Şimdi Ara

DH Quadcopter [ANA KONUSU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.000
Cevap
71
Favori
55.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben phantom 2 alacağım yurtdısından ancak kameralı istediğim modeli yok diğer modellerde çok pahalı
    Ben kamerasız alsam sonradan fpv kamera taksam uyarmı aynı işkevi görürmü canlı kamera olurmu ve hangi kameradan almalıyım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeterli bilginiz yoksa FPV ile ilgili kendi üzerinde FPV dahili olarak olan modellerden bakın

sorunuza gelecek olursak; Evet kamerası model alıp daha sonra üzerine FPV kamera+anten ekleyebilirsiniz bu durumda birde FPV görüntülerini izlemeniz için ekran almanızda gerekecektir.
    Birde önemli not; Alacağınız model takmayı düşündüğünüz FPV sisteminin ağırlığını taşıyabilir mi buna dikkat ediniz.
  • Ben telefondan yani iphonedan izlemeyi düşünüyordum şöyleki diğer modellerdende alma şansım yok malesef,sadece fransadaki mediamarkt yada darty den alabilirim ordada sadece parrot bebeop ve phantom un yüksek fiyatlı modelleri var

• bir model buldum walkera diye fiyat bakımındanda uygn model ismi: walkera qr x350 hem kameralı hem ios+kumanda tam aradığım alet ancak alabileceğim site bulamadım yurt dısından sipariş versem gümrük ile uğraşamam arkadaşım fransaya gidiyor fransada nereden alabilirim bu aleti cannes şehrinde.
  • aksoft kullanıcısına yanıt
    syma bana güven vermiyor-ki o fiyata vermesi de gerekmiyor zaten =)) fpv olmasını tercih ediyorum ama rth olmalı mı bilmiyorum. herşeyden önemlisi istedigim cihaz belli bir yükseklikte rüzgara kapılmamalı fakat bu fiyat aralığında mümkün mü bilmiyorum.
  • Pm ile Quad Tavsiyesi yapıldı
  • hocam merhaba,

syma x5c-1 aldım gearbestten. iki gün sonraki ilk denememde biraz fazla yükselttim ve kayboldu gitti :) heralde çatılardan birine düştü. baya aradım ama maalesef bulamadım.

elimde kumandası ve 4 adet yedek bataryası kaldı tabiki. yani sadece quada ihtiyacım var. aliexpresste falan kameralı modeline 40 usd istiyorlar, zaten kutulu full modelin fiyatı da 50 usd. diyorum ki bir tane daha alayım, elimdeki kumanda falan da yedekde dursun, ihtiyacı olan birine ucuz satarım belki ilerde.

ya da yedek bataryalarım falan takılabileceği başka model falan mı alsam (böyle bir model varmı bilmiyorum)

tavsiyen nedir hocam sence ne yapayım??
  • Kumanda dahil olmayan bir model alabilirsiniz
    BNF diye geçer aynı modelden yada uyumlu modellerden birini alırsanız bataryalarıda kullanırsınız

geçmiş olsun bu arada
  • gearbest ten takipsiz x11 almıstım 3 msubatta kargolandı yazıyordu ...ortalama kac gunde gelir ...tecrubesi olan arkadaslar yanıtlayabilirmi?
  • şiparişi 45 günde gelende var ama genel ortalama 25-30 gün bi aksilik olmazsa yakındır sizin kargonun gelmesi
  • yarın postacı gunu bakalım...bugunde gearbeste yazdım gelmedi diye cevaplarlar aksama
  • Merhaba

Arkadaşlar JJRC H12C almayı düşünüyorum ama bu benim alacağım ilk Quadcopter olacak sizce ilk için uygun bir modelmidir kullanım bakımından güçlük çekermiyim. bu arada yorumlarınıza göre 3 kişi almayı düşünüyoruz.

Yorumlarınızı beklemekteyim

Şimdiden Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksoft

quote:

Orijinalden alıntı: chemucell

44.46 usd ye banggood dan kupon kullanarak jjrc h5c sipariş ettim....aksoft arkadaşa teşekkürler....

İyi günlerde kullanın inşallah

tavsiye isteyen arkadaşlar özelden yada bu konudan yazabilirler

Hocam konu için teşekkürler.

JJRC H6C ilede çok güzel yorumlar vardı sitede ama sizin mesajlarınızı göz önüne alarak JJRC H5C aldım bende umarım güzel bir seçim olmuştur giriş için
  • Hayırlı olsun
    boyutları dışında çok bi fark yok H5C daha büyüktür Umarım memnun kalırsınız
  • Arkadaşlar gearbest.com sitesinde HD camerası olan modellere bakarken Syma X5SC Falcon HD Camera modeli yeni çıkmış. Syma'nın eksiği olan 2 MP kamera yerine 5 MP kamera (HD kayıt) FPV desteği de gelmiş (Support phone WIFI control for images transmission, which means you can use your phone as the FPV ( only available for iPhone ). Fiyat olarak 66 USD fiyatı var. Sizce bu model mi yok sa JJRC H12c modeli tercih edilmeli ?

DH Quadcopter [ANA KONUSU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJlogic -- 3 Mart 2015; 8:49:42 >
  • Ürün Ön satışta yani henüz yok
    28 marta kadar ön satışta görünüyor
  • Gearbest sitesine attığım ilk maile cevap geldi JJRC H8C için indirim kodu yolladılar normalde bu kodların süresi doluyordu.

Kodları ürün linklerinin sonuna ekledim. Artık Gearbest sitesi ile bir bağlantım var başka ürünler içinde kod istemeyi düşünüyorum.
  • arkadaşlar elimde 2 hafta önce aldığım JJRC h9d fpv modeli ve 4 lü yedek pil seti var satılık ilgilenen olursa bana ulaşabilir özelden..

http://forum.donanimhaber.com/m_103350173/f_//tm.htm#103350173

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thecharı -- 3 Mart 2015; 14:25:55 >
  • Ben de jjrc h8c aldim.. 23 günde geldi.. İlk quadcopterim bana zor geldi sürüsü.. Kumanda basit gibi ama cozemedim yönlendirmek çok zor.. İlk deneme için stad gibi bomboş yer lazim.. Ağaçlara yakin alanda denedim yükselince ağaca düser diye quadcopteri durduramadim basima gelmeyen kalmadi.. 100-150 m. Uzaklasti en son agaclik alanda gözden kayboldu.. Sonra 15 dk aradim buldum..gözümden yas gelecekti sinirden vaktim calisiyor hala umarim motorda falan sonradan oluşacak hasar olusmamistir.. 2. Denememde 5 metre üzeri ucurmayacagim ya da çok bos ve geniş alanda deneyecegim.. Tavsiyesilerinizi bekliyorum nasip rahat kullanirim normal helikopteri evde falan rahat ucuruyptum aliskinim ama bunda çok zorlandim..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.