Şimdi Ara

### DH Sanal Havacılar [49 Kişi Olduk] ### (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
16
Favori
8.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: y.ulus

Cevabınız ve açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. Ben başlangıç için offline ATC simülatörlerinin varlığını merak ediyordum o yüzden mikrofon ile konuşmayı sormuştum. Offline olarak kendi başımıza yapma şansımız var mı? (Buna imkan veren simülatörler vs var mı yani)

Sonra öğrendikten sonra işi ciddileştirebilirim belki. Tabi ki bende attığınız videodaki gibi ciddi bir sanal ATC olmak isterim Şimdi IVAO nun türkiye bölümünü biraz inceliyorum bakalım.

Ama anladığım kadarıyla, ATC ye uçuş kadar aşırı bir ilgi olmadığından kendi başımıza öğrenmek pek mümkün değil gibi görünüyor. Dediğiniz gibi eğitim almak gerekecek heralde.

ivaonun orj sitesinde bulamadım şu türkiye bölümünün sitesini atar mısınız

• Ben de Sanal Havacılık'a ilgi duyuyorum. Bu ilgi özellikle Teknoseyir'deki videoyu izlememle ilgim daha da arttı.
    http://teknoseyir.com/sanal-havacilik-nedir-nasil-ogrenilir
    Ama öğrenilecek çok şey olması, havacılığın bir derya olması gözümü korkutuyor açıkçası.
    Benim öğrenmek istediğim, videoda hep Microsoft Flight Simulator X üzerinden gidilmiş. Burada meraklılarının kullandığı başka simülasyon programları var mı acaba? Varsa nedir?
    Bir de http://sanalhavacilik.net/ ve sanal pilot kitabı http://www.sanalhavacilik.net/sanal-pilot-yayinlandi/ başlama için güzel olabilir mi, burayı bilen arkadaşlar varsa yorum rica edeceğim.
    Ayrıca ilk sayfaya programlarla ilgili linkler, açıklamalar, sıkça sorulan sorular gibi eklemeler yapılabilir gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anoren -- 29 Mayıs 2014; 9:51:05 >

• @Ingrid

http://tr.ivao.aero/

@Anoren

Bu konunun ilk mesajında diğer simülatörler de yazıyor
  • yeni başlayanlar için ne öneriyorsunuz hangisini indirmeliyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tantum Verde

yeni başlayanlar için ne öneriyorsunuz hangisini indirmeliyiz?

Microsoft Flight Simulator X indirmenizi öneririm, tavsiyem tam sürümünü satın almanız...
  • Mrehabalar;

Yakşlaşmada ve inişte gerekli olan hız ile ilgili sorular gördüm. Biraz geç de olsa belki bir katkım olur diye çok basit bir yöntem tavsiye etmek istiyorum; checklist kullanmak

örnek olarak Boeing 737-800 checklist diye google'da arattığınızda simülatörler için hazırlanmış checklistleri görebilirsiniz. Burada Approach (yaklaşma) ve landing (iniş) için yapılması gerekenler, açılması gereken flaplar, ve seyir hızlarını bulabilirsiniz. Bunları uygular ve ATC'nin direktiflerine uyarsanız mükemmel iniş yapamamanız için hiçbir sebep yok açıkçası. (ILS inişlerde mutlaka en geç minimum seviyesinde otomatik pilot devre dışı bırakılmalı. FSX'de add-on uçakların birkısmı hariç hiçbir uçak otomatik iniş yapamıyor.)

• F86 severler için..

### DH Sanal Havacılar [49 Kişi Olduk] ###

• quote:

Orijinalden alıntı: ymuhtar

Mrehabalar;

Yakşlaşmada ve inişte gerekli olan hız ile ilgili sorular gördüm. Biraz geç de olsa belki bir katkım olur diye çok basit bir yöntem tavsiye etmek istiyorum; checklist kullanmak

örnek olarak Boeing 737-800 checklist diye google'da arattığınızda simülatörler için hazırlanmış checklistleri görebilirsiniz. Burada Approach (yaklaşma) ve landing (iniş) için yapılması gerekenler, açılması gereken flaplar, ve seyir hızlarını bulabilirsiniz. Bunları uygular ve ATC'nin direktiflerine uyarsanız mükemmel iniş yapamamanız için hiçbir sebep yok açıkçası. (ILS inişlerde mutlaka en geç minimum seviyesinde otomatik pilot devre dışı bırakılmalı. FSX'de add-on uçakların birkısmı hariç hiçbir uçak otomatik iniş yapamıyor.)

Araştırmıştım kendim açıkcası kimse cevap vermeyince uzun süre boyunca . Ama yinede teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunları nasıl indireceğiz arkadaşlar?
  • Merhabalar,
    Bu işe başlamanın heyecanını iyi bilirim geceleri uykunuzu bölüp uçuş yaparsınız. Yemeğinizi bie uçuş esnasında yer, gelen misafirleri bile evinizde rötarlı karşılarsınız
    PC konfigürasyonu, 2004 mü FSX mi, diğer eklenti programlar, grafik kartının kaç fps ye çıkabileceği gibi sonu gelmez sorunlarla uğraşmak ve çözümlemek işin ayrı bir keyfi oluyor.
    Buradaki yeni arkadaşlara kırımsız uçuşlar dilerim. Ve bu vesileyle bir de duyuru yapmak istedim.
    Yıllarca sanal uçuş yapmış biri olarak artık kendimi emekliye ayırdım Elimde satmaya kıyamadığım profesyonel bir joistick ve parmak bile değmemiş FSX orjinali var. İhtiyacı olan arkadaşım varsa pm atsınlar. Bu elit konunun ikinci el satış alanına dönmesini istemeyiz.

Bütün sanal havacı arkadaşlarıma tekrardan selamlar...

• biraz eklenti paylaşsak konu canlansın
  • Bu oyunları nasıl indireceğiz arkadaşlar bi yardımcı olsanız
  • Hocam öğrendim herşeyini neredeyse,fakat bi ILS beceremiyorum. Tutoriallerine de baksam yardım da istesem hiç bir şekilde inmiyor uçak. Bug mu var bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamanmekan.

Bu oyunları nasıl indireceğiz arkadaşlar bi yardımcı olsanız

demo indirinde, ama tavsiyem lisanslısını satın alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExYq

Hocam öğrendim herşeyini neredeyse,fakat bi ILS beceremiyorum. Tutoriallerine de baksam yardım da istesem hiç bir şekilde inmiyor uçak. Bug mu var bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

İniş yapmak diğer eylemleere göre çok daha zordur. Hemen ilk seferde mükemmel olmaz alışırsınız, sonra rahat bir şekilde inersiniz.
  • Sivil pilota yazarsan sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdszBiri -- 28 Haziran 2014; 13:23:33 >
  • Beni de sivile yazar mısınız ?
  • Laserjet 45 ile esenboğa ya inerken önüme bir anda A321 koydular. Kardeş kardeş indik.

Sonrasında PMDG ile Kahire'de soluğu aldım.
     ### DH Sanal Havacılar [49 Kişi Olduk] ### ### DH Sanal Havacılar [49 Kişi Olduk] ###
     ### DH Sanal Havacılar [49 Kişi Olduk] ### ### DH Sanal Havacılar [49 Kişi Olduk] ###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laztronot -- 6 Temmuz 2014; 23:23:47 >

• Uçuş simulatörleri için Joystick önerisi bekliyorum.

Bütçem 0- 150 max 200 TL .
  • Uplayayım bari.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.