Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sekoya81

quote:

Orijinalden alıntı: captainzed

Arkadaşlar aracımın yağ değişim zamanı geliyor ben de yağını değiştireceğim. aracımın garantiisinin dolmasına 5-6 ay gibi bir süre var bu yüzden sanayide bir yere yağını değiştirteceğim. bir önceki bakımda 10w40 yağ koymuşlardı ancak aracın normalde 5w30 yağ tavsiye edildiğini ancak normal koruma için 10w40 da koyulabileceğini okudum. aracıma lpg de taqktırdığım için 5w40 yani sıcak performansı biraz daha iyi olan yağı koymak istiyorum. siz araçlarınıza hangi numara ve hangi marka yağ koyduruyorsunuz???

Ben serviste değişim yaptırıyorum,yağn cinsini öğrenip haber vermeye çalışıcağım.

ben de serviste yaptırmıştım ama servis 10w40 yağ koydu. ama ben arabamın kitapçığını incelediğimde 5w30 öneriliyor. 10w40 normal koruma 5w30 ise maksimum koruma olarak belirtilmiş.
    10w40 koymasında sorun yok ama 5w30 koyması daha iyi lpg de varsa 5w40. servisler pek dikkat etmiyor her araca 10w40 koyup geçiyorlar sorun burada zaten.

• lastikler cumartesi değişiyor,continental premıum contact 5,205 60 r16 92 h. ,tanesi 250 lira worlcarda 6 taksit.
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar aracımın yağ değişim zamanı geliyor ben de yağını değiştireceğim. aracımın garantiisinin dolmasına 5-6 ay gibi bir süre var bu yüzden sanayide bir yere yağını değiştirteceğim. bir önceki bakımda 10w40 yağ koymuşlardı ancak aracın normalde 5w30 yağ tavsiye edildiğini ancak normal koruma için 10w40 da koyulabileceğini okudum. aracıma lpg de taqktırdığım için 5w40 yani sıcak performansı biraz daha iyi olan yağı koymak istiyorum. siz araçlarınıza hangi numara ve hangi marka yağ koyduruyorsunuz???

Ben serviste değişim yaptırıyorum,yağn cinsini öğrenip haber vermeye çalışıcağım.

ben de serviste yaptırmıştım ama servis 10w40 yağ koydu. ama ben arabamın kitapçığını incelediğimde 5w30 öneriliyor. 10w40 normal koruma 5w30 ise maksimum koruma olarak belirtilmiş.
    10w40 koymasında sorun yok ama 5w30 koyması daha iyi lpg de varsa 5w40. servisler pek dikkat etmiyor her araca 10w40 koyup geçiyorlar sorun burada zaten.

evet benim serviste 10w 40,söylediklerinde haklısın,kış bakımında 5w 40 koymalarını söyleyeceğim.

• quote:

lastikler cumartesi değişiyor,continental premıum contact 5,205 60 r16 92 h. ,tanesi 250 lira worlcarda 6 taksit.

uygunmuş fiyatı contipremium contact 2 leri 270 tl den taktırmıştım yaz başında. ve piyasa fiyatının altına da taktırdım. bu model daha mı ucuz???
  • quote:

quote:

lastikler cumartesi değişiyor,continental premıum contact 5,205 60 r16 92 h. ,tanesi 250 lira worlcarda 6 taksit.

uygunmuş fiyatı contipremium contact 2 leri 270 tl den taktırmıştım yaz başında. ve piyasa fiyatının altına da taktırdım. bu model daha mı ucuz???

Bende anlamadım,ben 300 tl gibi bir fiyat beklerken,bayi bana peşin 245,taksitli 250 dedi,önce şaşaırdım,ölçüleri bir daha söyledim,ama conti 5 değil mi dedim? evet cevabını alınca uzatmadan hemen siparişi verdim,internetteki sitelerde bile 300 liradan satılıyor,bende anlamadım.
  • quote:

quote:

quote:

Bende anlamadım,ben 300 tl gibi bir fiyat beklerken,bayi bana peşin 245,taksitli 250 dedi,önce şaşaırdım,ölçüleri bir daha söyledim,ama conti 5 değil mi dedim? evet cevabını alınca uzatmadan hemen siparişi verdim,internetteki sitelerde bile 300 liradan satılıyor,bende anlamadım.

sakın o lastik 205/55/16 olmasın...

• quote:

quote:

quote:

quote:

sakın o lastik 205/55/16 olmasın...

valla 60 diye 4 kere söyledim,zaten cumartesi taktırmadan önce ölçüsüne,üretim tarihine hepsine bakıcağım.

• Beyler suzuki sx4 kasa değiştiriyormuş doğrumu ?
  • quote:

Beyler suzuki sx4 kasa değiştiriyormuş doğrumu ?

Bu olabilir mi?
    http://carscoop.blogspot.com/2012/07/spy-shots-new-suzuki-compact-crossover.html
  • quote:

tam olarak belli değil yani ya sx4e yeni kasa yapacaklar ya da yeni bi model çıkaracaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkann86

quote:

tam olarak belli değil yani ya sx4e yeni kasa yapacaklar ya da yeni bi model çıkaracaklar.

SX4'ün kasası değişecek ya da makyajlanacak diyelim. Çok radikal bir fark beklemiyorum ama Swift'te ciddi bir değişiklik yaptılar malum.
    Yeni kasanın biraz daha kaslı olacağını düşünüyorum. Bir de donanımı çok daha yüksek olacak. Yeni Swift'teki gibi 7 hava yastığı, esp, deri direksiyon, usb'li müzik sistemi vs standart olacaktır. Hatta buradaki bir bayideki satış görevlisi arkadaş sene sonuna yenileri gelecek hocam demişti, yani ya bu aylarda ya da 2013 ilk yarısında gelecektir diye düşünüyorum. Ben SX4'ün sedanı da gelir diye bekliyorum.
    Bu arada Suzuki Vitara'da değiştiarkadaşlar, yenilenmiş kasasının görüntüleri youtube'da mevcut. Çok radikal değişiklik olmadan biraz değiştirmişler sanki.

• beyler sabah conti 5 leri taktırdım,sadece şunu söylüyorum lastikte son nokta boşuna avrupada açık ara birinci seçilmemiş.

Ayrıca continentalin yol yardım imkanlarıda süper.
  • Merhaba Arkadaşlar,
    dün bende 2011 model beyaz bir SX4 alarak sizin aranıza katıldım. 2. el olarak 20000 km de aldım. lpg ve otomatik vites. görünüş olarak harika. çok beğendim. şehir içi aile arabası olarak kullanacağım. hazır almışkena rabayı size bir kaç sorum olacak.
    - arabada landirenzo marka silindir tüp var zaten bagaj küçük iyice küçültmüş. landirenzoya gitsem bunu söküp yerine isletmeyi çıkartıp simit lpg takar mı?
    - araba yol sesini çok fazla alıyor. bu sorunu nasıl çözerim?
    - bagaj kapağı kapandığında sol taraftaki açıklık sağ taraftaki açıklıktan daha fazla geliyor. normalmi oynama hiç yok?
    - benden önceki sahibi kaputa boya koruma yapmış. taş sıçraması sonucu izler oluşmuş. söktürsem nasıl olur?
    - bizim ufak bir bebek var ona bebe oto koltuğu alacam uygun bir marka tercihiniz var mı;?
    - arabaya ön ve arka koruma bariyerleri taktırmak istiyorum. nerden nasıl almamı tavsiye ederseniz. istanbulda değilim. bir de taktırsam yasak mı, ruhsata işleniyor mu, tüv den nasıl geçer vb..?

şimdilik sorum bu kadar

yakında fotoları yüklerim. tavsiyelerinizi bekliyorum. arkadaşlar sadece bu forumda yazılan yorumları okuyarak bu arabayı aldım. hemde hiç aklım da yokken. neyse hadi hayırlısı....

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkamu1

Merhaba Arkadaşlar,
    dün bende 2011 model beyaz bir SX4 alarak sizin aranıza katıldım. 2. el olarak 20000 km de aldım. lpg ve otomatik vites. görünüş olarak harika. çok beğendim. şehir içi aile arabası olarak kullanacağım. hazır almışkena rabayı size bir kaç sorum olacak.
    - arabada landirenzo marka silindir tüp var zaten bagaj küçük iyice küçültmüş. landirenzoya gitsem bunu söküp yerine isletmeyi çıkartıp simit lpg takar mı?
    - bagaj kapağı kapandığında sol taraftaki açıklık sağ taraftaki açıklıktan daha fazla geliyor. normalmi oynama hiç yok?
    - benden önceki sahibi kaputa boya koruma yapmış. taş sıçraması sonucu izler oluşmuş. söktürsem nasıl olur?
    - bizim ufak bir bebek var ona bebe oto koltuğu alacam uygun bir marka tercihiniz var mı;?
    - arabaya ön ve arka koruma bariyerleri taktırmak istiyorum. nerden nasıl almamı tavsiye ederseniz. istanbulda değilim. bir de taktırsam yasak mı, ruhsata işleniyor mu, tüv den nasıl geçer vb..?

şimdilik sorum bu kadar

yakında fotoları yüklerim. tavsiyelerinizi bekliyorum. arkadaşlar sadece bu forumda yazılan yorumları okuyarak bu arabayı aldım. hemde hiç aklım da yokken. neyse hadi hayırlısı....

- biraz tadilatla tüpü değiştirebilirsiniz.

- sesten rahatsızsanız davlumbazlara yalıtım yaptırabilirsiniz.

- bagaj kapanın gönyesi kaymış olabilir. basit bi ayarla kaportacı halleder.

-boya koruma değildir o. boya koruma sökülmez. kaput filmi ise sökülebilir.

- no idea

-korkuluk yapan fazla yer yok. benim bildiğim sahibinden den aratırsanız bulursunuz. onlarda direkt şaseye bağlıyorlar. yani en ufak bi kazda güç direkt şaseye gidiyor. iyi bişey değil.

• volkan verdiğin bilgiler için çok sağol,
    -öncelikle lpg konusunda landirenzo ile böyle bir deneyimi olan varmı? diyarbaır landirenzo bayisinde takılmış tüp. landirenzonun simit tüpü varmıdır? neye mal olur bu öncelıklı sorunum.
    - davlumbazlara yalıtım konusunda biraz araştırma yaptım ama bir kaç yer yapıyormuş ve tek başına işe yaramıyormuş yani çok etkili değilmiş. bakalım araştıracağız.
    - bagaj kapağını da ayarlatırız.
    - evet kaput filmi sanırım

diğer konularda araştırmaya devam. ,
    çok sağolun....
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar,

şimdilik sorum bu kadar

lpg için tadilat projesi almalısın herhangi bir landırenzo bayisine gitseniz onlar sizi yönlendirirler. ama bu depo 250-300 TL den aşağıya patlamaz size.

arabanın çok ses alması konusu lastik havaları ve lastik hamuruyla da ilgili. konfor kullanımı için sx4 205//60/16 lastik ebadı için 33 psi hava basılmalı. kışlık lastiklerimle daha çok yol sesi duyuyordum continentallerimle ses azaldı.. lastikleriniz sertleşmiş olabilir.

ben ön lastiklerime 34 arka lastiklerime de 33 psi hava basıyorum. ayda bir de lppg aldığım istasyondan havalarını kıontrol ediyorum.

• captainzed tşk ,
    ben bugün lastiklere ön arka 36 psi bastım. haklı olabilirsin. benım araba 23000 km ve hiç lastik değişmemiş. yani biraz eski ama bu sıralar araba masrafı derken biraz borca girdik. uygun fiyatlı bir lastik tavsıyenız varmı?
    bir de frene basınca cııııııııı:) diye bir ses gelıye acaba diskler falan mı sertleşti ne oldu. neyı değiştireyım. ne kadara mal olur.
    bir deeeee:)) arabanın 15.000 bakımı kasım ayında yapılmış bu kasım 30.000 olmadığı halde 1 yıl dolduğu için bakım lazım. serviste bakım ücreti nasıl. zaaten lpglı olduğu için motor garantısı bıtmış. bende özel serviste yağ ve filtreleri değiştirip bakım yaptırayım diyorum. siz ne dersiniz? 3 yıl garantılı olduğu için 2013 ağustos garantı bitiyor. onun için kalkıp 120 km yol çekıp o kadar para odemeye gerek var mı?
    şimdiden deneyımlerınızı paylaştığınız için teşekkürler...
  • quote:

captainzed tşk ,
    ben bugün lastiklere ön arka 36 psi bastım. haklı olabilirsin. benım araba 23000 km ve hiç lastik değişmemiş. yani biraz eski ama bu sıralar araba masrafı derken biraz borca girdik. uygun fiyatlı bir lastik tavsıyenız varmı?
    bir de frene basınca cııııııııı:) diye bir ses gelıye acaba diskler falan mı sertleşti ne oldu. neyı değiştireyım. ne kadara mal olur.
    bir deeeee:)) arabanın 15.000 bakımı kasım ayında yapılmış bu kasım 30.000 olmadığı halde 1 yıl dolduğu için bakım lazım. serviste bakım ücreti nasıl. zaaten lpglı olduğu için motor garantısı bıtmış. bende özel serviste yağ ve filtreleri değiştirip bakım yaptırayım diyorum. siz ne dersiniz? 3 yıl garantılı olduğu için 2013 ağustos garantı bitiyor. onun için kalkıp 120 km yol çekıp o kadar para odemeye gerek var mı?
    şimdiden deneyımlerınızı paylaştığınız için teşekkürler...

36 PSİ ÇOK FAZLA önleri 34 arkaları 33 bas biraz rahatlar. ayrıca freden gelen ses balatanın bitme sesidir. disklere zarar vermemek için daha fazla bu şekilde binme. servis 120 km ise git bence. çünki balata değişimi için uygun balatayı bulmazsın. internetten parça firmalarıyla telefonla veya online satışla balatayı alırsan herhangi bir usata da değiştirir. muhtemelen ön balatalar bitmeye başlamıştır. 1 çift ön balata değişimi gerek. arka balatalar kolay kolay bitmez. balatalar bitmeye başladıkları zaman balata nın bitme noktasına öten bir madde koyarlar bu de ses yaparak balata bitti alarmı verir. eğer değiştirilmezse balata tamamen biretek dişke balatanın altındaki demir sürter ve diskte derin çizikler oluşarak disk masrafına girmeniz gerekir. disk te biraz tuzludur.

yağ filitresini de internetten temin edebilirsiniz ve normal bir ustaya yağını değiştirtebilirsiniz. benim de nisan 2013 de garantim dolacak

• Ben kapıda yazdığı gibi önleri 35 arkayı 36 basıyorum ,çokmu diyorsunuz şimdi buna?
    gerçi kapıda 3 farklı ölçü seçeneği var.
  • quote:

Ben kapıda yazdığı gibi önleri 35 arkayı 36 basıyorum ,çokmu diyorsunuz şimdi buna?
    gerçi kapıda 3 farklı ölçü seçeneği var.

ekonomi için olan hava değerini basıyorsunuz. bundan dolayı da arabanız çok tangırdıyor. çok fazla yol sesi alıyor çukurları çok hissettiriyor.
    komfor için de bütün tekerlekleri 33 gösteriyor kapı içindeki yazıda 33 basınca daha esnek oluyor ancak 34 basmak ortası olur galiba. yol sesi çok az olsun derseniz 33-34 basın
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.