyi geçmedim.. Rampa yok.. düz yol. LPG de üzerine 1,2 LT ekleyin..

yakıt sizi korkutmasın , dedigim gibi normal bir 1,6 ne yakıyor ise o.. fazlası degil..

geçenlerde bir forumda biri yazmış.. Arabam 18 lt yakıyor..altına düşüremedim !!! diye..

Merak ettik araştırdık..

Günde 2 km yol gidiyormuş.. sabah iş / akşam ev.. vede dur kalk ve rampa..

yani bu şimdi 18 de yakar 20 lt de yakar

• quote:

Orijinalden alıntı: smart.001

Hayirli olsun araciniz. Kazasiz belasiz binmeniz dilegiyle

Teşekkür ederim , Allah razı olsun.. llah herkesin gönlüne göre verir inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.