Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (772. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 770771772773774
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sipariş ettiğim bazı aksesuarlar gelmişti onları kendim montaladım beğeninize sunuyorum yorumlar önemli.
    Arka far krom çerçeve.
     *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***
    Arka farlar krom çerçeve
     *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***
    Ön far krom çerçeve (en azından far çevresindeki kararmaları kapttı).
    Ön ve arka sis farları krom çerçeve.

• tektosun T kullanıcısına yanıt
    Şirketin psikologu var..mini etekli bir abla..ondan cacık olmaz çûnkû şirketin maaşlı elemanı..

Devlet hastanesinden bir psikolog olurmu..yada nereden başlamak gerek..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Ooooo şirketin psikoloğu varsa önce ona gözükmeni isteyeceklerdir. Aslında bu daha iyi olur şirket psikologunun yönlendirmesi ile devlet hastanesi veya tıp fakültesi psikoloji bölümüne sevk yaptırman daha yerinde olur. Bunu için piskoloğunuzla konuşman gerekebilir, Bence onun ilgisini çekecek bir olay yaşarsanız (işle ilgili) Yardımcı olamama korkusu sizi sevk etmeye yetecektir. (neler diyorum ben??)

Çalıştığım kurumda psikolog yoktu ve halende yok.. Önce devlet hastahanesinden heyet raporu almıştım, bunun çok faydası oldu. Onlar sevk etti ve bende rapor aldım daha sonraki aşamalarda eskiden verilen bu rapor Kapsamlı bir hastahanede kontrol edilmem gerektiğinin kanıtı oldu ve beni Elazığ ruh ve sinir hastalıkları hastahanesine sevk ettiler. O zamana kadar aklımda hiç emeklilik yada başka birşey yoktu. Kapalı bir zarf ile gönderilmiştim ve o zarfta heyete ne anlatıldığı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Heyet başkanı meslekten emekli olabileceğimi söyleyince % 1 i görmek istediğini anladım.

Kısaca şirket psikoloğunuzu es geçmeden ilk olarak bir hafta on gün rapor almanız. (heyet raporu olsa daha iyi, ki bu 20 günden fazla demektir.)
    İşten çıkarılma gibi bir risk yoksa bu sizin için bir temel teşkil edecektir. Daha sonra tedavi süreci için talep teklif edersiniz bunun içinde sizi mutlaka heyet kontrol etmesi gerekli. Ancak MAJOR DEPRESYON dan daha ileri bir aşama sergilemelisiniz. Benim verdiğim %1 ile Psikotik özellikli depresyon teşhisi konulmuştu. ( sakın inanmayın ben inanmadım.... zaten bu depresyonun özelliği; hasta olduğuna inanmamakmış.)
    Depresyon özelliği göster ama ben dünyanın en sağlıklı adamıyım de, (bende anlamadım bu doktorların aklını ama benim olayım böyle oldu).

Yaa bu forumda millet bana deli diyecek sonra.. Yok yok emekli olduktan sonra gayet iyiyim. :) Bazı meslekler insanı bozabiliyor ama DNA sını değiştiremez.

• quote:

Orijinalden alıntı: tektosun

Ooooo şirketin psikoloğu varsa önce ona gözükmeni isteyeceklerdir. Aslında bu daha iyi olur şirket psikologunun yönlendirmesi ile devlet hastanesi veya tıp fakültesi psikoloji bölümüne sevk yaptırman daha yerinde olur. Bunu için piskoloğunuzla konuşman gerekebilir, Bence onun ilgisini çekecek bir olay yaşarsanız (işle ilgili) Yardımcı olamama korkusu sizi sevk etmeye yetecektir. (neler diyorum ben??)

Çalıştığım kurumda psikolog yoktu ve halende yok.. Önce devlet hastahanesinden heyet raporu almıştım, bunun çok faydası oldu. Onlar sevk etti ve bende rapor aldım daha sonraki aşamalarda eskiden verilen bu rapor Kapsamlı bir hastahanede kontrol edilmem gerektiğinin kanıtı oldu ve beni Elazığ ruh ve sinir hastalıkları hastahanesine sevk ettiler. O zamana kadar aklımda hiç emeklilik yada başka birşey yoktu. Kapalı bir zarf ile gönderilmiştim ve o zarfta heyete ne anlatıldığı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Heyet başkanı meslekten emekli olabileceğimi söyleyince % 1 i görmek istediğini anladım.

Kısaca şirket psikoloğunuzu es geçmeden ilk olarak bir hafta on gün rapor almanız. (heyet raporu olsa daha iyi, ki bu 20 günden fazla demektir.)
    İşten çıkarılma gibi bir risk yoksa bu sizin için bir temel teşkil edecektir. Daha sonra tedavi süreci için talep teklif edersiniz bunun içinde sizi mutlaka heyet kontrol etmesi gerekli. Ancak MAJOR DEPRESYON dan daha ileri bir aşama sergilemelisiniz. Benim verdiğim %1 ile Psikotik özellikli depresyon teşhisi konulmuştu. ( sakın inanmayın ben inanmadım.... zaten bu depresyonun özelliği; hasta olduğuna inanmamakmış.)
    Depresyon özelliği göster ama ben dünyanın en sağlıklı adamıyım de, (bende anlamadım bu doktorların aklını ama benim olayım böyle oldu).

Yaa bu forumda millet bana deli diyecek sonra.. Yok yok emekli olduktan sonra gayet iyiyim. :) Bazı meslekler insanı bozabiliyor ama DNA sını değiştiremez.

verdiginiz bilgiler için çok teşekkürler..

o zaman ilk önce Şirket psikologundan randevu alayım..

Özelden yazdım..

• quote:

Sipariş ettiğim bazı aksesuarlar gelmişti onları kendim montaladım beğeninize sunuyorum yorumlar önemli.
    Arka far krom çerçeve.
    Arka farlar krom çerçeve

Yakışmış güle güle kullan, sx4 den sonra Scross a geçmeyi bende bekliyorum şef,3 yılım daha var ama...

Sx4 e kıyasla motor sesi, yol tutuşu, direksiyon sertliği, bagaj hacmi ve süspansiyon sertliği kıyaslar mısın?

• quote:

Orijinalden alıntı: TekBozok

Aracı LPG'li olup da, Yedek Lastiği bagajda taşımak zorunda kalan Arkadaşlar,

Lastik için TavanÜstü bir bagaj oluşturma konusunda bir tartışma açabilir miyiz?

- Öncelikle Trafik denetiminde sorun çıkar mı? Muayene kurallarına aykırı mı?
    - Aracın yol tutuşu ve rüzgar dengesini etkiler mi?
    - Sadece Lastik için böyle bir Tavan tutacağı var mıdır?
    - Birkaç arkadaş olursak, bir üreticiye sipariş verebilir miyiz?

Herkese keyifli sürüşler dilerim.

Şef ben gezmeyi seven birisiyim, çocuk da olunca bagaja ihtiyacım oldu, perflex marka port bagaj (450 tl) ve tavan rayı (120 tl) internetten aldım ve kullanıyorum, muayenede sıkıntı olmuyor, zaten bagaj 10-15 kg arası olduğu için çok kolay çıkartılıp takılıyor, tatil bitti binaın deposuna streç filme sarıp koydum..

Port bagaj kullanırken araç 100 km yi geçmeyi başlayınca ses olayı da hafifden başlıyor, 120 km yi geçince baya ses yapıyor ama herhangi zararlı bir yanı yok, sadece yakıt tüketimini artıyor, uzun yolda bile 25 kuruş yakıyor araç, 150 km ye kadar çıktım sıkıntı yaşamadım, sadece ses var, birde rüzgar var ise yandan gelince araba biraz yoldan kayıyor...

Eğer şehir içi kullanacak isen stepne yerine lastik köpükleri var onları dene, ama şehir dışına çıkınca lastiği ben bagaja atıyorum, dağda uzsuz bucaksız yerde ortada kalmamak için..

Birde önceki sayfalarda yazmıştım araç içi dikiz aynası mevcut olan bana çok küçük geliyordu, bende ilave 24 cm dikiz aynası aldım herşey değişti, artık heryeri görüyürum, herkese tavsiye ederim...

lastik köpüğü...

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

tavan rayları...

port bagaj 330 lt...

ilave 24 cm iç dikiz aynası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turan54 -- 7 Ağustos 2017; 11:1:59 >

• turan54 T kullanıcısına yanıt
    Sx4 kullanmadım, bu benim ilk aracım alınca direksiyon sertliğinden bende bahsetmiştim sx4 kullanan arkadaşların dediklerine göre anladım ki sertlik aynı yumuşama yok. bagaj hacmi fark edilecek kadar büyük yol tutuşu sx4 ile kıyaslayamam ama bence kendi ayarındaki çoğu araçtan iyi. Saatte yaklaşık 150 km ye kadar hız yaptığınızın farkına bile varmıyorsunuz. Aracımla 190 yaptığım da oldu yinede kendimi güvende hissettiriyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

Geçenlerde bir yazı okudum..

3 sene vardiyalı çalışanlarda MS rahatsızlıgı % 50 fazla görülüyormuş.. 10 sene vardiyalı olanlarda ise hafıza kaybı.. çeşitli psikolojik sorunlar .. erken yaşlanma vs vs görülüyormuş..

yahu ben 92 senesinden beri vardiyalıyım.. en az 25 yıl yani

ve bende de bazı belirtiler yok degil.. misal , isimleri unutma..

Haftaya cuma bir devlet hastanesinin nöroloji kısmına randevu alayım diyorum.. Fırat Hocam siz daha iyi bilirsiniz var ise bir yol gösterin derim..

Misal diyorum.. Devlet hastanesine ilgili kısma çıksam ve yaşadıgım rahatsızlıkları anlatsam 25 yıldır da vardiyalı oldugumu psikolojik olarak çok yıprndıgımı düşündügümü falan anlatsam.. bana rapor vs verirlermi.. yada '' yahu bu adam harbiden kafayı yemiş '' diye Deli raporu verebilirlermi.. Bazen işyerinde en ciddi ortamlarda bile son derece rahat olabiliyorum vede

'' sizinde işinizinde AQ '' der gibisine rahat tavırlr sergileyebiliyorum verdigim cevaplar karşısında bazen amirlerim bile boş gözlerle bana bakabiliyor..

Psikolojik sorunlar nedeni ile emekliye ayrılma durumum vs olabilirmi..
    Emekliye ayrılma durumunda maaş ta azalma olurmu ( sigortam tavandan ödeniyor.. emekli oldugumuzda en üstten maaş alıyoruz.. bu etkilenirmi..
    emekli ederlerse de 2 yıl sonra.. gel kardeşim bak sen iyileştin derlermi ?

Maestro oncelikle geçmiş olsun.

Vardiyalı çalışma düzeni genel olarak zordur. Babamdan bilirim. Sümerbank hali fabrikası ben çocukken 3 vardiya çalışırmış. Babamda vardiyalar arasinda git gel.

...

Neyse ... Psikolojik sorunlarda tam teşekküllü hastaneden kurul raporu alınması gerekiyor. Zaten psikolojisi bozuk anksiyete otesinde ağır depresyon daha da ötesi mani var derlerse hemen emekliye sevk edilir. Anksiyete için kolay olmaz ama, psikiyatri servisine özelden ücret ödeyip gidin bir ön fikir elde edin.

...

Allah kolay getirsin.

• 7 senedir aynı gözlük çerçevesini kullanıyorum. Metal olduğu için korozyon yaptı. Renkte solma vs oluştu.

...

Geçen hafta gözlükçünün birine uğradım.

Hocam size yakın uzak progresive cam verelim. İki cam tek çerçeve.

İhtiyacım yok.

Yok valla dua edersiniz.

Hocam çok süper olacak.

Arkadaş gözüm astigmat uzagi görmüyorum.

Israr ısrar...

...

Neyse çerçeve ve progresive cam kaç para...

TRION3D cam aldım.

1300lira para verdim.

Gözlüğü denedim yakın uzak sorun yok.

...

Bugün Ankaradan Eskişehire döndüm.

Gözlüğü taktim sol gözüm kaşındı!## o da ne SAĞ GÖZÜM GÖZLÜK VAR AMA HIC BIR SEY GÖRMÜYORUM.

önceki gözlüğü taktim sol göz kapalı sağ göz görüyor...

...

Gözlük olmamış.

Şimdi kalk Ankaraya git gozlukcuyu bul.

...

Tavsiyeniz ne olur?

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun ..

Bende artik gozluk olmadan bir sey okuyamiyorum..yazinizi ilk okurken çok olumlu bitecekmiş gibi izlenim aldim ama sonuca üzüldüm..

Ne desem bilemedim.. siz ilk once goz doktoruna gidin..sizin goz numaraniz degismis gibi.. ondan sonra gozlukcuye gidin..

Gozlukcu sizin gozlugunuze bakarak baska bir cam da israr etmis..her sene goz muayenesine gidilmeli..bu aralar bende gidecegim..çunku goz numarasi degisevilir..bazi vakalarda tam tersi iyilesme bile goruluyormus..

• Ooo sizinde 7 yil diyorsunuz . En son ne zaman goz muayenesi oldunuz .

•  *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

KIYMETTAR insanlar,
    fotoğraftaki yağ için ne dersiniz? alayım mı,
    4 lt yeter mi?
  • turan54 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Turan,

Verdiğin bilgilerden sonra biraz vazgeçtim tavan portbagaj'dan.
    Rüzgarda arabanın etkilenmesi dikkate alınacak bir husus. Aslında ya yedek tekeri incelerinden almak, ya da lastik şişirici sprey taşımak daha akıllıca olacak.

Bizim orijinal dikiz aynası gerçekten küçük, ben de Çin'den Navigasyon, Kamera ve BlueTooth özellikleri olan bir Dikiz aynası alıp, orijinalinin yerine taktırdım. Şimdi bu dikiz aynalarının 3G, 4G'li modelleri çıktı, bunlar daha elverişli çünkü Android olduğu için bir tane simkart ile Yandex veya Google Haritaların güncel trafik bilgilerini de görmek mümkün. Şimdi, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi şehirlerde çok sık trafik tıkanıyor, tıkanıklığı görerek önceden yol değiştirmek çok ihtiyaç oldu. Geçtiğimiz gün, Buca - Konak tünelinin içinden yarım saatte geçebildik.
  • quote:

Sipariş ettiğim bazı aksesuarlar gelmişti onları kendim montaladım beğeninize sunuyorum yorumlar önemli.
    Arka far krom çerçeve.
    Arka farlar krom çerçeve

Maşallah hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.

Magnetec iyi yag..

4 lt alın..artan bagaj da dursun

Fırat hocam geçmiş olsun. Bana kalsa önce bir göz doktoruna giderim sonra tekrar o gözlükçüye gider ve verdiği gözlük hakkında ısrarcı davranarak beni kandırdığı gerekçesi ile dava edeceğimi söylerdim. Para kazanmak uğruna insan sağlığı ile oynayanlardan mutlaka hesap sorulmalı.. (arasıra boş kaldıkça internetten "Dexter" dizisine bakıyorum galiba onun etkisinde kaldım )
  • tektosun T kullanıcısına yanıt
    Dexter etkiler adamı, dizi keyfiniz var ise yine eskilerden 24'ü ve prison break'ı tavsiye ederim, orta yaş ve üstü için gayet etkileyici diziler. Bilgisayar kasasını koydum tv ünitesinin yanına, hdmi ile pc'ye bağladım. Tv izlemeyeli 3 sene olmuştur, işten gelir gelmez pc'yi açıyoruz. Yemek yaparken youtube'tan müzik açıyoruz, yemek yerken türkçe dublaj yabancı dizi, yemekten sonra alt yazılı yabancı dizi. 3 senedir düzen bu şekilde, çocuk da yok dünya bize güzel
  • Bu aralar takip ettiğim diziler;

1- POWER*** baş rolde 50 cent (uyuşturucu mafya cia...+18)
    http://www.dizibox1.com/diziler/power/

2-OZARK*** uyuşturucu, para aklama...
    http://www.dizibox1.com/diziler/ozark/

3-SPARTACUS*** antik yunan, gladyatörler... +18)
    http://www.dizibox1.com/diziler/spartacus-blood-and-sand/

4-SHOOTER*** cia,askeriye... komplo)
    http://www.dizibox1.com/diziler/shooter/

• Birde internette dolanırken böyle bir site buldum, orjinal suziki parçaları, oem kodları ve fiyatları var..

http://suzukiautomotiveparts.com/suzuki-sx4-parts/
  • https://www.aloparca.com

yedek parça ve ekleri için not alın.
  • 
Sayfa: önceki 770771772773774
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.