Şimdi Ara

//\\ DH PROGRESSIVE ROCK VE PROGRESSIVE METAL TURNUVASI //\\ (Albümler belirlendi, katılım açıktır) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
6
Favori
2.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Tamam, çoğunu bilmiyorum. Eğer katılırsam progresif rock konusunda bayağı albüm öğrenmiş olurum.

Zaten bu tür turnuvaların amacı hem eğlenip en iyi albümü belirlemek, hem de bir sürü yeni grup ve albüm keşfetmek. Eğer katılırsanız bir çok şey keşfedeceğinize eminim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peace Sells..

quote:

Tamam, çoğunu bilmiyorum. Eğer katılırsam progresif rock konusunda bayağı albüm öğrenmiş olurum.

Zaten bu tür turnuvaların amacı hem eğlenip en iyi albümü belirlemek, hem de bir sürü yeni grup ve albüm keşfetmek. Eğer katılırsanız bir çok şey keşfedeceğinize eminim

Genellikle ne kadar sürüyor?
  • quote:

quote:

quote:

Bence bir yıla yakın sürer. Bilemiyorum tabi. Ama ilk turdan sonra her albüm daha önceden dinlenildiği için hızlı hızlı ilerleriz

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bence bir yıla yakın sürer. Bilemiyorum tabi. Ama ilk turdan sonra her albüm daha önceden dinlenildiği için hızlı hızlı ilerleriz

Son katılım tarihi belli mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Son katılım tarihi belli mi?

İstediğiniz zaman katılabilirsiniz ama sonlara doğru has tayfa belli olur, yeni kişi almayız. Ama ilk turlarda hiç sıkıntı değil isteyen istediği zaman gelir. Her maça oy vermenize gerek yok elbet bazılarını kaçırabilirsiniz

• Peace Sells.. kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir engel olmazsa başlangıçta katılmayı düşünüyorum. Teşekkürler.
  • Arkadaşlar albümleri tamamladık, yarın listeyi ilk mesaja ekleyip ilk maçı başlatıyorum

• Progressive dinlemedim hiç, bir iki albüm hariç. Yarışma başlasın, albümleri ve eşleşmeleri göreyim. Eğer hoşuma giderse ben de gelebilirim duruma göre.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mimisbrunn

Progressive dinlemedim hiç, bir iki albüm hariç. Yarışma başlasın, albümleri ve eşleşmeleri göreyim. Eğer hoşuma giderse ben de gelebilirim duruma göre.

Hocam dinlemesi ve alışması zor bir tarzdır progressive. Derin bir müzik icra ederler ve içine girmesi zordur. Ancak alıştıktan sonra bambaşka geliyor. İlk başlarda hiç beğenmediğim şu hayran olduğum bir çok şarkı var. Önemli olan bu türe şans vermek.

Birazdan listeyi ilk mesaja koyup başlatacam

• Peace Sells.. kullanıcısına yanıt
    Önce dışarıdan izleyeceğim o yüzden, jüriye girmeden albümleri dinlemeye çalışırım. Beğenirsem gelebilirim. Kesin değil.

Siz başlayın.

• Progressive Rock kısmında epey tartıştık ama bir yerde anlaştık, umarım herkes için güzel keşiflerin olduğu ufuk açıcı bir turnuva olur.
  • Evet arkadaşlar turnuvamız vatana millete hayırlı olsun. Liste ilk mesaja eklendi. Buyrun ilk maçımız;

//\\ DH PROGRESSIVE ROCK VE PROGRESSIVE METAL TURNUVASI //\\ (Albümler belirlendi, katılım açıktır)

The Alan Parsons Project - The Turn of a Friendly Card (1980)

Vs.

Van der Graaf Generator - H to He, Who Am the Only One (1970)

//\\ DH PROGRESSIVE ROCK VE PROGRESSIVE METAL TURNUVASI //\\ (Albümler belirlendi, katılım açıktır)

ilk albümümüz 1980'de çıkmış. Albümle aynı adı taşıyan şarkı 5 bölümden oluşuyor ve toplam 16 dakikalık bir şarkı. İkinci albüm işe klasikleşmiş bir VDGG albümü. Bence ilk maç için oldukça iyi bir karşılaşma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peace Sells.. -- 28 Şubat 2017; 17:2:31 >

• VDGG albümünün ilk versiyonunu dikkate alarak yorum yapınız, 2005 versiyonunda squid adlı şarkı bonus olarak eklenmiştir

• İki albümü de dinlerken çok keyif aldım, ikisi de şıp diye bitti. Benim için zor bir seçim ama oyumu Van der Graaf Generator'e veriyorum. İnişli çıkışlı güzel bir albüm, eksiklikleri var elbette ama beni daha çok tatmin etti diyebilirim.

Van Der Graff Generator 1
  • Benim için H to He, Who Am the Only One baya önde açıkçası albüm olarak;

Van der Graaf Generator 2
    The Alan Parsons Project 0
  • Linkleri yok mu YouTube da bulamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: bitlikarınca

Linkleri yok mu YouTube da bulamadım

Hocam YouTube'da büyük ihtimal bulunuyordur da YouTube'dan dinleyen pek kalmadı diye link eklemedim. Ayrıca bilgisayarım bozuk, her şeyi telefondan ayarlamak çok uğraştırıcı oluyor. Ben spotify'dan dinliyorum. Dinleyebileceğiniz platform sayısı fazla, olmadı torrent indirin. YouTube linki bulursam özelden atarım

• İkisi de çok kaliteli albümler dinleyenler pişman olmaz.

Lakin birini seçmem gerekirse Van der Graff daha zevkli ve kompleks bir albüm.

Alan parsons'ı biraz daha pop'a yakın buldum.

Van der Graaf Generator 3

The Alan Parsons Project 0

• Turnuvaya katılmaya pek niyetim yoktu ama The Turn of A Friendly Card'ı dinlediğim an katılıyorum dedim. Albümler bende farklı bir tat bıraktı. Progressive'i keşfetmemde turnuvanın büyük yardımı olacağını düşünüyorum. İki albüm de güzeldi. İlk göz ağrım olarak görüp The Turn of A Friendly Card'a oy vermeyi de düşündüm ama H to He Who Am the Only One müzikal olarak daha dolu dolu geldiği için ben de oyumu ona veriyorum.

H to He Who Am The Only One 4

The Turn of A Friendly Card 0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-368EFBB24 -- 27 Şubat 2017; 11:42:21 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.