Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (746. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 744745746747748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2010-2011 model arası lpg&benzinli ve otomatik SX4 almayı planlıyorum. Şu anki aracım 1.2 tsi leon 2016 model satıp otomatik araç alacağım. Kendimi de fazla aşmamak istiyorum fiyat olarak çünkü aracı eşim kullanacak onun için alacağım. Benim araç ihtiyacım kalmadı artık hem aile için hemde eşim kullansın diyerekten bu araç çok dikkatimi çekti. Size sorum, kronik sıkıntısı var mı? Otomatiği nasıl tam otomatik mi sorun çıkarır mı? Benzin&lpg ile yakıtı üzer mi? Herşeyden önce objektif olarak önerir misiniz? Ayda 1000 km geçmez yaptığımız yol, bayramlarda 2000 km yaparız memlekete git gel o kadar.
  • Kronik sorunu yoktur. Aylik 1000 km icin tup taktirmazdim ben olsam. Totalde kar orani dusuk olacagi icin lpg zahmetine degmez. Benzinli olarakta 8 9 lt fazla yakmaz. Cok konforlu olmayan ama saglam guven veren bir aractir. Ben kendi aracina taktirdim senelik yaklasik 25000 km yol yapiyorum benzin biraz uzuyor :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel olarak konuya goz gezdirirseniz 750 sayfa boyunca aracim soyle ariza yapti diyen yoktur... anca lastik tup bakim konulari :) diger forumlara goz gezdirince hakkatten cok saglam arac...

• quote:

Orijinalden alıntı: GÖLCÜK

Arkadaşlarım, aracını değiştirmek isteyenlere bir fikir versin diye yazıyorum, 2017 Vitara almak için 2011 model otomatik LPG li 60.000km deki hasarsız boyasız sx4 ü mü 43,000 liraya
    ''sattım'' 2 gün içinde 5-6 kişi ciddi alıcı oldu, hatta ısrarcı olanlar oldu . ilk arayana söz verdim 43000 e , ucuzamı sattım diye kafam karıştı .

Hayırlı olsun, SX4 hakkında size pm üzerinden birkaç soru yöneltmiştim, içten yanıtlarınız için buradan da teşekkür ederim. Bence normal bir değere vermişsiniz aracınızı, hiç dönüp düşünmeyin. 2017 Vitara.... muhteşem tercih

• quote:

Orijinalden alıntı: elmatadori

Arkadaşlar 2010-2011 model arası lpg&benzinli ve otomatik SX4 almayı planlıyorum. Şu anki aracım 1.2 tsi leon 2016 model satıp otomatik araç alacağım. Kendimi de fazla aşmamak istiyorum fiyat olarak çünkü aracı eşim kullanacak onun için alacağım. Benim araç ihtiyacım kalmadı artık hem aile için hemde eşim kullansın diyerekten bu araç çok dikkatimi çekti. Size sorum, kronik sıkıntısı var mı? Otomatiği nasıl tam otomatik mi sorun çıkarır mı? Benzin&lpg ile yakıtı üzer mi? Herşeyden önce objektif olarak önerir misiniz? Ayda 1000 km geçmez yaptığımız yol, bayramlarda 2000 km yaparız memlekete git gel o kadar.

kronik sıkıntısı yok,Tam otomatik vitestir.Benzinde şehiriçi sakin kullanımda 7 7.5 şehirdışında 5.5 6 litre ortalama yakıt tüketir.motor toyotanında kullandığı vvt motordur.Sağlam,sürüşü oldukça zevkli bir araçtır.Araba işi zevk işi biraz,Alacağınız aracı bi test sürüşü yapın içinize sinerse alın tabiki.Şahsen ben tavsiye ederim.Sx4 ü ailede ilk ben aldım,sonrasında babam da emektar arabasını satıp oda sx4 aldı,Arkasından bilader de suzuki swift aldı.Ailecek suzukici olduk yani.Memnunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tedirgin011

quote:

Orijinalden alıntı: elmatadori

Arkadaşlar 2010-2011 model arası lpg&benzinli ve otomatik SX4 almayı planlıyorum. Şu anki aracım 1.2 tsi leon 2016 model satıp otomatik araç alacağım. Kendimi de fazla aşmamak istiyorum fiyat olarak çünkü aracı eşim kullanacak onun için alacağım. Benim araç ihtiyacım kalmadı artık hem aile için hemde eşim kullansın diyerekten bu araç çok dikkatimi çekti. Size sorum, kronik sıkıntısı var mı? Otomatiği nasıl tam otomatik mi sorun çıkarır mı? Benzin&lpg ile yakıtı üzer mi? Herşeyden önce objektif olarak önerir misiniz? Ayda 1000 km geçmez yaptığımız yol, bayramlarda 2000 km yaparız memlekete git gel o kadar.

kronik sıkıntısı yok,Tam otomatik vitestir.Benzinde şehiriçi sakin kullanımda 7 7.5 şehirdışında 5.5 6 litre ortalama yakıt tüketir.motor toyotanında kullandığı vvt motordur.Sağlam,sürüşü oldukça zevkli bir araçtır.Araba işi zevk işi biraz,Alacağınız aracı bi test sürüşü yapın içinize sinerse alın tabiki.Şahsen ben tavsiye ederim.Sx4 ü ailede ilk ben aldım,sonrasında babam da emektar arabasını satıp oda sx4 aldı,Arkasından bilader de suzuki swift aldı.Ailecek suzukici olduk yani.Memnunuz.

Teşekkürler cevabınız için. incelediğim kadarı ile kullanıcı kitleside temiz. Aile aracı tarzı olduğu için dikkatimi çekti. İkinci el kaygısı güden bir insan değilim her malın alıcısı vardır değerinde söylersen,ilave olarak çokta performans işim yok zaten genel şehir içi sakin kullanım. İşim yoğun olduğundan tatil matil gezmek tozmak malesef zar zor yaptığım şeyler. Leon'u satmaya müteakip sanırım bende benzin&lpg otomatik kombinasyonu ile aranıza katılacağım gibi duruyor.

• Bu arabanın dizelini kimse tercih etmiyor mu :D Bi bizde var sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maskeli Bilo

Bu arabanın dizelini kimse tercih etmiyor mu :D Bi bizde var sanırım.

Otomatik Olunca :D Dizel devre dışı kalıyor. gEnelde otomatik kullanıyor millet.
  • Arkadaşlar merhabalar,

Altı yüksek mümkünse de 4x4 araç ararken döndük dolaştık kendimizi yine Suzuki'de bulduk Offroaddan zaten Suzuki'yi tanıyorum,Jimny sahibi arkadaşlarım da vardı neyse gelelim konumuza.

Suzuki Swift modellerine baktım zemin yüksekliği 140mm civarı açıkçası bu yükselikte aracın altını sürtmeden köy yollarında gezmek zor. Suzuki SX4 veya Fiat Sedici modelinin ise 180mm diye geçiyor.Bu yükselik yeterli seviyede teorikte pratikte tecrübeleriniz nedir? Yayla köy yollarında aracını süren oldu mu hiç.

Donanım olarak GL,GL+,GLX şeklinde geziniyor.Aralarında donanım farklı ne kadar çok mu? Hız sabitleyici var mı örneğin bu donanımlarda?

4x4 modelini alabilmek tabi daha iyi ,4x4 sistemi nasıl normal yol koşullarında memnun musunuz? Offroad değil köy yolları ve karlı yollar yine gidilecek yerler.

BRC bu araçlara fabrika çıkışı LPG takıyordu,nasıl verimli mi? Aracın dikkat edin diyebileceğiniz bir sorunu var mı? Bakım giderleri nasıldır? Sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Son olarak bu araçların piyasası gerçekten nedir? Örneğin 2009-2010 model 50-100 bin km aralığında diyelim otomatiği nedir manueli nedir piyasası.Çok farklı fiyatlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Arkadaşlar merhabalar,

Altı yüksek mümkünse de 4x4 araç ararken döndük dolaştık kendimizi yine Suzuki'de bulduk Offroaddan zaten Suzuki'yi tanıyorum,Jimny sahibi arkadaşlarım da vardı neyse gelelim konumuza.

Suzuki Swift modellerine baktım zemin yüksekliği 140mm civarı açıkçası bu yükselikte aracın altını sürtmeden köy yollarında gezmek zor. Suzuki SX4 veya Fiat Sedici modelinin ise 180mm diye geçiyor.Bu yükselik yeterli seviyede teorikte pratikte tecrübeleriniz nedir? Yayla köy yollarında aracını süren oldu mu hiç.

Donanım olarak GL,GL+,GLX şeklinde geziniyor.Aralarında donanım farklı ne kadar çok mu? Hız sabitleyici var mı örneğin bu donanımlarda?

4x4 modelini alabilmek tabi daha iyi ,4x4 sistemi nasıl normal yol koşullarında memnun musunuz? Offroad değil köy yolları ve karlı yollar yine gidilecek yerler.

BRC bu araçlara fabrika çıkışı LPG takıyordu,nasıl verimli mi? Aracın dikkat edin diyebileceğiniz bir sorunu var mı? Bakım giderleri nasıldır? Sizin eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Son olarak bu araçların piyasası gerçekten nedir? Örneğin 2009-2010 model 50-100 bin km aralığında diyelim otomatiği nedir manueli nedir piyasası.Çok farklı fiyatlar var.

Geniş zamanımda bu sorularınıza cevap vereceğim. BEnde 2013 yeni kasa scross var. Sorduğunuz buysa tabi.

• Teşekkürler bir önceki kasa sorduğum araç
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    O zaman benim yazmama gerek yok

Daha tecrübeli arkadaşlar var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Merhaba sedici 4x4 kullanicisiyim, araci patika, karli,bozuk,tarla gibi zeminlerde deneme imkanim oldu. Hafif- orta arazi kosullari icin iyi diyebilirim alti yere carpmasin gitmem demiyor 4x4 te araç. 4x2 de bile hafif zeminlerde sorunsuz sekilde kullanablilirsin.

4x4 sisteminden bahsetmek gerekirse arac AWD adinda sistem kullaniyor 3 farkli modu var 4x2,otomaktik ve 4x4. Otomatik modda yol kosuluna gore on ara tekerleklere guc dagilimini kensisi ayarliyor, 4x4 modunda 4 tekerde 60 km hiza kadar 4x4 te kilitli kalaliyor 60 in ustune cikinca otomatik moda giriyor.

Sx4 4x4 piyasada pek bulunmuyor sadece 2013 model sanirim sinirli sayida satilmisti kullananlarda satisa cikarmiyor sanirim tahmini bulursaniz 45 civari 4x4 alabilirsiniz.

Sedici 4x4 2007 ve 2008 modelleri mevcut temizligine gore 30-35 civari bulabilirsiniz.

Tüp kullanmiyorum yorum yapamayacagim onun haricinde sormak istedikleriniz varsa cevaplayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 7 Nisan 2017; 17:58:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    2014 haziranından beri kullanmaktayım. 4X2 GLX Otomatik lpg li araç. Çok çok fazla araç kullanıyorum. Aldığımda 20bindeydi. Şuan 90binde. (ki bu süre hamile bir eş ve bebekli dönemlerimize denk gelir) Araçla girmediğim yer kalmadı. 2 kez 4X4 çekişe ihtiyacım oldu. Onlardan birinde de araçta eşimle bebeğimiz de olduğu için ısrarcı olmadım. Sürüş kabiliyetiniz ortalama veya üstü ise off road araçları dışındaki araçların girdiği her yere gidersiniz. Karlı bir yolda subarunun 40 km/h saatle gittiği yerde, siz sürücülük hatası yapmazsanız 20km/h gidersiniz. kaybınız bu boyutta olur. konfor vaat etmez ama dayanıklılık 10 üzerinden 10 dur. Suzuki yetkili servisince suzukinin Türkiye de sattıkları arasında en sağlamı ve sorunsuzu olduğunu duydum. Üstelik bunu söyleyen adam ciddi 4X4 istediğimi ve yeni vitara ile temiz bir grand vitara arayışındayken söylüyor bunu bana. Yağ, filtre, balata, vb. ömrü görece kısa sarf malzemesi hükmündeki işler dışında tamircilik işiniz olmaz. Hele birde benzinde kullanacaksanız, 90bin km de buji, 60-70bindede sübap ayarı yaptırırsınız o kadar.
    Aracın alt yüksekliği 205/60/16 lastiklerle 17,5 cm dir. Bu değer aracın ön tarafında lastiklere yakın bir noktaya aittir. Dah içerlerde bu değer 17,5 tan da büyüktür. Kısa bir araç olduğu için yaklaşma ve uzaklaşma açıları çok iyidir. Aracın karnı kolay kolay yere değmez yada oturmaz. Daha bir kez manevra yapmak zorunda kalmadım, altını vurdum vuracam diye. Eşinizin olası hatalarınıda tolere edebilecek dayanıklılıkta bir motoru ve şanzımanı vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakeerus -- 7 Nisan 2017; 20:6:4 >

• Yazlık lastiklere geçecektim. Sabah uyandığımda Kar yağmış.

Eskişehir merkez.

• GÖLCÜK G kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun. Bende satmaktan caydiktan sonra bir kac arayan daha oldu. ( onceki mesaj atanlardan )

Bu gunlerde is ve ozel yasam yogunlugundan foruma giremedim..

Saglikla kalin

• Gögüslük için aldıgım sprey.. Sonax ın mat olanını tercih ettim.. Haftada en az 2 defa gögüslügü parlatıyorum.. araba ne kadar temiz olursa insan o kadar özenli kullanıyor :)

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Sprey koku yaptı mı hocam araçta güneşte kalınca veya radyatör içeri sıcak hava verdiğinde falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redred10

Sprey koku yaptı mı hocam araçta güneşte kalınca veya radyatör içeri sıcak hava verdiğinde falan.

koku yapmadı.. sadece biraz fazla sıkarsanız ilk anda güzel bir koku geliyor.

Gögüslügü yumuşak tutsun yeter dedim.. malum sıcaklar bastırınca çatlama yada sertleşme yapmasın dedim. Zaten mümkün mertebe işyerinde kapalı kısma alıyorum açık alanda parkedersemde alüminyum gögüslük korumayı seriyorum.
  • Bugun 2.el yeni vitara fiyatlarina baktim cok.sasirtici.sekilde 50 60 adet satilik ilan vardi bircogu 15 k bile degildi. Sizce neden bu kadar cabuk 2.elde bir yogunluk oldu? Alanlar mi memnun kalmiyor kriz mi var.. Mesala ben 80 100 bin liralik bir sifir arac alacak.olsam uzun yillar binmek amaciyla alirim. 3 4 aylik araclarini neden satiyor insanlar ?? Bende neredeyse sifir vitara aliyordum son anda maddi olarak zorlanmamak icin s cross tan yana tercih kullandim. Ama s.cross tan sonra vitara konusunda biraz suphelerim olusmadi degil.

• 
Sayfa: önceki 744745746747748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.