Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esthabith

Forumda bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler öncelikle. Ben de SX4 almayı düşünmekteyim dün gidip aracı inceledim çok beğendim özellikle de yerden yüksek oluşu beni çok cezbetti. Esas sormak istediğim SX4 ün 2013 modelini beklemeli miyim? İç donanımında bir değişiklik olabilirmiş gibime geliyor. Ayrıca aracın asfalt dışı performansı nasıldır? karadenizde de kullanacağım için çok merak ediyorum bu durumu

bildiğim kadarıyla 2013de kasa değiştirebilir sx4. 4x2 modelini aldığınız takdirde aman aman bir arazi performansı sağlamaz tabiki ama süspansiyonları filan yıllardır bu işi yapan suzuki süspansiyonu olduğu için arazide daha rahat ilerler. 4x4 modelini alırsanız zaten 10 numara olur. ben özellikle aracın yürüyeninden, yol tutuşundan, direksiyonundan çok ama çok memnunum. sıkıntısız.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkann86

quote:

Forumda bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler öncelikle. Ben de SX4 almayı düşünmekteyim dün gidip aracı inceledim çok beğendim özellikle de yerden yüksek oluşu beni çok cezbetti. Esas sormak istediğim SX4 ün 2013 modelini beklemeli miyim? İç donanımında bir değişiklik olabilirmiş gibime geliyor. Ayrıca aracın asfalt dışı performansı nasıldır? karadenizde de kullanacağım için çok merak ediyorum bu durumu

bildiğim kadarıyla 2013de kasa değiştirebilir sx4. 4x2 modelini aldığınız takdirde aman aman bir arazi performansı sağlamaz tabiki ama süspansiyonları filan yıllardır bu işi yapan suzuki süspansiyonu olduğu için arazide daha rahat ilerler. 4x4 modelini alırsanız zaten 10 numara olur. ben özellikle aracın yürüyeninden, yol tutuşundan, direksiyonundan çok ama çok memnunum. sıkıntısız.

tabi ki gönlüm 4x4 den yana ama o modelinde otomatik yok. glx modelinin otomatigini almayı düşünüyorum. ama 2013 de kafamı karısıtırıyor acıkcası :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volkann86

quote:

tabi ki gönlüm 4x4 den yana ama o modelinde otomatik yok. glx modelinin otomatigini almayı düşünüyorum. ama 2013 de kafamı karısıtırıyor acıkcası :D

o araç çıkarsa 2013ün son çeyreği gibi çıkar. yani 2014 model olur o araçlar.

bende gl modeli var.otomatik. bu senin başında almıştım otomatik 34 bin liraya. çok uygundu. o zaman glx yoktu tabi. glx donanım olarak çok iyi. şimdi olsa bende glx alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkann86 -- 15 Aralık 2012; 13:30:01 >

• kasko ve sigortamın süresi dolmak üzere 2010 model sx4 ve 30 yaşındayım 170 TL axa sigorta ve 896 TL anadolu kasko çıkardılar araba kasko bedeli 28.000 fiyatlar nasıl sizce. ayrıca anadolu sigortadan hasarsızlık indirimim var.
  • SX4 GLX a/t aracımı dün teslim aldım. Satıcıya ısrarla sordum. Seneye üretim bitiyor mu diye? Kesin bir tavırla hayır Macaristan'da üretim devam edecek. Yeni araç S CROSS adı altında üretilecek ama SX4 ün üretimi sonlandırılmayacak dedi. Umarım doğru bilgi vermiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osman Uzun

SX4 GLX a/t aracımı dün teslim aldım. Satıcıya ısrarla sordum. Seneye üretim bitiyor mu diye? Kesin bir tavırla hayır Macaristan'da üretim devam edecek. Yeni araç S CROSS adı altında üretilecek ama SX4 ün üretimi sonlandırılmayacak dedi. Umarım doğru bilgi vermiştir.

Osman bey aracınız hayırlı olsun güle güle kazasız belasız binersiniz İNŞALLAH..Size bir sx4 sahibi olarak diyeceğim şu ki sakın ilk başta yakıt değerlerine fazla kafayı takmayın ..heleki şimdi kış mevsimindeyiz uçuk rakamlar gelebilir size..aracım 5.5OO km oldu ve her geçen gün yakıt değerlerimin düştüğünü rahat bir şekilde görebiliyorum ..ilk günlere göre rahat % 20 daha az yakıyor..
  • Araçlarımızın değerini bilelim gerçekten Türkiye yolları ve şartları için gayet ideal ve güzel araçlar..bir büro işi için aracımı az daha satıyordum gerçekten içime sinmedi ve iptal ettim ilanı..3 günlük süre içinde bir çok kişi aradı bir kaç kişide istediğim fiyatı verdi ama ben ve ailem açıkçası arabaya kıyamadık çünkü bunca aracımız içinde aramızda duygusal bir bağ oluşturan ve tam olarak içimize sinen tek araçtı..tüm bunların üstüne müşterilerimin firmalarında aklınıza gelebilecek bütün araçlar var hepsini sürdüm bugünlerde..suzukiden sonra gerçekten sürüş zevki ve kalitesi namına bir şey bulamadım..tabiki bu araçlar hyundai i20 , fiat punto..toyota yaris v.s gibi araçlar ..sonuç olarak şunuda bilinki her aracın bir alıcısı var ..bu 3 günlük ilanımda bile çok net anladım bunu..

• quote:

SX4 GLX a/t aracımı dün teslim aldım. Satıcıya ısrarla sordum. Seneye üretim bitiyor mu diye? Kesin bir tavırla hayır Macaristan'da üretim devam edecek. Yeni araç S CROSS adı altında üretilecek ama SX4 ün üretimi sonlandırılmayacak dedi. Umarım doğru bilgi vermiştir.

aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güle güle binin. evet rodaj süresince yakıtınız biraz fazla olacak ayrıca kış şartları gereği benzin,dizel lpg hep %10 civarı fazla yakıyor. sağlam bir araba aldınız... ağır bakımı olmayan 100.000 km sadece periyodik bakımını yaparak yağını benzinini suyunu koyarak binersiniz ondan sonra debriyaj belki değişir bir 100 000 km daha binersiniz. yani bu araba ömürlük.

• Size ve SORMA_NEDEN'e teşekkür ederim. Evet bir iki günlük tüketim izlenimim şehir içi İstanbul ortamında 12'lerde. Dediğiniz gibi mutlaka düşecektir. 2006 ford fiestadan sonra bana bu araba ilaç gibi geldi. 1.90 m. olduğum için herşeyden önce bütçeme ve fiziğime uygun bir araç aradım. Sonuçta Sx4 te karar kıldım. Sürüş konforu oldukça iyi. Amortisörler sert ama ford'tan sonra benim için sorun değil. Yol tutuş çok iyi. Direksiyon çok hafif ve kullanışlı. Otomatik şanzıman keyifli ve Drive ve Geri pozisyonunda ayağını frenden çektiğinde toyotolar gibi çok kaçmıyor. Anahtarsız kapıyı açma ve arabayı çalıştırma büyük kolaylık. Sol ön kapı camından çukurlara girdiğimde çat çut bazen ses geliyor. Can sıkıcı. Kapı emniyet çıtalarını yarın servise yapıştırtacağım. Gitmişken bu sesi soracağım. Umarım hallolur bir şeydir. Her çukurda bu sesi yapacak mı diye cama kulak vermek hak verirsiniz ki biraz keyif kaçırıcı. Motor gücü oldukça yeterli. 1.4 motordan sonra 1.6 , 120 beygir bana
    oldukça keyifli sürüş sağlıyor. Bugün baktımda trafikte bayağı bir rayting aldım. Gözler üzerimde ve arabamdaydı. İyi geceler.

• Hayırlı Olsun arabanız, aldığınız fiyatı da yazarsanız fikir sahibi oluruz.
  • Cevaplar için çok teşekkürler. 2013 modeli bekleme düşüncem kalmadı zaten ne olacağı da belli değil :D bu arada gidip bayiyle konustum. Fiyat aldım. Ama son olarak tekrar sizlere birşeyler sormak isterim ilk alırken LPG taktırmalı mıyım? ya da daha sonraki km'lerde mi taktırayım? Performansı tabi ki etkiler ama çok değiştiriyor mu? Bir de motor performansından da herkes memnun mudur? 2001 model golf comfotline ım vardı o da lpg li idi alçak olusundan çok sıkıntı çekmiştim (tatillerde karadenizde de kullanacagımı belirtmiş idim sx4 ü) golfle de daglarda bi maceram olmuştu otomatikte 1 konumuna alınca araç gayet çıkmıştı ama sürekli arabanın altının vurması inanılmaz sinir bozucu ve sx4 bu nedenle aşık olmama neden olan bir araç. tek düşüncem motor performansı otomatik viteste geçişler nasıl ve diger kademeleri kullanan özellikle aracı araziye vuranlar deneyimlerini paylaşabilirse çok minnettar olurum.
    NOT: Yazdıklarım yanlış anlaşılmaz umarım herhangi bir markayı övmek ya da kötülemek amaçlı hiçbirşey yazmadım. Sadece ayrıntılı görüş almak isteğim.

• Teşekkür ederim. Araç İst. bayilerinde yıl sonuna kadar GL / AT si 36.000 - 37.000 TL arasında GLX / AT si 40.200 - 41.000 TL arasında. (İstanbuldaki bayilerin hepsine sordum. Fiyatları bu aralarda söylediler) Ben 40.200 TL'ye aldım. Hediyeleri: Park sensör, trafik sigorta, metalik renk, paspas, trafik seti. Alacaksanız biraz elinizi çabuk tutun. Araçlar bitiyor. En azından renk seçenekleri azalıyor. Bir de GLX modeli özel bir parti geldir bir daha gelmeyecek deniyor. Bu arada arabamı servise götürdüm. Çukura girdiğimde ön kapı camının ön tarfından gelen çat sesi camdan kaynaklanmıyormuş. Sadece oradaki plastik dikme tam oturmamış. Biraz ittirdiler. Ses kesildi :)) Bugün biraz bastım. Motor ben buradayım diyor :)) Hakikaten çok keyifli bir araç. Özellikle uzun boylulara ve her yol koşulunda araç kullanacaklara şiddetle tavsiye ederim. Saygılar,
  • quote:

Teşekkür ederim. Araç İst. bayilerinde yıl sonuna kadar GL / AT si 36.000 - 37.000 TL arasında GLX / AT si 40.200 - 41.000 TL arasında. (İstanbuldaki bayilerin hepsine sordum. Fiyatları bu aralarda söylediler) Ben 40.200 TL'ye aldım. Hediyeleri: Park sensör, trafik sigorta, metalik renk, paspas, trafik seti. Alacaksanız biraz elinizi çabuk tutun. Araçlar bitiyor. En azından renk seçenekleri azalıyor. Bir de GLX modeli özel bir parti geldir bir daha gelmeyecek deniyor. Bu arada arabamı servise götürdüm. Çukura girdiğimde ön kapı camının ön tarfından gelen çat sesi camdan kaynaklanmıyormuş. Sadece oradaki plastik dikme tam oturmamış. Biraz ittirdiler. Ses kesildi :)) Bugün biraz bastım. Motor ben buradayım diyor :)) Hakikaten çok keyifli bir araç. Özellikle uzun boylulara ve her yol koşulunda araç kullanacaklara şiddetle tavsiye ederim. Saygılar,

Ne renk aldınız? Bir de lpg si var mı?

• Yarın ya da çarşamba gününe en geç inşallah, ben de 2009 model, 1.6 GL Otomatik ile aranıza katılmış olacağım :)
    Kaporayı verdim, boyasız bir araçtı, bakalım kısmetimde neler çıkacak SX4 ile :) Ve ilk aracım tabi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoyuT

Yarın ya da çarşamba gününe en geç inşallah, ben de 2009 model, 1.6 GL Otomatik ile aranıza katılmış olacağım :)
    Kaporayı verdim, boyasız bir araçtı, bakalım kısmetimde neler çıkacak SX4 ile :) Ve ilk aracım tabi...

arabanız hayırlı olsun kazasız belasız binin inş.
  • quote:

Cevaplar için çok teşekkürler. 2013 modeli bekleme düşüncem kalmadı zaten ne olacağı da belli değil :D bu arada gidip bayiyle konustum. Fiyat aldım. Ama son olarak tekrar sizlere birşeyler sormak isterim ilk alırken LPG taktırmalı mıyım? ya da daha sonraki km'lerde mi taktırayım? Performansı tabi ki etkiler ama çok değiştiriyor mu? Bir de motor performansından da herkes memnun mudur? 2001 model golf comfotline ım vardı o da lpg li idi alçak olusundan çok sıkıntı çekmiştim (tatillerde karadenizde de kullanacagımı belirtmiş idim sx4 ü) golfle de daglarda bi maceram olmuştu otomatikte 1 konumuna alınca araç gayet çıkmıştı ama sürekli arabanın altının vurması inanılmaz sinir bozucu ve sx4 bu nedenle aşık olmama neden olan bir araç. tek düşüncem motor performansı otomatik viteste geçişler nasıl ve diger kademeleri kullanan özellikle aracı araziye vuranlar deneyimlerini paylaşabilirse çok minnettar olurum.
    NOT: Yazdıklarım yanlış anlaşılmaz umarım herhangi bir markayı övmek ya da kötülemek amaçlı hiçbirşey yazmadım. Sadece ayrıntılı görüş almak isteğim.

öncelikle hoşgeldiniz ..ben dilim döndüğünce sıradan cvp vereyim İNŞALLAH
    + Yarına çıkacağımız belli değil bu yüzden 2013 gelirmi gelmezmi bence çok takılmamak lazım..Ayrıca şahsen ben yeni bir kasa yada model aracın en azından ilk senesinde asla almam çünkü illaki oturmuyoru bir şeyler eksik kalıyor ..

+ Lpg ile şu güne kadar asla işim olmadı ..kolay kolayda olmaz..kullananlara saygım sonsuz ..Ancak duyumlarım ve mantık gereği ilk 5-10 bin km LPG düşünmezseniz bence daha sağlıklı olur ..Motorun biraz olsun kurum bağlaması ile lpg verimi daha iyi ve aracı verdiği zararın daha az olduğunu duymuştum..Ne kadar doğru bilemiyorum ama mantıklı geliyor..Perfonması etkileyeceği kesin .Özellikle otomatik viteslerde bu daha belirgin hissedelebilir.Düz yolda biraz daha az yokuş ve rampalarda daha çok hissedilecektir..

+ Benim aracım 5.500 km ve otomatik vites..Aracın yakıtı ilk 1000 km ye göre ortalamada % 15-20 oranında düştü..Perfonmansıda bir o kadar arttı..yanlız özellikle otomatik vitesler sakin kullanımı seviyor ..Az yakması ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız bu şart..Bastığın zamanda bir solukta 170 km yi görebiliyorum yakıtı sorun etmedikten sonra en dik bayırları çok rahat çıkabiliyor.

+ Aracın amörtisörleri diğer araçlara göre biraz daha sert ..ilk günlere göre biraz daha yumuşadı sanki..ama ben sertliğinden o kadar şikayetçi değilim şehir içinde biraz rahatsızlık veren bu alt takım hafif arazi ve hafif bozuk yollarda inanılmaz konfor sunuyor ve yol tutuşuda bir o kadar iyi yapıyor..Sonuçta bu arada yumuşak amörtisör koymaktan aciz değil koskoca suzuki ama bu aracın hakkıda bu amörtisörler..Sakın araçta bir jeep arazi perfonmansı v.s beklemeyin ama herhangi bir binek araçlada kıyaslamayın ..Şuda varki artık şehir içinde bile yollar çukur ve engel dolu..bu yüzden tam Türkiye yol şartlarına uygun aile aracıdır..Kademe olayı D (4) - 3 - 2 - L (1) ..dağda bayırda gezdiğin zaman 2 yada duruma göre L ye alacaksın bunun haricinde şehir içi 3 genel olarakta D kullanacaksın öyle bir ona bir değerine geçmek yok aslında D hepsine yetiyor ..sadece dik inişlerde L ve 2 yi değerlendirebilirsiniz.. Vites geçişleri ni şöyle söyleyeyim arkadaşımın otomatik bmw 320 d si var vites geçişleri bmw den bile iyi dedi .. bir çok yarı otomatik ve otomatik vites araç kullanmış biri olarak diyebilirimki kusursuz bir geçişi var..tabiki aracım daha 8 aylık sonrası ne olur bilemem..Böyle itinalı kullandığım sürece bir sorun çıkaracağını sanmıyorum..

İNŞALLAH yardımcı olabilmişimdir..Bu arada en güzeli gidip iyi bir test sürüşü yapacaksın ..herkesin araca bakış açısı farklıdır ..size çok daha güzel gelebilir yada beğenmeyebilirsiniz..bu benim 5. aracım diğer dört aracın toplam sevgisi bunu tutmuyor daha başka ne diyeyim :))

• quote:

Orijinalden alıntı: captainzed

quote:

Orijinalden alıntı: SoyuT

Yarın ya da çarşamba gününe en geç inşallah, ben de 2009 model, 1.6 GL Otomatik ile aranıza katılmış olacağım :)

arabanız hayırlı olsun kazasız belasız binin inş.

Çok sağolun. Dilerim öyle olur hepimiz açısından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim. Araç İst. bayilerinde yıl sonuna kadar GL / AT si 36.000 - 37.000 TL arasında GLX / AT si 40.200 - 41.000 TL arasında. (İstanbuldaki bayilerin hepsine sordum. Fiyatları bu aralarda söylediler) Ben 40.200 TL'ye aldım. Hediyeleri: Park sensör, trafik sigorta, metalik renk, paspas, trafik seti. Alacaksanız biraz elinizi çabuk tutun. Araçlar bitiyor. En azından renk seçenekleri azalıyor. Bir de GLX modeli özel bir parti geldir bir daha gelmeyecek deniyor. Bu arada arabamı servise götürdüm. Çukura girdiğimde ön kapı camının ön tarfından gelen çat sesi camdan kaynaklanmıyormuş. Sadece oradaki plastik dikme tam oturmamış. Biraz ittirdiler. Ses kesildi :)) Bugün biraz bastım. Motor ben buradayım diyor :)) Hakikaten çok keyifli bir araç. Özellikle uzun boylulara ve her yol koşulunda araç kullanacaklara şiddetle tavsiye ederim. Saygılar,

Ne renk aldınız? Bir de lpg si var mı?

Renk füme. Gri siyah arası bir renk. Biraz ağır duruyor ama ben sevdim. Özellikle bu rengi istedim. LPG olayını hiç düşünmedim. İşyerimle ev arası 3 km. Gidiş-dönüş, bir de hafta sonları, yazın bir iki şehir dışı. Yılda ne eder hepsi? En fazla yılda 6 bileme
    din 7.000 km. Yine de satıcı beyle LPG konusunu biraz konuştuk. O da bana tavsiye etmedi. İnşallah seçiminiz en hayırlısı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: SORMA_NEDEN

quote:

Cevaplar için çok teşekkürler. 2013 modeli bekleme düşüncem kalmadı zaten ne olacağı da belli değil :D bu arada gidip bayiyle konustum. Fiyat aldım. Ama son olarak tekrar sizlere birşeyler sormak isterim ilk alırken LPG taktırmalı mıyım? ya da daha sonraki km'lerde mi taktırayım? Performansı tabi ki etkiler ama çok değiştiriyor mu? Bir de motor performansından da herkes memnun mudur? 2001 model golf comfotline ım vardı o da lpg li idi alçak olusundan çok sıkıntı çekmiştim (tatillerde karadenizde de kullanacagımı belirtmiş idim sx4 ü) golfle de daglarda bi maceram olmuştu otomatikte 1 konumuna alınca araç gayet çıkmıştı ama sürekli arabanın altının vurması inanılmaz sinir bozucu ve sx4 bu nedenle aşık olmama neden olan bir araç. tek düşüncem motor performansı otomatik viteste geçişler nasıl ve diger kademeleri kullanan özellikle aracı araziye vuranlar deneyimlerini paylaşabilirse çok minnettar olurum.

öncelikle hoşgeldiniz ..ben dilim döndüğünce sıradan cvp vereyim İNŞALLAH
    + Yarına çıkacağımız belli değil bu yüzden 2013 gelirmi gelmezmi bence çok takılmamak lazım..Ayrıca şahsen ben yeni bir kasa yada model aracın en azından ilk senesinde asla almam çünkü illaki oturmuyoru bir şeyler eksik kalıyor ..

+ Lpg ile şu güne kadar asla işim olmadı ..kolay kolayda olmaz..kullananlara saygım sonsuz ..Ancak duyumlarım ve mantık gereği ilk 5-10 bin km LPG düşünmezseniz bence daha sağlıklı olur ..Motorun biraz olsun kurum bağlaması ile lpg verimi daha iyi ve aracı verdiği zararın daha az olduğunu duymuştum..Ne kadar doğru bilemiyorum ama mantıklı geliyor..Perfonması etkileyeceği kesin .Özellikle otomatik viteslerde bu daha belirgin hissedelebilir.Düz yolda biraz daha az yokuş ve rampalarda daha çok hissedilecektir..

+ Benim aracım 5.500 km ve otomatik vites..Aracın yakıtı ilk 1000 km ye göre ortalamada % 15-20 oranında düştü..Perfonmansıda bir o kadar arttı..yanlız özellikle otomatik vitesler sakin kullanımı seviyor ..Az yakması ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız bu şart..Bastığın zamanda bir solukta 170 km yi görebiliyorum yakıtı sorun etmedikten sonra en dik bayırları çok rahat çıkabiliyor.

+ Aracın amörtisörleri diğer araçlara göre biraz daha sert ..ilk günlere göre biraz daha yumuşadı sanki..ama ben sertliğinden o kadar şikayetçi değilim şehir içinde biraz rahatsızlık veren bu alt takım hafif arazi ve hafif bozuk yollarda inanılmaz konfor sunuyor ve yol tutuşuda bir o kadar iyi yapıyor..Sonuçta bu arada yumuşak amörtisör koymaktan aciz değil koskoca suzuki ama bu aracın hakkıda bu amörtisörler..Sakın araçta bir jeep arazi perfonmansı v.s beklemeyin ama herhangi bir binek araçlada kıyaslamayın ..Şuda varki artık şehir içinde bile yollar çukur ve engel dolu..bu yüzden tam Türkiye yol şartlarına uygun aile aracıdır..Kademe olayı D (4) - 3 - 2 - L (1) ..dağda bayırda gezdiğin zaman 2 yada duruma göre L ye alacaksın bunun haricinde şehir içi 3 genel olarakta D kullanacaksın öyle bir ona bir değerine geçmek yok aslında D hepsine yetiyor ..sadece dik inişlerde L ve 2 yi değerlendirebilirsiniz.. Vites geçişleri ni şöyle söyleyeyim arkadaşımın otomatik bmw 320 d si var vites geçişleri bmw den bile iyi dedi .. bir çok yarı otomatik ve otomatik vites araç kullanmış biri olarak diyebilirimki kusursuz bir geçişi var..tabiki aracım daha 8 aylık sonrası ne olur bilemem..Böyle itinalı kullandığım sürece bir sorun çıkaracağını sanmıyorum..

İNŞALLAH yardımcı olabilmişimdir..Bu arada en güzeli gidip iyi bir test sürüşü yapacaksın ..herkesin araca bakış açısı farklıdır ..size çok daha güzel gelebilir yada beğenmeyebilirsiniz..bu benim 5. aracım diğer dört aracın toplam sevgisi bunu tutmuyor daha başka ne diyeyim :))

Sorma_Neden bazı konulara açıklık getirmiş ben buna ilave olarak LPG tecrübemi yazmak isterim.
    2012 Aracımı Mayıs sonunda almıştım ve ilk alırken LPG taktırdım, daha doğrusu ben hiç uğraşmadım ve satın aldığım bayi, kendi anlaşmalı olduğu LPG servisine yaptırdı ve hiç sorun çıkarmayacağı konusunda garanti verdi. Gerçekten de şu anda 10 bin km civarındayız ve çok memnunum. Çünkü Benzin veya LPG olarak kilometrede aynı litreyi yakıyor. Aradaki fiyat farkını düşünürseniz, kazancınız da bir o kadar oluyor.
    Ama performans açısından derseniz, benzinin performansı biraz daha yüksek. Özellikle ilk 5 bin kilometrede LPG ile yokuşlarda zorlandığımı hissettim. Fakat basınca da araba hiç beklenmedik şekilde fırlıyor. Şu anda, LPG olarak da performansı yükseldi, çok keyifli kullanıyorum. Belki de orta yaşın verdiği sakinlikledir, bir SUV kullanır gibi oturaklı bir araba. Ama iki oğlumun daha seri kullandığından eminim, onu da ortalama yakıt tüketiminin artmasından anlıyorum.
    LPG konusunda, marka'dan ziyade iyi bir usta veya servise yaptırırsanız hiç bir sorun yaşamayacağınızı söyleyebilirim.

• Bu arada arkadaşlar SX4'ün ilk bakımı 10 bin mi yoksa 15 bin mi?
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.