Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (741. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 739740741742743
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tektosun

Herkese selamlar.
    Dün nihayet babamı taburcu ettik ve memlekete evine yerleştirdik. Bizde evimize ve işimize geri döndük. Çok ağır bir ameliyat geçirdi ancak kemoterapiye gerek kalmamış olması bizi sevindirdi. Bağırsağı dışarıya alındığı için 2-3 ay kadar zor bir bakımı var, sonra tekrar bir operasyonla içeriye alınacak denildi. Babamın bunu da atlatacağına inanıyorum.

Bu arada daha önceden buna benzer ama daha büyük bir acı yaşamış olan firat74 kardeşimin üzüntümü hissederek bizzat vermiş olduğu manevi desteğinden ötürü minnettarlığımı buradan da bildirmek istiyorum.

Allah Hepinizin ve tüm sevdiklerinizin dertlerine deva hastalıklarına şifa versin.

Allah tez zamanda şifa versin. Sağolun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

Bende trabzondayım. Bende scross var.

Yenş gittim söğütlüdeki altınsoya. Çok ilgililer. Servisleri biraz küçük. Ama udalıkları iyi. Benim araç 2013. Garanti 5 yıl diye gittim. Gatanti 3 yılmış bitmiş olmasına rağmen arka cam suyu borusundaki çatlağı ücretsiz yaptılar. Bi de sistem de ön koktuk kılıflarının değişmesi çıktı. O da garantiden değişecek sipariş verdiler.

Bu araçlarda standart atmosferik motor var. Sıkıntı ve bakım problrm olmaz. Ancak benim araç cam tavan. Erzurumda birinin üzerine buz düşmüş cam tavana rayı yokmuş bir kaç ay beklemiş diye intetnetten okudum.

Şu anda suzuki marka olarak doğan grubunda ve daha sahiplenilmiş durumda. Yeni vitara çok sattı. Toyota satın alması da olursa servis birleşir tahminim.

S cross ile sx4 u kıyas yapabilirmisiniz? Yakıt tüketimi yol tutuşu...

• quote:

Orijinalden alıntı: münzevii

yrd doç. olmak için bir yaş sınırı yok ki. Daha yeni bir tanıdığım 44 yaşında yrd. doç. oldu. Emekliliğe kadar yolu var.

Nasip

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Sx4 eski kasa kullanmadım. Doğrudan scross ile başladım. Brc taktırdım.

Lpg bizde 3 tl
    Benzin de 5küsür. 25kr altında 9000km ortalamam.

Performans iyi. Bendeki all grip 4x4.

Donanımı gl+

Glx 4x4 yoktu ben alırken sahibinden. Kısmet gl+ yaymış. Ama donanım tatminkar. Konfor tatminkâr. Yakıt tatminkar. Amartisörler biraz sert.

Lastik yanak ince. Çukura sert girip yardım birini. Lastik deiştirirsem taban be yanağı artıracağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Herkese selamlar.
    Dün nihayet babamı taburcu ettik ve memlekete evine yerleştirdik. Bizde evimize ve işimize geri döndük. Çok ağır bir ameliyat geçirdi ancak kemoterapiye gerek kalmamış olması bizi sevindirdi. Bağırsağı dışarıya alındığı için 2-3 ay kadar zor bir bakımı var, sonra tekrar bir operasyonla içeriye alınacak denildi. Babamın bunu da atlatacağına inanıyorum.

Bu arada daha önceden buna benzer ama daha büyük bir acı yaşamış olan firat74 kardeşimin üzüntümü hissederek bizzat vermiş olduğu manevi desteğinden ötürü minnettarlığımı buradan da bildirmek istiyorum.

Allah Hepinizin ve tüm sevdiklerinizin dertlerine deva hastalıklarına şifa versin.

Çok geçmiş olsun . Allah sıhhat versin ,Acil Şifalar dilerim.

• arabaya 22 bin TL istiyor.. ama diyor takas fiyatım 28 bin !!

takas edecegi vatandaş demeyecekmi o zaman '' benim arabamda 50 milyar..ama takas degerim 56 milyar !!

yahu benmi çok geri kafalıyım milletmi beni aşmış.. çözemedim ..
    Vaktiyle gittim Y.Kredi kartı borcu ödemek için şubeye. Hiç kimse yok, bomboş içerisi ( İstanbul-M.Köy şubesi). "olmaz , dışarda hızlı ödeme veznesi var oradan yatır" dediler.Şubenin hemen yan tarafında, maksimum 2 kişinin yan yana durabileceği genişlikte 4-5mt uzunluğunda, sonunda camlı eski usul vezne olan, kapısı olmayan dar bir yer. Leş gibi kokuyor, gece hayvanlar falan pislemiş sanki. Kuyruk da var epeyce. Dedim " burası boş ,orası kalabalık, kim için hızlı vezne orası anlamadım". Bizim için hızlı imiş, içerdeki elemanların başka işi varmış. Kokuya dayanamadım. Sonraki gün yatırdım başka yerden. Kartı o hafta kavga-dövüş iptal ettirdim.
    - Daha önce otomatik ödeme talimatı olan elektrik ve su faturalarını bana birkaç kez ödettiler hesapta para olmasına rağmen. Bu aksilik için dekont veya başka bir evrak kopyası vermediler ısrarlarıma rağmen.Sineye çektik paşa paşa.
    Kredi kartı olayında onlara " bu banka 5 yıla kalmaz satılır, yoksa batarsınız siz" demiştim. 2 yıla kalmadı Koç grubuna geçti.
    Hala uzak dururum. Denenmişi tekrar denemek gereksiz, bunca alternatif varken.

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    İşi güç iyi, zengine sorsan derki, "şöyle sessiz sedasız bir deniz kenarı, akşam iki balık bir dilim ekmek, eşimle birlikte huzurlu bir hayat" yaşamak istiyorum.Şu iş de bitsin emekli olacağım" . Yıllar geçer gider, o emeklilik gelmez bir türlü. Yaşam biter .
    Üstadım yeterli denecek kadar kendini ve aileni geçindirecek gelir/yatırım esastır. Fazlası senden götürür, ailenden götürür, zamanını götürür. Yeterli olana ulaşıncaya kadar , başka kültürleri, başka ülkeleri görmek büyük ayrıcalık. Bu herkese kısmet olmuyor. İyi değerlendirmek lazım bu zamanları, abartmadan, aşırıya kaçmadan. Yeni iş insanın enerjisini çoğaltır, neşesini arttırır. İki yıl sonra gine eskisi işi gibi benimser rutine bağlar insan. Hayırlı olsun.
  • SX4-MATIC S kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için teşekkürler..

Hayırlısı inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

Diriliş filmi başlamadan malum sitede araba ilanlarını geziyorum..

Vatandaş yazmış..

'' Askerlik nedeni ile arabamı satıyorum.. yoksa hiç şikayetim yok.. ''

Askerlik için satıyor ama takas olur !! yahu ben bu işi çözemedim

birde yazıyor vatandaş.. '' Araç resimde görüldügü gibidir '' :)

nasıl laaa... diger araçlar resimlerde göründügü gibi degilmi ? Fotoshop neymmi onlar !!

resimlerden kazası vs anlaşılıyormu..

yada amcam tamirhaneden foto çekmiş yazmış '' sadece şanzımanda 500 TL lik masraf var ''

Oğlum delikanlı gibi yazsana '' yahu tamircim bana .. abi bu arabaya boşuna masraf etme zaten parçasıda yok bak biz bu haltı yiyemedik bende bu araba ile ugraşmaktan bıktım üçe beşe bakma elden çıkar sen bunu '' dedi yaz canımı ye.. ulan bari fotografı parkta , yolda.. tenhada vs çekseydin..

Valla çok güldüm. İnşallah tez zamanda satın. Gidip suzu bayisine verin desem...

• quote:

Orijinalden alıntı: firat74

quote:

Diriliş filmi başlamadan malum sitede araba ilanlarını geziyorum..

Vatandaş yazmış..

'' Askerlik nedeni ile arabamı satıyorum.. yoksa hiç şikayetim yok.. ''

Askerlik için satıyor ama takas olur !! yahu ben bu işi çözemedim

birde yazıyor vatandaş.. '' Araç resimde görüldügü gibidir '' :)

nasıl laaa... diger araçlar resimlerde göründügü gibi degilmi ? Fotoshop neymmi onlar !!

resimlerden kazası vs anlaşılıyormu..

yada amcam tamirhaneden foto çekmiş yazmış '' sadece şanzımanda 500 TL lik masraf var ''

Oğlum delikanlı gibi yazsana '' yahu tamircim bana .. abi bu arabaya boşuna masraf etme zaten parçasıda yok bak biz bu haltı yiyemedik bende bu araba ile ugraşmaktan bıktım üçe beşe bakma elden çıkar sen bunu '' dedi yaz canımı ye.. ulan bari fotografı parkta , yolda.. tenhada vs çekseydin..

Valla çok güldüm. İnşallah tez zamanda satın. Gidip suzu bayisine verin desem...

Acil satmaya yada yok paraya vermeye niyetim olmadığı için zaten fiyatı arttırdım.. o kadar çok araba ilanı inceledim'ki inceledikçe çokta satasım gelmiyor açıkçası.. Emin olun yüz araba var ise alınabilecek durumda 3 tanesini zor buluyorsunuz , üç taneden iki taneside taaaaa bilmem nerede oluyor , geri kalan bir tanede burnundan kıl aldırmıyor

bir kaç güzel araba buldum onlarda takasa gelmiyorlar..

Allah büyük ... kaderimizde ne yazmışsa onu yaşayacağız..

• Biraz Felsefe yapmanın zamanı

Dün Face de bir video izledim , bir Üniversitede Prof. öğrencilere mezuniyet konuşması yapıyor.. yaklaşık 30 dakikalık bir konuşma.. aynı zamanda Prof. 50 yaşına girmiş.. ve 50 yaşıma kadar neler öğrendim şu Hayat'tan diyerek öğrencilere hitap ediyor.. İlk başlarda konuşma sıkıcı gibi geldi dinledikçe kendimi bir kaptırdım 30 dakika boyunca kulaklıklar takılı halde ( eşimin seslenmesini bile duymamışım ) çakıldım kaldım.. ve o konuşmadan kendime dersler çıkarmaya çalıştım..

Çok ilginç şeyler öğrendim .. Bir hikaye anlattı kısaca paylaşayım..

2 genç Balık yüzerken karşıdan yaşlı bir Balık geliyor ve yanlarından geçerken yaşlı balık genç olanlara sesleniyor ..

'' gençler su nasıl ? '' genç balıklar şaşkın şaşkın birbirlerine bakıyorlar geçip giderken ..

'' Su mu ? ne diyor bu yaşlı bunak ''

ve ilginç bir detay.. Bazı Avrupa ülkelerinde cam fanus akvaryumda balık beslemek yasakmış.. sebebi çok ilginç bilmiyordum paylaşayım.. Cam fanus akvaryumlar optik özelliğinden ötürü içindeki balıklar dış ortamı ters görüyorlarmış.. Fanus içinde bir balık olduğunuzu düşünün , size göre dünya sürekli ters..

ilginç olan soru şu .. Ya Siz Cam fanus içindeki Balık iseniz ?

Başka formlar keşfetmenin zamanı geldi sanıyorum.. Misal Düşünceden enerji elde edebilmişler..

Prof. öyle bir konuşuyordu'ki beynim bu konuşmayı idrak etmeye yetişemiyordu ara ara kopmalar yaşadım.. Konuşmayı az geri alarak tekrar tekrar dinledikten sonra tam anlayamasamda biraz biraz kavramaya çalıştım ..

Evet.. yaş 46 ve ben Hayattan ne anladım ? ve Bana Hayatın anlamını sorsalar ne derdim diye düşündüm..

Bu soru karşısında afedersiniz bir an '' Mal '' gibi bakacağımı düşündüm.. sonra düşündükçe kendime haksızlık yaptığımı aslında her ne kadar hayatın tüm olanaklarını yaşamasamda kendime göre bir tecrübe yaşadığımı ve bunun hayatın akışına göre son derece normal ve sıradan olabileceğini gördüm..

Öncelikle Hayat hiç bir şekilde adil değil.. onu kesin biliyorum velakin bu adil olmayan düzenin'de bir kural tarafından korunduğuna ( Kader ) emin olur gibiyim.. ve Hayat , okşandıkça götü kalkan bir şey o sebep ile çokta karışmayacaksın işine zaten eskiler demişler '' su akar yatağını bulur '' diye..

yahu diyorum.. ne güzel takılıp gidiyorduk o dağ senin bu dağ benim elde mızrak avlanıyorduk ne zaman'ki İnsanoğlu Tarımı keşfetti o zamandan beri yerleşik düzene mecbur kaldık , en son sanayi devrimi ile İnsanlığın gidişatını geri dönülmeyecek derecede değiştirdik iyimi ettik bilmiyorum.. Kader demiştim ya.. bu İnsanlıgın yazılan Kaderimidir yoksa Kaderimizi kendimizin yazdığımızın bir göstergesimidir bunu çözmüş değilim..

Doğrudan neticeye geleyim.. Kasmaya çok gerek yok , ne Sen nede Ben değiştiremeyeceğiz bunu.

Hayat Şener Şen in Eşkıya filminde Cumali'nin ( Ugur Yücel ) ölüm sahnesi gibidir..

Uğur yücel:

Çok korkuyorum eşkiya , beni bırakma çok korkuyorum çok .

Şener şen:

Korkma sadece toprağa gideceksin ,sonra toprak olacaksın ,sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin
    oradan özüne ulaşacaksın ,çiçeği özüne bir arı konacak belki , belki o arı ben olacağım.

46 yaş diyorum.. Tecrübelerimden öte çokta bir şey öğretmedi.. gerisimi ? Gerisi Hiç..

'' Sen Bu Alemde ünümü duymadınmı hiç ? Ben bir HİÇ'im HİÇ ! '' Hz Mevlana Celaleddin-i Rumi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro35 -- 18 Mart 2017; 16:6:13 >

• Tedirgin Başkan sen bilirsin.. yada aranızda bankacı varsa yardımcı olabilir..

Kısaca durum şudur..

Geçen haftalarda Eşime iphone 6 plus aldım.. Doğumgünü hediyesi olarak.. hadi dedim şuna bir kaç uygulama yükleyelim.. Öncelikle bunun kendine özel uygulama yükleme yeri varmış neyse onu bulduk.. velakin kayıt olmadan uygulama dükkanına giremedik..

iphone 6 plus umuz var ama bir whatsup bile yükleyemiyoruz

neyse.. ben cihazdan üye olmaya çabalarken benden kredi kartı numarası istedi..!!

böyle şeylere kredi kartı numarası vs vermem.. velakin uygulama dükkanına giremedim.. kredi kartı istemenin formalite oldugunu ücretli uygulamalarda gerekli olabilecegi düşünerek aklıma ilk gelen Sanal kartım oldu.. nasılsa para yok şunun numarasını yazayım dedim..

Sanal kartın numarasını verdim.. anında işbankasından mesaj geldi..

.... numaralı kart güvenliginiz için şifresiz e-ticaret işlemlerine kapatılmıştır.. bu nedenle şu saatte yaptıgınız işlem gerçekleştirilmemiştir .... dedi.. eyvallah dedik..

daha sonra laptoptan iphone kayıt yerini buldum normal olarak kredi kartı istenmeden oradan kayıt olup şifre aldım o şifre ile iphone dan uygulama dükkanına giderek whatsup face .. twitter gibi uygulamaları indirdim..problem yok..

bu akşam aliexpres den bir şeyler alayım dedim.. sanal kartıma 50 TL yükledim.. alışverişi yapmak için öde dedigimde zart diye aynı mesaj geldi ve alışveriş yapamadım..Bankanızı arayın diye eklemişler mesajın sonuna ( numara vermişler )

bu durumla karşılaşan oldumu acaba ?

• Sorun çözüldü..

Müşteri hizmetlerini aradım.. Şüphe oldugu için kartı bloke etmişler.. İnternet şubesinden girerek kartı iptal edip yeni sanal kart yarattım.. Aliexpresden siparişi verdim.. problem yoktir
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Üstad aynı şey 10 gün kadar önce benim de başıma geldi. Ankara dan bir benzin istasyonundan yakıt alırken kartımı kullanmıştım (garanti bankası), aradan iki gün geçmişti ki üç adet mobil hat ödemesi yapılmış ve banka şüpheli gördüğü için kartımı kapatmış. Toplamda 149 tl lik kullanım yapılmış. İtiraz dilekçesi verdim, üç gün sonra " usulsüz ödeme yapan firma ücretinizi kartınıza geri ödeme olarak iade işlemi yapacaktır, eğer iade yapılmaz ise tekrar müracaat ediniz" diye bir mesaj geldi. Allah tan iade yapıldı da fazla uğraşmadım ancak kartımı da yeni kart gelene kadar kullanamadım.

Bu gibi durumlarda hesap kesim tarihi gelmeden itiraz ederseniz aynı ay içerisinde geri ödeme yapılabiliyormuş. Çünkü alış verişlerde yapılan ödemeler bir havuzda belli bir süre beklemekteymiş. Bankacının dediği...
  • quote:

Üstad aynı şey 10 gün kadar önce benim de başıma geldi. Ankara dan bir benzin istasyonundan yakıt alırken kartımı kullanmıştım (garanti bankası), aradan iki gün geçmişti ki üç adet mobil hat ödemesi yapılmış ve banka şüpheli gördüğü için kartımı kapatmış. Toplamda 149 tl lik kullanım yapılmış. İtiraz dilekçesi verdim, üç gün sonra " usulsüz ödeme yapan firma ücretinizi kartınıza geri ödeme olarak iade işlemi yapacaktır, eğer iade yapılmaz ise tekrar müracaat ediniz" diye bir mesaj geldi. Allah tan iade yapıldı da fazla uğraşmadım ancak kartımı da yeni kart gelene kadar kullanamadım.

Bu gibi durumlarda hesap kesim tarihi gelmeden itiraz ederseniz aynı ay içerisinde geri ödeme yapılabiliyormuş. Çünkü alış verişlerde yapılan ödemeler bir havuzda belli bir süre beklemekteymiş. Bankacının dediği...

Geçmiş olsun. Bilinmedik yerlerde kurumsal olmayan yerlerde anladığım kadarıyla kartla alışveriş yapılmamalı.

• Cevap yazmistim..bilgisayar dondu yazim gitmemis..

Ekstreleri surekli kontrol etmek gerekli..

• Gecen aksam ayni anda 3 ayri kargo sirketinden siparis vermistim..

Her zamanki gibi en kisa zamanda Surat kargo geldi..zaten tahmin etmistim..

maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Shell den almıştım ki her zaman shel den alıyorum ama artık bu olaydan sonra free takılmaya karar verdim :))
  • quote:

Tedirgin Başkan sen bilirsin.. yada aranızda bankacı varsa yardımcı olabilir..

Kısaca durum şudur..

Geçen haftalarda Eşime iphone 6 plus aldım.. Doğumgünü hediyesi olarak.. hadi dedim şuna bir kaç uygulama yükleyelim.. Öncelikle bunun kendine özel uygulama yükleme yeri varmış neyse onu bulduk.. velakin kayıt olmadan uygulama dükkanına giremedik..

iphone 6 plus umuz var ama bir whatsup bile yükleyemiyoruz

neyse.. ben cihazdan üye olmaya çabalarken benden kredi kartı numarası istedi..!!

böyle şeylere kredi kartı numarası vs vermem.. velakin uygulama dükkanına giremedim.. kredi kartı istemenin formalite oldugunu ücretli uygulamalarda gerekli olabilecegi düşünerek aklıma ilk gelen Sanal kartım oldu.. nasılsa para yok şunun numarasını yazayım dedim..

Sanal kartın numarasını verdim.. anında işbankasından mesaj geldi..

.... numaralı kart güvenliginiz için şifresiz e-ticaret işlemlerine kapatılmıştır.. bu nedenle şu saatte yaptıgınız işlem gerçekleştirilmemiştir .... dedi.. eyvallah dedik..

daha sonra laptoptan iphone kayıt yerini buldum normal olarak kredi kartı istenmeden oradan kayıt olup şifre aldım o şifre ile iphone dan uygulama dükkanına giderek whatsup face .. twitter gibi uygulamaları indirdim..problem yok..

bu akşam aliexpres den bir şeyler alayım dedim.. sanal kartıma 50 TL yükledim.. alışverişi yapmak için öde dedigimde zart diye aynı mesaj geldi ve alışveriş yapamadım..Bankanızı arayın diye eklemişler mesajın sonuna ( numara vermişler )

bu durumla karşılaşan oldumu acaba ?

sanal kartın faydasını görmüşün abi,kredi kartı dolandırıcılığı çok arttı,Geçenlerde benim kartımla da bilgim olmadan 60 adet 1.50 tl lik google alışverişi yapıldı.İtiraz formu doldurup bankaya ilettim,aynı andada googleye bildirdim durumu,çekilen tutar geri iade edildi ama can sıkan durumlar bunlar.
    tüm kartları (sanal kartlarda dahil) internet ve mail order işlemlerine kapatmak en mantıklısı.Alışveriş yapacağın zaman açıp alışverişten sonra kapatacaksın.
    Telefonun hayırlı olsun bu arada.İphone hiç kullanmadım,onun mağazası ayrı androidler gibi google storeden yüklenmiyor.Ama iphone kullanan android kullanmıyor bidaha(bağımlılık yapıyo galiba)

• 
Sayfa: önceki 739740741742743
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.