Şimdi Ara

DH SİGARAYLA SAVAŞ GRUBU (159 Üye) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
437
Cevap
1
Favori
24.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: baddayberkk

Benide ekle yaşım 14 sigara içmiyorum başlamakda istemiyorum içenleride sevmiyorum ekle beni

Aslan kardeşim benim. Örnek Türk genci böyle olur işde.

Dünden beri boğazımda bi kuruluk var.. Bütün gün birşeyler yedim.. 5 paket bitter çikolata bitirdim sabahdan beri.. Bu gidişle kilo alıcaz galiba.. Ama olsun sigara içmeye devam etseydim onu alıcak vücutta kalmayacaktı yakın bi zaman da
  • quote:

Orjinalden alıntı: CaN®

quote:

Benide ekle yaşım 14 sigara içmiyorum başlamakda istemiyorum içenleride sevmiyorum ekle beni

Dünden beri boğazımda bi kuruluk var.. Bütün gün birşeyler yedim.. 5 paket bitter çikolata bitirdim sabahdan beri.. Bu gidişle kilo alıcaz galiba.. Ama olsun sigara içmeye devam etseydim onu alıcak vücutta kalmayacaktı yakın bi zaman da

biz başka bişey miyiz hocam ya.

boğazındaki kuruluk normal. sureklı bıseyler yedıgın ıcın su ihtiyacı duyuyosun. sigara içseydın ihtiyacın olmazdı. benımde oluyo arada sırada. bi sigara ustune bide su tamam
  • quote:

Orjinalden alıntı: unal.korkmaz

quote:

quote:

biz başka bişey miyiz hocam ya.

boğazındaki kuruluk normal. sureklı bıseyler yedıgın ıcın su ihtiyacı duyuyosun. sigara içseydın ihtiyacın olmazdı. benımde oluyo arada sırada. bi sigara ustune bide su tamam

Türk genci sigara içmez, içirtmez Bırak çabuk uyarmam bi daha bak

Benim sigara su şansım yok artık işde.. sadece sıvı alabiliyoruz
  • ekle benide
  • quote:

canım çekti yakıyorum 1 tane daha
  • quote:

quote:

Yak ulan nispeten mi yapıyosun
  • quote:

quote:

quote:

yak sende bi tane. atıyım bi winston soft. marlboro gibi gelir şimdii
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yak sende bi tane. atıyım bi winston soft. marlboro gibi gelir şimdii

Sigaraya savaş açan adama bak parldan başka içmemde.. artık onuda içmem tövbe
  • uf ya bugün internet cafeye felan gittik ben bide iki arkadaş biraz gezdik yeni zeus kafeye felan gittik sigara rejiminde olduğumu unutmuşum ya 6 7 taneyi geçti
  • Yaklaşık 1.5 sene önce bende bıraktım sigarayı çok içmesemde 2 günde bi paket bitiriyordum o zamanlar. Şimdi çok huzurluyum herkese kesinlikle tavsiye ederim, bırqktıkdan sonra yediğiniz yemekden ciğerlerinize eçktiğiniz havadan ayrı bir tat almaya başlıyorsunuz.

Bırakan biri olarak bir kaç önerim...

- Sigarayı neden içtiğinizi düşünün size ne getirisi var, neden içiyorsunuz, bunları düşünün,
    - Etrafınızda yolda yürürken sigara içen insanları gözlemleyin,
    - Kendinizi inandırın sigarayı bırakabileceğinize,
    - Bi tarih belirleyin ve o tarihte bırakın,

Şunu hiç bi zaman unutmayın bıraktıktan sonra ilk 10-15 günlük dönem en zor dönemdir eğer bu devreyi atlatırsanız bence yolu yarılamışsınızdır. Bir nefes dahi olsa bırakdıktan sonra sakın kullanmayın, çünkü bırakma hevesinizi kırar, sigarasız geçen her günü düşünün çekeceğiniz bir nefes katlandığınız onca şeyi çöpe atmak olacaktır...
  • şu anda bi sigarada ben yakıyorum anasını satayım zaten yarın calculus sınavım war üç gündür çalışıyorum yetişmedi tabii doğal olaraktan yarın vize çok pis geçirecek gibime geliyom herşeybirbine karıştı türev integral ortaya bi limit felan.
  • bu hafta o'nu tekrar görene kadar günde 1.5 paket gidiyodu.şimdi son 6 gün içinde en fazla 6 tane içmişimdir.(cuma-4, dün-2)
    güzel bi şey sigara içmemek...

• ben içmiyom ama bıraktırmak istiyorum benide yaz bi sevabımız olsun bi hayrımız dokunsun millete
  • Gurubumuza katılan arkadaşların sayısı çok çabuk artmış, bu kadar hızlı bir büyüme beklemiyordum doğrusu...
  • ya birakin dostum ugrasacak baska birsey bulamadinizmi bende iciyorum ve cok mutluyum erken olmekten zarttan zurttan korkmuyorum hem su an bulundugum ulkede de fiyatlari gayet munasip turkiyedeki kadar pahali degil :)

sigaranin gunah oldugu fln soyleniyor bazi cevrelercede olmadigi, bazilari siddetle gunah diyorlar ona ragmen sigarayla kiyaslanmayacak kadar buyuk gunahlar isliyorlar (ki bunlarin bir cogu hayatimizin bir parcasi olmu$ her neden ve nasilsa.........................)

yikarim ulen bu klubu
  • yaz benide dostum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: knight_offline

erken olmekten zarttan zurttan korkmuyorum

Bizim amacımız erken ölmemek değil.Bir burda saçma sapan grupları en azından azaltmaya çalışıyoruz ve bırakmaya çalışıyoruz.Biz burda içmeyerek kendimizi test ediyoruz.Biz burda içenleri etkilemeye çalışlıyoruz.Biz burda denenmemiş birşey yapıyoruz...vsvs

Bu arada benimde babam geçen yıl bırakmışsı sigarayı.4 aydan sonra bana kilo alıyorum boşwer en iyisi içmek dedi şimdide bırakamıyorYa aslında ben bu yaşta içmeye başladım babam ve annem bana günde içtikleri kadar içiriyorlar.Artık onların yanına gidince burnumu kapatıyorum ya sis sis siss
  • kaldı 4 gün sonra vizeler bitiyor ve denemeye başlıyorum.En iyisi bu dört gün baya bi nikotin alıyımda 1 hafta içesim gelmesin
  • 38 yaşındayım 25 yıldır paket taşır sigara içerim günlük 2-3 paket civarı.

Geçen sene 11. ayda ki haftaya 1 yıl olacak bir gün içerisinde nasıl olduğunu bile anlamadan sağ bacağımdan bypass ameliyetı geçirdim.

Doktorumun bana söylediği ise cidden çok korkunçtu ameliyata gireceğim sabahın gecesinde her 2 saatte bir kalkıp bacağımı kontrol ettim kangren oluyormu olmuyormu diye eğer önemsemeyip te bakmasam belkide şu anda sağ bacağım kesilmiş olacaktı.

Ameliyat oldumda geçtimi ? maalesef ki hayır evet bacağımı kullanıyorum ama sigara sayesinde budama hastalığı olarak tabir edilen burger sendromuna yakalanmış bulundum.

Bırakın sigara içmeyi dumanı bile ayak parmaklarımın kesilmesine sebeb verebilecek boyutta.

Ehh artık bu kadar yazdıktan sonra herhalde sigarayı bırakmanız için ufak bir sebeb olurum.

kendinizi kontrol için ayak parmaklarınızda renk değişimi olup olmadığını kontrol edin ( iki ayağınızındaki aynı parmakları kast ediyorum ) eğer renk değişimi varsa mutlaka kontrol ettirin bir başka belirti ise ayap parmak uclarının hissisleşmesi yada üşümesi yada karıncalanma hissi.

sigarasız günler dileği ile
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.