Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2011 Yılı Dünyanın En Çok Satan Otomobilleri Listesinde Suzuki'nn Durumu:
    (Listede 105 adet otomobil var)

Önce Liste Başı İlk 3.
    1. Sırada Toyota Corolla - 1,141,709 adet satılmış
    2. Sırada Ford Focus - 882,551 adet satılmış
    3. Sırada VW Golf - 864,452 adet satılmış

Ve Suzuki
    18. Sırada Suzuki Alto - 549,931 adet satılmış
    31. Sırada Suzuki Swift/Dzire - 399,446 adet satılmış
    51. Sırada Suzuki Wagon R - 307,739 adet satılmış

Zaman zaman Swift ile karşılaştılılan araçlara bakarsak:
    14. Sırada Opel Corsa - 591,505 adet satılmış
    16. Sırada Toyota Yaris/Vios - 556,092 adet satılmış
    26. Sırada Renault Clio - 460,000 adet satılmış (Swift ile hemen hemen aynı)
    40. Sırada Chevrolet Aveo - 373,888 adet satılmış (Suzuki Swift Chevrolet Aveo'dan daha fazla satılmış)
    43. Sırada Chevrolet Spark - 362,377 adet satılmış
    57. Sırada Peugeot 207 - 285,000 adet satılmış
    58. Sırada Fiat Punto - 282,188 adet satılmış
    59. Sırada Dacia Sandero - 282,045 adet satılmış
    62. Sırada Skoda Fabia - 266,800 adet satılmış
    63. Sırada Fiat Palio - 260,279 adet satılmış
    65. Sırada Nissan Micra - 254,294 adet satılmış
    67. Sırada Citroen C3 - 252,000 adet satılmış
    71. Sırada Hyundai i10 - 227,666 adet satılmış
    82. Sırada Kia Picanto - 213,250 adet satılmış
    89. Sırada Fiat Panda - 191,365 adet satılmış
    90. Sırada Fiat 500 - 190,969 adet satılmış
    97. Sırada Hyundai i20 - 179,863 adet satılmış (Swift i20'nin iki katından daha fazla sayıda satılmış)
    105. Sırada Peugeot 206 - 175,000 adet satılmış (Liste Sonu)

Ayrıca,
    2011 Yılı Avrupanın En Çok Satan Otomobilleri Listesi:
    (Listede 318 adet otomobil var)

Önce Liste Başı İlk 3 Otomobil:

1. Sırada VW Golf - 493,855 adet satılmış
    2. Sırada Ford Fiesta - 372,977 adet satılmış
    3. Sırada VW Polo - 371,454 adet satılmış

Ve Suzuki,
    73. Sırada Suzuki Swift - 64,316 adet satılmış
    112. Sırada Suzuki SX4 - 35,499 adet satılmış
    159. Sırada Suzuki Vitara - 16,282 adet satılmış
    162. Sırada Suzuki Splash - 15,968 adet satılmış
    176. Sırada Suzuki Jimny - 12,968 adet satılmış
    266. Sırada Suzuki Kizashi -1,695 adet satılmış

• Gerçekten güzel araba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 16 Ağustos 2012; 13:31:41 >
  • arkadaşlar sx4 aksesuarlar gelmiş sahibindene...

http://www.sahibinden.com/search.php?b%5Bsearch_text%5D=sx4
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkann86

arkadaşlar sx4 aksesuarlar gelmiş sahibindene...

fiyatlar aşırı uçuk 150 TL ye arkadaşların yaptırdığı arka koruma 240 TL. alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: captainzed

quote:

Orijinalden alıntı: volkann86

arkadaşlar sx4 aksesuarlar gelmiş sahibindene...

fiyatlar aşırı uçuk 150 TL ye arkadaşların yaptırdığı arka koruma 240 TL. alınmaz.

Zaten fiyatlara kdv dahil değilmiş.
  • dün sx4 aracımın arka kapı hoparlörlerini değiştirdim. 1 hafta önce ustaya ön kapı hoparlörlerini değiştirtmiştim ama bu sefer kendim yapabileceğimi düşündüm. ön kapılarahttp://www.brawoo.com/BRAWOO_BW_1695_U10938.html bu linkteki 3 yollu hoparlörü taktırmıştım. usta takarken baktım basit bu yüzden arka hoparlörleri kendim değitirmeye karar verdim. çünki araçların orjinal hoparlörleri çok zayıf ve yüksek ses açınca hemen arızalanıyor. benim de 1 hoparlörümde hırıltı başlamıştı bu yüzden aracım garanti kapsamında da olsa garantinin bu hırıltıyı çok yüksek ses açıp patlattığımdan dolayı kabul etmeyecekti bu yüzden kendim yapmaya karar verdim. arka kapılar içinhttp://www.hepsiburada.com/liste/roadstar-rdh620c-component-mid-tiz-bass-17cm-2-yollu-component-hoparlor-360watt/productDetails.aspx?productId=otaytrdh620c&categoryId=26090 roadstar RDH620C model komponent hoparlör aldım. arka kapılardan biraz bas sesi almak için bu hoparlörü tercih ettim. komponent mid takımından anfisiz performans alınamayacağı gibi birkaç yerde okudum ancak performans alanlar da olduğundan işe başladım.
    önce kapı döşemesini söktüm tabi birkaç püf noktası var 2 tane vida var 1 tanesi kapı açma kolı içinde bir tanesi de kapı tutamağının iç tarafında. bu iki vidayı söktükten sonra beni uğraştıran nokta benim arka camlarda manuel olan cam açma kolunun sökülmesi. çekmekle gelmediği için araştırdım ve onu da sökebildim. kolun iç tarafında bir tane tel sekman var o teli tornavidayla iterek çıkarmadıkça cam kriko kolu çıkmıyor ve döşemeyi de sökemiyorsunuz

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

•  *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***
  • ve bu parçayı da sökktükten sonra kapı döşemesini asılınca geliyor iç tarafta geçmeli 10 kadar düğme gibi şeyler yerinden çıkarak kapı döşemesini sökmüş oluyorsunuz takarken de aynı şekinde bastırınca yerlerine oturuyorlar. ayrıca kapı döşemesi üstünde üçgen bir plastik var onu da direkt asılınca hemen çıkıyor geçmeli bir parça. hoparlörleri taktım döşemeleri de yerine taktım ve amfisiz eski sese göre çok güzel bir ses aldım. sesi açınca hoparlörler yırtılır gibi ses gelmiyor. zaten kendi orjinal hoparlörleri idareten takılmış sanki çok düşük wattlı olduğu aşikar. 1 TL büyüklüğünde bir mıknatısı var siz düşünün ne kadar güçlü olduğunu artık.

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

• Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    8 gün önce 2011 sx4 hb aldım Sıfır KM
    tamamı ile tesadüfen gördüm ve kaldığım coğrafi konumumdan kaynaklı bu aracı beğendim ve aldım.8 gündür kullanıyorum benim açımdan çok rahat kullanımı zevkli bir araç olarak değerlendirdim.Bozuk yollarda gayet başarılı daha önce hep sedan arabalar kullandım ve hepsinin altı değdiği için canım çıkıyordu.
    Benim birde sorum olacak aracın yedek parça sıkıntısı var mı (umarım yoktur) daha önce Honda aracım ile inanılmaz bir sorun yaşadığımdan şimdi en büyük FOBİM, ikincisi ilk bakım maliyeti hakkında bilgi verirmisiniz.Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: birdenbire

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    tamamı ile tesadüfen gördüm ve kaldığım coğrafi konumumdan kaynaklı bu aracı beğendim ve aldım.8 gündür kullanıyorum benim açımdan çok rahat kullanımı zevkli bir araç olarak değerlendirdim.Bozuk yollarda gayet başarılı daha önce hep sedan arabalar kullandım ve hepsinin altı değdiği için canım çıkıyordu.
    Benim birde sorum olacak aracın yedek parça sıkıntısı var mı (umarım yoktur) daha önce Honda aracım ile inanılmaz bir sorun yaşadığımdan şimdi en büyük FOBİM, ikincisi ilk bakım maliyeti hakkında bilgi verirmisiniz.Şimdiden teşekkürler

aracınız hayırlı olsun. bu araba 100 000 km ye kadar zaten garantili. her parçası bulunuyor, olmazsa siparişle getiriliyor. zaten ömürlü parçaları bulunuyor baskı balata gibi. trigeri zincirli ve ömürlük olarak geçiyor. devirdaim pompası da bulunuyor. başka da arıza verecek parça yok. araba sağlam zaten maaşallah taş gibi, kolay kolay arıza vermez.

• quote:

içiniz rahat olsun taş gibi bir araba aldınız,güle güle kullanın.

Bu arada lastikleri değiştirme vakti geldi yeni conti pr 5 alıcağım , bizim lastikler 60 ölçülü olduğu için biraz pahalı ,bakalım kaça mal olucak?

• quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

quote:

Bu arada lastikleri değiştirme vakti geldi yeni conti pr 5 alıcağım , bizim lastikler 60 ölçülü olduğu için biraz pahalı ,bakalım kaça mal olucak?

ben conti premium contact 2 taktım 2 ay önce 1100 TL ama piyasa fiyatının altına almıştım. senin dediğin o lastik en az 1250 TL 4 ü. 60 yanak lastik birden fiyatı katlatıyor. benim kışlık lastikler 55 yanak bir sorun olmadı. 55 yanak takılsa da sorun olmaz sanıyorum.205-55-16

• quote:

quote:

quote:

ben conti premium contact 2 taktım 2 ay önce 1100 TL ama piyasa fiyatının altına almıştım. senin dediğin o lastik en az 1250 TL 4 ü. 60 yanak lastik birden fiyatı katlatıyor. benim kışlık lastikler 55 yanak bir sorun olmadı. 55 yanak takılsa da sorun olmaz sanıyorum.205-55-16

evet dediğin gibi 1200 tl civarına mal olucak gibi,bu arada öküzün biri parktan çıkarken çamurluğun üstüne vurmuş yumruk kadar bir göçük oluşmuş,autokingde mini onarım ile bedavaya yaptırmayı düşünüyorum,bu arada tırnak kadar boya kalkmış ne yapmamı tavsiye edersiniz,tırnak kadar yer için boya yaptırmak istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: alplord

Selam herkese

Tüm forumu yazdıklarınızı okudum arkadaşlar. Bende bir SX4 almayı şu aralar çok istiyorum ve bu paylaşımlarınız bana cidden yol gösterdi. Ancak sanki 2013 modeli beklesem daha iyi olcak gibi. Aslında şimdi sizlerden bir fikir almak istiyorum. 2012 model düz vites fiyatı 35.890 tl. Ben bunu peşin tık parayla sizce ne kadar düşürebilirim. Bu işin oluru sizce nereye kadardır ? 2013'ler nezaman piyasaya çıkar beklemeye değermi ? Birde yanlış anlamadıysam bu araçlar önden çekiş sistemli değilmi ?

saygılar

model yılı sizin kararınız,ben olsam beklemeden hemen alırdım,peşin 34 bin gibi bir rakkama alırsınız.
    Gelişmelerden haberdar edin,hayırlı olsun.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

evet dediğin gibi 1200 tl civarına mal olucak gibi,bu arada öküzün biri parktan çıkarken çamurluğun üstüne vurmuş yumruk kadar bir göçük oluşmuş,autokingde mini onarım ile bedavaya yaptırmayı düşünüyorum,bu arada tırnak kadar boya kalkmış ne yapmamı tavsiye edersiniz,tırnak kadar yer için boya yaptırmak istemiyorum.

küçük bir rütüşla halledilir boşver orjinalliğini bozma. sağlam işçilikle yapılan rütuşda belli bile olmaz.

• Suzuki Sx4 modelini çok beğeniyorum.
    Kullanan arkadaşlar yol tutuşu hakkında bilgi verebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nikimyox

Suzuki Sx4 modelini çok beğeniyorum.
    Kullanan arkadaşlar yol tutuşu hakkında bilgi verebilir mi?

kesinlikle marka fanatikliği yapmıyorum yol tutuşu piyasadaki en iyi araçlardan biri,bu kadar yüksek bir araç yola bu kadar iyi nasıl tutunur ,cidden inanılmaz.
  • Arkadaşlar aracımın yağ değişim zamanı geliyor ben de yağını değiştireceğim. aracımın garantiisinin dolmasına 5-6 ay gibi bir süre var bu yüzden sanayide bir yere yağını değiştirteceğim. bir önceki bakımda 10w40 yağ koymuşlardı ancak aracın normalde 5w30 yağ tavsiye edildiğini ancak normal koruma için 10w40 da koyulabileceğini okudum. aracıma lpg de taqktırdığım için 5w40 yani sıcak performansı biraz daha iyi olan yağı koymak istiyorum. siz araçlarınıza hangi numara ve hangi marka yağ koyduruyorsunuz???
  • Tekrar merhaba arkadaşlar.Aracımın KM 450 oldu inanılmaz memnunum.Yol utuşu hakknında söyleyebileceğim şimdiye kadar bindiğim araçlardan çok çok iyi.Allah kimseye kaza bela vermesin farınız açık olsun :)
  • quote:

Arkadaşlar aracımın yağ değişim zamanı geliyor ben de yağını değiştireceğim. aracımın garantiisinin dolmasına 5-6 ay gibi bir süre var bu yüzden sanayide bir yere yağını değiştirteceğim. bir önceki bakımda 10w40 yağ koymuşlardı ancak aracın normalde 5w30 yağ tavsiye edildiğini ancak normal koruma için 10w40 da koyulabileceğini okudum. aracıma lpg de taqktırdığım için 5w40 yani sıcak performansı biraz daha iyi olan yağı koymak istiyorum. siz araçlarınıza hangi numara ve hangi marka yağ koyduruyorsunuz???

Ben serviste değişim yaptırıyorum,yağn cinsini öğrenip haber vermeye çalışıcağım.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.