Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (712. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 710711712713714
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.mutlulastik.com.tr/faydali-bilgiler/lastik-nedir/lastik-jant-hesaplama-modulu/

Bu adreste daha detaylı hesaplama var. sanırım lastik ebatı değişince aracın KM göstergesindeki değer ile gerçek değer arasında farklılık oluşuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9metal_99

slmlar..
    tekerlek etrafindaki plastikler baziyerlerde acilmis ve aradaki lastik cikiyor. plastikleri yapistirmak icin ne kullanabilirim. cift tarafli bant saglam tutmaz diye dusunuyorum..
     *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

Bize göre zor ama Bilene göre basit bir şey..

Bana parkettigim yerde vurmuşlardı.. sonrasında sağ arka çamurlukta bu şekilde sıkıntı olmuştu.. Serviste tam da orasını yaparlerken denk geldim.. Oraya slikon sürüp bir müddet pense benzeri bir şeyle bekletiyor..

siz uğraşmayın.. Kaportacı bir tanıdık yada arabanızı bakıma götürdüğünüzde söylerseniz yaparlar diye düşünüyorum..

ben bakımlara gittiğimde arabayı alıp Kaporta kısmına götürüp bu tür basit işleri yapıyorlardı..

• quote:

Orijinalden alıntı: tektosun

https://www.aliexpress.com/item/Car-styling-silicone-key-fob-cover-set-skin-holder-protection-for-SUZUKI-Swift-Sport-SX4-SCORSS/32692546144.html?spm=2114.13010708.0.0.d4nnwy

Lastik işini bende düşünüyordum ancak Forumdan bir arkadaşımhttp://www.lastiknokian.com sitesinde lastik hesaplaması yapılan sayfayı önerdi, orijinal lastiklerim 205x50 r17 ama 215x55 r17 yapmak istediğimde %4,71 değişim gösteriyor; %3 den fazla değişimler de tavsiye edilmiyor denildiği için ben vazgeçmiştim.

Bu durumda biraz daha tecrübe ederek paylaşırsan sevinirim.

bir çok lastik satış sitesinde bu tablo yu bulabiliriniz.. aynen Teknik olarak % 3 üzeri fark çıkarsa önerilmiyor.. ama olmaz ise olmaz değil.. bu fark arttıkça ya süspansiyondan yada güvenlikten taviz vermeye başlıyorsunuz..

Bende orijinal takıntısı olduğu için standart ne ise o diyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

quote:

https://www.aliexpress.com/item/Car-styling-silicone-key-fob-cover-set-skin-holder-protection-for-SUZUKI-Swift-Sport-SX4-SCORSS/32692546144.html?spm=2114.13010708.0.0.d4nnwy

Lastik işini bende düşünüyordum ancak Forumdan bir arkadaşımhttp://www.lastiknokian.com sitesinde lastik hesaplaması yapılan sayfayı önerdi, orijinal lastiklerim 205x50 r17 ama 215x55 r17 yapmak istediğimde %4,71 değişim gösteriyor; %3 den fazla değişimler de tavsiye edilmiyor denildiği için ben vazgeçmiştim.

Bu durumda biraz daha tecrübe ederek paylaşırsan sevinirim.

bir çok lastik satış sitesinde bu tablo yu bulabiliriniz.. aynen Teknik olarak % 3 üzeri fark çıkarsa önerilmiyor.. ama olmaz ise olmaz değil.. bu fark arttıkça ya süspansiyondan yada güvenlikten taviz vermeye başlıyorsunuz..

Bende orijinal takıntısı olduğu için standart ne ise o diyorum..

videoda 55. saniyede lastik ebatı gözüküyor. Yeni kasada makyaj ve bir kaç iyileştirme dışında ben pek birşey görmedim. Ancak lastik 215 55 r17 olmuş. Demekki kaldırıyor. Bana da 50 çok dar geliyordu. Kasislerde vs biraz hissettiriyordu.

Kullanan arkadaş bir test etsin. Yakıt tüketimi ve diğer durumları. Duruma göre bende kışlıkları 215 55 r17 alabilirim.

• quote:

http://www.mutlulastik.com.tr/faydali-bilgiler/lastik-nedir/lastik-jant-hesaplama-modulu/

Bu adreste daha detaylı hesaplama var. sanırım lastik ebatı değişince aracın KM göstergesindeki değer ile gerçek değer arasında farklılık oluşuyor.

verdiğiniz adresteki tabloya ilgili değerleri girdiğimizde alttaki notta çıkanı ekliyorum.

Süspansiyonlar Bu kombinasyon 5 mm (0.2'') süspansiyon ve fren sistemine yakın olabilir. Çoğu araç için kabul edilebilir.
    Çamurluklar Bu kombinasyon ile çamurluklardan 5 mm (0.2'') dışarıda kalır. Çoğu araç için kabul edilebilir.
    Çamurluk İçi (Davlumbaz) Ekstra 15 mm. boşluk gereklidir. Çamurluk içinde yeterli alan olduğuna emin olunuz. Aksi takdirde, daha küçük ofsetli jant denemelisiniz.

ilk iki paremetre "Çoğu araç için kabul edilebilir" çıkmış. çamurluk içi davlumbaz "15mm boşluk gerektirir diyor". Bence bu iş olur yaa.

%4.7 daha hızlı gösterecekmiş. 96 ile giderken 101 gözükecek. O da akılda kalır.

• yasin_kaya kullanıcısına yanıt
    2017 model ve fabrika çıkış ölçűsű bu..
    Bu model arabam olsa ben yinede orjinalinden şaşmam..

Toleranslar dahilinde oldugu müddetçe elbet farklı ebat sorun olmaz.. adam 1,6 şahin e oyle lastik takiyor ki araba gitmiyor yırtınıyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Bence töleranslar dahilinde gibi. %3 tölerans diyorsunuz ama bu kurtarır gibi. 2017 ye lastikleri çakıp yazılımla hız ve diğer yazılımsal parametreleri ayarlamışlardır. Belki davlumbazı 1cm içeri aldılar ama bilemiyorum.

Takan arkadaşın şöyle 1 aylık testini bir alalım bakalım.

Araba da yerden 1cm yükselir benim işime gelir. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar 2 yildir keyifle kullandigim sx4 umun bi aksilik olmazsa pazartesi satisini veriyorum. Yeni vitaraya cok niyetlenmeme ragmen butceyi.astigindan dolayi alamadim. 2014 trafige cikisli 35000 km de yesil s cross glx 4x2 bir arac icin kapora verdim. Anliyacaginiz sx4 de level atlayarak devam.. hayirlisi olur insallah...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökhanekiz

Arkadaslar 2 yildir keyifle kullandigim sx4 umun bi aksilik olmazsa pazartesi satisini veriyorum. Yeni vitaraya cok niyetlenmeme ragmen butceyi.astigindan dolayi alamadim. 2014 trafige cikisli 35000 km de yesil s cross glx 4x2 bir arac icin kapora verdim. Anliyacaginiz sx4 de level atlayarak devam.. hayirlisi olur insallah...

Hayırlısı olsun..
  • Selamlar..

Ev almaya niyetlendigim için arabamı satıyorum.. 2011 GL AT 65000 binlerde.. LPG li..

bilgi almak isteyenler özelden sorabilir..

Kamuoyu na duyurulur :)

Niyetim evimi satmadan bu işi halledebilmek.. Büyük denizde boğulalım dedik.....
  • Dün Motora atlayıp biraz dolandım.. En az 2 haftadır motor yatıyordu , çalışmayacak diye endişeleniyordum .

Benzin takviyemi yaptım ve ilk defa motorda jikle kullandım.. çalışmaz derken ayak marşı ile bile çalıştı , elimi gazdan çektigim an stop ediyordu.. 2-3 dk a eli gazda tutup ısıttık..sonra yavaş yavaş gazı bıraktım ve stop etmedi..

Evden çıktım 2 km anca gittim'ki rüzgarın üşüttügünü farkettim.. hemen geri dönüp Motor montumu giydim..

2 haftada çok özlemişim.. Daga çıkıp pati yaptım.. arka teker tapa gaz patideyken durdugum yerde daire yaptım .. bir ara debriyaj dan ses geldi gibi geldi..motoru kucaga almamak için atraksiyonu orada bıraktım.. Aklımda olan bir yer vardı , sürekli acaba buradan çıkabilirmiyim diye düşünürdüm.. deli günüme denk geldi sanırım yada fazla gaza gelmişim.. gittim oraya.. ilk önce 2-3 metre kadar apay dik bir yamaçtan aşagı indim ( buradan çıkıyordum ama hiç inmemiştim ) sonrasında o yere geldim.. vitesi 1 e düşürerek gaza abanıp çıkmaya başladım.. sanırım 2. viteste daha rahat çıkardı ama stop etmesin motora yükleneyim fakat buradan çıkayım diye düşündügüm için motora yüklendim..

Çıktıgım yer yangın yolu.. çakıllı ve kumlu oldugu için tutunmak çok zor , 10 metre kadar tırmanıp aynı tırmanma açısında 50-60 derecelik sol yapmanız gerekiyor.. ve ilginç bir şekilde gaz açtıgınız müddetçe tutundugunuzu farkediyorsunuz.. bazı yerlerde patiye düşsemde motor toparladı.. yürüyerek bile çıkması çok zor olan bir yerden motor ile çıktım.. bu çıkışımı video ya çekebilseydim izlerken kendim bile inanamazdım..

Sonrasında Çoktandır aklımda olan bir yer olan Tiryanda evlerine gideyim dedim.. en son temelleri atılırken gitmiştim..
    TV de bazen reklamları çıkabiliyor.. İzmir Torbalı da..

http://www.triyandamasal.com/

Evler tamamen bitmiş.. çevre düzenlemesi vs yapılıyordu.. Motoru otoparkına bırakıp şöyle bir dolaştım.. Bilgi aldım.. içim gitti..

Akşamüzeride ev halkını toplayıp gittim.. kendimize göre bir ev begendik..

işin ilginç tarafı Param yok

Evi satmadan bu evi alma arayışlarına düştüm.. Manzara süper.. çift cephe büyük Bakon var.. Ön cephe balkonda otururken hemen altında süs havuzunun suyunun akma sesi.. arka balkon ise Pancar Ovasına hakim kapanmaz manzara.. Metro ya 4 dk mesafe..

Bakalım Allah sonumuzu hayretsin..  *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

Sonrasında biraz daha dolandım.. Bağdadi 'nin Mezarına gidip varsa Günahlarının affedilmesi için dua ettim.. sonuçta Tarihi bir isim..

Mezardan dönerken yolda bir Köpek önümü kesti bana dalacak.. Bana rest çekti.. bende rest ini gördüm.. vites küçültüp tapa gaz üzerine sürdüm .. kendini önümden zor attı.. şimdilik ben kazandım..

Birde Demirci köyünden Belenbaşı tarafına giderken önüme boynunda dikenli tasması olan Kurt köpegi-Kangal karışımı siyah bir azman çıktı , köpegin asaletinden Blöf yapılmayacak bir tip oldugunu hissettim yanına yaklaşırken hızımı azaltıp saygıda kusur etmedim.. şöyle bir baktı bana '' Hadi geç bakalım emmioğlu '' der gibi bir bakış attı.. bende yavaşça yanından geçtim.. tabi 100-150 metre sonra tapa gaz !!

Güzel gezdim.. bu zamana kadar girmeyi aklımın köşesine bile getirmedigim yerlerde dolandım.. Gezmek güzel şey..

• Yaprak dökümü yaşanıyor. Sonbahar bitti Kış mevsimi...
    forum ahalisi araç alan, satan devreden vesselam.
    sizlerle karşılıklı oturup bir çay bile içemedik.
    ama gönlümde yeriniz ebedi.

inşallah bu forumdan temelli gitmezsiniz.
  • firat74 F kullanıcısına yanıt
    Niyetine girdik bakalım , Allah yardımcımız olsun. Bugünde evi satılıga çikardim..Emlakçı bir arkadaşa verdim..yarın gibi eve Satılık yazısını asacagız..

Biryerlerden başlamak gerek.. Motorumu satmıyorum..Arabanın acelesi yok..Evi satarsam araba kalabilir..ama evden önce araba satılırsa nasip artık..

Forumdan illaki kopman ..Bu güzel İnsanları bulmak o kadar kolaymi ?
    Gelişmeleri paylaşırım..

• quote:

Niyetine girdik bakalım , Allah yardımcımız olsun. Bugünde evi satılıga çikardim..Emlakçı bir arkadaşa verdim..yarın gibi eve Satılık yazısını asacagız..

Biryerlerden başlamak gerek.. Motorumu satmıyorum..Arabanın acelesi yok..Evi satarsam araba kalabilir..ama evden önce araba satılırsa nasip artık..

Forumdan illaki kopman ..Bu güzel İnsanları bulmak o kadar kolaymi ?
    Gelişmeleri paylaşırım..

Allah hayırlısını nasip etsin.
  • Arkadaşlar bir haftadır buralarda internet kasıtlı olarak kapatılıyor. Biraz uzak kaldım, ne cepte nede evde internet yoktu. Maestro35 üstadım oraları o kadar güzel anlatıyorsun ki bir gün atlayıp gelesim geliyor. :))) Bu arada arabanı satlığa çıkarmana üzüldüm ama beğendiğin bir yerden ev sahibi olman daha güzel tabi. Dilerim muradına erersin.
  • Kış lastiklerine ne zaman geçiş yapmalıyım?
    Eskişehirde hava sabahları çok soğudu.

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Niyetiniz var ise en kisa zamanda gecin..Ben Izmir gibi bir yerde bile 2-3 hafta once gectim..o taraflara bugun yarin kar gelir

• quote:

Niyetiniz var ise en kisa zamanda gecin..Ben Izmir gibi bir yerde bile 2-3 hafta once gectim..o taraflara bugun yarin kar gelir

Bu ara Doktora mezuniyeti için çok yoğunum. Valla unutmusum. Bu sabah camlar buz tutmuş. İspirto da yok ...10 dk buzu temizlemek için uğraştım.
    Bu hafta kışlıklara geçeyim o zaman.

• iki resim ekliyim,Adanada yazlık kışlık sorunu yok,KAr buz gördüğümüzde yok zaten :D
     *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

• tedirgin011 kullanıcısına yanıt
    Nirede resimler Başkan...

• 
Sayfa: önceki 710711712713714
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.