Şimdi Ara

[DH PS3 Club] // 64 Üye [12.05.2007] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.021
Cevap
1
Favori
28.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla benide ekleyin,fekat ön sipariş verdigim ps3 henüz gelmedi gelince veririm nicki :) yinede Elensar77 yapacam onu söyleyim :)
  • offf ankarada yaşıyorum bugünü(23 MART) sabırsızlıkla bekledim, ama ne ps3 nede samsung 226bw bulamadım. KAFAYI YİYCEM
  • TÜM ÜYE ARKADAŞLARIMIN DİKKATİNE

Yeni katılan arkadaşlarım hepiniz hoşgeldiniz.

PS3'ün TR'de satışa çıkışının ilk gününün heyecanını yaşıyoruz hepimiz. Bu heyecan ile mesajımı ekliyorum ben de.

Tekrar hepiniz hoşgeldiniz. Fakat öyle gelip de kaçmak yok kolay kolay

-----------------------------------------

İlk olarak;

Hepinizin ilk PS3 izlenimlerini bekliyoruz. İyi yada kötü, uzun yada kısa, derme çatma- düzensiz yahut inceleme tarzında... Nasıl olursa olsun ilk izlenimlerinizi belirtmenizi rica ediyorum. Sanıyorum ki PS3 almak isteyen arkadaşlar bu izlenim ve tecrübelerden yararlanacak, böylece güzel bir rehber kendiliğinden oluşmuş olacaktır. Eski PS3 sahipleri de bir iki kalem karalarlar ise sevinirim. Yahut önceden belirttiler ise C/P yapabilirler. Yeni PS3 alan arkadaşlarımız da muhakkak ilk izlenimlerini paylaşsınlar, bu coşkuyu hep beraber yaşayalım (: Ben ilk izlenimlerimi yukarıda C/P yapmıştım. Mümkün olduğunca sizden de bekliyorum

İkinci ricam ise şu;

Arkadaşlar forumda kirlilik yaratmamak için DH PS3 Paylaşım Platformu'nu kurduk bildiğiniz üzere.

Fiyat tartışmaları olsun, yeni ps3 alan arkadaşların deneyimleri ve gözlemleri olsun bu tür konular için yeni birer başlık açmak yerine klübümüze yazarsanız hem forum kirliliğini engellemiş oluruz hemde PS3 almayı düşünen arkadaşlar için güzel bir rehber de oluşmuş olur.

Tüm arkadaşlardan rica ediyorum o yüzden, PS3'ün Türkiye'ye girişi, satış koşulları, fiyat tartışmaları, ilk izlenimler vs. ile ilgili konuları lütfen açtığımız toplulukta paylaşalım, ve bu konu dışında süregelen tartışma ve topicleri bu konuya yönlendirelim.

Klübümüzün linki:http://forum.donanimhaber.com/m_13090341/tm.htm

Tüm üye arkadaşlarımızdan gereken özveriyi bekliyorum, hep yönetici arkadaşlardan beklememek lazım.

Biz de biraz dikkatli olalım, bu tür konular açıldığında klübe yönlendirelim yahut uyaralım.

Çok teşekkürler, yoğun bir ilgi var. Bu kadarını ben bile beklemiyordum. 2. günde 25 kişiyiz

Ayrı bir rica olarak; klübümüzün daha hızlı yayılması ve dikkat çekmesi için elimizden geldiğince imzayı taşıyalım. Arzu eden herkes, lütfen imzayı profillerine eklesin.

Listeye eklemeyi unuttuğum kişiler var ise, PM yoluyla yahut topic üzerinden bana ulaşabilirler. Özellikle PM yoluyla başvuran arkaşlardan bazılarını gözden kaçırmış olabilirim. İnbox'ım biraz yoğun oluyor kusura bakmayın o yüzden.

Tekrar uzun ömürlü olması dileklerimle,

Saygılar, Efruz

Edit: Önemli duyuru olarak ilk mesaja eklenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clementine -- 23 Mart 2007; 18:11:48 >
  • Valla ps3 icin sunu soyleyebilirim, bekledigimden cok cok kaliteli cikti,baya saglam bir konsol ve geleceginin parlak oldugunu dusunuyorum suanda 5 tane oyunum var, bunlar;Formula1,Motorstorm,Resistance,Full auto2 ve Virtua fighter5, bunlarin icinde encok formula ve motorstorm u begendim,ozellikle formulayi, f1 manyagi olan olmayan herkese tavsiye ederim.Full auto2 tahmin edebileceginiz gibi berbat,vf5 ise bekledigimden kotu cikti,grafikler yerlerde surunuyor,dovusculer sanki plastik ten yapilmis x360 daki doa4 feci sekilde tokatliyor anlayacaginiz,artik umudum Tekken 6 da. Ps3 biraz fazla isiniyor ama 2 haftadir herhangi bir sorununu gormedim,hicbir takilma donma yasamadim. Suanda biraz oyun sIkintisi var,ama onuda asacagini dusunuyorum
  • devil demek sende PS3 aldın ha hayırlı olsun kardeşim (bir biz kaldık almayan)

Bende varım ozan abey ve tabi yeni haberlerle

[DH PS3 Club] // 64 Üye [12.05.2007]

Playstation Store Pc Den Girin!

Sony yeniliklerine bir yenisini daha ekledi ve artık PlaystationStore bilgisayar ekranlarında
    artık henüz Ps3 sahibi olmasanız dahi girip PlaystationStore ye yeni ne gelmiş diye bakabilirsiniz.
    PlaystationStore ulaşmak için BURAYA tıklayınız...

PAL PS3''ler Avusturalya''da

Avusturalya''da PAL Playstation 3''ler zamanından önce satışa sunulacak. Sony''nin satış rekorları bakımından gözde ülkesi olan Avusturalya''da bu Perşembe gecesi PAL Playstation 3''ler resmi olarak satışına başlanacak. Buda Sony''nin resmi olarak açıkladığı tarihden öncesi bir tarih oluyor. Darısı başımıza artık...

Teknosa'da PS3'leri deneyin

Teknosa Playstation 3'ü ücretsiz denemeniz için belirli günlerde tanıtım standları

açmayı planlıyor. Bu haftaki kataloğun birinci sayfasında şu bilgiler yer alıyor.

İSTANBUL: 10-24 Mart 2007
    Etiler, İçerenköy carreforsa, Levent Metrocity, Bahçelievler Ömür, Suadiye Teknosa

ANKARA: 26mart-1nisan 2007
    Ankamall, Kızılay İzmir caddesi, Armada, Bilkent Real, Acadium

Diğer İlller: 3-9 Nisan 2007
    İZMİR: Mavi şehir carrefour,
    BURSA: carrefour
    ANTALYA: migros izmir agora,
    ADANA: sabancı iş merkezi

Deneme firsatı olmamış arkadaşlar bu tarihler arasında gidip deneyebilirler...

1.60 Update ile Çalışacak Ps2 ve Psone Oyunlarının Listesi

Ps2 ve Psone oyunlarını Ps3 tede isterim veya oynamasamda çalıştığını bileyim yeter diyenler!

Burayı tıklayarak oyunlarım tam listesine ulaşabilirsiniz...
    Product code ile elinizdeki versiyonun çalışıp çalışmayacağına bakabilirsiniz...

1.60 güncellemesi ile Download larınız daha sağlıklı olacak üstelik siz Blu-Ray izlerken oyun oynarken yada Ps3 ile başka bir aktivitede bulunurken bir yandanda makinanız indirmeye devam edecek...

Folding@home denilen araştırma süreci ile kanser, alzaymer, parkinson ve daha bir çok hastalığa umut vadedecek araştırma cabasına yardımcı olacaksınız.Siz bir yandan oyun oynarken biryandanda makinanız hastalığın araştırılması için kullanılacak...

Devil May Cry 4 Mutliplatform oldu

CAPCOM firması DMC 4 ü multiplatform olarak çıkaracağını duyurdu. Yani oyun PS3 ile birlikte PC ve X360 a da aynı zamanda çıkacak. Böylece GTA dan sonra DMC

serisi de Playstation a özel oyun olmaktan çıktı. Böylece PS3 sahibi olmak için önemli sebeplerden birini de kaybetmiş oluyor SONY firması.

Haberi öneren inceleme editörü Arsen12 bildiriyor,

Merhaba arkadaşlar; bu gün size vereceğim bir inceleme değil, pek te iyi olmadığını düşündüğüm bir haber. Burhan Mızrak arkadaşımızın 10 Şubat a RE5 ile ilgili bir habere benzer bir olaydan bahsedeceğim. Firmamız yine CAPCOM ama oyunumuz Playstation 2 mizin en harika oyunlarından biri olan efsanevi DMC.

Bildiğiniz gibi DMC3: Special Edition adı ile PC platformununa da çıkmıştı daha önce. Ancak PS2 versiyonu ile neredeyse 2 senelik bir fark bulunuyordu. Gerçi PC ye çıkması çok ta önem taşımıyor. Çünkü en son RE4 te de gördüğümüz gibi PC platformunda bu oyunlar oynanmıyor. Ancak şunu es geçmemek lazım Xbox360 ı da olaya dahil edince olay değişiyor. Özellikle 2008 yılı içinde Microsoft X360 ı resmi olarak satışa sunacak Türkiye de. Durum böyle olunca PS3 ün satışları bir de yüksek fiyatını düşünürsek ciddi anlamda etkilenecektir. Sonuçta belli başlı oyunlar konsol aldıran oyunlardır ve DMC, GTA gibi efsaneleri düşünürsek PS2 nin satışlarını ciddi oranlarda arttıran bu oyunların multiplatform a dönmesi PS3 satışlarını ciddi bir şekilde etkileyecektir.

Söylentiler arasında Microsoft un CAPCOM u alacağı yönünde bir trend var. Özellikle X360 a özel çıkan Dead Rising isimli oyunun önemli satış rakamlarına ulaşması Microsoft un bu yönde bir eğilime girmesine sebep oldu. Yani bir kaç sene sonra ne RE serisini ne de DMC serisini PS3 te görmeme ihtimalimiz görme ihtimalindan hayli fazla.

Uzun lafın kısası arkadaşlar Yeni nesil konsol savaşları geçekten çok zor geçecek ve bizler için seçim yapmak çok çok zor olacak. Microsoft ciddi anlamda bastırıyor, Nintendo ise hem ucuz fiyatı hem de ilginç ve kendine has oyunları ile işini sağlama almış görünüyor. Bakalım Sony nasıl bir strateji uygulayacak. Ama işinin eskisinden daha zor olduğunu söylemek doğru olacaktır. Konsoldaki Playstation hegamonyası devam edecek mi hep birlikte izleyip göreceğiz.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar. Konu ile ilgili yeni gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğim. Herkeze esenlikler diliyorum.

haberler PSTURK' ten alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OTACON -- 8 Nisan 2007; 2:49:21 >
  • Benide Ekleyiiin

Formula 1 yarışları, dünyanın en büyük organizasyonuna sahip, en hızlı ve en teknik yarışlardır desem hiç de yanlış olmaz sanırım. Bu yarışlarda kullanılan araçlar hem görsel olarak hem de güç olarak insanları kendilerine bağlarlar. Formula yarışlarına üç değişik yaklaşım tarzı vardır. Birinci grup fanatik Formula takipçisidir. Sıralama turlarından, o uzun yarışlara kadar her şeyi takip ederler, tüm sürücüleri tanırlar ve pit ekiplerine kadar bilgi sahibidirler. İkinci grup ise Formula'dan nefret eder. Yarışları uzun ve sıkıcı bulurlar. 'Ne anlıyorsun şundan?' şeklinde radikal yorumlar yaparlar. Son olarak da araçların görüntülerini ve hızlarını seven, ara sıra görürse ekranda bir iki saat takılan fakat bunun dışında pek de bilgisi olmayan 'Benim sevgim bu kadar' grubu vardır. Hangi gruptan olursak olalım bir şey de hemfikirizdir, o da Formula 1 araçlarının sesleri harikadır. Bir uçak motorunu andıran o tiz ve güçlü ses herkesin içten içe hoşuna gider.

İsterseniz arcade isterseniz simulasyon

Formula oyunlarına gelecek olursak pek de farklı bir tabloyla karşılaşmadığımızı söyleyebilirim. Bu oyunlar klasik yarış oyunlarından öte teknik simulasyon oyunlarıdır. Formula fanları oyunda detay ararken - Aracın kanat açılarını değiştirmeye varan- Formula ile pek de ilgisi olmayan yarış severler kolay kullanımlı arcade versiyonu Formula oyunları görmek isterler. Konu Formula olunca bu dengeyi yakalamak gerçekten güçtür. PlayStation 3 için çıkmış olan Formula 1 CE işte bu dengeyi yakalayabilmek ve tüm yarış severlerin ilgisini oyuna yöneltmek için çok çabalamış ve bize ister otomatik ayarları kullanabileceğimiz ister araç ayarlarına son noktasına kadar girebileceğimiz bir oyun sunmuş. Fakat yine de en baştan söylemek gerekir ki Formula 1 CE teknik yarış severleri çok daha fazla mutlu edecek bir oyun. Bu oyunu incelerken de klasik bir yarış oyununu eleştirir gibi değil, bir Formula simulasyonunu eleştirir gibi oyuna yaklaşmayı uygun görüyorum. Yine de elimden geldiğince Formula dünyasına adım atmak isteyen okuyuculara da bazı detay bilgiler vereceğim. Umarım konuya ilgi duyan ve çok bilgisi olmayan okuyuculara da biraz yardımım dokunur.

Oyunumuzda seçebileceğimiz 11 takım ve her takımın iki sürücüsü var. Oyundaki sürücü listesi çok da yeni değil. Merak edenleriniz için tüm listeyi hemen geçeyim.(Geçtiğimiz senenin kadroları)

# Toro Rosso - V. Liuzzi ve S. Speed
    # Super Aguri - T. Sato ve Y. Ide
    # Renault - F. Alonso ve G. Fisichella
    # McLaren - K.Raikkonen ve J. P. Montoya
    # Ferrari - M. Schumacher ve F. Messa
    # Toyota - R. Schumacher ve J. Trulli
    # Williams - M. Webber ve N. Rosberg
    # Honda - R. Barrichello ve J. Button
    # RedBull - D. Coulthard ve C. Klien
    # BMW Sauber - N. Heidfeld ve J. Villeneuve
    # MF1 - T. Mateiro ve C. Albers

Oyunumuz bize değişik oyun modları sunuyor. Bunlar sırasıyla;

Quick Race - İstediğiniz pistte istediğiniz sürücü ile hiç bir ayar yapmadan bir yarış yapmak için.
    Time Trial - İstediğiniz pistte zamana karşı yarışmak için.
    Race Weekend - Formulanın hen hangi bir pistindeki bir hafta sonunu, çalışma turları, eleme turları ve yarış gününü yaşayabilmek için.
    World Championship Mode - Tüm dünyadaki 18 pistte sırasıyla yarışıp dünya şampiyonu olmak için.
    Online - Online olarak 11 kişiye kadar destekleyen oyunlar için. (Diğer yarışçılar AI olarak mevcutlar)
    Career - Kendi yaratacağınız karakterle kariyerinize sıfırdan başlayıp, şampiyonluğa kadar giden yolda günler geçirmek için.

Kariyer modu ve Yarış günü

Kariyer Modunda karakterinizi yarattıktan sonra 3 değişik firmadan test sürüşlerine katılabiliyorsunuz. Bu firmalar pistteki hızınız ve kabiliyetiniz doğrultusunda size takımda birinci sürücü koltuğu da verebilir, test sürücüsü olmanızı da isteyebilir. Anlaşmayı imzalamadan önce tüm testleri yapın ve hangi firmanın size ne gibi olanaklar sunduğuna bakın. Test sürücüsü olmanızı isteyen bir firma olursa, bunun anlamı sadece yarışlardan önce yapılan test sürüşlerini yapacaksınız, pazar günkü asıl yarışları siz yapmayacaksınız demek oluyor. Tabii ki test sürüşlerinde kabiliyetinizi gösterince sizi takıma alıyorlar ama böyle bir anlaşma yaparsanız ilk yarışta köşede oturup yarışı izleyince şaşırmayın. Tavsiyem iyi bir pozisyonda iyi bir teklife imza atın.

Oyundaki tüm ayarlar rahatça değiştirilebilir durumdalar. İster her şeyi otomatik yapın ve ince detayları kafanıza takmayın isterseniz tüm ayarlarla oynayın sizin seçiminiz. Fakat her şekilde size ayarları ve bir yarış hafta sonunu kısaca anlatmaya çalışacağım.

Kaliteli bir yarış oyunu

Formula 1 CE oynadıkça size bazı değişik araçlar açıyor. Bu araçları Time Trial bölümünde kullanmak mümkün. Ayrıca online oyun da çok tatmin edici. 11 kişiye varan desteği ile online modu zevkli saatler geçirmenizi sağlayabilir.

Oyunun grafik ve seslerine gelecek olursak eğer, yüksek notlarla karşılaşıyoruz. Oyunun grafikleri şu ana kadar çıkmış en kaliteli Formula oyunu grafikleri. Sadece Formula oyunu olarak değil, ekran görüntülerinde de görebileceğiniz gibi bir çok oyuna meydan okuyabilecek grafiklere sahip. Oyunda gökyüzünden piste kadar arka plan ayrıntılar üzerinde hayli çalışılmış. Özellikle yağmur efektini harika yapmışlar. Su damlacıklarının ekrandan kayışı ve yüksek hızlarda efektlerin size ulaştığınız hızı hissettirmesi gerçekten görülmeye değer. Bu kadar ayrıntılı grafiklere ve hıza rağmen oyunda frame düşmesi yaşamamanız da çok büyük bir artı. Sesler de grafikler kadar güzel. Özellkle Dolby Digital 5.1 sisteme sahipseniz Formula atmosferini enfes bir şekilde yaşayabilirsiniz. Menü ekranlarında değişik ve daha güzel müzikler duysak daha iyi olabilirdi ama bu da artık effedilebilecek bir eksi.

Son Sözler

Eğer bir Formula fanatiği iseniz zaten bu oyunu almamak diye bir şeyi düşünmemelisiniz. Oyun her şeyiyle büyüleyici. Formula'ya özel bir ilginiz yoksa fakat yarış oyunlarını seviyorsanız denemeniz de yarar var derim. Oyun her yarış severi etkileyecek güzel bir oyun. Oyunun zorluk seviyesi çok güzel ayarlanmış. Bilgili insanlar için detaylar sonuna kadar verilmiş. Ayrıntılarla uğraşmak istemeyen yarış severler için gerekli kolaylık seviyesi başarı ile tutturulmuş. Oyunu klasik bir yarış oyunu değil de bir simulasyon oyunu olarak değerlendiriyorum ve çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Formula 1 Championship Edition için türünün en iyilerinden diyebiliriz. Hepinize bol oyunlu günler.

trgamer'dan alıntı
  • quote:

Orjinalden alıntı: lordvader_cagri

devil demek sende PS3 aldın ha hayırlı olsun kardeşim (bir biz kaldık almayan)

Sagolasin kardesim Allah olmayan herkese nasip etsin,gercekten guzel bir cihaz

Yalniz bu sayfaya bir duzenleme gerekiyor,yakinda 1 saatte acilacak
  • Selamlar,

Bende yakın zamanda yurtdışından almayı planlıyorum fakat yeni versıyon xbox ile ps3 arasında kaldım açıkçası . Ve sizlere sorum honk kong da ve dubai de bahsi geçen PS 3 Paketleri ne kadardır. Teşekkürler. Sevgiler.
  • psn nickim: zizoux
  • ADVERTISEMENT IN

DH KONSOL TOPLULUĞU

Tüm Next Generation konsolların tartışıldığı topluluk

BURASI

Yakında karşılaştırmalarla karşınızdayız...

LORDVADER_Cagri | BigBoss

ADVERTISEMENT OUT

reklamımızı da yaptık yeni gelen PS3 çü arkadaşlara Merhaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OTACON -- 23 Mart 2007; 21:45:18 >
  • posta gazetsinde bgn okdm avurpada 600 euro bizde 500 ytl yaziodu sasrdm nedio bunlar ya

bu aralar satsa cikio diede yaziodu
  • size bi kötü haberim var millet.......
    teknosa da bimeks te çıktı diyorlar ama hiç birinde yok kardeşler.
    aradım aradım buladım. ama başka yerlere de bakçam!!!!!!!!
  • benim psn im yanlış yazılmış.

miyagi007 değil miyagi34 olacak. Düzeltirseniz sevinirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: furer

size bi kötü haberim var millet.......
    teknosa da bimeks te çıktı diyorlar ama hiç birinde yok kardeşler.
    aradım aradım buladım. ama başka yerlere de bakçam!!!!!!!!

kalmamasının nedeni alıcak olanlar çıkmadan biraz para vererek ayırttı
  • beyler alan arkadaşlar hayırlı olsun!!!aramızda görmek sizi bizi çok onurlandıracak sizi psturkiye.com sitesine beklerim!!!
  • Tüm karalamalara rağmen ps3 alanlar hızla artıyor, hayırlı olsun beyler konsollarınız.
  • psn: wN6hstR ..bugün sabah aldım ve fazlasıyla memnunum
  • PSN Türkiye tagım : SPYdir
  • İstanbul Anadolu yakasında alan varmı, ben bulamadım hiçbiryerde
  • Arkadaşımın ps3 ayarlayacak banada 700 750 arası imiş ben bu canavarı alsam oyunlarına illaki 100 $ vermek forundamıyım direk kopya oynatamıyormu cihaz var sayalım oynatıyor şuan için bulunabilirmiki
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.