Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (722. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 720721722723724
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

Orijinalden alıntı: SX4-MATIC

quote:

Orijinalden alıntı: tektosun

Haliyle kullanımda ustalaştıkça arabayı daha çok sevmeye başladım.... Yeni atölyemizi görünce de sanayiden yetişme usta bir arkadaşımla aklımıza gelen fikri uygulamaya koyulduk, Gidip 60 tl ye pasta cila makinesi aldık iki kutu da pasta ve cila toplamda 100 e patladı, mevsim uygun değil ama dedim ya atölyeyi görünce karar verdik; içeriye 5 tane araba rahat sığar.

Önümüzdeki günlerde aracı içeri alıp sıcakta bir güzel pasta cila çekeceğiz, patron iş beklerken biz araçları parlatacağız , niyetimizde bir şey derse getir seninkinide parlatalım diyecektik ama bugün volvosunu satıp yeni bir mercedes sipariş etmiş bu durum bizi tekrar gurbetlere sürmese iyi..

Beğendiğim Falken lastiklere gelince önemli mi bilmiyorum özelliklerinde yakıt tasarrufu derecesi "F" kanadında, fiyatını düşünecek olursak yakıtta pek fazla fark çıkaracağını düşünmüyorum.. İnternette 230 tl ye bulunabiliyor. burada bayisi yok ama fason satıcılar varmış bi ara çıkıp bakıcam.

Falken den memnun olan arkadaşlar duydum bende. Fakat petlas snowmaster aldım. 4 adet 860 tl ve 5 taksit (istanbul)

bende şu anda Kışlıklar var ..Petlas snowmaster kullanıyorum.. Yazlıklar Falken onları Nisan gibi kullanmaya başlarım diyorum..

benim yazlıklar halen aracın üzerindeki orjinal ilk lastikleri ; Continental. Oldukça iyi durumdalar, sıkıntı olmadı hiç. 2011 den beri aslen ömrünü zaman olarak tamamladı gerçi ama.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Üstadım çok geçmiş olsun. Ucuz anlatmışsın. Hani derlerya, verilmiş sadakan varmış.

Bu arada eklemem lazım. Kalemin kuvvetli, blog yazarlığı falan düşünsen sanki iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SX4-MATIC S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Üstad çok geçmiş olsun. Allah muhafaza etmiş.
    Biraz sadaka verin kaza belaya karşı.
    Çok geçmiş olsun.

• Bugün araba karda kaydı. ESP nasıl aktif edilir? El freninin orada ESP tuşu var ama bugüne kadar ihtiyaç duymamistim.

Acil bilgi lazım.

Kazasız belasız günler dilerim.
  • firat74 F kullanıcısına yanıt
    ESP aktif değilse ekranda ESP Off uyarısı sürekli yanık olur. Eğer ekranda bu uyarı var ise, tekrar aktif etmek isterseniz ESP tuşuna bir kez basmak yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeerus

ESP aktif değilse ekranda ESP Off uyarısı sürekli yanık olur. Eğer ekranda bu uyarı var ise, tekrar aktif etmek isterseniz ESP tuşuna bir kez basmak yeterli.

teşekkür ederim. ESP açık olduğu durumda araç kayarsa ne yapmalıyım?
    Cok cok gecmis olsun.. verilmis sadakan varmis

• quote:

Orijinalden alıntı: firat74

Üstad çok geçmiş olsun. Allah muhafaza etmiş.
    Biraz sadaka verin kaza belaya karşı.
    Çok geçmiş olsun.

Teşekkür ederim...

Emin olun, verdiğim Sadakalar sayesinde hafif atlattım diye düşünüyorum .

Yoksula garibana yardım etmeyi Aile olarak görev biliriz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

quote:

Haliyle kullanımda ustalaştıkça arabayı daha çok sevmeye başladım.... Yeni atölyemizi görünce de sanayiden yetişme usta bir arkadaşımla aklımıza gelen fikri uygulamaya koyulduk, Gidip 60 tl ye pasta cila makinesi aldık iki kutu da pasta ve cila toplamda 100 e patladı, mevsim uygun değil ama dedim ya atölyeyi görünce karar verdik; içeriye 5 tane araba rahat sığar.

Önümüzdeki günlerde aracı içeri alıp sıcakta bir güzel pasta cila çekeceğiz, patron iş beklerken biz araçları parlatacağız , niyetimizde bir şey derse getir seninkinide parlatalım diyecektik ama bugün volvosunu satıp yeni bir mercedes sipariş etmiş bu durum bizi tekrar gurbetlere sürmese iyi..

Beğendiğim Falken lastiklere gelince önemli mi bilmiyorum özelliklerinde yakıt tasarrufu derecesi "F" kanadında, fiyatını düşünecek olursak yakıtta pek fazla fark çıkaracağını düşünmüyorum.. İnternette 230 tl ye bulunabiliyor. burada bayisi yok ama fason satıcılar varmış bi ara çıkıp bakıcam.

Falken den memnun olan arkadaşlar duydum bende. Fakat petlas snowmaster aldım. 4 adet 860 tl ve 5 taksit (istanbul)

bende şu anda Kışlıklar var ..Petlas snowmaster kullanıyorum.. Yazlıklar Falken onları Nisan gibi kullanmaya başlarım diyorum..

benim yazlıklar halen aracın üzerindeki orjinal ilk lastikleri ; Continental. Oldukça iyi durumdalar, sıkıntı olmadı hiç. 2011 den beri aslen ömrünü zaman olarak tamamladı gerçi ama.

benimde orjinaller Condinental idi.. aynı sizin gibi 2011 model.. lastik dişleri vs gayet güzel olmasına rağmen sertleşmiş olduklarını düşündüğüm için sanırım 2015 in yazında değiştirdim..

bu arada zaten kendime ait bir Bloğum var , işlerim nedeni ile pek ilgilenemiyorum .

• Selamlar..

Bugün müsait olduğum için arabamı Bosch Otolab servisine götürüp bıraktım , bir arkadaşımın oğlu Ege Üniversitesi acil serviste olduğu için hemen Hastaneye gittim . ( oto servis ile Hastane arası yürüme ile 15 dk kadar ) Forumdan Tıfıl II rumuzlu arkadaşımız orada olduğu için ona mesaj attım sagolsun hemen bana döndü hatta yanımıza gelip bizimle ilgilendi , Forumdan tanıdığım bu kardeşime tekrar teşekkür ediyorum .

Saat 12 gibi arabayı bırakmıştım sanırım saat 16 gibi almaya gittim , arabayı bırakırken mevzuyu anlattım uzun yazmayayım.. sonucu yazayım kısaca.. Öncelikle daha önce arabayı gösterdiğim rot balans çı arkadaş biraz olayı abartmış..

sağ ön jant darbe almış.. düzeltildi.
    4 teker söküldü..bakıldı.. ( mış ) ki bu servise sonuna kadar güveniyorum.

ben gittiğimde araba lift e kaldırılmış 4 tekerede ölçü aletleri bağlanmış halde bilgisayardan tekerlek açılarını ayarlıyorlardı.. rot-alans ayarlarıda yapılmış oldu..

en çok sevindiğim arabanın altında hiç bir hasar vs çıkmaması oldu , sadece biraz darbe ile rot ayarları vs kaçmış.. her şey sapasağlam.. ve arabayı bıraktığımda '' ne gerekiyorsa yapın '' demiştim..

araba 4 saat e ykın kaldı verdiğim para jant düzeltilmesi.. rot balans ayarları hepsi 100 TL

bu arada ilginç bir şey oldu , tam arabanın işleri bitmek üzere bende sigara yakmış çay içiyordum , işyerinin bir bekçi köpeği var yaşlı bir köpek sanırım rotveier cinsi , kendi halinde takılan sessiz bir köpek , çevre esnaftan bir vatandaş geldi servise parça getirmiş adama bir daldı bu köpek adamın sağ baldırdan kaptı adam yerlerde ... barış çağırış derken adamı aldılar köpeğin ağzından..

sonradan öğrendim ki bir haftada bu 4. vukuatı imiş.. neyse aşılı en azından.. sanırım hayvan kafayı sıyırmış.. sahipleride ne yapacaklarını bilemiyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro35 -- 22 Aralık 2016; 0:18:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gökhanekiz

Cok cok gecmis olsun.. verilmis sadakan varmis

sağolun.
  • Geçmiş olsun maestro hocam, her ne kadar yeni vitaraya geçsemde arada bi girip sx4 konusuna bakmadan geçemiyorum :) Allah beterinden saklasın, herkese kazasız belasız sürüşler
  • firat74 F kullanıcısına yanıt
    Çok karışık bir konu.
    - Eğer kaydığı yönde tehlike unsuru yoksa arabanın kayma isteğine direnmemeli, kaydığı yöne direksiyonu çevirip ilerlemeli.
    - Kayma yönünde tehlike varsa, daha az tehlikeli olabilecek (refüje çıkma, çalıya giydirme, kaldırıma doğru sürme, vb) seçenekler değerlendirilmeli. Tabi kaydığınız yönde insan varsa, bu durumda hava yastığını bile açabilecek ağaca vurma, duvara vurma gibi seçeneklerde değerlendirilmeli. Tabi korna, selektör de kullanılmalı.
    - Birde arabayı gazlayarak kaydığı yönden başka bir yöne götürmek de denenebilir. Araç zeminde en ufak bir tutunma yakaladığında kaydığı doğrultudan, sizin gitmek istediğiniz doğrultuya yönelebilir.
    Kısacası karma karışık bir durum. Birde olay esnasında ki heyecan ve panikte eklendiğinde teorinin belki hiçbirisi uygulanmaz.

Ama değişmeyen gerçek şudur.
    Araç kayıyorsa bırak kaysın. Ancak kaydığı yönde yaya, uçurum, vb. ölümcül durum varsa aracı durdurabileceğiniz seçeneğe yönelin. Bu seçenek birden fazla ise en az tehlikelisini uygulamaya çalışın, uygulayamadıysanız inat etmeyip, diğer seçeneklere yönelin.

• Hay Allah razı olsun.

Bu tip köpeklerin beyni büyümeye devam edip kafatası sabit kaldığı için beyinde hasar ve ardından saldırganlık oluyor. Tek çözüm uyutmak.

• pasta cila işini bitirdik.
    fotolar net değil ama araba parladı baya.
     *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tektosun -- 22 Aralık 2016; 23:19:58 >

Üstad, bizim köyde bir köpeğimiz vardı yaşlı olduğu için adını moruk koymuştuk. Akşama kadar yatar uyurdu ancak bazen gelen gidenlere saldırmaya kalkardı. Sonra farkettik ki hoşlanmadığımız insanlar gelince onlara saldırır ama hoşlandığımız veya çevrece iyi olarak bilinen insanlar gelince hiç aldırış etmezmiş meğer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tektosun -- 22 Aralık 2016; 23:26:22 >
  • quote:

pasta cila işini bitirdik.
    fotolar net değil ama araba parladı baya.
     *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

Maşallah .. Emek olurda güzel olmazmı..

• Araç karda kayıyor. Kar seviyesi 15cm üzerinde olan yerlerde kayma oluyor.

???
  • 
Sayfa: önceki 720721722723724
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.