Şimdi Ara

DH Özel: ATi Radeon HD 4800 serisinin detayları ve Sapphire HD 4800 ailesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
37.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: alpello

quote:

Orjinalden alıntı: erhansun

ya o testler doğru ise çok güzel kartlar geliyo desenize hemde uygun fiyata.kullanıcı testlerini bekleyelim yine de

erhansun senin karta nooldu iceq???

ben yazın memlekete geldigim için sattım arkadasa.gidince 4850 alacagım.şimdi evde fx5200 var onunla takılıyom

sen ne yaptın bi karar vermedin mi hala

• quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

DH Özel: ATi Radeon HD 4800 serisinin detayları ve Sapphire HD 4800 ailesi

İyide neye göre 18fps noAA iken.. ben 1440x900 Vista Home de dx10 Very Highda böyle fps'ler almıyorum.. 30'un altına doğru dürüst düştüğü olmuyor..

1920x1080 filan heralde çözünürlük, ki bu çözünürlükte kaç kişi oyun oynuyor orası tartışılır..

çözünürlük 1920 x 1200.. resimde sag altta yazıyor test tablosunda...

bu gidişle 4850 alıp bi de titan vga coolerle sogutup o.c ile kullanacagız. 3870ile de cf oluyormuş. hadi bakalım... 1680x 1050 aa af acık iki kart birden herhalde 40 fpsle oynarız :D saygılar... Not: neon grafik motorunda da ucmuş kart bir önceki haberde bi link vardı fransz sitesinin testleri. grid oyununda ucmuş kart... saygılar...

• Zaten belliydi 9800 serisinin 350lardan 200 inmesinde bir alamet vardı bunun üzerinde durmuştum.Nvidia pazarı 4850'ye bırakmak istemiyor ve agresif fiyat politikası uyguluyor ama gönlüm ATI'den yana kullancı testleride ciksın bakacaz sonuca.Yürü 4850 kim tutar seni
  • quote:

Orjinalden alıntı: Logan.PL

quote:

Orjinalden alıntı: Witch-king-05

Yinede elinde 8800gt eşdeğeri kartlar bulunanlar için kartı değiştirmenin gereksiz olduğunu düşünsemde 4850 alasım geldi

Şaşırıyorum valla bunu nasıl söylüyorsunuz?

Eğer yukardaki tablo gerçek ise ve siz buna inanıyorsanız 8800GT'yi ikiye katlamış Crysis'te, 8x AA açık iken.
    Ve fiyat olarak 199 dolar + KDV bu kart. Tablo doğru ise 8800 GT'si olan herkes satıp bu karttan alsın demek gerekir.

Ha doğrumudur dersen bana biraz abartı geldi o tablo. 2 kat değer müthiş yani.

Beni yanlış anlamışsınız ben performans açısından demedim daha önce bi konuda uzun uzun açıklamıştım bidaha kısaca söyliyeyim almaları gereksiz dememin sebebi elinde 8800gt/vb kart olanlar hangi bitiremediği oyunu oynamak için bu kartı alacaklar oyun olsa sadece pc için özel crysis gibi bi oyun daha olsa düşünmem satar alırım 4850yi ama oyun yokki kart alalım..

• Yazıda 4850'nin gpu hızı 925 yazılmış, 625 olacak sanırım. Ayrıca sapphire'in test sistemi olarak intel kullanması garip geldi. No 1 manifacturer böyle yaparsa işimiz var... :D
  • quote:

quote:

quote:

Yinede elinde 8800gt eşdeğeri kartlar bulunanlar için kartı değiştirmenin gereksiz olduğunu düşünsemde 4850 alasım geldi

Eğer yukardaki tablo gerçek ise ve siz buna inanıyorsanız 8800GT'yi ikiye katlamış Crysis'te, 8x AA açık iken.
    Ve fiyat olarak 199 dolar + KDV bu kart. Tablo doğru ise 8800 GT'si olan herkes satıp bu karttan alsın demek gerekir.

Beni yanlış anlamışsınız ben performans açısından demedim daha önce bi konuda uzun uzun açıklamıştım bidaha kısaca söyliyeyim almaları gereksiz dememin sebebi elinde 8800gt/vb kart olanlar hangi bitiremediği oyunu oynamak için bu kartı alacaklar oyun olsa sadece pc için özel crysis gibi bi oyun daha olsa düşünmem satar alırım 4850yi ama oyun yokki kart alalım..

yeniden saglam grafiklerle crysise otururm mesela. ya da ut3 oynarım :) sen bi oyun bitince bi daha oynamıyor musun? yeni oyun cıkmasını mı bekliosun? hala canım sıkılınca quake 3 oynarım mesela ben...

• quote:

Orjinalden alıntı: ugacomtr

quote:

quote:

quote:

yeniden saglam grafiklerle crysise otururm mesela. ya da ut3 oynarım :) sen bi oyun bitince bi daha oynamıyor musun? yeni oyun cıkmasını mı bekliosun? hala canım sıkılınca quake 3 oynarım mesela ben...

Elbette oturup birdaha bitirmek istediğim oyun olur fakat yeniden bitireceğim bir oyun için hemde yeterli geliyorken şu anki kartımı satıp kart almam ha warhead çıkıyormuş gelsin baktım yetmedi hemde dahada ucuzladığında alırız 4850yi..

• Olmayan kart için 199$ efsane fiyat dolaşıp duruyor. Gecube kimdir abi? Tanımam etmem...

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=204&productid=bd50882 satışta.....

Bana sorarsanız kadıkoyde bu kart en az 20$ daha ucuza alınabilir. Yarın gidicem...
  • quote:

Orjinalden alıntı: capucino

Olmayan kart için 199$ efsane fiyat dolaşıp duruyor. Gecube kimdir abi? Tanımam etmem...

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=204&productid=bd50882 satışta.....

Bana sorarsanız kadıkoyde bu kart en az 20$ daha ucuza alınabilir. Yarın gidicem...

gecube de saglam ati partnerlerindendir.. ve cok ucuza satar. sapphireden ve powercolordan ucuza satar. 3870x2 almaya karar vermişken tek düsündügüm model gecubeydi... 370 dolar civarına alınıyordu. her neyse gecube varken30 dolar fazla verip sapphire asla almamvereceksem de ya his ya da asus top serisi alırım . bu arada ati 8.6 driveleri sunmuş whql hayırlı olsun... saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugacomtr -- 19 Haziran 2008; 15:50:48 >

• Crysis testi dx10 mu dx9 mu? ona göre aynı testi bende yaptıracağım..
  • Alacak olsam Pentadan almak zorundayım ve şu anda:
    SAPPHIRE ATI HD4850(256Bit)512MB DDR3 AVIVO 16X 258$
    yarına eline almak var şu kartı ya pahalı ama bence
  • Yuh..
    Sapphire testleri hepten uçmuş!

4870; AA kapalı iken 9800GTX e %66, 8xAA açıkken ise %125 fark atmış.
    4850; AA kapalı iken 9800GTX e %37, 8xAA açıkken ise %82 fark atmış.

Yok artık bu kadarıda fazla...
    Umarı doğrudur ama sanki Acaip kandırılıyoruz gibi geliyor bana.
  • quote:

Alacak olsam Pentadan almak zorundayım ve şu anda:

gecubeyi ben 180 + dan alırım çözümden :) geriye kalan paraya da titan vga twin cooler alırım :)
  • quote:

quote:

gecubeyi ben 180 + dan alırım çözümden :) geriye kalan paraya da titan vga twin cooler alırım :)

Küçük yerde yaşamanın dez avantajı

• Crysis 1.2.1
    Vista Home Basic
    Forceware 177.26

Sistem;

Q6600 @ 3.2
    Gigabyte P35C DS3R
    EVGA 9800GTX SSC
    OCZ Reaper 1066 2gb
    vsvs..

1280x1024 DX 10 Very High NoAA 8xAF Vista Home Basic

Min:16 Max:31 Avg:26

1900x1200 DX 9 High NoAA 8xAF Vista Home Basic

Min:24 Max:58 Avg:48

Şimdi soruyorum size, kime yetmezki High'da 1900x1200 çözünürlükte ortalama 48 frame ile oynamak?

İlla 4870mi almak lazım very highda oynamak için? Düşürürüm çözünürlüğümü 1280x1024'e paşalar gibi very high'dada oynarım..

Saygılar..

• ATi hadi çıkar su kartıda DH Test yapsın neyse 4850 almak farz oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: BaRo55

HLL ATİ..Sonunda Ezdin Nvidia'yı..4850 Artık f/p Olması Kesinleşti..

sanırım f/p yönünden ezdi dicektin?
  • quote:

quote:

quote:

Küçük yerde yaşamanın dez avantajı

Küçük yerde yaşamak daha ucuz.60m2 eve 720 lira kira verirsen neresi avantajlı neresi değil görürsün.Keyfine bak işte 30$fazla veriver ne olacak yani?

• amd yine yapmış yapacağını 4870 x2 ortalığı dağıtır helal olsun

haber için tşkler
  • quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

Crysis 1.2.1
    Vista Home Basic
    Forceware 177.26

Sistem;

Q6600 @ 3.2
    Gigabyte P35C DS3R
    EVGA 9800GTX SSC
    OCZ Reaper 1066 2gb
    vsvs..

1280x1024 DX 10 Very High NoAA 8xAF Vista Home Basic

Min:16 Max:31 Avg:26

1900x1200 DX 9 High NoAA 8xAF Vista Home Basic

Min:24 Max:58 Avg:48

Şimdi soruyorum size, kime yetmezki High'da 1900x1200 çözünürlükte ortalama 48 frame ile oynamak?

İlla 4870mi almak lazım very highda oynamak için? Düşürürüm çözünürlüğümü 1280x1024'e paşalar gibi very high'dada oynarım..

Saygılar..

hahaha... zamanında bizde diyorduk 8800gt-3870 arasında 1024 highta oynasak neyimize yetmiyor diye.. devran döndü taht sırası atide . kalk git nvidia :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.