Şimdi Ara

____ ::: DH SAAB TAKIMI ::: _____ (144. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.472
Cevap
58
Favori
317.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-farklilik-lux-confor-guvenliik-ustunluk-160940869/detay

Yeni favori aracım :)) bugün yolda gördüm çok hoşuma gitti duruşu gidişi... Yolda bu kadar güzel duran araba nadirdir. Citroen'i tebrik ediyorum buradan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurcukka

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-farklilik-lux-confor-guvenliik-ustunluk-160940869/detay

Yeni favori aracım :)) bugün yolda gördüm çok hoşuma gitti duruşu gidişi... Yolda bu kadar güzel duran araba nadirdir. Citroen'i tebrik ediyorum buradan...

Onurcum citroen zaten hep donanım ve konfor olarak bir gömlek üstün olmuştur. Ben hiç canlı olarak C6 görmedim ama resimlerden hoş duruyor. Yalnız garibime giden şey şu: 2.7 V6 dizel araç ama 0-100 8.9 sn, yakıt fazla falan. Hiç ekonomik değil. :)

• drdilmen D kullanıcısına yanıt
    Dilmen hocam zaten motordan ekonomi beklememek lazım. Yalnız ufak dokunuşlarla çok can yakar o motor:)

tabi ki ttid yerini tutamaz hicbir sekilde o ayri:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onurcukka -- 16 Haziran 2014; 12:06:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaşlar hiç aklımda yokken bugün arabamı sattım. Nete koyduğum şu boya korma fotolarından biri görmüş aradı yok mok dedim ama illa alayım dedi bgün de geldi aldı gitti valla. Içim epey buruldu açıkçası. Arkadaş ta bulabileceği en temiz saablardan birini almış oldu tabi. Sizinle paylaşayım dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dilmen hocam aracinizi en sonunda arkadasima aldirdim.araciniz gercekten cok guzel dilerim baska bi saab sahibi olursunuz.

Dilmen hocam ne yaptınız ne yaptınız anlamadım? 5 kere okudum ama yine anlamadım! Hala da anlayabilmiş değilim ???

Hani bana verdiğiniz o sözler, hani o güzel masum gözler... :)))))

Çok şaşırdım vallahi hocam ama hayırlı olsun, kısmet. İnşallah tekrar başka bir Saab ile aramızda görmeye devam ederiz sizi :)

Kaça gitti araç? Bizimkini verelim size :D

Hem de tek T varken satıldı araç yahu. Bizimkinin nesi eksik? Bimzkisi de tek T !!! Çift egsoz yapsam bizimkisi de gider mi acaba Dilmen hocam :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onurcukka -- 17 Haziran 2014; 10:37:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kebilay

Dilmen hocam aracinizi en sonunda arkadasima aldirdim.araciniz gercekten cok guzel dilerim baska bi saab sahibi olursunuz.

Siz mi aracı olmuştunuz :) Benim yanımdayken aradığı da sizdiniz sanırım Cemil Beyin. :) Valla halen içim buruk ya. Hele giderken arabanın arkasından baktım şöyle bir . Ulan duraydı falan demedim değil.
    Allah her iki taraf için de hayırlısını versin inşallah. Ama Cemil de ne titiz adammış yahu :) KEsinlikle içine sinecek bir araç aldı bence. Hani derler ya kız gibi. Bence öyle.
  • Onurcukka O kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar aracı satmış olmam buradan ayrıldığım anlamına gelmiyor. Bunu da belirteyim dedim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drdilmen -- 17 Haziran 2014; 12:31:32 >
  • Hocam yeniden sizi bir saab la aramizda gormek isteriz var mi bi arac dusunceniz

Ne olursan ol yine gel demiş Hz. Mevlana değil mi Dilmen hocam :))

Yeni alan arkadaşa da hayırlı uğurlu olsun. Bence de en nadide TTiD'lerden birine sahip oldu, güzel günlerde binsin inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kebilay

Hocam yeniden sizi bir saab la aramizda gormek isteriz var mi bi arac dusunceniz

Wall Ankarada bir tane yine TTID sport wagon var . Siyah renk. Dün ona baktım. Biraz kararsızım. Araç temiz iç dış olarak kondisyonu yeterli ama km 200000 de olunca biraz tereddütteyim. Bakalım hayırlısı.
    Ben yazları hastaneye bisikletle gelip gidiyorum. Bir de eşimin araba olunca çok ihtiyaç olmuyor genel anlamda. O yüzden belki biraz bekleyebilirim. Nasip diyelim.
    Bir de 2012 mondeo 2.0 ecoboost 240 BG selective var bir arkadaşta. Biraz sıkışık o da iyi bir fiyata verecek. Onu da düşünebilirim. Çok dolu ve inanılmaz performanslı bir araç. Bakalım hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drdilmen -- 17 Haziran 2014; 14:34:09 >
  • S. a arkadaşlar sizlerinde fikirlerini almak istiyorum başta belirteyim MERSİNDE YAŞIYORUM buranın iti kopuğu biraz fazla

Alacağım araç SAAB 9-3 CABRİO 2004 MODEL KM 140 binde

1-BU CABRİO MODELİ ALIRNIR MI ?
    2-VERGİ OLAYI BUNLARDA FARKLI MI ?
    3-YAĞMURLU GÜNLERDE SORUN OLMAZ MI İÇERİ SU SIZDIRMA FALAN ?
    4-ÜSTÜ ARABA İÇİN BAKICISI ÇOK ALICISI YOK :D DİYORLAR YANİ BEN BUNU BİNDİKTEN SONRA SATMASI ZOR OLUR MU ? DİĞER SAAB LARA GÖRE
    5-TENTESİ PROBLEM YARATIRMI BOZULMA FALAN
    6-TÜRKİYE GİBİ Bİ YERDE BU TARZ ARAÇ ALMAK MANTIKLI MI
    7-BAKIMI ZOR VE PAHALIMIDIR YOKSA DİĞER SAAB LAR GİBİ Mİ ?
    8-TENTESİ YIRTILIRSA YADA BOZULURSA NE KADARLIK Bİ MASRAF ÇIKARIR ?

SAYGILAR
    gercekten uzucu keske satmasaydın demek gelıyor ıcımden ama umarım cemıl beyınde ıstedıgı gıbı bır aractır. bu arada saab almasam kesınlıkle alacagım araclar sıralamasında mondeo 2. sırada. gercekten onlarda donanım ve guc olarak oldukca ustun araclar. aramızdan kopmak yok hocam buyuk saab bulusmasınada beklıyoruz mutlaka
  • bylaklak B kullanıcısına yanıt
    sımdı soylekı bır kere alacagınız arac saab. ayrıca cabrıoları ınanılmaz sık ve guzel duruyor. vergı olayı sıkıntısı yok yagmurda da sızdırmaz emın ol. alıcısı yok denıldıgıne bakma zaten bu araca uzun sure bıneceksın ama satacagın zaman gercekten alıcısı cıkacaktır. tente problemı bugune kadar hıc duymadım. bakımıda aynen dıger saablar gıbı emın olabılırsın. aracı ılandan mı buldun. lınk yollarsan bakma sansımızda olabılır.
    Yapmayın Dilmen hocam alın Wagon TTiD'i keyfinize bakın :))

Mondeo da donanım ve motor olarak çok iyi bir araç ama Sedan kasasını nedense beğenemedim 2007 yılından sonra çıkanlarda. Ancak Mondeo'nun Station Wagonu da favori SW modellerim arasında. Bambaşka bir karizması var sedan versiyonuna göre.

Hayırlısı olsun şimdiden.
  • Yine büyük bir sessizliğin ardından Dilmen hocamdan bir sürpriz bekliyorum :))
  • freecellop kullanıcısına yanıt
    Iscilikler dahil rahat 7-8, belki 10 bin olmustur. Yazmayi unutmusum , degisecek olarak krank sensoru,termostat olmazsa olmaz. Fakat alip ta henuz kullanmadigim parcalar var. Mars, sarj, radyator, zincir takimi vs.
    Fakat soyle dusunun, bunlari da katarsak 35-40 civarina baska hangi 250 hp arabaya binilebilir? Veya sifir alsaniz ne alinir???? Bunu almadan BMW de dusunmustum. 2003-2004 316/318 compact'larin 35-40 oldugunu gorunce caydim. Sedanlara ve donanim seviyesi karsilastirmasina girmiyorum bile.

Bmw'den once de Volvo 850/S70 de dusunuyordum. Sonra, yaaaa.... Saab ta vardi, niye hic ilgilenmedim ki, bir bakayim derken, deyis o deyis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freecellop

quote:

Orijinalden alıntı: tadano

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: waxae

quote:

Daha öncede bahsettiğim gibi bir aero alma niyetindeyim ve bakınıyorum piyasaya güzel bir araç bulursam alacağım.Sormak istediğim soru ise alacağım araç 10 yaşından büyük olduğu için muhtemelen bazı contalar keçeler gibi parçaların değişmesi gerektir ve bunu pek fazla kullanıcı bilmez.Mesela benim aldığım marea araç da adam bilmediği için silindir üst kapak contasını değiştirmemişti alternatör kayışları rulmanlar gibi.. saab da bu tip parçalar varmı dikkat etmem gereken. saab da 10 yıl üzeri değişmesi gereken parçalar nedir arıza vermeden önce?

İstersen abi yazayım ama Saab'dan soğursun

sen yaz genede içimize kobramı kaçacak yoksa piton mu bilelim

hahahahahha

Beyler, benim eski mesajlarimda boyle bir liste vardi. Ben de 1,5 sene once alinca birebir yaptim.

DIC (direct ignition cassette)
    PCV (Positive crankcase ventilation)
    Kalorifer suyu bypass vanasi
    Kayis + avare +gergi
    Benzin pompasi
    Alt-ust radyator hortumlari
    Devridaim (bu devirdaimde kucuk bir hortum var, sanirim pompanin sizinti hatti ile ilgili, devirdaim degisirseniz, bunu da mutlaka degisitirin.)
    Tum yaglar ve filtreler
    Suspansiyonlardan gacir gucur ses geliyorsa.......sesin kaynagina gore.
    Muhtemelen ekzost susturucusu da curumustur.
    Onceki sahibi uzerine dusmemis ise 1-2 motor kulagi.
    Camlar inikken kapiyi kapadiginizda veya cukurdan gectiginizde camlarin ciddi ses cikaracagina bahse girerim. (parcasiz hallolabiliyor)
    Simdilik aklima gelenler bunlar.

Bu arada bana 2003 9-5 aero icin sol on sinyal ve sag arka stop lazim. Nerden bulabilecegim hakkinda fikri olan varmi?

teşekkürler verdiğin bilgiler için bu yazdıkların için ne kadar masraf açtı başına?

Iscilikler dahil rahat 7-8, belki 10 bin olmustur. Yazmayi unutmusum , degisecek olarak krank sensoru,termostat olmazsa olmaz. Fakat alip ta henuz kullanmadigim parcalar var. Mars, sarj, radyator, zincir takimi vs.
    Fakat soyle dusunun, bunlari da katarsak 35-40 civarina baska hangi 250 hp arabaya binilebilir? Veya sifir alsaniz ne alinir???? Bunu almadan BMW de dusunmustum. 2003-2004 316/318 compact'larin 35-40 oldugunu gorunce caydim. Sedanlara ve donanim seviyesi karsilastirmasina girmiyorum bile.

Bmw'den once de Volvo 850/S70 de dusunuyordum. Sonra, yaaaa.... Saab ta vardi, niye hic ilgilenmedim ki, bir bakayim derken, deyis o deyis.

• Arkadaslar,

Bu arada ic mekandaki koltuk, doseme vs. lerde olusmaya baslayan belli belirsiz kararmalari nasil temizleyebiliriz? Bu yaparken koltuk, kapi dosemeleri ve dashboardun ana malzemelerine zarar vermek istemiyorum.

Slm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurcukka

Yine büyük bir sessizliğin ardından Dilmen hocamdan bir sürpriz bekliyorum :))

Onurcum beklemedeyim açıkçası. Bir de yazları genelde bisikletle gelip gidiyorm hastaneye o yüzden çok da acele etmedim şimdilik. Kafam biraz mondeo 2.0 ecoboost 240 bg selective e gidiyor. Bir taraftan. Volvo s60 2.0 T yad 2.0 D olabilir diyorum. Fiyatlar biraz uçuk ama bilmiyorum. Sport wagondan şimdilik vazgeçtim ama temiz bişey bulursam Saab halen aklımda.

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.