Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (764. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 762763764765766
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araçta 190.000kmye geldim. 2007 Sedici 4x2 emotion. Merak ettiğiniz sorular varsa etiketleyin yada özelden mesaj atın yardımcı olabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • degişik bir lezzet olabilir..

Hintli abimiz Biber dolması misali Domates dolması yapıyor..

malzeme basit.. Biber Soğan doğra.. Domatesin içini oy .. yumurtanın beyazından az biraz domatesin dibine .. biber soğan karışımını at.. üzerine yumurtanın kalanını boca et.. suyun buharı ile pişir !!!

ben bunu neden düşünmedim...

https://www.youtube.com/watch?v=cFtDYrKgU7Q
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demir4545

Merhabalar, diş macunu filan kesinlikle hikaye. Far parlatma olayı çok basit kendinizde yapabilirsiniz. Spiral taş takılan canavar diye bi alet var. Onun kafasına sünger takacaksınız(bu süngerler satılıyor, pasta polish yapılır bu cihazla hatta). Nalburdan su zımparası alıyorsunuz 2 tl ye. Pasta alıyorsunuz. Önce zımparayı kovada yarım saat bekletin. Sonra suyla farı zımparalayın. Ardından cihazla pasta sürüp yedirin. Bu kadar basit. AMA ZATEN Bİ KERE YAPICAM MALZEMELER PAHALI GELİR DİYORSANIZ EŞ DOSTTAN RİCA EDİN. Hiç olmadı sanayide kaporta/boya ustasına gidin 30tl ye yaparlar. Dışarıdaki fiyatlara kanmayın. Benim sediciye sadece suv/jip gibi göründüğü için 150tl dediler.

arabası ile uğraşmak isteyenler için güzel bir ugraş olabilir..

artık eski hevesim olmadıgı için Bakım haricinde ugraşmıyorum..

yakınımda bir vatandaş eski arabasını satıp jiks bir 2. el araba aldı.. hiç kullanmasada Her hafta pazar günleri çoluk çocuk ailece arabayı yıkarlar .. sonra adam parka oturur arabasını izleyerek 1 saat sigara içer..

bazen eleştirdigim için kendime kızıyorum , yahu milletten sana ne.. ister yıkar ister yakar.. diyorum..

Bir başka komşum ise orta halli reno 9 unu satıp az yakıyor diye gitti banka kredisi ile 2.el diesel seat cordoba aldı.. az yakıyor diye mazotlu araba aldı velakin senede bir defa memleketine gidip gelmek için kullanıyor yaptıgı yol yılda 1500 km yi geçsin dişimi kırarım !! çokmu kötü kalpli düşünüyorum artık ben bile şüpheye düşüyorum.. garibimin daha banka kredisi bitmedi .

İlk araba aldıgım günü hatırlıyorum , prliament mavisi 1986 model ford taunus.. Mahalleye girerken utanmıştım :) geceleri çalmasınlar diye distribütör kablosunu söküp eve çıkarırdım .. daha sonraları başka bir 86 taunus um olmuştu Hurda olmasına rağmen hafta sonları 1 lt mazot alıp baştan sona mazot ile temizlerdim..

yav kusura bakmayın kaptırıp gitmişim...

işte böyle

• Demir4545 D kullanıcısına yanıt
    Vakit olsa ben yapmak isterim cok guzel ugras olur aslinda ama sanayide bir usta ile konusmustum parlatip vernikleyecegini soylemisti bidaha sararma olmamasi icin far basi 50 tl demisti. Su an icin aman aman bir matlasma yok ama illaki artcak ilerki zamanlarda parlatmayi dusunuyorum.

Bu arada sizdede sedici varmis bende sedici kullaniyorum 4x4 dynamic modeli bendekide. Cozemedigim tek bir problemim var aracta 3. Viteste gaza basinca vites kolu titriyor ama debriyaja tam basmayip cok az bi havada birakip vitese atinca problem olmuyor. Fiat servisinde vites telini gerdiler yagladir ne yaptilar ettiler cozum bulamadilar. Yolum duserse suzuki servislerine de gostermeyi dusunuyorum bu problemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 16 Haziran 2017; 2:13:28 >
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Hocam aslinda bi heves hani bazen diyorum bahceli mustakil bir evim olsa oto yikamaciya vermek yerine ben kendim icini disini yikardim ama herkesin icinde aracla ugraşmayi bende sevmeyenlerdenim ve bir sure sonra o heveste kalmiyor insanda gecmisteki senelerde surekli araci yikatirken son senelerde 3-4 hafta falan yikamadigim oluyor toz camur goturuyor bazen cocuklar beni yika yaziyor ustune

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 16 Haziran 2017; 2:11:31 >
  • smart.001 S kullanıcısına yanıt
    Araç 3. Vitesin dişli yada segman bulmada sıkıntı yaşıyor olabilir. İzmirde yaşıyorsan kesinlikle ege suzukide erkan abi var ona git. Suzuki orjinal servisleri yalan

• Artık vites telli araç kalmadı diye düşünüyorum hepsi halata geçti. Sx4 sedici konusunda fiat servisleri başarılı olamayabilir diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: smart.001

Hocam aslinda bi heves hani bazen diyorum bahceli mustakil bir evim olsa oto yikamaciya vermek yerine ben kendim icini disini yikardim ama herkesin icinde aracla ugraşmayi bende sevmeyenlerdenim ve bir sure sonra o heveste kalmiyor insanda gecmisteki senelerde surekli araci yikatirken son senelerde 3-4 hafta falan yikamadigim oluyor toz camur goturuyor bazen cocuklar beni yika yaziyor ustune

Hayaller Paris Gerçekler Eminönü

Bahçeli bir evim olsa büyük olasılıkla kendime bir garaj yapardım.. Her türlü bakım işini Hatta ve hatta supap degişimine kadar kendim yapardım.. Her hafta yıkar her ay cila yapardım .. İnşallah emeklilikte böyle güzel ugraşım olur

• quote:

Araç 3. Vitesin dişli yada segman bulmada sıkıntı yaşıyor olabilir. İzmirde yaşıyorsan kesinlikle ege suzukide erkan abi var ona git. Suzuki orjinal servisleri yalan

Yetkili servisler konusunda kesinlikle katılıyorum.. Sıfır aldıgım için vede 15-30-45-60 bin bakımları Kitapçıgına yetkili servis bakımlı diye geçsin diye yetkili servise gittim.. 4 tane bakım yaptırdım 4 defa sinir krizi geçirdim.. sıfır arabaya yapılan bakım sadece Motor yagı ve filtre degişimlerinden ibaret.. haa birde Balatalar gitmiş muhabbetine 4 takım balata geçirebilirler.. Balata temizlemeye iki fısfıs yaparlar sana 1 kutu balata sprey parası yazarlar.. neyse..

Ege Suzuki yi bilmiyordum .. netten bakıp krokisini kafama yazdım.. bir ara ugrayıp bir göz atayım.. herhalde ikram edecek çayları vardır

• Okuyun.. aklınızın bir köşesinde bulunsun..

Vardiyadan çıktım.. Akşam oğlumun doğum günü için Kipa dan Pasta alayım dedim.. neyse kipa ya ugradım işimi gördüm çıktım..

Kipa çıkışı ada'ya girecegim ada kalabalık.. kitlenmiş , aralardan sıyırarak ada nın ortasına kadar geldim.. o an sağ taraftan ufak bir araba beni sıkıştırdı .. normalde ada içindeki ben oldugum için bana yol vermesi gerek baktım sürücü bayan yanındada başka bir bayan var.. otuzlu yaşlarda , neyse hadi dedim bayan tecrübesiz dir vs yol vereyim.. ben durdum velakin bayan benim durdugumu bile görmedi lap diye sola önüme giriverdi yani es kaza bayan oldugu için yol vermesem bana soldan girecekti

sakin günümdeyim.. ada dan çıktık İzmir yönüne o önde ben arkada gidiyoruz , bir ara zahmet edipte dikiz aynasından baktı sanırım nasılsa yol verme lutfunda bulundu.. Allah razı olsun

evet şimdi çok ilginç bir şey oluyor.. olayı hayalinizde canlandırım..

50 metre kadar ileride yolun ortasında 5 LT lik bir plastik su bidonu başıboş geziniyor .. Marketlerde satılanlardan..

su bidonu biraz sağ tarafa dogru kaydı sanırım rüzarın etkisinden.. bizim önümüzdeki araba ani bir refleks yaparak sağa kırarak sıyırdı.. tam o anda Acemi bayan sürücü sağ tarafta ben ise onun hizasında sol taraftayım.. ve hızla plastik bidona doğru yaklaşıyoruz..

hemen kafamdan ihtimaller sıralandı..

1- Ani olarak hızımı azaltabilirim.. ama sol şeritteyim ve arkadaki vatandaş duruma uyanmamış olabilir ve bana arkadan vurabilir..

2- Aynı hızda devam edebilirim.. fakat sağımdaki acemi bayan bidondan kaçmak isterse ve sola kırarsa bana girecek !!

3- gazı kökleyip tehlike bölgesinden bir an önce geçmeliyim.. fakat bidon rüzgar ile benim şeridime girebilir.. en kötü olasılık iki teker arasına alıp üzerinden geçerim..

evet.. ben 3 nolu seçenegi seçtim.. hızımı arttırdım..

gerçi aklımdan bunlar geçerken Bidon a iyice yaklaşmışız.. ben daha sagımdaki bayanı yarım araba boyu geçmiştim'ki.. gözüm bayan a takıldı..

Bayan hiç bir tarafa kaçmadı sanırım üzerinden geçmeyi tercih etti.. o esnada gördügüm manzara...

Ezilmiş bidon sesi.. ve birden en az 15 cm zıplayan bir araba

Bayanların oldugu araba Uno tarzı ufak tefek bir araba idi.. sanırım bidonun agzında kapak vardı.. ve arabaları alçak oldugu için o 5 LT lik bidon arabanın ön tarafını anlık olarak kaldırıverdi.. ve aynı şiddetle ön taraf yere indi..

sanırım o panikle ayagını gazdan çekti'ki bir anda geri kaldılar.. dikiz aynasından baktıgımda arabalarını sağa çekiyorlardı..

evet.. 5 LT lik bir su bidonu arabayı böyle şahlandırıyormuş

Alçak arabanın derdi..

paylaşmak istedim...

• quote:

Araçta 190.000kmye geldim. 2007 Sedici 4x2 emotion. Merak ettiğiniz sorular varsa etiketleyin yada özelden mesaj atın yardımcı olabilirim

190 Bine geldiğinize göre, keyifle binmişsiniz anlaşılan. Mutlaka sorunlar olmuştur ancak, dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu çok açık.
  • Araç uzun ömürlü tabi ki, kimse suzuki fiat aşığı değil ve bizler bu arabaya 50bin para verip alıyorsak paramızın karşılığı mutlaka olmalı. Ama araç bu illaki arıza çıkartacak ve orjinaliyle değiştireceksin abi başka yolu yok bu işin. Benim sedici en dolusu. Şuan bi çok araçta bu özellikler yok bile. Ben aracımla yoldayken güvende buluyorum beni tatmin ediyor.

• quote:

Araç uzun ömürlü tabi ki, kimse suzuki fiat aşığı değil ve bizler bu arabaya 50bin para verip alıyorsak paramızın karşılığı mutlaka olmalı. Ama araç bu illaki arıza çıkartacak ve orjinaliyle değiştireceksin abi başka yolu yok bu işin. Benim sedici en dolusu. Şuan bi çok araçta bu özellikler yok bile. Ben aracımla yoldayken güvende buluyorum beni tatmin ediyor.

evet Kesinlikle kimse marka aşıgı degil..

bu forumdakiler marka takıntısı olmayıp iki muhabbetin belini kırmaca misali buradalar..

Sedici özellik olarak çok ilgimi çekiyor temiz 4*4 ünü bulsam almayı düşünürüm..
  • İş arkadaşım Hyundai tuscon otomatik siparişi verdi.. bugün yarın gelecek.. Geçen senelerde çok ciddi bir kaza geçirmişti ve bir kaç ameliyat oldu.. sol ayagı bilek dahil olmak üzere diz kısmına kadar epey bir ameliyat geçirdi , şu anda sol ayaktan sekerekte olsa yürüyebiliyor Heyet raporu oldugu için saglık bakımından indirimden faydalanma hakkı doğdu .. ve ÖTV ödemeden epey bir hesaplı aldı , kaça aldıgını sormadım..

Araba gelince sanırım birlikte gidecegiz almak için otomatik araçta tecrübesi hiç yok biraz tedirgin..

Tuscon un otomatigini inceledim.. DSG nin aynısı ..

Bu arada.. İzmir de yine sallandık.. Allah korusun.
  • yagmur yagacak gibi..

Bu sebep ile arabayı işyerinin açık otopark kısmına parkettim

ne zamandır yıkayamamıştım..
  • Arkadaşlar benim aracın kalorifer/klima fan'ı neredeyse hiç üflemiyor.

İlk altığımda 4. kademede neredeyse saçları uçururdu, şimdi 4'te anca "yeterince" bir hava akışı oluyor.

Ayrıca klimasız sadece fan'ı açtığımda dışarıdaki havadan sanki daha sıcak hava üflüyor.

Sizce ne tür bir sebep olabilir, benzer problem yaşayan var mı?
  • nihilist76 kullanıcısına yanıt
    Polen filtresini kontrol edin. Bununla ilgili birçok yazı önceki sayfalarda mevcut.
  • nihilist76 kullanıcısına yanıt
    Sadece 4. Kademede bi arıza yok sanırım komple var galiba. Klima çalıştırmadan fanı açarak bi kontrol et. Eğer durum aynıysa ya polen filtresi ya da kanallarda bi problem olabilir

• Madem sohbet dönüyor bende bişeyler yazayım birazcık. Bugün sabuncubelini tırmanırken hava ufak atıştırıyordu, inerkende inanılmaz bi yağmur başladı. En hızlı kademede silecek yetişmedi. Önümde bi tane punto vardı adam 90la gidiyor bide sol şeridi işgal ediyor bende 120yle gidiyordum. Arkasına yapıştım selektör yapıyorum. 3 dk boyunca beni engelledi. Bende punto kullandım ve çok severim. Tabi sedici biraz daha yola oturan güvenli bi araba. Puntocu arkadaş ya acemiydi ya da aracına güvenemedi. En hızlı yağmurda bile 120den aşağı düşmedim. Arabaya çok güveniyorum sanırım bide lastik konusunda her zaman önlemimi alırım. Her sene yaz kış lastiklerini zamanında değiştiririm.

• Bu arada bugün yakıt tüketiminde şehirdışında 5.7 gördüm. Ortalama hız 110/120 kullanıyorum. Siz en düşük ne gördünüz?

• 
Sayfa: önceki 762763764765766
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.