Şimdi Ara

//\\ DH PROGRESSIVE ROCK VE PROGRESSIVE METAL TURNUVASI //\\ (Albümler belirlendi, katılım açıktır) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
6
Favori
2.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Spiral Architect , Dream Theater, Queensryche, Tool, Cynic, Death , Mastodon, Pain of salvation , porcupine tree.... Gibi gruplar varken %99 Opeth şampiyon olur demek de çok saçma. Hadi hepsini geçtim en iyi grup Opeth bile olsa biz burada en iyi albümü belirliyoruz. Bazı gruplar bir dönem muhteşem albümler yapıp daha sonra ortalıkta gözükmeyebiliyorlar (bkz: spiral architect) ancak Opeth istikrarlı bir grup olduğu için en iyi olarak görülüyor olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim açımdan hangi albümün birinci olarak çıkacağı o kadar önemli değil. Farklı bir şeyler dinlemiş olmak yeterli. :) İki yeni albümü de bugün dinleyip akşam oyumu vereceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki albümü de dinlemiş ve sevmiş biri olarak can diyorum.

Damnation Opeth'in tek sevdiğim albümü olmasına rağmen can kadar kompleks gelmedi bu albüm bana.

Can 1

Opeth 0

• Opeth ile tanışmam Orchid ve Damnation albümüyle oldu. Hope Leaves ve Under the Weeping Moon'u üst üste dinleyince beni çarptı. Neyse uzatmayayım dün akşam Damnation albümünü dinledim, bugünde Future Days'i dinliyorum ve oyum Damnation'a... Zaten kalitesi herkesin malumu bir albüm Future Days ise aşırı deneysel bir albüm olmuş, ilk seferde vuracak bir albüm değil ama 2. sefer dinlemeyeceğim. Dinlenebilirlik ve Deneysellik belli bir oranda olması gerekiyor, burada LSD'yi alıp stüdyoda albüm kaydetmişler gibi olmuş, vokalden akvaryumun içinde vokalini kaydetmiş sanırım.

Opeth 1
  • Benim de Opeth'le ilk tanışmam harvest ve in my time of need ile oldu. Özellikle ilk dinlediğim zamanlar mikael abinin sesine hayran kaldım. Gerçekten clean vokalde bu kadar melek gibi bir sesi olan adamın bu kadar muhteşem brutal yapmasına hep şaşırıyorum.

Future Days kaliteli olmakla birlikte pek ısınamadığım bir proje. Damnation ise karanlık havasına hayran kaldığım bir albüm. Mikael bu albüm için 70lerden çıkmış gibi olacak demişti ama bence 70lerde olmayan karanlık bir havası var albümün. İskandinavya'dan çıkmış gibi. Duygusal, melankolik, cidden harika bir albüm. Şarkı bazına inersek Ending Credits favorim. Öte yandan Hope Leaves , Closure de çok beğendiğim şarkılar. Mikael'in Türk müziği sevgisi Closure'da belli oluyor

Opeth: 2

Can:1

• Can'ı harcıcaklar matmazel.

Direk opeth'in en iyi albümü çıktı karşısına:)

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanatom

Can'ı harcıcaklar matmazel.

Direk opeth'in en iyi albümü çıktı karşısına:)

Damnation'ı dinledikten sonra bir de Future Days'e bakayım, belki ona oyunu veririm dedim ama bana uzak bir albüm çıktı karşıma.

Damnation dinlediğim ikinci Opeth albümü oldu. Orchid ilki idi. Dinleyeli baya oldu, açıkçası pek ısınamamıştım. Opeth konusuna yazmıştım hatta, az kalsın linç yiyeceğim sandım. Bir grup çok övülünce bende beklenti çok yükseliyor. Dinleyince biraz hayal kırıklığına uğruyorum. Ama aslında sadece zevk meselesi. Sanırım bana biraz uzak bir tarz prog. Neyse, bu albüm ise oldukça farklı, akustik bir şey yapmışlar. Sakin bir albüm olmuş. Ben oyumu Damnation'dan yana kullanıyorum.

Opeth 3

Can 1

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarja Turunen

quote:

Orijinalden alıntı: Peace Sells..

quote:

Sonuc belli turnuva yeni sarki dinlemek haricinde bir sey ifade etmiyor

Sonucu nerede belli acaba? Onca albüm varken nasıl sonuç belli olabiliyor. Ne kadar gereksiz bir yorum

%99 opeth birinci olacak

Metal kısmında bir Opeth albümü kazanma ihtimali yüksek, prog rock da kimin kazanacağının hiç belli olmayacağını düşünüyorum, belki sona kalıcak albümler belli sayılabilir ama genel olarak zaten albüm keşfetmek, yeni şeyler dinlemek önemli olan.

Krautrock ile pek aram yok, Future Days'in de sonunu biraz zor getirdim açıkçası.Damnation fa benim için en iyi Opeth albümü olmaktan uzak olsa da, yine de severim, o yüzden ben de Opeth diyorum;

Opeth 4
    Can 1
  • Can'a da biraz ayıp oldu ama kusura bakmasın :D

Madem fark açıldı akşamdan yeni albümü koyayım ben, yarın dinleriz

• quote:

Orijinalden alıntı: Fingolfin.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Peace Sells..

quote:

Sonuc belli turnuva yeni sarki dinlemek haricinde bir sey ifade etmiyor

Sonucu nerede belli acaba? Onca albüm varken nasıl sonuç belli olabiliyor. Ne kadar gereksiz bir yorum

%99 opeth birinci olacak

Metal kısmında bir Opeth albümü kazanma ihtimali yüksek, prog rock da kimin kazanacağının hiç belli olmayacağını düşünüyorum, belki sona kalıcak albümler belli sayılabilir ama genel olarak zaten albüm keşfetmek, yeni şeyler dinlemek önemli olan.

Krautrock ile pek aram yok, Future Days'in de sonunu biraz zor getirdim açıkçası.Damnation fa benim için en iyi Opeth albümü olmaktan uzak olsa da, yine de severim, o yüzden ben de Opeth diyorum;

Opeth 4
    Can 1

Bende Canteburly Scene'i sevmiyorum sanırım, aşırı deneysel arkadaşlar
  • Şansımıza bir Opeth albümü daha çıktı. Bu arada bilmeyen varsa diye söylüyorum, karşılaşmalar tamamen rastgele belirleniyor

//\\ DH PROGRESSIVE ROCK VE PROGRESSIVE METAL TURNUVASI //\\ (Albümler belirlendi, katılım açıktır)

The Moody Blues - Days of Futured Pass (1967)

Vs.

Opeth - Pale Communion (2014)

//\\ DH PROGRESSIVE ROCK VE PROGRESSIVE METAL TURNUVASI //\\ (Albümler belirlendi, katılım açıktır)

Bir tarafta prog rock'ın mihenk taşı denilebilecek bir albüm, diğer tarafta ise Opeth'in bolca eleştiri aldığı bir albüm. Zor bir karşılaşma

• Benim genel olarak en sevdiğim prog-rock alt türlerinden biri Canterbury Scene.

Pale Communion'un genel olarak 2 şarkısı çok hoşuma gitse de, genele vurduğumuzda Days of Future Passed albüm olarak çok daha güzel.

The Moody Blues 1
    Opeth 0
  • Day of Future Days albümünü hiç dinlememe rağmen sanki daha önce dinlemişim hissi uyandırdı. Biraz film sountrack'ı havası aldım.
    Pale Communion albümü mis gibi bir albüm olmuş, yağ gibi kayıyor albüm, 1968'den öncesi için oy kullanmayacağım.

Pale Communion 1
  • Days of Futured Pass orkestral kısımlar falan hoş ama Pale Communion ona kıyasla daha tekrar tekrar dinlenebilecek bir albüm gibi. En beğendiğim parçalar Voice of Treason ve Faith in Others oldu.

Opeth 2

The Moody Blues 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-368EFBB24 -- 4 Mart 2017; 20:16:15 >
  • ben de katılayım madem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Floor Jansen

ben de katılayım madem

İsterseniz buna oy verin yada yenisine verirsiniz. 2 Rock 1 Metal gidiyoruz
  • Bence days of future passed daha iyi bir albüm. Eski soundlu albümleri seviyorum. Aslında pale communion çok sevdiğim bir albüm olmasına rağmen karşısına güçlü bir rakip çıktı. İlk prog rock ve ilk konsept albümlerden biri olan days of future passed'a bence gereken değer verilmiyor prog dinleyicileri tarafından

The moody blues: 2

Opeth: 2

• Birkaç aydır sadece opeth dinlememden kaynaklanan bir dürtü pale communion'a bas geç dese de maggese nin de dediği gibi sanki daha önce dinlemişlik hissi uyandıran (bunun sebebine bakmak lazim,bir filmde mi kullanildi ne oldu çok acayip çünkü) days of future passed'e oyumu veriyorum. Bunları yazarken eternal rains will come bitti cusps of eternity başladı, kararım değişmeden yollayayım mesajı.

• Hoşgeldiniz diyelim bir o zaman :)

Bu arada daha fazla oy gelmeyecek gibi. O yüzden yeni maçı koyuyorum arkadaşlar

• Hoşbulduk,geciktim biraz 5. maç mıydı bu?

Şu an hain gibi hissediyorum

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.