Şimdi Ara

- DonanımHaber Peugeot 407 Bilgi Ve Paylaşım Alanı - 10.YIL (Ana konu) (174. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.541
Cevap
27
Favori
309.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Renault,Dacia,Peugeot ve Citroen marka araçların orjinal ve yan sanayi bütün yedek parçaları Renom Otomotivde. Renom Otomotiv Ankara Şaşmaz Başkent Oto Sanayi sitesinde bulunmaktadır. Servislerde şişirilmiş fiyatlardan önce mutlaka bize ulaşın. Siparişlerinizi aşağıda belirtilen telefon numaraları ilewww.arabaparcam.com vewww.renom.com.tr internet adreslerimizden verebilirsiniz. N11.com üzerindende online sipariş imkanı mevcuttur. Lazım olan hertürlü parça için bizimle irtibat kurabilirsiniz.Türkiyede Twingo ailesi olarak en çok parça bulunan yer Renom otomotivdir.Lütfen aradığınızda Donanım Haber Forumdan aradığınızı mutlaka belirtiniz. Saygılarımızla

Telefon Numaralarımız: 03122781887-03122781665

Cep Telefon Numaramız: 05068926900

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Radyator fani degisti,hararet su an 90 derecede cakiliyor ve en agir sehir ici trafikte dahi gecmiyor
    Uzun yolda ise hararet cok daha dusuk.

Radyator fani disinda yeni farkettim,yurtdisinda otobanlarda hiz siniri olmadigi icin genelde 150 kmh ve ustunde kullanirim fakat arac ozellikle 170 km ve uzeri hizlarda motor sesini kabine ciddi sekilde aktariyor.Kaputu actigim vakit motor muhafaza kapagi tarzi plasik muhafazanin yerinde olmadigini gordum , acaba izolasyona cok katkisi var midir bu plastik kapagin yoksa sadece gorsel,kozmetik bir olay mi ?
  • Muqarnas kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar. 2006 1.6 HDI comfort modeline sahibiz. Yıllardır bende de aynı sorun vardı ekranda. Aliexpressten ekranı temin ettim. 15 gün gibi kısa bir sürede geldi. Montajını da kendim yaptım.Gerçekten çok basit. Türkiye de internetten baktığım kadarıyla bir kaç yerde var ekranı ve min. tutarı 500-600tl. Ben 120tl ye aldım daha kalitelileri de mevcut tabiki ama gayet güzel ve iş görüyor şu anda size de tavsiyem o sitelerden araştırma yapın.

• AykutKOCATEPE kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Satın aldığınız linki bana gönderebilir misiniz?

• Hocam link paylasirmisin arkadasima lazimdi alalim bizde

• Arkadaşlar merhaba,

Benim ön kolçak aşağı indirdiğimde sabit kalmıyor ve kapağı açılıyor mekanizma bozuldu. Bunun çıkma yada orjinal nasıl ve nerden temin edebilirim? 2009 sedan aracım.
  • Aracimda orjinal JBL hi-fi sistem var gayet memnunum fakat bagajdaki subwoofer ciddi vibrasyon olusturuyor , aracin icinde belli olmuyor fakat disaridan dinleyince bagaj tarafi zangir zangir titriyor Bass seviyesini -3 e dusurmeme ragmen disardan apaci izlenimi veriyorum , bunun bi sekilde izolasyan yaptiran,cozen var mi aranizda ?
  • Cümlete S.a

30 bin tl civarı bütçe ile araç bakıyorum.
    mümkünse otomatik / dizel idi tercihim ama öyle olunca bu bütçelere temiz araba bulmak biraz zorlaşıyor.

407 - C5 - Mondeo lara denk geldim. Sorduğum bi kaç usta mondeo ya bulaşma dediler.

2006 model 407 31bin Tl civarı 2.0 dizel manuel 210.000km de
    + çevreden denk gelen temiz bir 2008 model 210.000 de 1.6 Dizel manuel, 35.000 tl 2 araç var şuan ihtimali olan

yine aynı sekilde 2006 2007 C5 ler. Lakin 407 yi kullanana sormak lazım ? önerir misiniz ? şanzıman, motoru vs nasıldır ? sonucta 210bin de araç.bende günlük 150 km civarında yol yapacağım.
  • 2009 model comford 407 yeni aldım (eski 2006 model 407 yi sattıktan sonra ayni tadı alamadigim insignia ve jetta dan sonra geri döndüm )

mp3 çalara hp marka cd ye nero ile mp3 yazdırdım ama okumadı ne önerirsiniz eski 407 me phillips marka cd ile track yapılabiliyordu sadece bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

Lastik basınç sensörü bu araçta var gözüküyor ama ben çözemedim eski 407 de lastik inince uyarı veriyordu .bu araçta lastiği tamamen indirdim ama uyarı vermedi . Servisi aradım bazı modellerde yok dedi ama bana garip geldi 2006 model comport ta olan özellik 2009 modelde nasıl olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemotek56 -- 15 Ocak 2018; 16:8:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemotek56

2009 model comford 407 yeni aldım (eski 2006 model 407 yi sattıktan sonra ayni tadı alamadigim insignia ve jetta dan sonra geri döndüm )

mp3 çalara hp marka cd ye nero ile mp3 yazdırdım ama okumadı ne önerirsiniz eski 407 me phillips marka cd ile track yapılabiliyordu sadece bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

Lastik basınç sensörü bu araçta var gözüküyor ama ben çözemedim eski 407 de lastik inince uyarı veriyordu .bu araçta lastiği tamamen indirdim ama uyarı vermedi . Servisi aradım bazı modellerde yok dedi ama bana garip geldi 2006 model comport ta olan özellik 2009 modelde nasıl olmaz.

CD yi dusuk hizda yazdirmayi dene 8X mesala.

Ben her araci calistirdigimda lastik basinc sensoru hatasi veriyor cunku bazi sensorler kayip,bozuk vs cok onemsemiyorum.

• Mr.RyaN M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Üzerinden uzun zaman geçmiş gerçi ama :)
    Yinede meraktan sorayım diyorum, hem 407 hem passat kullanıcısı olarak hangi araç sizce daha kaliteli imal edilmiştir, malzeme kalitesini karşılaştırırmısınız? (Araçlarınızın yaşıda birbirlerine yakın sanırım) Teşekkürler
  • kemotek56 K kullanıcısına yanıt
    Bildiğim tüm modellerinde basınç sensörünün olduğu! Fakat sensörü pahalı olduğundan kırılınca değiştirmeyip araç bilgisayarından o özelliğin kapatıldığını duymuştum. Böyle bir şey olabilir. Benimkiside bir keresinde kırılmıştı sensörünün sibop kısmı ayrı satıldığından alıp değiştirmiştim, daha uygun fiyatlıdır sadece sibobu. Değiştirine kadar araç anahtarı takar takmaz uyarı veriyordu!
  • Passat ta kullandım insignia da ufak tefek farklılıklar var ama 407 nin yol tutuşu ikisindede yok

• Merhabalar,
    2015 ağustosta, peugeot 407 2.0 executive premium (2005 model) aracımla peugeot 2008 (2015 model) üzerine para ekleyerek takas yaptık. İşim gereği sürekli yollarda olmam, farklı yol koşullarında kullanmam gerektiği için iyi tercih olduğunu düşünüyordum ama konfor ve performans açısından yeniden 407 'ye dönmek istiyorum.
    Bu sefer 2.0 GT Line düşünüyorum ve sürekli ilan sitelerini kontrol ediyorum. İnşallah en kısa sürede fiyat olarak uygun bir model bulurum ve konfora kaldığım yerden devam ederim.
  • Merhaba, 3008 aracıma yanlışlıkla getirttiğim lcd turuncu ekranı elden çıkartmak istiyorum ekran benim aracın menüsünü tam olarak karşılamıyor aracıma taktım sorunsuz olarak çalışıyor ancak 3008 lerin menüsünü tam olarak karşılamadığını farkettigim için geri çıkarttım ürün şudurhttps://m.tr.aliexpress.com/item/32779288484.html?pid=808_0011_0109&spm=a2g0n.search-amp.list.32779288484 hiç bir sorunu yoktur satın alma tarihine dair bilgileri içerir ekran görüntüsü ayrıca gönderilebilir, profilimi inceleyenler 3008 sahibi olduğumu görebilir.

Aldığım fiyata vereceğim ilgilenenler özelden mesaj atabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Gt lerde pek temiz duzgun kalmismidir bilemem ama 1.6 ex ile sehir ici 6litre dizel tuketmenin keyfine diyecek yok heleki su zamanda yurutme maliyetini fakiri zengini her turlu insani yapiyor zten.

Ha otomatik vites dusuncesi varsa mantikli olurda. Temiz 1.6 bulmak kolay ben 2gunde buldum 2haftada aldim 2yildir biniyorum bi 2yil daha canli kalirsam binerim

• Merhaba arkadaşlar,

Ben de 407 1.6 Hdi almaya niyetlendim. Kısmet olursa aranıza katılacağım.

Bütçem max. 40 bin Lira. 2009-2011 arası, 200 bin km'den düşük, değişeni olmayan bir araç arıyorum. Donanım paketini henüz belirlemedim.

Bir kaç sorum olacak:
    1- Bu fiyata model yılı ve km mantıklı mı?
    2- Millesium ile Executive arasında ne fark var? Hangi donanım paketini önerirsiniz?
    3- İlk defa araç alacağım. Aracı alırken genel olarak nelere bakmam lazım. Detaylı düşünmek gerekirse neleri kontrol etmeliyim?
    4- 407 özelinde dikkat etmen gereken başka noktalar nelerdir?

Buradan aracını satma niyetinde olan varsa görüşebiliriz.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstkurt -- 30 Nisan 2018; 15:13:31 >
  • Bende yarın 30750 ye 2005 model 407 sahibi olucam galiba

Megane ile uğraşmaktan bıktım reno ya para vermek istemiyorum artık. Hem şehir içi hem de şehirlerarası rahat ettirecek araba bakiyordum kendime(eşim de kullanacak)

Araç 226km de 2.0 benzinli ex. ve hiç tüp takılmamış. Araç genelde sadece haftasonları bir yere gitmek için kullanıcam ne dersiniz doğru ir tercih mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laztronot -- 10 Haziran 2018; 21:16:22 >
  • 2006 model 407 executive vardı. Tadını hiçbir arabada bulamadım. Çok büyük kronik arızası yoktur. Peugeot arabayı ondan anlayan ustaya tamir ve bakımını yaptirisaniz da hiç sıkıntı yaşamazsınız. Insignia yeni kasa elentra i20 araclarim oldu sonrasında. Gerçekten 407 en sevdiğim arabaydı. 407 düşünen arkadaşlar hiç düşünmeyin 407 zevk konfor aracıdır memnun kalirsiniz

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.