Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (730. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 728729730731732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tabi bu sirada yakit durumunu ihmal etmemek gerek. Benzin olmus 5.42

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav Arkadaş..

Millet açlıktan kırılırken yiyemeyecegi halde 4 dilim ekmegi bırakıp koca bir böregi tatmadan bırakıp bir tabak yemegi ve yarım tabak pilavı çöpe atanlara ne diyeyim.

Çocuklarımız belki bunları bulamayacak..

Ananızın karnından altınlarlamı dogdunuz.

İsraf büyük günahtır..

Kafama esti buraya derdimi döktüm..

İhtiyacımız kadar tüketelim..

Sözüm Meclisten dışarı..

Saglıkla kalın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    hadi israf ediyon bari çöpe atma şu soğuk havalarda bi kapa koyup bi kenara konsa sokaktaki köpekler kediler karnını doyursa kötümü olur,
  • tedirgin011 kullanıcısına yanıt
    Kalan yemekler zaten köpek barınagına gidiyor..velakin israfa kaçınca dengem bozuluyor.

Neyse..

Arada güzrl şeylere devam. :)

"Yiyin için fakat israf etmeyin. Çünkü Allah, israf edenleri sevmez." A'RAF Suresi 31. ayet.

Çöpe atılmasından çok, israf edilirken buna vicdanın sızlamaması daha da kötü. Çünkü Allahın verdiği rızkı israf ederken bunu rahatlıkla yapabilmek ancak nankörlük olarak adlandırılır. Yoksa hepimizde yemek artığı çıkmaktadır ancak bunu değerlendirecek çok fırsatlarda var elbet...

Kusuruma bakmayın Üstad maestro35 benimde hassas olduğum bir konuyu açınca bende kendimi tutamadım. Yıllardır bu sıcak memlekette uzun yaz akşamlarını balkonda geçirmeyi istemişimdir ama ekmek kırıntılarına alıştırdığım kuşlar kaçmasınlar diye balkonu unuttum.... Bazen ailecek camdan o kuşları seyreder keyif alırız..
  • 9 Dakikada neler oluyormuş :)

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***
  • quote:

Orijinalden alıntı: tektosun

"Yiyin için fakat israf etmeyin. Çünkü Allah, israf edenleri sevmez." A'RAF Suresi 31. ayet.

Çöpe atılmasından çok, israf edilirken buna vicdanın sızlamaması daha da kötü. Çünkü Allahın verdiği rızkı israf ederken bunu rahatlıkla yapabilmek ancak nankörlük olarak adlandırılır. Yoksa hepimizde yemek artığı çıkmaktadır ancak bunu değerlendirecek çok fırsatlarda var elbet...

Kusuruma bakmayın Üstad maestro35 benimde hassas olduğum bir konuyu açınca bende kendimi tutamadım. Yıllardır bu sıcak memlekette uzun yaz akşamlarını balkonda geçirmeyi istemişimdir ama ekmek kırıntılarına alıştırdığım kuşlar kaçmasınlar diye balkonu unuttum.... Bazen ailecek camdan o kuşları seyreder keyif alırız..

• Sanırım size yazmadım , Otelde Antalyaspor teknik direktörü Rıza Çalımbay ve Antalyaspor'un Sahibi ( aynı zamanda Otel'in - Opet'in Sun Pet'in Sahibi ) Fikret Öztürk oturmuş yemek yiyorlardı bir an yan masamızda görünce iki laf edip Foto çekildik.. Benim arkadaşta Sivaslı çıkınca Rıza Çalımbay daha bir ilgi gösterdi..

nedense Fikret Öztürk ile foto çekilmek aklımıza bile gelmedi , megerse Türkiyenin en zengin işadamlarından biriymiş.. adam hiç kapris yapmadı aksine

'' bir saat sonra gelseydiniz Rıza da foto çektirecek moral bulamazdınız , az sonra tavla oynayacagız morali yine bozulacak '' diye espri bile yaptı..

Baileys Keyfi..

• Selam Arkadaşlar ,Arabayı Aldığım Günden Bu Yana Yani Mart 2008 Den Bugüne Aldığım Tüm Yakıt Fişlerini Atmadım Üşenmeden Yazdım Excel'e Sonuçları Yazmak İstiyorum. Tam 479 Kere Benzin İstasyonunda Yakıt Almışım. Bunun İçin 21.695 TL Ödeme Yapmışım .Yaptığım Kilometre 74.638 Km Alınan Toplam Yakıt 4.921 ,68 Litre ,Tüm Zamanlar İçin Araba KARMA TÜKETİM Olarak (Sx4 Sedan Manuel 2008 Model ) 100 Km De 6.60 Litre Ortalama Yakıt Tüketmiş Kilometre Başı 290 Kuruş Yakmış. 4/3 Şehir İçi 4/1 Şehir Dışı Kullanılmış . İlginç Bir Bilgi Olarak Paylaşmak İstedim. İyi Günler .
  • arem21 A kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir istatistik, tebrik ederim.
  • arem21 A kullanıcısına yanıt
    Arem21... Kayapinar ilçesi Vali Gökhan Aydıner lisesi ana yolda zaman zaman park halinde gördüğüm gri sedan sx4 arac olmasın mi?

2012 eylülde tayinim çıktı...

O sıralar sx4 otomatik araçla ilgili olduğum için merak ettim.

İyi günlerde kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: arem21

Selam Arkadaşlar ,Arabayı Aldığım Günden Bu Yana Yani Mart 2008 Den Bugüne Aldığım Tüm Yakıt Fişlerini Atmadım Üşenmeden Yazdım Excel'e Sonuçları Yazmak İstiyorum. Tam 479 Kere Benzin İstasyonunda Yakıt Almışım. Bunun İçin 21.695 TL Ödeme Yapmışım .Yaptığım Kilometre 74.638 Km Alınan Toplam Yakıt 4.921 ,68 Litre ,Tüm Zamanlar İçin Araba KARMA TÜKETİM Olarak (Sx4 Sedan Manuel 2008 Model ) 100 Km De 6.60 Litre Ortalama Yakıt Tüketmiş Kilometre Başı 290 Kuruş Yakmış. 4/3 Şehir İçi 4/1 Şehir Dışı Kullanılmış . İlginç Bir Bilgi Olarak Paylaşmak İstedim. İyi Günler .

güzel bir istatistik tutmuşsunuz.. Ortalamaya baktıgımda sizinle neredeyse aynıyız..
  • Öylesine şeyler..

Bugünlerde bazen Çay alırken yada Sigara yakarken Kendimi Kendim ile konuşurken yakalıyorum.. Ben bile kendimi garipsemeye başladım.. Sanırım iç Dünyamda bir şeyler dışa vurmaya başladı ve ben bunun farkında degilim.. Kendim ile konuşurken bunun farkına vardıgımda aldırış etmeden kendime cevap bile veriyorum.. sanırım durumum kritik

İki gece önce sanırım.. Face de bir guruba yazdım.. Satılık Motor.. ve ertesi gün 2 ayrı müşteri çıktı.. bana epey yakın yerlerde oturan.. ilk Önce ilk geleni anlatayım , Face den yazdı Motoru sordu.. diyaloğ şudur..

Vatandaş.. Bilader Motorun kazası varmı ?

Ben : Evet var.. 1 defa ciddi kaydım sola düştüm.. 3-5 defada küçük düştüm..
    Vatandaş..Yakıt durumu nasıl ? ( beni en deli eden soru tipi ) ulan 150 cc bu.. !!
    Ben : Valla şimdiye kadar aldıgım benzinlerin tamamını yaktı ama hiç km de hesap yapmadım.
    Vatandaş .. En son ne olur..
    Ben : 3500 dedim ama.. 3400 e bırakırım.. daha aşagıya düşünürsen hiç düşünme.. ne sen üzül ne ben..

2 saat sonra..

Vatandaş : Motoru yarın görebilirmiyim ?
    Ben : Saat 16:30 dan sonra görebilirsin..

Yarın..

Selamün aleyküm.
    Aleyküm selam..

Vatandaş.. Hımmmmm Amortisörleri sağlam mı bunun

Düşünen Ben : Sanırım dötüne sokacak..!!!

ben : Bilmiyorum valla.. bin dene ..

Vatandaş.. Üzerine oturur motorun.. sarsar.. Amortisör testi yapar.. !! Hımmm iyimiş..

İçimden düşünen ben ^'' Nesi iyi lan.. labunya.. yorgun olmasam dalacagım şimdi ''

ulan kros motor bu.. Pamuklara sarıp sarmaladık herhalde..

Vatandaş.. '' En son ne olur şimdi ''

içimden düşünen ben '' ulan en sonumu var.. sana 3400 den aşagı olmaz.. ne sen üzül ne ben üzüleyim.. demedimmi.. Lavuk..

Sakin ben .. Bakıyorum alıcı degil..boş muhabbet.. Sen ne düşünüyorsun .. deim..

hımmm.. 3250 anca param çıkıyor.. demezmi..

dövecegim.. hadi diyorum belki harbiden garibandır..

'' al kardeşim hayrını gör '' diyorum..

Vatandaş.. '' paramı denkleştireyim seni ararım '' demezmi..

yahu.. artık dövmem şart oldu.. velakin sakinim..

Ben.. '' Tamam Kardeşim.. sen ne zaman paranı hazırlarsan bana bir alo dersin '' diyorum..

Medenice dagılıyoruz

Müşteri 2.. ( kısaltılmış diyaloğ )

Müşteri.. '' Bilader motorun kazası varmı ''
    Ben : var kardeşim sol tarafa acaip düştüm.. bir defada gidon yamulttum..
    Müşteri : Motorun çalışması nasıl ?
    Ben : valla en son 27 aralıkta kullandım.. yaklaşık 1 aydır yatıyordu.. en son dün bir başka müştyeri için çalıştırdım.
    Müşteri : Hemen çalıştımı..
    Ben : yok.. nerede.. 5-6 defa tırmalattıktan sonra zorla çalıştı..
    Müşteri : En son ne olur..
    Ben : 3300 den aşagı vermem.. zahmet edipte görmeye gelme..
    Müşteri : Motoru aldım.. waps tan konum atabilirmisiniz..yarın 12 de geliyorum..

bugün son defa motoruma bindim..

buda son dakikada cayarmı bilmiyorum..

İnşallah bundan sonra başka planlarım var..

Motoru satmam , Biraz durumlardan.. birazda motorda pişmemden kaynaklanıyor.. Ama ben oyuncaksız duramam.. yarın ne getirir bilmiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

Öylesine şeyler..

Bugünlerde bazen Çay alırken yada Sigara yakarken Kendimi Kendim ile konuşurken yakalıyorum.. Ben bile kendimi garipsemeye başladım.. Sanırım iç Dünyamda bir şeyler dışa vurmaya başladı ve ben bunun farkında degilim.. Kendim ile konuşurken bunun farkına vardıgımda aldırış etmeden kendime cevap bile veriyorum.. sanırım durumum kritik

İki gece önce sanırım.. Face de bir guruba yazdım.. Satılık Motor.. ve ertesi gün 2 ayrı müşteri çıktı.. bana epey yakın yerlerde oturan.. ilk Önce ilk geleni anlatayım , Face den yazdı Motoru sordu.. diyaloğ şudur..

Vatandaş.. Bilader Motorun kazası varmı ?

Ben : Evet var.. 1 defa ciddi kaydım sola düştüm.. 3-5 defada küçük düştüm..
    Vatandaş..Yakıt durumu nasıl ? ( beni en deli eden soru tipi ) ulan 150 cc bu.. !!
    Ben : Valla şimdiye kadar aldıgım benzinlerin tamamını yaktı ama hiç km de hesap yapmadım.
    Vatandaş .. En son ne olur..
    Ben : 3500 dedim ama.. 3400 e bırakırım.. daha aşagıya düşünürsen hiç düşünme.. ne sen üzül ne ben..

2 saat sonra..

Vatandaş : Motoru yarın görebilirmiyim ?
    Ben : Saat 16:30 dan sonra görebilirsin..

Yarın..

Selamün aleyküm.
    Aleyküm selam..

Vatandaş.. Hımmmmm Amortisörleri sağlam mı bunun

Düşünen Ben : Sanırım dötüne sokacak..!!!

ben : Bilmiyorum valla.. bin dene ..

Vatandaş.. Üzerine oturur motorun.. sarsar.. Amortisör testi yapar.. !! Hımmm iyimiş..

İçimden düşünen ben ^'' Nesi iyi lan.. labunya.. yorgun olmasam dalacagım şimdi ''

ulan kros motor bu.. Pamuklara sarıp sarmaladık herhalde..

Vatandaş.. '' En son ne olur şimdi ''

içimden düşünen ben '' ulan en sonumu var.. sana 3400 den aşagı olmaz.. ne sen üzül ne ben üzüleyim.. demedimmi.. Lavuk..

Sakin ben .. Bakıyorum alıcı degil..boş muhabbet.. Sen ne düşünüyorsun .. deim..

hımmm.. 3250 anca param çıkıyor.. demezmi..

dövecegim.. hadi diyorum belki harbiden garibandır..

'' al kardeşim hayrını gör '' diyorum..

Vatandaş.. '' paramı denkleştireyim seni ararım '' demezmi..

yahu.. artık dövmem şart oldu.. velakin sakinim..

Ben.. '' Tamam Kardeşim.. sen ne zaman paranı hazırlarsan bana bir alo dersin '' diyorum..

Medenice dagılıyoruz

Müşteri 2.. ( kısaltılmış diyaloğ )

Müşteri.. '' Bilader motorun kazası varmı ''
    Ben : var kardeşim sol tarafa acaip düştüm.. bir defada gidon yamulttum..
    Müşteri : Motorun çalışması nasıl ?
    Ben : valla en son 27 aralıkta kullandım.. yaklaşık 1 aydır yatıyordu.. en son dün bir başka müştyeri için çalıştırdım.
    Müşteri : Hemen çalıştımı..
    Ben : yok.. nerede.. 5-6 defa tırmalattıktan sonra zorla çalıştı..
    Müşteri : En son ne olur..
    Ben : 3300 den aşagı vermem.. zahmet edipte görmeye gelme..
    Müşteri : Motoru aldım.. waps tan konum atabilirmisiniz..yarın 12 de geliyorum..

bugün son defa motoruma bindim..

buda son dakikada cayarmı bilmiyorum..

İnşallah bundan sonra başka planlarım var..

Motoru satmam , Biraz durumlardan.. birazda motorda pişmemden kaynaklanıyor.. Ama ben oyuncaksız duramam.. yarın ne getirir bilmiyorum..

Motor satisi hayırlı olsun. Niyet hayr akıbet hayr.

Navi alırsınız inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat74 -- 26 Ocak 2017; 19:58:30 >

• İki gündür yakıt lambası yanar vaziyette işe gidip geliyorum. Yaklaşık 10 gidiş 10 geliş toplamda 40 km yapmışım. Bugün artık biraz yakıt alayım dedim, cepte para yok genelde hep fullerdim.....

Bari 20 liralık alayım da yolda kalmayayım dedim. 20 tl benzin aldım ama lambayı bile söndürmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tektosun -- 26 Ocak 2017; 21:48:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tektosun

İki gündür yakıt lambası yanar vaziyette işe gidip geliyorum. Yaklaşık 10 gidiş 10 geliş toplamda 40 km yapmışım. Bugün artık biraz yakıt alayım dedim, cepte para yok genelde hep fullerdim.....

Bari 20 liralık alayım da yolda kalmayayım dedim. 20 tl benzin aldım ama lambayı bile söndürmedi.

bu saatte güldürdünüz beni emi...

Akşam üzeri 20:30 da bünye iptal olunca yattım.. geceyarısı kalktım.. şimdilik uyku yok , sabah 06:30 da kalkmam gerek.

geçenlerde 50 TL lik benzin + 70 TL LPG aldım .. bir ara '' acaba ben Benzinin parasını verdim ama pompacı benzin koymadımı '' hissine kapıldım.. Pompaya gittim özellikle baktım , 50 TL lik yazıyor.. birde pompacıya baktım..

Benzin ibresi beni iplemedi bile ... LPG de 3 lambada kalmazmı !!

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim..
  • tektosun T kullanıcısına yanıt
    Bende gecen 30 tl lik aldim. Pompaci 2 sn tuttu cekti pompayi depodan. :) aslunda 20 tl lik alacaktim ama utandim. Bildigim surekli aldigim istasyon disinda yakit almamaya calisiyorum.

Hayirlisi olsun. Yine cok guzel yazmissiniz acaba dedim gidip benmi alsam motoru :) surmeyide bilmiyorum ama 😅😅😅

• Selamlar arkadaşlar,
    Çok ciddi paylaşımlar olmuş tamamını okuyamadım %50 gibi bir sayfa okumaya çalıştım.
    Yarın bir sx4 bakmaya gideceğim.
    Bana bilgilerinizi aktarır mısınız?
    2011 model otomatik lpg li 70 binde bir araç alacağım.
    Kronik bir sıkıntı var mıdır?
    arka camı otomatik olan araç yok mudur?
    Gl Glx donanım farkları nelerdir.
    4*4 olan versiyonu var mıdır? Yoksa 2 çeker mi bu araçlar.
    Verdiğiniz değerli bilgilerden dolayı teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 728729730731732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.