Şimdi Ara

DH RENAULT KANGOO KULÜBÜ 62 kangocuyla yola devam ... (146. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.194
Cevap
29
Favori
595.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • omurkadir objektif yorum ların için tşk ederiz.

historiyst_45 aracının ön kısmına yapdırdıkların benim uzun zamandan beri diğer kangoolarda dikkatimi çekiyor ve bende yapdırmak istiyorum yapdırğın işin adın nederi yani ne deyince kime yapdırcaz maliyet ne kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: omurkadir

Selam kangoocular!
    Memnuniyetimi sizlerle paylaşmak istedim.Birkaç ay önce komşumuzun 2008 model kangoosuyla 3gün içinde Sakarya-Konya-Sinop-Sakarya yaptık.Yaklaşık 2000km'lik bir yolculuktu.Ve 3'te 2sinde araç tam doluydu.Hatta Konya-Sinop yolculuğunda öğrenci evimi taşıdık,arka koltuklar yatık tıklım tıklım yüklü geldik.Kangoo,doblo,caddy vs. tarzı ticari sevmeyen birisiydim ama bu yolculuklardan sonra düşüncelerim çok değişti.Araç en üst donanıma sahipti,örnek vermek gerekirse yağmur,far,park sensörleri,otomatik klima vs.mevcuttu.O kadar yol yaptık çok az yorgunluk hissettik.Araç gerçekten çok konforlu.Uzun yolda güvenli,motoru kuvvetli.Yüklüyken bile taviz vermiyor.Yakıtı da çok ekonomikti.Şu an tam değerleri veremeyeceğim ama çok düşüktü.Kliması da bir harika.Çok teknolojik bir araç gerçekten.Yeni kasaların tipi de çok güzel,içi de.Onca eşyamı taşıdı o da ayrı bir konu.Benim saygımı ve beğenimi kazandı her yönüyle.Tüm bunlara nazarlık olarak yolda kısa farımız patlamış,hava yeni karardığından farkedemedik bile patladığını polis durdurana kadar.farları çok kuvvetli gerçekten o durumda bile çok problem teşkil etmiyordu.Yedek ampül da yokmuş arabada.İşgüzar polisler hemen yabancı plakayı görünce ceza yazdılar.Biraz rüşvet ister tavırları vardı,beklediğini yapmadık ceza yazmasına birşey demedik.Ertesi gün iki adet aldık yedek ampül reno servisinden sadece 10liraya.İşçilik vs. alınmadı.(Kendi arabamızın(ford fiesta) 2dk'lık tek far ampülü değişimine her zaman gittiğimiz servis utanmadan 7.5lira işçilik aldı bunu da yazayım yeri gelmişken.Lamba fiyatı 7.5lira,7.5lira da işçilik alıyor utanmazlar.)
    Bu arada mutlaka yedek ampül taşıyın arabanızda hatta iki tane alın 10liraya bulunsun.

Kısacası Kangoo gerçekten iyi bir araç.Çok iyi bir tercih yapmışsınız,güle güle kullanın,kazasız-belasız günler.

+ 1500

• Ben henüz otomatik klima ve far sensörünün tuşlarına hiç basmadım.
    Bir ara far sensörüne niyetlendim sonra vazgeçtim.
  • yanlış anlaşılmasın bu arada klimayı kullandımda
    otomatik konumunda hiç kullanmadım.

Geçen kataloğu iyice bir inceledim otomatik çalışınca yakıta etkisi manual e göre daha az oluyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirei
    aracının ön kısmına yapdırdıkların benim uzun zamandan beri diğer kangoolarda dikkatimi çekiyor ve bende yapdırmak istiyorum yapdırğın işin adın nederi yani ne deyince kime yapdırcaz maliyet ne kadar

Sanayide boyacı arkadaşım yaptı bunu.Transparan ya da şeffaf folyo boyası tipinde bir karışım hazırladı ve uyguladı.Farları ve stopları sökmedik sadece boyanacak kısımlar açıkta kalacak şekilde diğer yerleri gazetelerle kapattı.Ön taraf çok hoşuma gitti arkası da dursun bakalım şimdilik.Maliyetine gelince arkadaş istemez falan dedi ama o kadar uğraştı oruç haliyle 10TL verdim.En az 2 yıl çıkmaz diyor.Vizede sorun çıkarsa baya uğraşacaz boyayı silmek için ...

• anladım o zaman benim muayne 2010 mart da ondan sonra bi bakarım şimdi dursun aklımda benim senin arabada olan tamponların gövde rengi ile aynı renk olması var göze çok hoş geliyo bide ön tamponun önüne bi cisim takıyolar gövde renginden onlar var kismet babamda var kangoo 2004 o değiştirecem diyo yeni kangoo bakıyom onun araba 40 binde klimalı hususi ...
  • Evet güzel duruyor.İmkanın varsa boyat değer bence.Tampon önündeki cisim ne anlamadım ???

• reLiy kardeş nereLerdesin kac gündür? cizgiLer cok hoş, geneL foto varmı ?
  • Bende bir ara kapakları siyaha boyatmaya niyetlenmiştim.

Sonra yaptımmı çelik jant yaparım tam olur diye düşünmüştüm.

Ama Yeni Kangoo full lerin jant kapakları çok hoşuma gidiyor.
    Arabada siyah acaba kapakları siyaha boyatım devammı etsem diyede düşündüm

@rizeliy

Şu kapağı boyama ile alakalı bilgi verirmisin.
    kaça boyadılar.
    Garanti veriyorlarmı
    Sonra laçka olmasın.

Lastikteki kırmızı çizgiler ile alakalıda bilgi talep ediyorum.
    Yoksa kağakların direk siyahınımı buldun ? :)

Herkese iyi bayramlar
  • rizely @
    Arabanın ön ve arkadan stop ve farların tam göründüğü fotoları yollar mısın ?
  • herkese çok teşekkür ediyorum
    Bu aralar çok yogunum onun için siz değerli kardeşlerimin,abilerimin yanına gelemedim
    arada yaptığım ufak bi çalışmayı beğenilerinize sunmak istedim.
    Genel fotolarıda en kısa zamanda ekleyeceğim.
    tekrar herkese hayırlı bayramlar
    allah a emanet olun
    görüşmek üzere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperella

yanlış anlaşılmasın bu arada klimayı kullandımda
    otomatik konumunda hiç kullanmadım.

Geçen kataloğu iyice bir inceledim otomatik çalışınca yakıta etkisi manual e göre daha az oluyormuş.

Auto tuşuna basınca sistem fan hızını en üstten başlatıyor daha sonra kademeli olarak yavaşlatıyor.İç-dış sıcaklık farkına göre kendisi çalıştırıyor fan hızını.far sensörüde çok kullnışlı bir detay özellikle tünel girişlerinde veya akşam hava kararmaya başladığı zaman biz unutsak bile kendi devreye giriyor.
  • Otomatik klimayı bugün kullandım

Harbiden otomatikmiş :)
  • Slm, Renault kangoo 1.4 rna lpg'li sahibiyim daha 2 ay önce aldım arabayı. Gecenlerde marş dinamosunun koruma demirinin civatası cıkmıs, düşen parça arabada kısa devre yaptırdı, bu yüzden fan çalışmaz oldu, bu da hararet yaptırdı, hararet yüzünden de motor contasını yakmısım, şimdi araba mavi duman atıyor yağ ve su eksiltiyor, soğukken ilk çalısma da gaz pedalından ayağımı çektimmi araba stop ediyor bu yaklaşık 10-15 dakika sürüyor. bu konuda bilginiz varsa yardım eder misiniz? yardım sorun arıza bilgi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weingart09 -- 21 Eylül 2009; 12:07:57 >
  • Dostum şu hant kapaklarının boyanması ile ilgili bilgi verirsen makbule geçer.
  • Dostum şu hant kapaklarının boyanması ile ilgili bilgi verirsen makbule geçer.
  • rizely @
    Stopları ben de nasip olursa seninki gibi yapayım bari.Çünkü bu hallerini beğenmiyorum zaten.İşin aslı biraz üstünkörü yaptık öylesine.Ama seninkiler gerçekten şık durmuş.Bu haliyle vizeye girdin mi sorun falan çıkartıyorlar mı far dan ya da stoplardan veya ön panjurdan ?
  • farları geçen sene yapmıştım vizede sorun çıkarmadılar.ön panjur ve stopları yeni yaptım aralıkta vizeye girecem bakalım ne olacak sorun çıkaracaklarını sanmıyorum.
    alperella kardeş arabada gördüğün her şeyi ben kendim yaptım.jant kapaklarıyla çok uğraştım öncelikle zımpara ile tamamen en ince yerlerinin bile boyasını söküyorsun daha sonrada istediğin renk sprey boya ile bi kaç kat boyuyorsun.ama tavsiye etmiyorum orjinal gibi olmuyor zamanla tazzikli suyu göre göre ufak ufak atmaya başlıyor boya ve çok çirkin bi görüntü oluyor.şöyle bişey vardı aklımda boyadıktan sonra vernik atma. ben yapmadım ama sen yaparsan verniğin faydası olur diye düşünüyorum boyanın ömrü açısından.
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.