Şimdi Ara

DH Quadcopter [ANA KONUSU] (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.001
Cevap
71
Favori
55.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk uçuş yapıldı kontroller zor geldi evde pratik yapmak için mini bir dron alayımmı ne dersiniz
     DH Quadcopter [ANA KONUSU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okis -- 29 Kasım 2015; 16:18:00 >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Peki eachine h8 mini veya cx10 hakkında ne düşünürsünüz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben kullanmadım onları ama adı geçiyorsa bile alınır diyorum.
    h8 mini bir ara 2 dolardan satıldı kapış kapış aldı millet... diye biliyorum.. konuya rastlamıştım.
  • Arkadaşlar 32$ param var Gopro taşıyacak kadar güçlü olan bi drone önerir misiniz ?

(Acemilik amaçlı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: okis

İlk uçuş yapıldı kontroller zor geldi evde pratik yapmak için mini bir dron alayımmı ne dersiniz
     DH Quadcopter [ANA KONUSU]

gerek yok bi fark olmayacak drone ne kadar pahali olursa kullanimi o kadar rahat olur (gps etkisi)

• teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakYZ

Arkadaşlar 32$ param var Gopro taşıyacak kadar güçlü olan bi drone önerir misiniz ?

(Acemilik amaçlı)

H8c var bende taşırmı bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakYZ

Arkadaşlar 32$ param var Gopro taşıyacak kadar güçlü olan bi drone önerir misiniz ?

(Acemilik amaçlı)

GoPro bayan olsa ve dile gelse 32 $ duyunca böyle bir tepki verirdi emin ol

Yada şundan al geç 11 $ kargo free

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 3 Aralık 2015; 9:06:46 >

• drone bataryalarinda 20C 30C gibi kavramlar var nedir o bilen var mı? celsius falan mi oluyor

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Ahahah hocam cidden çok iyimiş ikinci ama şunu sipariş verdim
    http://m.aliexpress.com/item/32378821235.html

• okis kullanıcısına yanıt
    MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar,
    Drone kullanmak isteyenlere tavsiyerim(Oyuncak amaçlı kullanımlar hariç);

Öncelikle En önemli konu Quadla ne yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Arabalardan örnek vereyim dağa çıkmak istiyorsanız 4 çeker bir jeep alırsınız, hız yapmak istiyorsanız spor araba değil mi, Quad da böyle çekim yapmak için farklı, akrobatik hareketler için farklı, FPV yapmak için ayrı vs quad türleri var.

İkincisi quadı nerede kullanacağınız önemli yada nerelerde kullanabileceğiniz. Büyük ve güçlü bir quadı insanların olduğu yerde uçurmamalısınız zira düştüğü takdirde birini ağır yaralayabilir. Dolayısıyla boş ve yeşil alan bulmak durumunda olacaksınız.

Üçüncüsü, Kullanmak çok zevkli ama kullanımı göründüğü kadar kolay değil ve bu işe hobby olarak başlayacaksanız çok ucuzda değil, masrafı da bitmiyor :)
    Burada adı geçen çoğu quad oyuncak kıvamında olduğu için çabuk bozuluyor. Hevesiniz çabuk kırılabilir.

Dördüncüsü, Quad ne kadar büyükse o kadar kırılgan oluyor. En küçük quadlarda öğrenmek daha mantıklı. Hem evde halının üzerinde bir sürü deneme sansı olur. Ayrıca Cx 20 gibi aletlerle "Aaa uçuyorum öğrendim galiba" dediğiniz anda quadı havada kaybedebilirsiniz. Havada iken beklenmedik bir sürü aksilik oluyor.

Son olarak bu iş size çok cazip geliyorsa İlk olarak çok küçük ve ucuz modelleri (mesela cx10) tercih edin. İlla büyük olsun derseniz ucuz ama stabil syma x5c falan alın.

MaDMaxiBo arkadaşın dediği kafasına göre yukarı aşagı sağa sola dediği olay sadece acemilik, Quadda sorun yoktur. Zordur quad kullanmak, el göz koordinasyonu sağlamak için alışmak gerekir. Mini quadı kontrol etmeyi öğrenirseniz bir aşama ilerlemiş olursunuz. Büyükler tabiki daha stabil ama küçüğü kontrol edemeyen büyükte de sorun yaşayacaktır. Ve hatalarda alet 10-20 metrelik hamleler yapacaktır. Yada hatalarınızda başkasına zarar verme ihtimaliniz artacaktır. GPS olması aleti kaybetmeyeceğiniz yada tam kontrol edeceğiniz anlamına gelmiyor. Youtube da bile drone kazaları yada kayıpları aratırsanız gps li aletlerin kazalarını ve kaybolmamaları için peşlerinden koşan kişilerin videolarını seyredebilirsiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karub77 -- 3 Aralık 2015; 11:35:47 >

• canınıyerim kullanıcısına yanıt
    Capacity anlamında kullanılmaktadır. Bu değer pilden anlık olarak çekilebilecek akım kapasitesini gösterir. Genelde 2 değer vardır. Alt ve üst değer 25-50c gibi devamlı 25c verir max 50c verir. Ama maksimum verdiği değerleri 10 sn gibi kısa zaman verebilir. Anlık pilden çektiğin akım fazla olunca da alet seri hızlanır.
  • Havadayken durduk yere uaklaşıp geri gelmeyip kaybolma ihtimali yüksek mi ?

kendi kendine sağa sola gidiyor dediğim olay şu hocam; ben ileri diyince ileri gidiyor ama yön stickini bırakınca devam ediyor gitmeye ve geri dediğim zaman yönü hafif şaşırmış oluyor o arada, geri değil de sağa sola gidebiliyor. özellikle ilk kalkışta doğrudan yukarı çıkmaması sorun gibi geliyor bana. Umarım cx-20 doğrudan yükselir de ileri doğru kalkış yapmaz. Ya da öyle bir ayar yapma imkanı vardır.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okis -- 3 Aralık 2015; 11:59:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karub77

Arkadaşlar,
    Drone kullanmak isteyenlere tavsiyerim(Oyuncak amaçlı kullanımlar hariç);

Öncelikle En önemli konu Quadla ne yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Arabalardan örnek vereyim dağa çıkmak istiyorsanız 4 çeker bir jeep alırsınız, hız yapmak istiyorsanız spor araba değil mi, Quad da böyle çekim yapmak için farklı, akrobatik hareketler için farklı, FPV yapmak için ayrı vs quad türleri var.

İkincisi quadı nerede kullanacağınız önemli yada nerelerde kullanabileceğiniz. Büyük ve güçlü bir quadı insanların olduğu yerde uçurmamalısınız zira düştüğü takdirde birini ağır yaralayabilir. Dolayısıyla boş ve yeşil alan bulmak durumunda olacaksınız.

Üçüncüsü, Kullanmak çok zevkli ama kullanımı göründüğü kadar kolay değil ve bu işe hobby olarak başlayacaksanız çok ucuzda değil, masrafı da bitmiyor :)
    Burada adı geçen çoğu quad oyuncak kıvamında olduğu için çabuk bozuluyor. Hevesiniz çabuk kırılabilir.

Dördüncüsü, Quad ne kadar büyükse o kadar kırılgan oluyor. En küçük quadlarda öğrenmek daha mantıklı. Hem evde halının üzerinde bir sürü deneme sansı olur. Ayrıca Cx 20 gibi aletlerle "Aaa uçuyorum öğrendim galiba" dediğiniz anda quadı havada kaybedebilirsiniz. Havada iken beklenmedik bir sürü aksilik oluyor.

Son olarak bu iş size çok cazip geliyorsa İlk olarak çok küçük ve ucuz modelleri (mesela cx10) tercih edin. İlla büyük olsun derseniz ucuz ama stabil syma x5c falan alın.

MaDMaxiBo arkadaşın dediği kafasına göre yukarı aşagı sağa sola dediği olay sadece acemilik, Quadda sorun yoktur. Zordur quad kullanmak, el göz koordinasyonu sağlamak için alışmak gerekir. Mini quadı kontrol etmeyi öğrenirseniz bir aşama ilerlemiş olursunuz. Büyükler tabiki daha stabil ama küçüğü kontrol edemeyen büyükte de sorun yaşayacaktır. Ve hatalarda alet 10-20 metrelik hamleler yapacaktır. Yada hatalarınızda başkasına zarar verme ihtimaliniz artacaktır. GPS olması aleti kaybetmeyeceğiniz yada tam kontrol edeceğiniz anlamına gelmiyor. Youtube da bile drone kazaları yada kayıpları aratırsanız gps li aletlerin kazalarını ve kaybolmamaları için peşlerinden koşan kişilerin videolarını seyredebilirsiniz :)

Çok güzel analiz teşekkürler x101le başlangıç yaptım. Amacım havadan görüntü çekmek amatör şekilde ( tabi kolay değil ) geçen hafta hava iyi olunca deneme için dediğiniz gibi açık ve boş alanı tercih ettik zemin çimendi genelde 1-3 metre yükseklikte kullanımı güç geldi oğlum 17 yaşında xboxla hasır neşir ol. için kullanmada fazla zorlanmadı bende sorunlu idi neyse 8-10 dk. pil bitti eve döndük. evde küçük olmasına rağmen min yükseklikte alıştırmalar yaptık( herkese tavsiye etmiyorum ) biraz trim ayarı yapabildim kontrolum gelişti sj 4000 kamerayı aracın ön kısmına su altı kabını 3m bantla yapıştırmak sureti ile monte ettim ağırlık merkezini değiştirdiğini biliyorum fakat sualtı kabı+ kamera ile birlikte zorlandı, bant olunca kolayca yerinden söktüm .Şimdi pil kısmında kullanacağım bir aparat ısmarladım 1-2 aya gelir heralde o zamana kadar kamerayı basit yöntemlerle sabitleyeceğim yada hiç kullanmayacağım kayıp videolarını izledim malesef üzücü önce pişmek lazım .

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Bende de küçüklerden var, işyerinde öglen ofis içinde dolaştırıyorum. Tabi diğer arkadaşlar da hevesleniyor, 5-10 kere deneyenler bile hala kontrol edemiyor duvarlara carpıp duruyorlar. Sizin anlattığınız şekilde öne arkaya saga sola gidiyorlar ama dengeleyemiyorlar. İşte o dengelemeyi yapmak el göz koordinasyonunun kuvvetlenmesi ile oluyor. İlk kalkışta hiç mudahalede bulunmadan yukarı kalkmaları zor çok küçüklerin, mutlaka müdahale etmek lazım. İşte o küçük mudahaleyi yapabildiğin an doğrudan yukarı çıkartabiliyorsun.

Tabi sizinkinde kalibrasyon sıkıntısı olabilir. Netten bir bakın genelde kumanda ile kalibrasyon yenileme yapılabiliyor çok basit bir şekilde. Örnegin benim küçükte iki kumanda kolunuda sol capraza getirip 1-2 sn tutunca kalibre ediyor.
  • okis kullanıcısına yanıt
    Sizde olan quad oyuncak kategorisinde, bence o quadla uçmayı öğrenin fazla masraf yapmayın. Eğer devam etmek isterseniz ve amacınız kamera ile yüksekten çekimler yapmaksa Dji Phantom serisinden alıp kullanmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karub77 -- 3 Aralık 2015; 14:13:03 >
  • Herkese merhaba arkadaşlar,

Fena şekilde heves ettim 2 gündür. Kendimi geliştirme amaçlı bir Quadcopter alacağım. Fakat yapılan önerileri okuduktan sonra kafam daha çok karıştı. Yeni başlayan biri için bir öneri yaparsanız kafamda netleştireceğim bende her şeyi. Ucuz ama beni güzelce eğitecek bir ürün almak istiyorum. Ucuzdan kastım 75-80$ kadar limitim var. Tabi yedek batarya da alacağım. Sizden güzel tavsiyeler bekliyor, tavsiye verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
  • Arkadaşlar merhaba . 20 gün önce gearbest'ten şu modeli aldım. LİNK Üründe bi sorun yok görünüyor . Ancak kontrol kumandasına 3 tane sıfır pil taktım ancak tepki alamadım bir türlü . Sorun varsa paypaldan dispute açıcam fikri olan var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.