Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
684.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***
  •  *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SORMA_NEDEN -- 22 Kasım 2012; 0:39:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SORMA_NEDEN

suzuki sx4 manzarası :)

tam sx4 lük yollar.
  • iyi geceler arkadaşlar. Ekimin başında 2011 İ20 1.4 CRDI aracımı sattım. Tekrar Suzuki'ye dönmek istiyorum fena halde. Elimde 15.000 TL var. 5.000 kadar kredi kullanabilirim. İki aydır bakınıp duruyorum ne alayım diye. Hayalimde 2008 model SX4 HB var ancak elimdeki 20.000 TL civarı temiz SX4 bulmak neredeyse imkansız. Önemli bir kazası olmadıktan sonra boya takıntım yok. Alıp 8-10 yıl bineceğim. Aralık başında 1 haftalık yıllık iznim var. O zamana kadar bakınmaya devam edeceğim. İznimde Türkiyenin öteki ucunda da olsa uygun bir SX4 HB bulabilirsem gidip alacağım. Bulamazsam 13.000 TL gibi bir paraya 2005-2006 Alto alıp geçeceğim. Çevrenizde satılık SX4 HB varsa paylaşırsanız sevinirim. Herkese iyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkann86

quote:

Orijinalden alıntı: TekBozok

Arkadaşlar SX4 için yerleşik navigasyon araştıran veya uygulayan var mı? Bilgilerinizi paylaşır mısınız?

söyle yapılabilir;

http://www.ebay.com/itm/Navigation-Docking-Station-Cradle-Kit-Suzuki-SX4-2011-/290590299865?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item43a88816d9&vxp=mtr

alır ve içine bir navigasyon koyabilirsiniz.

Volkann86 verdiğin bilgi için teşekkür ederim.
    Uzun bir süredir uzaktaydım ve foruma giremedim.

Linkini verdiğin kiti inceledim ama, doğrusu fazla da bir şey anlamadım. İçine konulan navigasyon herhangi bir navigasyon mu, yoksa araç navigasyonu mu bu konuda bilgin var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volkann86

quote:

Arkadaşlar SX4 için yerleşik navigasyon araştıran veya uygulayan var mı? Bilgilerinizi paylaşır mısınız?

söyle yapılabilir;

http://www.ebay.com/itm/Navigation-Docking-Station-Cradle-Kit-Suzuki-SX4-2011-/290590299865?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item43a88816d9&vxp=mtr

alır ve içine bir navigasyon koyabilirsiniz.

Volkann86 verdiğin bilgi için teşekkür ederim.
    Uzun bir süredir uzaktaydım ve foruma giremedim.

Linkini verdiğin kiti inceledim ama, doğrusu fazla da bir şey anlamadım. İçine konulan navigasyon herhangi bir navigasyon mu, yoksa araç navigasyonu mu bu konuda bilgin var mı?

anladığım kadarıyşa boyutları uyan herhangi bir navi.
  • Mrb 06-07 model sx4 veya sedici alcam nasipse ama aklıma takilan bazı sorularım var. 1-bu motorlarda magnezyum subap mı kullanıyor LPG de bir sıkıntı oluyor mu ? Sahibinden.com dam 2-3 ilan sahibini aradım Adamlarin hiçbirini brc my-11 falan kullanmıyor düz bildiginiz atiler sıralıyor sistem kullanıyorlar bı de soruyorum magnezyum subap v.s hiçbiri bilmiyor ya da salaga yatıyor.brc servisi özenclerde ( corum ) bı sıkıntı olmuyor euro 5 motor degil diyor ama forumda magnezyum subapla alakalı bı cok şikayet var 2-Bırde LPG de şehir ici/ dısı tüketim degerlerini yazar mısınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haibka

Mrb 06-07 model sx4 veya sedici alcam nasipse ama aklıma takilan bazı sorularım var. 1-bu motorlarda magnezyum subap mı kullanıyor LPG de bir sıkıntı oluyor mu ? Sahibinden.com dam 2-3 ilan sahibini aradım Adamlarin hiçbirini brc my-11 falan kullanmıyor düz bildiginiz atiler sıralıyor sistem kullanıyorlar bı de soruyorum magnezyum subap v.s hiçbiri bilmiyor ya da salaga yatıyor.brc servisi özenclerde ( corum ) bı sıkıntı olmuyor euro 5 motor degil diyor ama forumda magnezyum subapla alakalı bı cok şikayet var 2-Bırde LPG de şehir ici/ dısı tüketim degerlerini yazar mısınız.

lpg li arabalarda ister magnezyum ister çelik olsun belli bir süre sonra sübap değişimi gerekir. birçok arkadaş kullanıyor ben de yaklaşık 10 000 km dir kullanmaktayım. şu anda sıkıntı yok. ancak 50 000 km sonunda sıkıntı olur mu olmaz mı o zaman belli olur. kaliteli motor yağı kullanıp arqacı çok agresif yüksek devirli kullanmadıktan sonra uzun ömürlü sübabların sorun vermeyeceği kanaatindeyim. zaten brc de aracın garantisini bozmadan lpg takıyor. bu da demek oluyor ki 100 bin km sorun olmayacağı düşünülüyor hem brc hem de suzuki tarafından.
  • Teşekkür ederim cevap icin siz hangi marka LPG sistemi kullanıyorsunuz? Düz atiker marka sıralı sistem bı aracı alayım mı yoksa bu magnezyum subablar icin %80 LPG %20 benzin püskürten brc my-11 v.s gibi bı sistem mı olsun illa. Bırde ben 4x4 özelliği icin alıyorum bu arabayı hergün 90 km karli buzlu yolda gidip gelcem yeri gelcek zorluyacam yani tavsiye eder mısınız yine de ? Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haibka -- 26 Kasım 2012; 22:16:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Mrb 06-07 model sx4 veya sedici alcam nasipse ama aklıma takilan bazı sorularım var. 1-bu motorlarda magnezyum subap mı kullanıyor LPG de bir sıkıntı oluyor mu ? Sahibinden.com dam 2-3 ilan sahibini aradım Adamlarin hiçbirini brc my-11 falan kullanmıyor düz bildiginiz atiler sıralıyor sistem kullanıyorlar bı de soruyorum magnezyum subap v.s hiçbiri bilmiyor ya da salaga yatıyor.brc servisi özenclerde ( corum ) bı sıkıntı olmuyor euro 5 motor degil diyor ama forumda magnezyum subapla alakalı bı cok şikayet var 2-Bırde LPG de şehir ici/ dısı tüketim degerlerini yazar mısınız.

2006-2007ler magnezyum mu bilmiyorum ama benim 2011 magnezyum sübap. brc my-11 taktırıp VSR sistemini aktif edersen uygun kullanımda 100.000kmye kadar sıkıntı çekmezsin. eğer agresif kullanırsan bi 50-60 binde sğbap değitirirsin. o da 1.500 tl civarı tutar. o vakte yaptığın karın yanında hiç birsey. değiştirmişken de sübapları çelik taktırırsın olur biter. magnezyum sübap işine çok takılmayın.
  • quote:

Teşekkür ederim cevap icin siz hangi marka LPG sistemi kullanıyorsunuz? Düz atiker marka sıralı sistem bı aracı alayım mı yoksa bu magnezyum subablar icin %80 LPG %20 benzin püskürten brc my-11 v.s gibi bı sistem mı olsun illa. Bırde ben 4x4 özelliği icin alıyorum bu arabayı hergün 90 km karli buzlu yolda gidip gelcem yeri gelcek zorluyacam yani tavsiye eder mısınız yine de ? Edit:imla

ancak çoğu sx4 4x2 çeker... sediciler 4x4 ama bazı sx4 ler de 4x4.... 4x4 bulabilirseniz iyi. benim lpg brc my11. güzel bir kar lastiği takarsanız da bu araba yerden yüksek 4x2 de işinizi görür.
  • Arkadaşlar, SX4 Bilgi ekranındaki saat ayarı nasıl değiştirilir bilen var mı acaba?
  • quote:

Arkadaşlar, SX4 Bilgi ekranındaki saat ayarı nasıl değiştirilir bilen var mı acaba?

saat ekranında siyah çevirme düğmelerinin ikisine birden dikine bas ayara giriyor ve ayarlıyorsun.
  • Çok teşekkür ederim, her yolu denemiştim ama bu aklıma gelmemişti doğrusu...
  • quote:

Çok teşekkür ederim, her yolu denemiştim ama bu aklıma gelmemişti doğrusu...

• benim aracın sol aks keçesi deforme olmuş biraz yağ kaçırmış, bu yağın şanzıman yağı olduğunu söyledi usta. ama öyle hemen sıkıntı oluşturmayacağını söyledi. malatya da olduğumdan en yakın servis 240 km uzak. usta aks keçesini temin edersem değiştirebileceğini de söyledi ama ne yapsam bilmiyorum servise mi yoksa keçeyi temin edip sanayideki ustaya mı gitsem. aks keçesi değiştiren oldu mu hiç sizden?
  • Doğrudan, aracını her zaman götürdüğün servisi arasan daha doğru bilgi alabilirsin. Bulunduğun yerde değiştirmeni önerebilirler.
  • Forumda bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler öncelikle. Ben de SX4 almayı düşünmekteyim dün gidip aracı inceledim çok beğendim özellikle de yerden yüksek oluşu beni çok cezbetti. Esas sormak istediğim SX4 ün 2013 modelini beklemeli miyim? İç donanımında bir değişiklik olabilirmiş gibime geliyor. Ayrıca aracın asfalt dışı performansı nasıldır? karadenizde de kullanacağım için çok merak ediyorum bu durumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: esthabith

Forumda bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler öncelikle. Ben de SX4 almayı düşünmekteyim dün gidip aracı inceledim çok beğendim özellikle de yerden yüksek oluşu beni çok cezbetti. Esas sormak istediğim SX4 ün 2013 modelini beklemeli miyim? İç donanımında bir değişiklik olabilirmiş gibime geliyor. Ayrıca aracın asfalt dışı performansı nasıldır? karadenizde de kullanacağım için çok merak ediyorum bu durumu

araç bozuk yollarda da çok güzel, araziye her türlü şarta dayanacak sağlam araba, 4x4 ü de var çetin arazi şartlarında ve zorlu kış şartlarında kullanacaksanız 4x4 alın daha güzel. araba yerden yüksek ama yüksek olsa bile çok güzel yol turuşu çok güzel viraj alışı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captainzed -- 14 Aralık 2012; 17:58:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esthabith

Forumda bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler öncelikle. Ben de SX4 almayı düşünmekteyim dün gidip aracı inceledim çok beğendim özellikle de yerden yüksek oluşu beni çok cezbetti. Esas sormak istediğim SX4 ün 2013 modelini beklemeli miyim? İç donanımında bir değişiklik olabilirmiş gibime geliyor. Ayrıca aracın asfalt dışı performansı nasıldır? karadenizde de kullanacağım için çok merak ediyorum bu durumu

Çok keyifli ve güzel bir araba, ama Karadeniz'in o dik yokuşlarında sıkıntı olmaması için LPG taktırmamalısınız. Taktırmayınca da benzin sarfiyatina biraz dayanmanız gerekecek.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.