Şimdi Ara

DH SİGARAYLA SAVAŞ GRUBU (159 Üye) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
437
Cevap
1
Favori
24.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • up ta upp
  • açan kardeşten Allah razı olsun yaş 15 lise 1 e gidiyom 7.ci sınıfın başından beri içiyorum allah belasını wersin bu sigaranın günde yarım paket felan içiyorum allah kahretsin şu sigarayı. Benide YAz
  • quote:

Orjinalden alıntı: DaRkFoX [tHu]

açan kardeşten Allah razı olsun yaş 15 lise 1 e gidiyom 7.ci sınıfın başından beri içiyorum allah belasını wersin bu sigaranın günde yarım paket felan içiyorum allah kahretsin şu sigarayı. Benide YAz

sen baya erken baslamıssın , ya kim sen 7. sınıftayken sana alıstırdı sigarayı yoksa sadece merakmı?
  • Umarım bir an önce kurtulursun bu illetten, hiç denedin mi bırakmayı ???
  • quote:

sen baya erken baslamıssın , ya kim sen 7. sınıftayken sana alıstırdı sigarayı yoksa sadece merakmı?

ewet erken başladım haklısın.Bi çocuk içirdi mahalleden hoşuma gitti o zamana baktığım zaman kendimi çok saf ve aptal buluyorum keşke hiç başlamasaydım.Bizim mahallede iki arkadaş war onlarla eskidende aramız iyiydi ama ben sigaraya başladıktan sonra ne hikmetse kanka olduk ve onlardan birisi içime çekmeyi öğretti şu anda tik oldu içime sigarayı çekmeden duramıyorum sigarayı hızlı içiyorum dumanın hepsini çekiyorum ve içiyorum sonuna kadar yoksa kesmiyorbu sigara başlamamda biraz şundan oldu insan elinde sigara olduğu zaman böyle kendini bi b.k zannediyor tabi kendi adıma söylüyorum ben o cahillikle yaptım daha sonradanda hiç iyi bir b.k yemediğini anlıyor

quote:

Umarım bir an önce kurtulursun bu illetten, hiç denedin mi bırakmayı ???

abi denedim olmuyor 4 5 saat duruyorsun canın istiyor biraz psikoloji biraz ortam meselesi
  • Yazın benide.

Bırakalı 8 gün oldu, ara sıra kriz yaşasamda olay tamamen psikolojik bana göre.
    Anlatayım nasıl bıraktığımı;

5 Kasım'da gırtlağımda bir yanma oluştu, ama üşütmekten dolayı, ve ses de kısıldı. O gün içtiğim sigara hiç tat vermedi, aksine daha çok canımı yaktı. 6 kasım günü bırakmaya karar verdim, ama azaltma yöntemiyle.

Şöyle ki; dayanabildiğim kadar sigara içmedim, kriz anı geldiği zaman 1 tane içtim krizi geçirdi. O gün öyle bitti. 5 gün bu şekilde devam ettim. Günde 1 sigara ama çok dayanamadığım zaman 2 tane de oldu bazı günler. Yani 5 günde en fazla 8 sigara. 5. gün akşam üzeri 1 tane içtikten sonra gece yarısı 1 tane daha içtim ve o sigara beni o kadar iğrendirdi ki tamamen içmemeye karar verdim. Şu anda da 8 gün bitti. Tabi bırakmamda birkaç etken var yazmadan geçemiyeceğim,

- Çok yakın bir arkadaşımın babasının 2 ay kadar önce sigaraya bağlı damar tıkanıklığından vefat etmesi.

- Başka bir yakın arkadaşımın sol bacağındaki toplar damarın ayak bileğinden karnına kadar tıkanması.(Tıkalı damarı ultrasonda görmüş olmam da çok etkili oldu. Arkadaşım da direkden döndü.)

- Bırakmadan bir gün önce gırtlağımda yanma varken, bir aile dostumuzun eşinin gırtlak kanseri olduğunu öğrenmem.

Artık daha rahatım ve kriz durumları iyice azaldı. Sabah kalkınca boğazımda ki kötü tat ve yanma hissi kayboldu. Bu bile çok güzel bir duygu inanın.

Sigarayı bırakmak isteyen arkadaşlara bir kaç tavsiyem olacak, tabi bunlar kişiden kişiye değişebilir;

- Öncelikle sigara yüzünden sinirlendiğiniz zaman, bu sinirinizin sigara yüzünden olduğunu hatırlayın ve sakinleşmeye çalışın. Bunu bana sigara yaptırıyor diye düşünün ve tartıştığınız kişiye de söyleyin, gerekirse özür dileyin, sizi anlayacaklardır.

- Mentollü sakızlar işe yarıyor, kriz anında çiğnemek iyi geliyor. (Vivident White Karbonatlı tavsiye edilir.)

- Çekirdek çitlemekde iyi oluyor.

- Sigara içen insanları kafanızda kurtarılması gereken hastalar gibi düşünün. Ben artık içen arkadaşlarım için üzülmeye başladım.

- Hiç canın istemiyormu diyenlere verceğiniz cevap şu şekilde olsun; "tabi ki istiyor ama ben içmiyorum"

- Peki benim canım istemiyormu, istediği anlar oluyor tabi ki ama o sırada kendimi başka bir yere yönlerdirmeye çalışıyorum, sakız çiğniyorum, pc de oyuna veriyorum kendimi, veya ilgi duyduğum ne varsa, yani uğraşacak bir şeyler buluyorum, bir süre sonrada kriz geçmiş oluyor.

Umarım bu yazdıklarım birileri için faydalı olur.

Allah sigara içen herkesi kurtarsın.

Selamlar.
  • ben ara verdim.ciğerlerim eskisi gibi olana kadar içmeyeceğim ki bu da yaklaşık 15 yıl falan yapıo galiba.
  • eline sağlık abi üşenmemiş yazmışsın noktayı koymuşsun dediklerini deniyicem ama ben böyle yemekten sonra dayanamıyorum nedense aç karnınada içemiyorum içsemde iğrenç oluyor tadı ağzımın tadı bozuluyor.sabahleyin 6.30 da ewden okula çıkmak için giderken bir tane içiyorum öğlen okuldan çıkışta bir tane akşama kadar 1 1 1 derken yarım paketi buluyor bazende geçiyor
  • Ben daha yeni başladım (1 aydlık) walla bırakmayı şuan düşünmüyorum.. gerçi @cemsultan'ın yazdıkları da etkilemedi deil.
  • Sabah aç karnına içildiğinde en çok zararı o zaman veriyor zaten. Düşün vücut bütün gece sigara içmediğinden dolayı dinlenmiş ve kendini sigaranın etkilerinden temizlemeye başladığı anda dan diye kurşun sıkıyosun vücuduna.

Sana tavsiye en azından ilk hedef olarak öğlene kadar hiç içmemeye çalış. Önce bu hedefe ulaş.
    Ama kesinlikle bunun için çaba göster.

Yemeklerden sonra (sabah hariç tabi, öğlene kadar yasak) kendini 1 tane içmeye şartlandır. Ondan sonra da elinden geldiğince içmemeye çalış. Yukarda yazdığım sakız çok etkili, onu dene.
    Tabi ki kolay bir şey değil ama çaba gösterince oluyor, ilk önce kendine güven.

Selamlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemsultan

Sabah aç karnına içildiğinde en çok zararı o zaman veriyor zaten. Düşün vücut bütün gece sigara içmediğinden dolayı dinlenmiş ve kendini sigaranın etkilerinden temizlemeye başladığı anda dan diye kurşun sıkıyosun vücuduna.

Sana tavsiye en azından ilk hedef olarak öğlene kadar hiç içmemeye çalış. Önce bu hedefe ulaş.
    Ama kesinlikle bunun için çaba göster.

Yemeklerden sonra (sabah hariç tabi, öğlene kadar yasak) kendini 1 tane içmeye şartlandır. Ondan sonra da elinden geldiğince içmemeye çalış. Yukarda yazdığım sakız çok etkili, onu dene.
    Tabi ki kolay bir şey değil ama çaba gösterince oluyor, ilk önce kendine güven.

Selamlar.

abi eline sağlık ben sabah 6 da kalksam öğlen 1 de yiyeceğimi bilsem yemeği gene içmem sigara aç karnına içemiyorum mesala 1 de yemek yedim saat 4 yada 5 oldu karnım acıktı böyle içesim gelmez yemekk yer sonra içerim
  • arkadaşlar ben yatıyorum hadi size kolay gelsin.Cemsultan albayım bunu üst konu yapsanız nasıl olur sadece bir öneri değerlendirirseniz sevinirim iyi geceler herkese
  • O zaman bu işi başarma şansın daha fazla, ki bende aynı şekildeydim.
    Ama benim avantajım kahvaltı yapma alışkanlığım olmadığı için, ilk sigaramı öğleden sonra 3-5 gibi içtiğimi bilirim.

Önce ilk hedefe ulaş, 1 hafta ya da 10 gün kadar bu şekilde dene.

Sonrasını düşünürüz.
  • yakinda bende gelecem araniza
  • quote:

Orjinalden alıntı: nobrain

yakinda bende gelecem araniza

nasıl gelecen aramıza. bırakarak mı gelmeyı dusunuyosun. baslayacagını sanmıyorum ama
  • 8 ay oldu ekle bakım benı
  • arkadaşlar gösterdiğiniz ilgiden alakadan dolayı çok teşekkür ederim. demekki bu forumda sigarayı bırakmak isteyenin olduğunu gördüm. tüm arkadaşlara teşekkür ederim. destekleyene de desteklemeyene de teşekkür ediyorum.

sigarasız sağlıklı günler(daha tam bırakmadım ama azaltarak bırakıyorum bende)
  • Kardeşler nasıl gidiyor sabahtan beri içmiyorum şimdi içicem bi tane.Ayrıca böyle bir topic benim kafamda wardı kısmet seninmiş
  • benide ekleyin sigaraya hayırr!!!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.