Şimdi Ara

[DH PS3 Club] // 64 Üye [12.05.2007] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.021
Cevap
1
Favori
28.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eklemeyi unuttuğum, gözden kaçırdığım yahut üyeliklerinde yanlışlık olan arkadaşlar bildirirse sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SnoX

Arkadaşlar kimlerde resistance var bi yazabilirmi? Bi ara topluca online oynayalım. Ben server olurum 2mbit kablonet var

Bende var Resistance. Hiç online oynamayı denemedim unutmazsam yarın artık...
    ------
    Belki yarın yeni monitörümü bağlayabilirsem ps3e çekerim foto bende.
  • Kimlerde COD3 var arkadaslar olanlar belirtebilir mi?Online bi ara kapisalim hepberaber.Isterseniz ben server olurum baglantim saglam cunku.
  • o zaman ben seni arkadaş listesine ekliyorum. Ordan konuşur ayarlarız :P
  • PSN NICKIM:karakartal
    quote:

Orjinalden alıntı: SnoX

o zaman ben seni arkadaş listesine ekliyorum. Ordan konuşur ayarlarız :P
  • welcome welcome psn nickim:memphistr benide ekleyin.
  • Benide üye olarak kabul ederseniz sevinirim
    Yalnız PS3 Sahibi değilim malesef Daha doğrusu PS3 Sahibi olacağım günü halatla çekiyorum
    Ya benim sizin gibi değerli üstadlarıma bir kaç sorum olcak;
    1.2008 in Haziran'ı gibi PS3 Sahibi olmayı düşünüyorum. Bu süre zarfında forumda sizin değerli yorumlarınız ve önerilerinizle bilgilenip Allah'ta kısmet ederse istediğim süre zarfında PS3 alırım Yalnız benim PS3 Hakkında pek bir bilgi birikimim yok. Daha doğrusu şöyle; pal vs. nedir hiç bir bilgim yok.
    Herkes böyle bir takım ibarelerden bahsediyor.Bende bunlara yabancı kalıyorum
    Şimdi; PS3'ün harddisk sahibi olması ne işe yarıyor? oyun yüklemek için mi? yoksa oyun save etmek için mi hdd yoksa bilmediğim daha baska bişey için mi..
    pal ve ntsc nedir acaba? yani anlamları ve ne işe yaradıkları :)
    Bu arada bu makinenin kopya oyunları nasıl hallolacak? yani ne yapılacak ta kopya oyun oynayabileceğiz. chip falan mı çıkacak? ( pek bilgim yok )
    Ayrıca kopya oyun oynayabileceğimiz hale geldiği zaman makineler garanti kapsamından da çıkacak değilmi ? PS2'de olduğu gibi:) Yahut PS3'ü garantili alıp bir programla falan mı kopya oyun oyanyabilceğimiz hale kendimiz getireceğiz ? (merak konusu benim için :)
    merak ettiğim her durumda ''Garantili Sony PS3'' alma şansımız olacak mı. Yoksa dükkan garantisi ile satılan elektronikçilerden mi almamız gerekecek ?
    Diğer bir merak ettiğim konuda şu; 2008 Haziran'a kadar tahminen bu konsolun fiyatı ne kadar olur (Tüm öğrenci arkadaşlar ve PS3'ü almaya durumu şu an elvemeyen fakat rüyalarında en yakın zamanda PS3 Alma hayali ile yanan arkadaşlar adına bu soruyu size iletiyorum :)
    Bir diğer konu ise; PS3'ü Allah'ın izniyle aldık herşey iyi hoş :) Yalnız HD LCD TV almadan tüplü televizyondan nasıl bir randıman alırım? Grafikler çok mu kötü olur? PS2 Ayarında falan mı olur Bu arada PS3 İçin en iyi randıman alınabilecek (1080) ve en uygun fiyatta ( tabi dandik demek istemiyorum) bir LCD TV ne kadardır şu an için? Samsung'un bir modeli diye duydum arkadaslardan.
    Bu arada sizden de ricam evinizdeki konsol (PS3) sahiplerinin biraz daha fazla resim koymasıdır. Bazı arkadaslar üşenmeden çekip yollamışlar ( Teşekkürler )

Aklıma gelen sorular şimdilik bu kadar umarım sorularım içinde kaybolmazsınız Bana yardımcı olabilecek arkadaslara (üstadlara) şimdiden bir teşekkür gönderiyorum.
    Saygılarım ile..
  • Aklındaki soruların cevapları çok basit aslında... Kısa kısa cevap vereyim şöyle;

PAL: Avrupa ülkelerinde çıkan PS3'lerin bölge kodu, ( Türkiye dahil )
    NTSC/U: Amerika'da çıkan PS3'lerin bölge kodu,
    NTSC/J: Japonya'da çıkan PS3'lerin bögle kodu diyelim kabaca.

Bu bölge kodları gibi oyunların da NTSC/U, NTSC/J, PAL gibi bölge kodları olur ve konsolun bölge kodunda çalışırlar ancak. Yani PAL bir oyun, PAL bölge kodlu bir konsolda çalışır. Ama PS3' de bu durum söz konusu değil, (çoğu) BluRay filmler, ve tüm PS3 oyunları bölge koduna bakmaksızın çalışır. (buna region-free diyorlar) O yüzden hangi bölge kodundaki PS3'ü aldığın, sadece Türkiye'de satılan DVD 'lerin PS3'ünde çalışıp çalışmadığını etkiler. Yanlış bilmiyorsam, PAL ve NTSC/J bölge kodlu makinalarda Türkiye'de satılan DVD'ler çalışmaktadır. Onun dışında bölge kodu bir fark yaratmıyor. Bir de NTSC/J yahut NTSC/U konsol alırsan, ki bunlar yurtdışından gelen ve fiyatları ülkemizde nispeten daha uygun satılan garantisiz ürünlerdir, onları tercih etmek de senin insiyatifindir, bu konsollarda klasik PC güç kablosu kullanman gerekir. Bu kabloyu 2-3 ytl'ye bilgisayarcılardan alabilirsin. Türkiye'de garantili olarak satılan PS3 bölge kodu ise PAL'dır ve yaklaşık 1.400 YTL gibi bir fiyata satılmaktadır. Buna rağmen, 20GB sabit diski olan NTSC bölge kodlu ps3'ler garantisiz olarak 750 YTL gibi bir fiyata bulunabilmektedir. Bu durumda karar size kalıyor. İllaha ki garantisi olsun diyorsanız, PAL konsol almanız gerekir.

PS3 iki paket olarak geliyor. Birinde 20GB harddisk ve kablosuz internet bağlantısı yok, öbürü 60GB ve kablosuz internet bağlantısı, ekstra olarak MMC kart okuyucu ve SD kart okuyucusu var. Yanlız henüz Türkiye'de 20GB'lık ekonomik paketlerden satılmıyor, o yüzden 20GB almak isterseniz NTSC tercih edeceksiniz.

Harddisk veri kaydetmeye yarıyor, PS3 içine video (.mp4 formatlı) müzik ve resim kaydetmenize olanak tanıyor. Ayrıca bu harddisk'e Linux işletim sistemi kurularak klasik bir bilgisayar işlevini görür hale getirilebiliyor. Harddisk'in bir diğer işlevi de, Playstation'ın online sistemi olan PSN (Playstation Network) den içerik (demo, video, oyun içeriği vs.) indirmeniz ve kaydetmenizdir.

Kopya konusunda forumda konuşmak yasak. Fakat içini ferah tut diyeyim sadece

LCD TV olmadan alacağınız performans, 480i olacaktır. Haliyle düşük bir çözünürlüktür, fakat PS2 düzeyinde değildir kesinlikle. Bu yanlış bir tanım olur. PS3'den en iyi performansı almak için 1080p destekli bir televizyon almanız gerekir, en ekonomik 2.000 YTL civarında bulunabilir diye düşünüyorum.

Umarım yardımcı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clementine -- 31 Mart 2007; 12:00:44 >
  • Üstadım verdiğin tüm bilgiler ve ayırdığın zaman için Teşekkürü bir borç bilirim
    Yalnız kafama takılan hala baya soru var daha doğrusu bu kopya meselesi Yani bunun hakkında biraz bilgi alsam en azından nasıl bişey olacağını anlayacağım.
    Acaba bu bilgileri nasıl paylaşabiliriz ?
    Msn mi
    Saygıları..
  • beni kacirmissin dostum psn: metaI
  • quote:

Orjinalden alıntı: BigBoSs ®

Aklındaki soruların cevapları çok basit aslında... Kısa kısa cevap vereyim şöyle;

PAL: Avrupa ülkelerinde çıkan PS3'lerin bölge kodu, ( Türkiye dahil )
    NTSC/U: Amerika'da çıkan PS3'lerin bölge kodu,
    NTSC/J: Japonya'da çıkan PS3'lerin bögle kodu diyelim kabaca.

Bu bölge kodları gibi oyunların da NTSC/U, NTSC/J, PAL gibi bölge kodları olur ve konsolun bölge kodunda çalışırlar ancak. Yani PAL bir oyun, PAL bölge kodlu bir konsolda çalışır. Ama PS3' de bu durum söz konusu değil, (çoğu) BluRay filmler, ve tüm PS3 oyunları bölge koduna bakmaksızın çalışır. (buna region-free diyorlar) O yüzden hangi bölge kodundaki PS3'ü aldığın, sadece Türkiye'de satılan DVD 'lerin PS3'ünde çalışıp çalışmadığını etkiler. Yanlış bilmiyorsam, PAL ve NTSC/J bölge kodlu makinalarda Türkiye'de satılan DVD'ler çalışmaktadır. Onun dışında bölge kodu bir fark yaratmıyor. Bir de NTSC/J yahut NTSC/U konsol alırsan, ki bunlar yurtdışından gelen ve fiyatları ülkemizde nispeten daha uygun satılan garantisiz ürünlerdir, onları tercih etmek de senin insiyatifindir, bu konsollarda klasik PC güç kablosu kullanman gerekir. Bu kabloyu 2-3 ytl'ye bilgisayarcılardan alabilirsin. Türkiye'de garantili olarak satılan PS3 bölge kodu ise PAL'dır ve yaklaşık 1.400 YTL gibi bir fiyata satılmaktadır. Buna rağmen, 20GB sabit diski olan NTSC bölge kodlu ps3'ler garantisiz olarak 750 YTL gibi bir fiyata bulunabilmektedir. Bu durumda karar size kalıyor. İllaha ki garantisi olsun diyorsanız, PAL konsol almanız gerekir.

PS3 iki paket olarak geliyor. Birinde 20GB harddisk ve kablosuz internet bağlantısı yok, öbürü 60GB ve kablosuz internet bağlantısı, ekstra olarak MMC kart okuyucu ve SD kart okuyucusu var. Yanlız henüz Türkiye'de 20GB'lık ekonomik paketlerden satılmıyor, o yüzden 20GB almak isterseniz NTSC tercih edeceksiniz.

Harddisk veri kaydetmeye yarıyor, PS3 içine video (.mp4 formatlı) müzik ve resim kaydetmenize olanak tanıyor. Ayrıca bu harddisk'e Linux işletim sistemi kurularak klasik bir bilgisayar işlevini görür hale getirilebiliyor. Harddisk'in bir diğer işlevi de, Playstation'ın online sistemi olan PSN (Playstation Network) den içerik (demo, video, oyun içeriği vs.) indirmeniz ve kaydetmenizdir.

Kopya konusunda forumda konuşmak yasak. Fakat içini ferah tut diyeyim sadece

LCD TV olmadan alacağınız performans, 480i olacaktır. Haliyle düşük bir çözünürlüktür, fakat PS2 düzeyinde değildir kesinlikle. Bu yanlış bir tanım olur. PS3'den en iyi performansı almak için 1080p destekli bir televizyon almanız gerekir, en ekonomik 2.000 YTL civarında bulunabilir diye düşünüyorum.

Umarım yardımcı olur.

ya ozan sağol allah razı olsun çok güzel anlatıyosun da...

peki PS3'te tüm oyunlar (sadece oyunlar diyorum) bölge kodu mölge kodu farketmeksizin oynanabiliyorsa

bu adamlar niye oyunları bölge kodu denen şeyle kodluyorlar o zaman..??

benim aklım da buna basmıyor.... madem ps3 tüm oyunları oynatabiliyor(gezegenin değişik köşelerinden alınan tüm oyunları..)o zaman kod'a ne gerek var..??

kod konulmasının anlamı ne...??
  • NTSC/J bölge kodlu oyunlarda sansür var hocam. Mesela Resistance yada Genji NTSC/J versiyonlarında kan yok. Bunun dışında bölge kodları arasında ne fark oluyor tam olarak bilmiyorum, sanırım bazılarının bir kısmı Japonca da oluyormuş. Lakin NTSC/J oyunların fiyatları nispeten uygun olduğu için yine de tercih edilesi, sansür olayı da oyunun başka bölge kodundan olan bir savegame'i ile halloluyor.
  • quote:

NTSC/J bölge kodlu oyunlarda sansür var hocam. Mesela Resistance yada Genji NTSC/J versiyonlarında kan yok. Bunun dışında bölge kodları arasında ne fark oluyor tam olarak bilmiyorum, sanırım bazılarının bir kısmı Japonca da oluyormuş. Lakin NTSC/J oyunların fiyatları nispeten uygun olduğu için yine de tercih edilesi, sansür olayı da oyunun başka bölge kodundan olan bir savegame'i ile halloluyor.

heee..şimdi oldu o zaman... ama resistance falan da öyle kansız mansız oynanmaz ki be ozanım

ben adamı sniper'le kafadan head shot yapcam.. adamdan kan falan çıkmıcak..öyle kuru kuruya da olmaz ki..
  • quote:

NTSC/J bölge kodlu oyunlarda sansür var hocam. Mesela Resistance yada Genji NTSC/J versiyonlarında kan yok. Bunun dışında bölge kodları arasında ne fark oluyor tam olarak bilmiyorum, sanırım bazılarının bir kısmı Japonca da oluyormuş. Lakin NTSC/J oyunların fiyatları nispeten uygun olduğu için yine de tercih edilesi, sansür olayı da oyunun başka bölge kodundan olan bir savegame'i ile halloluyor.

oyunlar region free değilmiydi?senin dediğine göre ntsc/j konsolllar sansürlü oluyor
  • Linux icin yardim edebilirmisiniz arkadaslar ben indiremiyorum pc yok indirmis olan yada elinde olan bana gonderebilrmi arkadslar bana bu konuda yardim ederseniz sevinrim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: metall82

Linux icin yardim edebilirmisiniz arkadaslar ben indiremiyorum pc yok indirmis olan yada elinde olan bana gonderebilrmi arkadslar bana bu konuda yardim ederseniz sevinrim..

dostum valla benimde limitli adsl oldugu için arkadaşıma indirtiyorum 1 hafta sonra elimde olur...

bu arada ps3 sahipleri bu resmi görünce linux yuklemeye başlicaklar ben bu resimle gaz oldum çünkü...
     [DH PS3 Club] // 64 Üye [12.05.2007]
  • arkadaşlar playsattion 3 e dergisini burdan paylaşmak istiyorum.ingilizler harbiden yapmiş videolu falan çok kaliteli okuyun e dergi kavramınız değişecek.süper kaliteli.bizde böle bişi yapsak arkadaşlar ortaklaşa ne dersiniz???

bu arada dergi videolu oldugu için 26 mb buyuklugundedir.ama deger bence.Dergiyi BURADAN indirip okuyabilirsiniz.kesinlikle legaldir...
     [DH PS3 Club] // 64 Üye [12.05.2007]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelto3 -- 31 Mart 2007; 17:34:19 >
  • dergi çok güzel ama çekene kadar akla karayı seçtim :D herkes sanırım bunu çekiyor :) free slot kalmamış bekledim bi süre sonra aldım neyseki :) güzel paylaşım ellerine sağlık. kapağa bakınca biraz korkuyor insan ama olsun
  • arkadaşlar ps3'de dvd filmlerdede bölge kodu var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: izmirli mert

arkadaşlar ps3'de dvd filmlerdede bölge kodu var mı?

var dostum...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.