Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (718. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 716717718719720
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nihilist76

Arkadaşlar selam,

Benim araba bir süredir motor ısınına kadar 2-3 kere stop ediyor.
    sonra tekrar çalışıyor.

Ayrıca araba ısındıktan sonra da, yolda giderken arada katalitik konvertör ışığı (veya adı her neyse) yanıyor.
    Aracın çekişinde düşme oluyor. Stop start edince düzeliyor.

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

Benzer problem yaşayan oldu mu? Araç 2011 model LPG'li otomatik

Sizin subapcuklarınızın zamanı gelmiş olabilir. Subap hatası gibi duruyor. bir kontrol ettirin. Araba kaç binde. ne kadar zaman ve kaç km dir lpg li kullanılıyor. İstatistik olarak elimizde bulunsun bilgi. Bende 2013 arabama lpg taktırdım yenilerde. Bakalım biz ne zaman çelik subap taktıracağız.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

quote:

Arkadaşlar selam,

sonra tekrar çalışıyor.

Ayrıca araba ısındıktan sonra da, yolda giderken arada katalitik konvertör ışığı (veya adı her neyse) yanıyor.

Sizin subapcuklarınızın zamanı gelmiş olabilir. Subap hatası gibi duruyor. bir kontrol ettirin. Araba kaç binde. ne kadar zaman ve kaç km dir lpg li kullanılıyor. İstatistik olarak elimizde bulunsun bilgi. Bende 2013 arabama lpg taktırdım yenilerde. Bakalım biz ne zaman çelik subap taktıracağız.

Araçta 3 senedir BRC LPG kiti var.
    Taktırdığımda 37 bin km'deydi, şu an 89 bin'de.
    Yani 50 bin km'dir LPG'de kullanıyorum.
    Sübap erimesi için kısa bir km bence, umarım o değildir.

• nihilist76 kullanıcısına yanıt
    Arabayı devirli kullandıysanız olabilir. Bence normal km. Yüksek devirlerde kullanıp 3 5 bin de subap aşınması yapanlar var.

Ancak 50bin km de kitin parasını da olası subap arızasının parasını da iki üç kez çıkarmışsınızdır. Çaktırın çelik subapları 100bin km daha geriye bakmayın.

Sonucu bende merak ettim. Arıza ışığı arızayı hafızaya almıştır. Bir bilgisayara bağlattırın bakalım ne çıkacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yazılarım foruma gitmiyor.. kısa bir deneme yapıyorum
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar selam,

sonra tekrar çalışıyor.

dün gece size yarım sayfa yazdım ama forumda bir aksaklık var sanırım '' buraya sadece yöneticiler yazabilir vs '' der gibisine mesaj çıktı ve yazdıklarım gitmedi !!

arabam 2011 gl at 10 binlerde LPG taktırdım.. 65 binde supapları çelik yaptım

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar selam,

sonra tekrar çalışıyor.

Bilgisayara taktırın.. supap mesajı çıkarsa yapacak tek şey supapları degiştirmek.. hazır degiştirmişkende Supar ın çelik supaplarını taktırın.. orjinal supaplarda aynı problem 50-60 bin km sonra devam eder diyorlar.. bencede doğru..

motor lambası yandıgında arabada titreme.. güçten düşme oluyor.. sanki 3 silindir gidiyormuş gibi.. aynılarını yaşadım..

ve problem 2 hafta içinde başladı.. ben bu arızanın daha uzun zamana yayılmasını ve yavaş yavaş kendini belli etmesini beklerdim..

• Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim.

Bu arada ek olarak, yakıt tüketimi de net olarak 1-1,5 lt kadar arttı.
    Her gün gittiğim trafiksiz yolda 7 litre yakan araba 8-8,5 civarı yakıyor.
    Arabayı çok çok sakin kullanırım.

Haftasonu hemen bi servise gidip bilgisayara bağlatayım.
    Sonuçtan haberdar ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihilist76 -- 1 Aralık 2016; 14:6:58 >
  • nihilist76 kullanıcısına yanıt
    Havalar soğuduğu ve yağışlı olduğu için yakıt artabilir ama bakalım sonuç ne olacak. Bu arada eettiğiniz masrafı da yazarsanız 2 3 yıl sonra başımıza ne gelecek peşinen hazırlıklı oluruz :((

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Ne kadara maloldu bu işlem. Ve sonrasında sıkıntı yaşadınız mı hiç?

• quote:

Orijinalden alıntı: tedirgin011

quote:

Orijinalden alıntı: firat74

Önemli olan mutlu olmayı başarmak.
    Hani bilge demiş ya...
    Mutluluk ; Elinde tuttuğun kasiktaki yağı dökmeden çevrendeki güzellikleri görmene bağlıdır diye.
    Güzel huzurlu bir gün olsun.

fırat hocam saygıyla ellerinden öpüyorum,yılda bir gün değil hergün öğretmenler günü,En kutsal mesleği icra ediyorsunuz.Tüm meslek grupları ilk önce siz değerli öğretmenlerimizin eğitiminden geçiyor.Saygılar.

Tedirgin başkanım sağol varol. Saygın ve sevgin için tesekkur ederim.
    Öğretmen ; emekli oluncaya kadar olduğu yerde
    Kalmamalı diye düşünüyorum. Allah nasip ettikçe okumayı düşünüyorum.
    Selam sevgi saygı ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Birkaç günden beri benzin istasyonlarında Kis Antifrizi kontrol ve değişimi yapılır brandasini görüyorum.
    Kis Antifrizi için ...yıllık bakımlarda bir işlem yapılıyor mu? Cam suyuna antifriz bırakıyorum. Bu kis antifrizi için ne yapılıyor?

• quote:

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim.

Bu arada ek olarak, yakıt tüketimi de net olarak 1-1,5 lt kadar arttı.
    Her gün gittiğim trafiksiz yolda 7 litre yakan araba 8-8,5 civarı yakıyor.
    Arabayı çok çok sakin kullanırım.

Haftasonu hemen bi servise gidip bilgisayara bağlatayım.
    Sonuçtan haberdar ederim.

Havalardandır hocam artık ezberledik yazın 6.5 7 arası kullanıma göre, Kışın 8.1 Benim değerler böyle her kış 8.1
  • quote:

Orijinalden alıntı: firat74

Birkaç günden beri benzin istasyonlarında Kis Antifrizi kontrol ve değişimi yapılır brandasini görüyorum.
    Kis Antifrizi için ...yıllık bakımlarda bir işlem yapılıyor mu? Cam suyuna antifriz bırakıyorum. Bu kis antifrizi için ne yapılıyor?

hocam silecek suyuna donmaya karşılık antifiriz koyuyorsunuz,Aracın motor suyu zaten antifirizli,Eksilme yaparsa suyla yada antifirizle tamamlayın başka bi ekstra bakıma gerek yok.
    motor katkısı,yağ kaatkısı,yakıt katkısı hatta benzinliklerde lpg katkısı bile satmaya çalışıyolar,
    Bence hiç birine gerekyok,Koydugumuz yağda,aldığımız yakıtın içerisinde bu katkılar zaten var.
  • quote:

Ne kadara maloldu bu işlem. Ve sonrasında sıkıntı yaşadınız mı hiç?

bana maliyeti 1995 TL oldu.. gerçi 1700 gibi iş bitecekti ama öncesinden arızayı bulasıya kadar epey tırmaladık. ( Bilgisayar arızayı 3. piston olarak gösterdi fakat araba normal çalıştıgı için ilk etaptab ateşleme kaynaklı yada benzin kaynaklı olabilecegi durumlara yöneldik. arabayı carbon cleaner vs yaptılar.. motor lambası serviste ısrarla yanmadı.. tam işlem bitip yıkamaya giderken tekrar arıza lambası yandı.. supaplar en son ortaya çıktı )

şu ana kadar sıkıntı yok.. İnşallah böyle devam eder.
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    İnşallah. Hayırlısı bakalım. Biz de 50bin km sonra hazırlık yapalım.

• Sabahları 7.30 da okula yola çıkıyorum. Yol 7 km. Klima tam içeriyi ısıtmaya başlıyor ben okula varmış oluyorum.
    Gidişte şehir çukurda kaldığı için 6.5...7.5 arası yakıt gideri....eve dönüşte ortalama kis mevsiminde 10.00
    Yaklaşık 2500km oldu LPG kullanmıyorum.
    Lpg şu an 2.70 lira...12lt/100km lpg giderim oluyor buda bir miktar benzini ekleyince 65 lira gibi ortalama gider...bunun yerine 95_100 lira benzin daha mantıklı geliyor benim için.

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Lpg montajınız varsa her türlü kullanın boşa mı taktırdınız. Ben yılda 15bin km yapıyorum. Geçen yıl hesapladım punto vardı o zaman. 1q ayda 1750tl kar etmişim lpg kullanmakla. 3 yılda 5000 küsür tl kar iyi bence.

• quote:

Lpg montajınız varsa her türlü kullanın boşa mı taktırdınız. Ben yılda 15bin km yapıyorum. Geçen yıl hesapladım punto vardı o zaman. 1q ayda 1750tl kar etmişim lpg kullanmakla. 3 yılda 5000 küsür tl kar iyi bence.

Dün İlçeye gittik. gidiş dönüş 150km...siz aklıma geldiniz. 60liralık LPG aldım.😀

• quote:

sübap olayını biraz fazla gözümüzde büyütüyoruz aslında,Yıllık 1000 tl gibi belki daha fazla trafik sigortasına verirken,yılda yine aynı keza 700 800 tl peryodik bakıma verirken, 40 50 bin km de sübapa 1700 1800 lira vermek gözde büyütülecek bişey değil aslında,Zaten parasını fazlasıyla çıkarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tedirgin011

quote:

sübap olayını biraz fazla gözümüzde büyütüyoruz aslında,Yıllık 1000 tl gibi belki daha fazla trafik sigortasına verirken,yılda yine aynı keza 700 800 tl peryodik bakıma verirken, 40 50 bin km de sübapa 1700 1800 lira vermek gözde büyütülecek bişey değil aslında,Zaten parasını fazlasıyla çıkarıyor.

geçen hafta 100 TL lik Benzin aldım dün akşam neredeyse bitti.. Benzin pompasını depoya koyması ile çıkarması arasında 20 saniye yoktur.. hatta depom yarıya yakın idi depo dolar diye saf bir kalp ile bekledim Megerse litresi 5 TL ye dayanmış.. bu devirde Benzinli araba kullananın cebi de yeterince kalın olmalı..

Şirkette Müdür arabaları var.. adamlar tuvalete dahi benzinli araba ile gidiyorlar.. nasılsa benzin şirketten beleş.. gıcık oluyorum. Bize gelince zam yok ama müsriflige gelince onlara laf yok..

• 
Sayfa: önceki 716717718719720
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.