Şimdi Ara

DH SEÇİM ANKETİ - 25 Ekim 2017 (1 SENE ÖNCEKİ SONUÇLAR EKLENDİ) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
350
Cevap
8
Favori
19.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
453 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH SEÇİM ANKETİ - 25 Ekim 2017 (1 SENE ÖNCEKİ SONUÇLAR EKLENDİ)

(En Son Oy Tarihi: 28.11.2019)
Giriş
  • Bence mhp’den ümidini kesmiş olan orta Anadolu’dan iyi oy alabilir iyi parti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi Partinin oy alamayacağını söyleyenler ya akp li ya mhp li. Çünkü bunların oyu kayacak. Korku boşuna değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • En çok oyu İyi parti Mhplilerden alır ardındanda Atatürkçülerden alır benim tahminim baraj sorunu olmayacak
  • Geçen seçim , babam akp'ye , annem chp'ye ben ve kardeşim mhp'ye oy atmıştık , bununla birlikte dayım ,eniştem, dayımın hanımı ve 2 çocuğu , 2 arkadaşım ve babamın 10 dükkan komşusu ve aileleri Akp'ye oy atmışlardı , bu saydığım kişilerin hepsi bu seçim iyi partiye oy atmaya karar vermişler(ben dahil) , üstelik kendileri geldi bana söyledi , ben herhangi bir şekilde oy verirmisiniz düşünürmüsünüz gibi bir soru da sormadım.

Yengem ve 3 kardeşi ve bunların çocukları da geçen seçim mhp'ye oy vermişler ve onlar da iyi partiye oy vereceklerini söylediler ...
    Düzeltme : 2 arkadaşım ve aileleri , teyzem ve ailesi , iş yerinden 3 arkadaşım ve aileleride önceki seçimde chp'ye oy atmışlar ve bu seçim iyi partiye kesin oy atacağız diyende var , atmayı düşünüyorum diyende var...

Tabiki çevrem türkiyenin bir portresi değil ama benim tahminim %10-%15 arası bir oy alacaklarını düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memo84 -- 29 Ekim 2017; 0:14:24 >

• Yavhu biride "Kötü" Parti kursun Herkes iyi Herkes temiz.. Ak, Pek..

Belediyelerinin yolsuzluğunu önlemeyip yüzümüze gülen bu iyi partiler değil mi zaten bizi sömüren..

Kötü parti çıksın oyum ona. En azından ne olduğu belli olur
  • Ütopik bir anket sonucu cikmis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim bildiğim mhp tabanlı ülkücüler,beklemede.Garanti veririz gibi bir şey söz konusu değil,ama bir bıkkınlık var sonuçta.Dertlerini iyi anlatırlarsa,ne yazık ki Mhp'den çok oy götürecekler.Akp'nin kendi tabanı sandığı,merkez sağ seçmende de kopmalar yaşanacak.Ama dediğim gibi süreci doğru atlatmaları gerekiyor.Bir şey daha söyleyeyim,fetöcü muhabbetleri pek ilgi çekmiyor,başka yerden yürüyün:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: teote

İş aş haydar baş. Btp nerde?

asgari ücret 5000 lira olacak diyen üçkağıtçı değil mi bu adam?

• quote:

Orijinalden alıntı: eroled

(Bilgilerimizi tekrardan hatırlamak adına nacizane...)

Memleketimizde, iç ve dış konular dahilinde onlarca sorun varken,

Ve zaman dahilinde malum sorunlara yenileri ekleniyorken,

Maalesef 15 küsür senedir ülkeyi yneten/yönetmeye çalışan/yönettiğini zanneden,

------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Akepe isimli siyasi parti;

1 - Birinci seçim (2002) 'de, sonradan ÇIRAKLIK dönemi olarak lanse edilen, (Tam destek verdik...)

(1) EKİM DÖNEMİ (İcraatların ekimi), Ülkedeki kaos, ekonomik kriz ve buhran vb. sonrası,

(2) Arkasına aldığı rüzgarla % 34 civarı oy ve halk desteği, (koalisyon sonrası) tek başına iktidar,

(3) O şartlarda Akepe'ye oy verdik, destek verdik, geleceğimiz için, umutlarımız için...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 - İkinci seçim (2007) dönemi, sonradan KALFALIK dönemi olarak lanse edilen, (Kısmi destek verdik...) bazı şeyler ters gidiyordu da ondan...

(1) BAKIM DÖNEMİ (İcraatların bakımı) Malum muhalefet, ve diğer iç ve dış engellemelerine rağmen çalıştay,

(2) Biz hükümet olduk , Ama İkdidar olamadık söylemleri,

(3) Cumhurbaşkanı, bizden değil, her icraatımız engelleniyor, veto ediliyor söylemleri...

(4) Aynı yıl (2007), Akepe 'li Abdullah GÜL cumhurbaşkanı seçildi. Ve çalıştayın mazereti kalmadı !!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3 - Referandum. (2010) (Yine tam destek verdik.) Güzel ve güneşli günleri biz göremesekte, bizden sonraki nesillere mirasımız olsundan hareketle...

(1) Bazı şeylerin iyi gitmediği, bir aşamadan sonra takıldığı ve bu durumun aşılması gerektiği vs.

(2) Anayasa'dan (1982 Anayasası) kaynaklanan ve işlerin iyi gitmemesine ilişkin sorunlar var olduğu vs.

(3) Refarandum'da ÊVET çıkması durumunda, Türkiye hız kesmeyecek, hatta şahlanacak söylemleri...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 - Üçüncü seçim (2011) dönemi, sonradan USTALIK dönemi olarak lanse edilen, (Alternatif olmadığından olsa gerek >>> Şartlı destek verildi...)

(1) BİÇme DÖNEMİ(İcraatların Biçimi) (Her ne hikmetse, 3. seçim ve sonrasında, Akepe'ye oy vermediğim için pişman olmadığımın haklı gururunu halâ yaşıyorum...)

(2) Sanırım Akepe'ye 3. seçimde bilerek veya az bilerek oy veren seçmen vatandaşlar, USTALIK dönemi beklentisinden farklı anlamlar çıkardılar >> seçim arefesinde... Ya da oy verebilecekleri güven veren/verecek alternatif bir partiden yoksun kaldıklarından hareketle bir şans daha verdiler...

(3) Nihayetinde, hükümet ve cumhurbaşkanı aynı cinsin ürünü ve uyumlu çalışmakta oldukları varsayılmakta...

(4) Belediye seçimlerinde de benzer saçma senaryolar sahnelenmekte... (Ör.: Belediye Başkanı hükümet ile aynı partiden olmazsa hizmet alamayız vs.)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5 - Cumhurbaşkanlığı seçimi (2014) Görev süresi dolan Abdullah GÜL'ün yerine RTE seçilerek, Akepe USTALIK Dönemini (Dümenini) Ahmet Davutoğlu devraldı...

6 - Dördüncü seçim (??????) dönemi. Haziran 2015 seçimleri Akepeyi tek başına iktidar yapmadığı için (hükümet kurulamadığı vs.) kasım 2015'te yenilendi...

7 - Beşinci seçim (?????????????) dönemi , Kasım 2015 seçimleri Akepeyi yine tek başına iktidar yaptı... (Başarı kimine göre RTE'nin, kimine göre Ahmet DAVUTOĞLU'nun... Seçmen Vatandaş (Akepeye Oy veren veya vermeyen...) her ne kadar ikiye bölünmüş olsada, (memleket memfaatleri adına...)

(1) Akepenin ömrü dolmuş olmasına rağmen, alternatif seçeneklerin azlığı, güven vermemesi/az güven vermesi vb. söylemler hâlâ geçerliliğini koruyor!!!
    (2) Akepenin, verien şanslara rağmen, (tek başına iktidar olduğu geçen zaman diliminde) beklentilerin çok altında başarılı olabilmesi, hatta çok hayati konularda başarısızlığı dikkate alındığında, seçime giren diğer partilerin (CHP, MHP, HDP ve diğerleri)asla başarılı olamayacaklarına dair inançtan kaynaklı (olmayan/az olan) istikrarın devam etmesi yönünde mecburiyetten kaynaklı sahte destekler vs.

(3) Yani, vatandaşa ölümü gösterip, sıtmaya razı etme bu olsa gerek >>> Akepeli olan bilimum zümre tarafından...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8 - 2016 oratalarında Ahmet DAVUTOĞLU istifa ettirilerek, Akepe USTALIK Dönemi (Dümeni) başına Binali YILDIRIM getirildi. Hâla dümenin başında !!!

9 - 2017 başlarında yapılan referandumla ve şaibeli sonucuyla, (içeriğindeki maddelere EVET oyu daha fazla çıkmıştı...) YENİ BİR DÖNEM'in BAŞLANGICI OLDU... (ADI Bende Saklı !!!)

10 - Altıncı seçim (2019 ???) dönemi..........................................................................................................................................................................

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

<< UZUN LAFIN MEKTUBU >>

11 - Bu Akepe , bizim de zamanında iki dönem + 2010 referandumu(2002 - 2011)oy verdiğimiz, seçtiğimiz, desteklediğimiz Akepe değil... Standart sapmalarını üst üste koymaya kalksak !!! geri vitesleri hiç saymıyorum !!!

12 - Hani ileri medeniyetler seviyesine/zirvesine çıkacaktık ??? Yoksa çıktıkta ben mi aşağıya bakamıyorum... (Yükseklik korkusu falan da taşımama rağmen...)

13 - Bunlar değil miydi ? Bu kadar fazla çeşitli vergi skalası mı olur? Derhal ve en kısa zaman da vergi sistemini değiştireceğiz. Gelire dayalı/esaslı vb. vergi sistemi getireceğiz vs. ÖTV vb. vergiler abesle iştigal olduğu vs. dillendirilmedi mi? 1999 menşeli Deprem vergisi bile Akepe sayesinde kalıcı/sürekli oldu...

14 - Demediler mi ? Biz Türkiye partisiyiz, hepimizi istisnasız kucaklayacak olanlar bunlar değil miydi ?

15 - Terör denen , (Türkiyemize yakışmayan) belayı ortadan kaldıracak ve toplumsal mutabakat sağlayacak olanlar kimdi sahi..

16 - Tl 'den 6 sıfırı atarken, 1 $ neyse 1 € neyse, >>> 1 TL 'de aynı kıymette olmalıdır. Ekonomik ve parasal hedeflerimiz bu doğrultuda olacaktır, diyen, enflasyon ve devaülasyon benzeri sıkıntılara karşı her zaman Aplanı B, C, D ................ planlarımız defaatle olacaktır. Hatta olası ekonomik krizler Türkiyemizi en kötü tabirle teğet geçecektir diyenler ???

17 - Ülkeyi bizden öncekiler parsel parsel satmışlar derken, kendileri farklı şeyler mi yaptı. EGE ve AKDENİZ bölgesinde, turizm noktalarını sanki yabancılar işletmiyorlar...

18 - Bizimle huzur gelecek, biz varsak huzur var, barış var, biz yoksak, gemi su alır batar diyanler, bugün bakıldığında, bu söylemlerine kaç kişiyi, kaç vatandaşımızı inandırabilirler acaba ??? İcraatlarına bakıldığında karne eksilerle dolu...

19 - Avrupa Birliğine tam üyelik başvurumuz görüşülürken, gelinen noktada, bizim Avrupa Birliğine değil, onların bize muhtaç olduğu, ihtiyacı olduğu, görüşüne kaç kişi prim verir, inanır ve bu zihniyete alkış tutar anlamak çok güç... (Türkiyenin batısıyla i doğusu arasında bile tonlarca fark varken !!! )

20 - NATO üyesi olmasına rağmen, (Nato'nun hatta Dünya'nın süper güç kabul ettiği) ABD'ye çıkışları, birilerinin RTE 'yi Dünya Lideri olarak lanse etmesinden hareketle vs. Bİz Türkiye olarak bize yeteriz, kimseye minnet etmeyiz, diz çökmeyiz söylemler...

21 - İyi güzel de, kimseye boyun eğmeyelim ve diz çökmeyelim, kendi yağımızla kavrulalım OK. Peki biz kendi içimizde barışı sağladık mı ? Gerçekten hepimiz, aynı gemide olsak bile istikametimiz aynı mı ? Gemi içerisinde huzur var mı ? Sosyal Adalet var mı ? Hukuk var mı ? Dayanışma var mı ? Hepimiz, aynı kadere inanıyor muyuz ???

22 - Oysa ; Açlık sınırı (güncel) 5.000 Tl civarı... Asgari ücret içler acısı 1.500 Tl civarı... Genel olarak ; Köylü perişan, Çiftçi perişan, İşçi perişan, Memur perişan, İhracat olumsuzluk tablolarla dolu... Patron perişan... Cari açık her geçen zaman daha kötü setirde...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SONSÖZ :

23 - Artık, kan değişikliğinin zamanı geldide geçiyor bile, geçen son seçimlerde alternatif seçilecek parti olamadığı için olsa gerek, bir çok seçmen zımmen Akepe ye oy vermiş olsa da, O oylar emanet oylardı. Akepe nin metal yorgunluğu olduğunu RTE de kabul ediyorsa, kendi içerisinde kan değişikliği zaruretinden bahsediliyorsa, Akepe ilk seçimde dinlenmeye alınmalı (bir daha memleketin başına belâ olamayıncaya kadar...) Ve Akepe nin ilk iki döneminde olduğu gibi >>> arkasına alacağı rüzgarla >> Yeni seçilecek parti ve yeni yüzlerle yeni umutlara yarınlara heyecanla yelken açmalı...

24 - İnsanlarımız ; güven duyacağı, gerçek barış ve kardeşliğimizin hakim olacağı, huzur ve istikradan yana olan , yüzlerin güleceği, gelecek nesillere bırakabileceği sağlıklı bir Türkiye'yi sonuna kadar hak ediyor...

25 - Hem değişiklikte ferahlık vardır. Kaybedeceğimiz çok fazla bir şey de olmayacaktır. Bu günkünden daha kötüsü olmaz / olamaz , Kimbilir, belki yakın gelecekte , şikayetlerden çok memnuniyet verici duygu ve düşüncelerimizi paylaşırız.. Kimbilir...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOT : Akepe'ye 2 dönem (2002 - 2011 arası) oy verdiğim ve desteklediğim için, söz konusu zaman dilimine ait, bilimum veballerden (günahıyla ,sevabıyla... ) sorumluyum... (katkım dahilinde ve ölçüsünde...) Sonrasına karışmam OK ..

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Keşke herkes sizin gibi bilinçli seçmen olsa,eleştirmeyi bilse,holiganlık yapmasa.. Tebrikler hocam.

• şu an akp oylarının 37-39 bandında olduğunu düşünüyorum
    iyi parti muhetemelen %14 alır
    chp %17 geriler.
    diğerleri meclise giremez ve akp kendi başına tekrar iktidar olur.
    akşener çok çalışması lazım yoksa bi işe yaramayacak. en az %24-25 lazım ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hexedemical -- 29 Ekim 2017; 0:40:32 >
  • asgari ucreti 2 bın tl yapıp doları 10 tl yaparlar olur biter :D
  • Hala parti oylamaları yapılıyor ve ben bunu gördükçe çıldırıyorum.

Eeey Türk Milleti, bilmiyorum farkında mısınız ama yeni anayasa ile TBMM tamamen by-pass edildi, artık partilerin önemi yok artık tüm güç başkanların elinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geekon

quote:

Adam gayet mantıklı üçkagıtcı demeye hakkınız yok. Bu adamın evıne elı bıcaklı kişiler girdi, saldırdı ve yaralama olayı oldu. Kısaca paralel çeteler bu adamı tehdıt ettı susturdular. Sizlerin dunyadan haberı yok at gozlugunuzle geldınız at gozlugunuzle gıdıyorsunuz yazık

https://www.61saat.com/gundem/genel-baskani-prof-dr-haydar-bas-in-evine-saldiri-h359236.html

http://odatv.com/haydar-basin-korumalarina-kim-saldirdi-1911161200.html

http://www.yenimesaj.com.tr/gundem/btp-lideri-evine-yapilan-saldiriyi-anlatti-h13035752.html

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Benden de İyilik için +1 oy / Ne AKP ne MHP nede CHP nedeni ise hemen açıklayayım.

Ak Parti'yi anlatmaya gerek yok gerçekleri görebilmek zor olmamalı diye düşünüyorum.

MHP iyice bozdu kaç yıldır seçim kazanamıyor ve koltuğu bırakmıyor.

CHP - HDP ile ortaklaşa hareket ettiği sürece hiç bir şekilde benden oy alamaz!

Akp doğudan nasıl oy aldı sanıyorsunuz, kürtler sayesinde, hdp.li vekilleri meclise sokan onların vekil olmasını sağlayan kim yine akp, onları besleyen maaş veren kim akape... Neden onların dokulmazlıklarının tümünü kaldırıp yargılatmıyor.. Neden itin birini hapiste beslemeye devam ediyorlar, akapenin arka bahçesi yalakadı daha dün meydanlarda akapeye ip atıp asın demiyormuydu. Akapenin cemaat kıçı yaladığı gibi şimdide mhp akapelileri desteklemiyormu, hatta içlerinden bir uyanık çıkıp akapeye yanaşarak başbakan yardımcısı olmadımı.
    Yahu bu akapeliler ne kadar saf insanlarmış herkes bunları kandırmış, aldatmış... Hele hele o yalakasına ne demeli, akapede onu mu kandırıyor acaba...

• quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

quote:

Orijinalden alıntı: geekon

quote:

Adam gayet mantıklı üçkagıtcı demeye hakkınız yok. Bu adamın evıne elı bıcaklı kişiler girdi, saldırdı ve yaralama olayı oldu. Kısaca paralel çeteler bu adamı tehdıt ettı susturdular. Sizlerin dunyadan haberı yok at gozlugunuzle geldınız at gozlugunuzle gıdıyorsunuz yazık

https://www.61saat.com/gundem/genel-baskani-prof-dr-haydar-bas-in-evine-saldiri-h359236.html

http://odatv.com/haydar-basin-korumalarina-kim-saldirdi-1911161200.html

http://www.yenimesaj.com.tr/gundem/btp-lideri-evine-yapilan-saldiriyi-anlatti-h13035752.html

asgari ucret 5000 lira oluyorsa doktor muhendis ne alacak 20000 mi?

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.